Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

senselinka
3. júl 2013

@zuzu1108 vyšetrenia nám robili postupne... mne kultiváciu 20.6., genetiku 24.6., manžel spermiogram 26.6. a ja som bola na hormóny 1.7. Najdlhšie trvá genetika, bežne 5 týždňov, ale teraz nás doktorka Melišová upozornila, že to bude až osem týždňov, keďže je toho strašne veľa a sú dovolenky. Takže rátam, že tak koncom augusta by sme to mohli mať.
Vôbec netuším, ako to celé dopadne, som zvedavá, ale tak som rada, že sme sa niekam posunuli a teraz to už beriem tak, že každý potrat bol krokom vpred, nie vzad 🙂
Okrem toho, moja zlatá kolegyňa mi povedala, že som asi dokonalá bytosť, absolútne svetlo, ktoré už nepotrebuje pokračovanie a moje deti sú také dokonalé, že sa nepotrebujú ani narodiť, stačí im, že sa na chvíľu stanú dušičkou 😉
Tak si hovorím, že je super byť dokonalou a tak sa k tomu aj staviam :D :D :D
Ale snažiť sa a veriť určite neprestanem 🙂

pudink
21. aug 2013

mam cerku a mame ist na hematologicke visetrenie ma iba5rokov prosim vas aketo je visetrenie a a ocom toje poradte dakujem

mariannax
21. aug 2013

@pudink na hematologickom vyšetrení jej len zoberú krv... krv potom vyšetria a povedia vám výsledok...

viaven
23. aug 2013

Ahojte, vedela by mi prosim niektora porait hematologicku ambulanciu v okoli ziliny? Nik ma tam nechce poslat, tak chcem vyskusat ako samoplatca po MA v 9tt, bolo mi povedane, ze sa to vysetrenie robi ke potratim 3x a ja som *zial* potratila len 1x. Je to chor system, ale pre pokoj duse by som chcela to vysetrenie nakolko som po IVF dostala preventivne fraxiparin a babo sa prestalo vyvijat presne ke som ho douzivalo. To vsak vraj nie je tym... ale predsa. Budem velmi vdacna ak mi niekto poradi.

beruska2327
23. aug 2013

@viaven ahoj. MUDr. Dobrotova v nemocnici v Martine - Hematologicka ambulancia. Neviem, ci ta zoberie ako samoplatcu, ale za opytanie nic nedas. Okrem toho je v MT aj sukromne hemato centrum: http://www.hemomedika.sk/hm_martin.html

viaven
23. aug 2013

@beruska2327 dakujem velmi pekne za info, uy som napisala mail ;-D a nevies mi nahodou povedat, kolko trva kym su vysledky? Lebo predpokladam, ze mmi tam zoberu len krv...

beruska2327
23. aug 2013

@viaven no... ja som bola na hematke u doc. Dobrotovej a trvalo extremne dlho, kym mi prisli vysledky. Od objednania az po list s vysledkami - pol roka (od odberu samotneho to bolo 3 mesiace). Ale zrejme som bola daka 'vyherna", lebo ine baby mali lepsie skusenosti. Cca 6 tyzdnov. V tej Hemomedike neviem.

viaven
23. aug 2013

@beruska2327 aha, ja som si naivne myslela ze staci tyzden ☹no uvidime... a robila ti ešte nejake ine vysetrenie okrem odberu krvi?

beruska2327
23. aug 2013

@viaven ja som absolvovala toho vela, ale po troch potratoch a snure vysetreni mi nic nezistili - hemato (trombofilne stavy + krvne dosticky), genetika, zakladne imunologicke testy, vsetky zoonozy (bolerioza, chlamydie, atd - to ti spravi aj gyndos, inak toto mi robili hned po prvom potrate), alergia na lepok a este som objednana na stitnu a kompletnu reprodukcnu imunologiu.

majusik26
28. aug 2013

Ahojte stretol sa uz niekto s crevnov bakteriov E.coli ktorej sa dostala do pošvi dakujem

adrrikaa
31. aug 2013

bože baby, ked čítam vaše príspevky tak ma až mrazí. ja som mala i MA zistený v 11tt, ale embryo odumrelo asi v 7tt. Dr. mi povedala,že príčinu budú zisťovať, až ked sa to stane opakovane. tak som to teda nechala na prírodu a verím,že druhý krát sa to už podarí. ale ak sú nejaké vyšetrenia, ktoré mi urobia aj po prvom potrate, rada by som si ich dala urobiť. Viete mi poradiť o čo môžem požiadať gynekologa, (alebo iného lekára)....a po kyrete som 5 mesiac a stále mám strašné bolesti v podbrušku aj týžden pred mrchou...je to normálne?

zoeva
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobocka
1. nov 2013

@zoeva sprievodku na hemato da aj obvodak aj gynekolog.nie je s tym problem.gynekolog moze dat sprievodku na hemato aj po prvom MA,nie je to tak ako vsetci hromadne tvrdia,ze treba dve a viac MA.zena si len musi ist za svojim a vydupat si dane vysetrenie.da sa to,drzim palce

zoeva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisisi
1. nov 2013

@zoeva ja som si to sama vybavila na hemoske, objednala som sa a gynekolog mi len dal odporucanie, ked bolo vsetko vybavene.

zabka79
18. dec 2013

Ahojte, potvrdzujem že genetické testy sa dajú robiť aj po prvom MA, len treba to viacej naháňať a veľmi záleží kto má akého gynekológa. U mojej bývalej gynekologičky by som sa toho nedočkala ani po 100 rokoch, vedela ma vždy poriadne odbiť. Tiež sa desím toho, že by sa MA mal opakovať, je to asi jeden z najhorších zážitkov tak urobím radšej niečo naviac.

zuzu1108
18. dec 2013

Baby a kde si davate robit genetiku? Co tam vlastne zistuju? My sme si po prvom MA teda po anembryomole dali robit v centre genetiku- karyotip. To je ono? alebo sa zistuje ete nieco viacej? dakujem.

ninka31
12. mar 2014

@jankageo Ahoj. Chcem sa ta spýtať - na to liečenie do Lúčok si chcela ísť sama? alebo ťa tam poslal lekár? Doplácala si si niečo? A ak sa môžem spýtať - pomohlo ti to? z akej stránky? A pri tych tvojich problémoch sa vám nakoniec podarilo otehotnieť? Ja mam tiež podobné problémy ako vy - dievčatá tu na tomto fóre - tak sa informujem. Som po nútenom cisárskom v 26 tt. a zistili mi na hematologii rôzne mutácie a tiež antiposfolipidove protilátky. Chodím k mladej Hulíkovej do KE. ďakujem za odpoveď 🙂

pianina
13. mar 2014

@katika232 ahoj.ja mam tiez syndrom lepivych dosticiek a mam nasadeny anopyrin.chcem sa ta opytat ci si si aj pichala nieco?dakujem 🙂

katika232
13. mar 2014

@pianina ahoj.no ked som ostala tehu,tak som si začala pichať fraxiparin,ale teraz ked som bola na kontrole na hematologii tak my povedala doktorka,že ja som mohla kľudne brať dalej anopyrin,celé tehu a vysadiť ho až 3 týždňe pred plánovaným pôrodom.vraj by nemal mať vplyv na tehotenstvo.ale moja gynekologička a obvodná lekárka boli za to aby som si radšej pichala fraxiparin a budem si ho pichať do konca tehu,a potom keď potodím,tak dúfam že prejdem znova na anopyrin.lebo to pichanie ma už nebaví,ale čo neurobíme pre bábetko.ale ja už len niake 3 a pol mesiaca a mala by som rodiť 😀

pianina
15. mar 2014

@katika232 no ja mam uzivat len anopyrin a v poslednom trimestri si budem pichat.Ja som mala predchadzajuce tehotenstvo len na fraxiparine a nepomohlo.Dakujem a prajem vsetko dobre 🙂

katika232
16. mar 2014

@pianina dakujem pekne moja.aj tebe prajem všetko dobré 🙂 tak tebe fraxík nepomohol,sila.a teraz je všetko ok.ja beriem ešte aj lieky na štítnu žlazu,lebo aj z toho som mala zvýšené hodnoty a zrovna tie čo vplývajú na neplodnosť,tak chodím na endokrinologiu a zvlášť teraz keď som tehu,tak častejšie.a zatial je všetko ok,drobček pekne rastie,kopká ja priberám,tak dúfam,že to tak ostane do konca 🙂

henika32
16. mar 2014

Ahojte.som po 2 potratoch.obe v 6 tt. Caka ma hematológia genetika a neviem co vsetko este.kam by ste mi odporučili ist na tieto vysetrenia? Do Martina alebo do Košic?ďakujem za kazde rady.

miaria1
16. mar 2014

@henika32 Doc. Hulikova na hematologii v Kosiciach na Triede SNP v novej nemocnici, vdaka nej sa tesime po 2 potratoch z 11-mesacnej princeznicky.

henika32
16. mar 2014

@miaria1 Ďakujem

pianina
16. mar 2014

@henika32 A ja som mala potraty v 2 krat v 6tt a 1 krat v 5tt a jedno biochemicke.t.Ako prve som mala genetiku,potom Praha reprodukcna imunologia a nakoniec hematologia.Este pomedzi stitna zlaza,infekcne a stery z posvy.Celkom dost toho

henika32
16. mar 2014

@pianina o program mam teda postarané. Dakujem.

pianina
16. mar 2014

@henika32 to urcite,ak sa ti da daj si vsetko vysetrit,mne prisli na syndrom lep.dost.-hemat.,a na reprod.imunolo.hranicne pozitv.bunkova imunita 🙂

organicshop13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stefivarg
31. mar 2014

@miaria1 ahoj, ty si chodila k MUDr. Hulíkovej do KE? Nevieš mi náhodou povedať, na ktorom poschodí ju tam vlastne nájdem? Ďakujem 😉