Herpetická infekcia - vírus

majka242
16. dec 2017

Ahojte mamičky. Prosím Vás máte niektorá s touto chorobou skúsenosti? Malý má rok a pol a dostal túto chorobu....som zúfalá má fľaky po celom telíčku aj tváričke v pusinke afty a má zapálené krvácajúce ďasná mali sme aj vysoké horúčky ktoré už dnes odzneli..doktor nam predpisal sirup ZOVIRAX....Prosím poradte ako zmierniť príznaky aby maličký toľko netrpel? Do pusinky sme davali glycerín a teraz tantum verde....čo dať na tie vonkajšie fľaky?

kikus48
16. dec 2017

Tak toto na herpes urcite nevyzera. Urcite dithiaden. Do pusy na afty solcoseryl - je od 2r. Ale ked afty velmi bolia mozno by som skusila. Velmi dobre na afty zabera riedeny betadine. Ukazat sa na koznom alebo infekcnom. Mozno by bola vhodna aj kratka hospitalizacia. Urcite nepapa a horucky ho dehydratuju. A celkova liecba zabera viac. Zbehnite na pohotovost.

jenisjenis
16. dec 2017

Toto môže byť 5 alebo 6 detská choroba aj osýpky.To je na nemocnicu a detské infekčné.Teda aspoň u nás by vás hospitalizovali určite.Isla by som do nemocnice na tvojom mieste.

kikus48
16. dec 2017

@jenisjenis urcite nemocnica. Vas dr musel byt idiot ze vas tam neposlal. Ma zmeny aj na ploskach noh a dlaniach ?

danielak84
16. dec 2017

Sa cudujem ze nie ste v nemocnici.Nasa mala herpeticku anginu a ani zdaleka v takom hroznom stave ako Vas syn a dr nas hned poslala do nemocky na infekcne kde bola 5 dni.

katharines
16. dec 2017

Chudatko malicke 😯. Svrbia ho tie cervene miesta? Moze mat velmi oslabenu imunitu. Vnutorne by som zaradila echinaceu, mala lyzica oleja z ciernej rasce rano a vecer, moze aj s jedlom, pripadne rakytnikovy olej (davkovanie je na krabicke), vit C, pit medovkovy caj.
Vonkajsie pouzitie: Silnym odvarom z medovky potierat (na potieranie 2 lyzicky zaliat horucou vodou do salky a vychladenym odvarom potom potierat s vatovym tamponom).
Este, ak nie je alergicky na med, tak zmiesat med s octom na kasicku a skusit potriet (potom umyt vlaznou vodou velmi jemne). Teplotu, podla moznosti nezrazat za kazdu cenu, aby sa mohol organizmus branit (aku ma vysoku teplotu? Podla dr. Je imunita v plnom prude pri 38.5). Pit vela tekutin a materske mliecko ak sa da (tiezcsa da potierat koza).
A na tie afty je dobre davat opakovane olej (olej, kde bol nalozeny nechtik, da sa kupit v bio obchode), pripadne silny odvar z nechtika lekarskeho. Propolis je ucinny, ale velmi stipe a tiez treba dat pozor na alergiu.

skumavka
16. dec 2017

Ja by som okrem iného doplnila vitamíny skupiny B- najlepsie ako B komplex, ale v tomto veku napr.aj vo forme vo vode rozpustnych tabliet -Nutrolin B a C vitamín.

katharines
16. dec 2017

@skumavka suhlasim, tiez mi to napadlo ☺

majka242
autor
17. dec 2017

Ďakujem žienky za rady...ked sme noli v piatok u doktora nemal to takto...mal len afty a svetloruzove flaky....zmeny nastali pocas vcerajska sa to zhorsilo...boli sme na pohotovosti a dobre sme urobili bala som sa sice ze nas tam nechaju ale nastastie nie....povedali virus vussdila mu doktorka antibiotika Ospen aj Zovirax a nasadila Fenistil kvapky plus Isoprinosine sirup na bolest Nurofen aj na horucky a do pusinky tantum verde a na pokozku Tanno-Hermal liecba zabera malickemu je dnes omnoho lepsie a este sme kupili probiotika Floraliv...

majka242
autor
17. dec 2017

@kikus48 na dlaniach a nožičkách spodných plôškach to nemal vôbec...

majka242
autor
17. dec 2017

@danielak84 Nie vôbec nás do nemocnice neodporučili.... Ale uz nam tie fliacky pomaly blednu....no nechapem aj tak kde toto mohol dostat....

majka242
autor
17. dec 2017

Praveže ho tie fľaky nesvrbia ani nebolia bolela ho pusinka tie afty a zapal dasien ktore krvacali....no dnes uz bolo lepsie papkal aj piskotky tycinky aj pribinacek vypil mliecko aj cajik a okrem toho je aj kojeny....

majka242
autor
17. dec 2017

Nasla som tieto clanky ale mätú ma stale tie flaky po tele..... http://sk.medixa.org/choroby/herpeticka-gingivo... a https://najmama.aktuality.sk/clanok/226372/stom...

majka242
autor
17. dec 2017

Veľmi som sa bála, že sú to osýpky, ale pani doktorka na pohotovosti ma uistila ze nejde o osypky ale virus....len dufam ze budeme v poriadku a nebude to nieco vážnejšie...ráno ideme k násmu lekárovi na kontrolu..

danielak84
17. dec 2017

@majka242 nasa to dostala v skolke,najprv ju bolelo hrdlo tak som s nou isla k dr a ta si vsimla ze ma v pusinke biele flaky a hovorila ze ked sa to zhorsi tak na pohotovost.Dosli sme domov a uz to mala na tele tak sme isli na pohotovost a uz ju nechali na infekcnom.Moze sa stat ze malemu zidu dole nechty.Ja som sa zlakla ze co sa to deje a dr vravela ze to je dosledok choroby.

majka242
autor
17. dec 2017

@kikus48
Vies zscslo nam to vysokymi horuckami v utorok sme boli u doktora skonstatoval zapal hrdla nasadil Ospen a v s

majka242
autor
17. dec 2017

Vies zacalo nam to v utorok horuckami doktor nasadil Ospen ze ma zapalene hrdielko a v stredu sa najprv objavili afty volala som po telefone co robit s doktorom maly mal len par aft v puse davali sme glycerin v piatok ale uz dostal aj zapal dasienok a flaky po tele ale slabulinko ruzove skoro neviditelne... nas doktor preto dal len Zovirax lebo to memal az tak velmi a stav sa nam zhorsil z piatka na sobotu rano uz mal bordove flaky uplne vsade a bol malicky malatny a potom sme sli poobede na tu pohotovost.
Na pohotovosti mal horucku 38°C ale doma mal aj viac ja som mu horucky samozrejme zrazala po 4hod ale stale mu vystupovali...teraz uz horucky nema....no nurofen pani doktorka kazala davat proti bolesti malemu + fenistil kvapky.....

majka242
autor
17. dec 2017

@danielak84 Aku liecbu ste mali na infekcnom? Povedali vam aj co to je za choroba? Nechtiky zatial ma pekne nic som si nevsimla take.....

kikus48
18. dec 2017

Vacsinu tychto exantantemov nezistis z coho su. Vyvolavstelov je mnoho, su to virusy. Zaklad je ci sa maly ma lepsie alebo nie. Ja by som trvala na obderoch. Zapalove parametre a krvy obraz. Urcite sa nenechaj s tym odbit. Ak ma stale teploty odbery su nevyhnutne.

kikus48
18. dec 2017

@majka242 ak je povodcom virus crp bude nizke. Zbytocbe sa budes trapit co to sposobilo. Vyvolavatelov je mnoho a nepripada mi ze by to bola ani jedna z dg o ktorych tu padla rec. Flaky su lepsie ako pluzgiere. Len ak sa ti nezlepsuje alebo ma teploty trvaj na odberoch zapalovych parametrov a krvneho obrazu.

danielak84
18. dec 2017

@majka242 to vam uz neviem presne povedat lebo je to uz vyse dvoch rokov a v nemocnici s nou bol muz ale brala nejake antivirotika a ja som jej este kupila probiotika a diagnozu mala uvedenu herpeticku anginu.Co sa tyka tych nechtov to jej zacalo zliezat az po cca dvoch tyzdnoch co bola doma z nemocnice.

libawet
18. dec 2017

@majka242 zvláštne, lebo rovnako ako osýpky, tak aj herpetickú infekciu spôsobuje vírus, no nie ten istý, ale na vírus sa nedávajú antibiotiká....a zasa sme aj tam, kde sme - ATB lekári predpisujú aj na vírusy, preto sú už v podstate neúčinné. Jedine, že vám tam prebiehala aj nejaká bakteriálna infekcia spolu s touto. Robili synovi odbery? Jedine z nich sa dá zistiť, o čo ide a ako sa má ďalej a čím liečiť...toto všetko, čo vám doteraz dali je len pokus-omyl a môže skôr uškodiť.

majka242
autor
19. dec 2017

Ahojte....takze malemu je uz omnoho lepsie....horucky nema a flaky vybledli skoro uz nema len na lickach este ostalo kusok a v pusinke sa tiez hoja lebo uz maly papa sice opatrne ale papka....vo stvrtok ideme na kontrolu....uz som aj ja pokojnejsia....som sa najprv velmi zlakla no nie je to sranda mal to naozaj velmi a hrozne v tie prve dni vysypu...pan doktor nam povedal ze sme mali stastie na pani doktorku na pohotovosti ona bola z nemocnice v BB a vedela aku liecbu nasadit a vyhli sme sa tak hospitalizacii na infekcnom kedze sa tam doktorka s tym stretava bezne....a mohli sme to liecit doma....dufam uz budeme na Vianoce v poriadku. Aj Vam krasne Vianoce prajeme!!! Hlavne v zdraví...