Hnačka, zvracanie, silné kŕče a odpadávanie

petritko
29. jún 2017

Dobry den, chcela by som sa spytat ci sa nahodou niekomu z vas nepodari odhalit co znamenaju tieto priznaky. Casto ked sa rano zobudim, ma zacne obarat pot, do toho dostanem hnacku a silne krce do brucha pri ktorych odpadnem a neviem sa postavit.. Ked uz mam pocit ze je lepsie, zvraciam. Nepomaha mi.nic tabletky vy raciam aj kvapky, musim len bolest preckat vsetko sa to vie udiat v priebehu asi 45 min az hodiny.. Lekar mi najskor povedal, ze je to zo stresy z maturity. Lenze teraz sa mi to stalo a po maturite a stresoch mam uz davno prec, nemyslim sisom ze je to nieco zo stresu, citim sa praveze dost spokojne. Vsimla som si ze ma to chyti hlavne pred menstruaciou.. Neviete nejako poradit co s tym?😒

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emi16
29. jún 2017

Chod na pohotovost co najskor, mozno ti promtne spravia CTcko
A vymen lekara
A udaj ho !!!!!

dai
29. jún 2017

@petritko ahoj. Daj sa poriadne vysetrit... v kazdom pripade to panicka porucha moze byt - ta sa casto prejavuje aj mimo stresoveho obdobia... dokonca castejsie po ako pocas...

veto
29. jún 2017

@petritko
Môžete si zažiadať o nejaké vyšetrenia ale okrem zvracania je toto môj bežný predmenštruačný jav. Strašné kŕče, hnačka, pár stavov odpadnutia a jediné lieky, ktoré mi toto tlmili, bol Algifen a to som si ho musela dať hneď keď som videla, že to na mňa prichádza. Myslela som si, že mi niečo je ale nič nebolo, jednoducho moje telo takto reaguje na prichádzajúcu menštruáciu. Vždy som ju mala strašne silnú ale za to pravidelnú ako švajčiarske hodiny. Začalo to na strednej škole a trvalo dlhé roky až do otehotnenia. Teraz to mám podstatne slabšie, je pravda, že kojím a menštruácia dorazila až 10 mesiacov od pôrodu. A má to jednu strašnú výhodu. Ako som bola zvyknutá na bolesti a kŕče, môj pôrod prebehol v pohode, rýchlo a bez stresu. Kontrakcie, ktoré boli viditeľné na monitore už 2 dni pred pôrodom som vôbec necítila (sestrička sa aj podivovala), doma som upratala, zavárala výživy pre malé a druhé ráno keď som mala už silné kontrakcie po 4 minútach sme vyrazili do pôrodnice a malá sa narodila do dvoch hodín prirodzene. 🙂

ninapat
29. jún 2017

Asi by som sa nedala odbit a poporosila by som lekara, aby mi spravil kompletne vysetrenia a poposielal ma kam by sa len dalo. Su to podla mna dost tazke symptomy a nechcelo by sa mi veru cakat, ci same zmiznu. Musis si prosto stat za tym, aby lekar spravil vsetko, co sa len da😒

sovica
29. jún 2017

@veto Normálne som sa musela 2x pozrieť, či som to nenapísala ja 🙂. Všetko toto sedí na mňa na 100%, akurát ja užívam Nurofen a ešte aj dcéru som porodila do 2 hodín od začatia kontrakcií 🙂. Až sa mi to zdá neuveriteľné.

sovica
29. jún 2017

@petritko Ak tieto stavy mávate len raz do mesiaca, tesne pred menštruáciou, tak to bude súvisieť určite s tým. Pozrite, čo napísala @veto. Na mňa to sedí na 100%. Akurát vy píšete, že vás to prejde cca do 1 hod. Lebo ja keby som nedala tabletku, tak trpím min jeden celý deň ako kôň ☹. Keď som bola mladšia, tak som mala párkrát aj také stavy, že mi musel lekár pichnúť injekciu, lebo ani tabletky nezaberali. Ak aj zvraciate, tak si skúste dať čípok proti bolesti, namiesto tabletky.
Ak však mávate tieto stavy aj viackrát do mesiaca, čiže úplne mimo menštruácie, tak by som asi trvala na tom, aby ma vyšetrili poriadne, krv, sono... Prípadne aj CT, to by však záležalo od toho, aké by boli výsledky z krvi, prípadne, čo by videli na sono. Držím palce 🙂.

veto
29. jún 2017

@sovica
Ja som sa s tým naučila žiť, na gynde mi nezistili žiadne problémy, tak čo iné mi ostávalo. A ten pôrod potom potešil 🙂. Až bude ďalší, tak jediná moje obava bude, doraziť do pôrodnice včas. Alebo si tam rozložiť stan a počkať 🙂.

adia11
29. jún 2017

moja sestra mala nieco podobne,ako si dava kazdy den magnezium je jej dobre

marianeta
29. jún 2017

taketo stavy som mala prvy den menzesu..ukrutne krce,a prevracala som celucicky den..hnacka nie ani odpadnutie ale navaly tepla striedala zimnica...zaberali Algifen kvapky,ale musela som si ich dat okamzite ako som pocitila ,ze ma ide boliet brucho..no jedneho dna prislo to ,ze ani tie uz nezabrali a to som si dala dvojnasobnu davku..ani injekcia od gyndosa nic neporiesila lebo mi dal trapnu Nospu a po nej mi bolo este horsie...od prveho porodu neviem ,ze mam menzes..

petritko
autor
4. júl 2017

Chyta ma to taktiez aj pri sporte, nebyva to ani tak len.obycajne ze s menzesu, ale aj zo sportu to zacalo od malatnosti, cez hnacky a vystilo to az v toto.. Mam nejake problemy aj zo zlcnikom, uz son oremyslala ci.to.aj sja tym nie je spojene a algifenove kvapky nezabrali isli spiatockou

l3yla
4. júl 2017

okamzite absolvovat lekarsku prehliadku, vymenit obvodaka