Hemoroidy v 21. rokoch

biba95
7. feb 2017

Ahojte, viem, že je tu veľa príspevkov na túto tému, no mám otázku. Mám 21 rokov, nikdy som nerodila a mám vonkajší hemoroid. Pravdepodobne z výšky, keďže na intráku sa nemôžem dobre vykakať (psychika). Chcela by som vedieť, či mi niekedy zmizne ☹ ..kúpila som si Detralex, gél z Dubovej kôry, čapíky Faktu a ešte jednu mastičku. Strašne sa bojím, že mi už ostane ☹ ..v takom prípade si neviem predstaviť ani sex s partnerom 😢 ..Ako na to reagovali Vaši partneri? Môj ma stále podporuje, že to zmizne a že keď nie, tak nevadí, ale mne to bude vadiť. Proste, zmizli Vám už tie hnusné hemoroidy naspäť dovnútra? ☹ Keď si ho skúsim zatlačiť, hneď vybehne naspäť. A to nehovorím o bolesti pri chôdzi 😕 Za každú správu ďakujem.
Biba.

sofia1410
3. jan 2020

@alenky ahoj mozem napisat spravu chcela by som sa nieco opytat dakujem

1xenia1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andel123
26. aug 2020

Ahojte,mal som problémy s hemeroidmy cca10rokov, ked sa to zhoršovalo posledne 3roky, dával som detralex na upokojenie, ale posledných 5mesiacom bolí bolesti také, že nepomohol ani detralex, čapiky, ani žiadna masť s ktorych som skusal vsetky znáčky, v noci som od svrbenia a bolesti nespaval,pred doma tyzdnami som sa objednal v Chirkoz Ba, o týzden mi spravil dr. Dimov prehliadku, a o další týzden má zobral na operaciu laserom, ktorá trvala 30 minut-nič nebolilo, mal som 1 vnútorný a 2 vonkajšie hemeroidy, hodinu po operacii som si este pre istotu polezal, zmerali mi tlak a isiel domov po svojich, dva dni po operacii som mal bolesti 2dni, ktore sa dali vydrzat, 3az7den to ustupovalo úplne , potom to preslo, do práce cca po jednom tyzdni, kto robi manuálne cca2 tyzdne,až sa stehy dobré zahoja, záleží od stupňa hemeroidov, já som mal medzi 2az3stupen

veronikaaa46
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simivaneska
18. sep 2020

@adkoalauri píšeš, že si mala opareciu a ze sa ti to po roku vrátilo..... mala si operáciu laserom, či klasika rezali? Dik za odpoved

klaudia1212
3. júl 2022

@terezka1947 ahoj môžem otázku ohľadne hemoroidov

terezka1947
6. júl 2022

@klaudia1212 skús,

klaudia1212
6. júl 2022

@terezka1947 spravili sa mi zevraj hemoroidi nie upkne s analu ze s vnútra ale od análnej dierky asi 1.5cm také tenké vydutu pokožku na dotik boelsti u a po 3dnich ako užívam masticky mizne to nevedela som ze sú to išla som račej k dr ona ze sú to maličké hemeroidy na jednej aj druhéj strane a zase s ami spravilo vyššie to sa takto môže robiť stale ze inde? Aj ekd beriem masticky

sandra_kul
9. nov 2022

ahojte, pripnem sa sem. nemyslela by som si, že sa toto bude týkať niekedy aj mňa, ale objavila som si krv na papieri, zrejme to budú hemoroidy, nahmatala som si v konečníku taký výrastok. máte skúsenosti ako to riešiť, čo je na to dobré? je to hrozný pocit, bolí to, svrbí to, mám strach. dá sa toho vôbec zbaviť nadobro?

xeonela
9. nov 2022

@sandra_kul z toho, co pises, chapem, ze si si nahmatala len jeden, neboj, to je este ok. sestra rodila a tiez ma s tymto problem, ale ma ich ovela viac. to vznika proste z tlaku vseobecne, to sa neda nijak ovplyvnit. nemas to nastastie este v takom pokrocilom stadiu, ze by si to musela riesit operaciou.

babina_33
10. nov 2022

@biba95 Ono velakrat ani operacia nie je uplne ista, teda myslim v tom, ze ti to zmizne uplne, moze sa to spatne zase vracat.

sandra_kul
11. nov 2022

joj, baby, nestrašte ma operáciou. čo som počula aj od iných, tak to mali oveľa horšie ako ja a stále sa s tým dalo niečo robiť, takže toto mne osobne príde ako celkom posledná možnosť.

loldi2
14. nov 2022

Podľa toho, čo viem, tak sa to rieši operáciou, keď je to fakt už v tom poslednom štádiu, čiže to si nemyslím, že je tvoj prípad. Ja mám takisto s týmto problém, po pôrode je to úplne bežná vec, skôr by som povedala, že ani neviem o nikom takom, kto by ich nemal po pôrode. Je to namáhavá činnosť, tým tlakom to tak nejak vyjde von.

veronikaaa46
14. nov 2022

@sandra_kul
@loldi2 z vlastnej skusenosti viem, ze cim skor sa to riesi tym lepsie. Ja som s tymto problemom bojovala doslova niekolko rokov. Minula som snad 100ky € na detralex, kremy, capiky… vzdy to zabralo a na nejaku dobu som mala pokoj a potom znova…. Takze som sa pred 2 rokmi rozhodla ist na operaciu aj ked som mala hemoroidy len v 2 stadiu.(cim skor ides tym lepsie by sa to malo hojit a bude to menej bolestive). Za mna to bolo najlepsie rozhodnutie👌🏼

simivaneska
14. nov 2022

@veronikaaa46 môžem sa opýtať, ako ti to odstraňovali? Počula som, že sa dá rezať, alebo laserom odstrániť.....

veronikaaa46
14. nov 2022

@simivaneska mne to robili laserom, v tomto stadiu sa to este da takto no v horsom uz jedine chirurgicky (aspon tak mi bolo povedane)

simivaneska
14. nov 2022

@veronikaaa46 a bolelo to? Počas, alebo potom? Ako dlho si bola PN? Odvtedy máš pokoj?

veronikaaa46
14. nov 2022

@simivaneska samotny zakrok nebolel vobec, boleli len injekcie na umrtvenie. Po zakroku som sa bala, ze pride bolest ale naozaj ziadna bolest neprisla. Uzivala som pravidelne flector v pravidelnych intervaloch. PN som bola mesiac.

veronikaaa46
14. nov 2022

@simivaneska a ano zatial mam pokoj 😊

simivaneska
14. nov 2022

@veronikaaa46 super, ďakujem pekne a platila si za operáciu?

veronikaaa46
14. nov 2022

@simivaneska ano, myslim ze 300€ bola som sukromne u mudr.Dimov

simivaneska
14. nov 2022

@veronikaaa46 a v deň operácie si išla domov? Či si nejaký čas bola hospitalizovaná?

marca12
14. nov 2022

@sandra_kul ak uz raz mas hemoroidy,nezbavis sa ich. A objavit sa ti mozu znova po case aj po operacii. Treba si davat pozor na chlad,koreniste jedla,potraviny,ktore "zapekaju"

veronikaaa46
14. nov 2022

@simivaneska hned po zakroku som isla domov

loldi2
15. nov 2022

Tak podľa toho, čo mi aj švagriná hovorila, tak po pôrode mala s týmto riadne ťažkosti. Aj jej to operovali, ale tiež jej tá operácia nejak extra nepomohla. Znova sa jej to vrátilo, bola z toho úplne na prášky.

babina_33
18. nov 2022

@loldi2 No tak to je asi individualne. Ale kazdopadne si myslim, ze skor pomoze kombinacia oboch, ak uz je to take velmi kriticke. Akoze plus pouzivat este aj nejaky produkt na to urceny.

klaudia1212
18. nov 2022

@veronikaaa46 ahoj moc boleli tier injekcie? Kde presne ti ich pichali

nattinatta
19. nov 2022

@andel123 ahoj koľko si platil za ten zákrok?

xeonela
21. nov 2022

@babina_33 no len to treba jednoznacne zacat riesit, ked uz sa objavi co i len jeden. netreba to fakt podcenit, moze si z toho clovek zarobit na dost vazny problem, a to, myslim, nikto nechce. len keby to takto kazdy bral.

nattinatta
21. nov 2022

@veronikaaa46 ahoj ako ti odstraňovali hemoroidy?