Hormonálne problémy. Aký majú vplyv na otehotnenie?

adkag
11. máj 2006

Chcem sa spytat, ci mate niekto skusenosti s hormonalnymi problemami a ich vplyvom na moznost otehotnenia.
Mne lekarka prostrednictvom krvnych testov zistila, ze mam zle hladiny hormonov v poslednej faze cyklu - prolaktin na hornej hranici a hormon stitnej zlazy a estrogen na dolnej hranici. Vyzera to tak, ze v dosledku toho mam anovulacny cyklus. Rozhodla sa zacat liecbou prolaktinu, beriem druhy mesiac tabletky Parlodel, stvrt tabletky većer. Prolaktin sa mi znizil (ukazali to krvne testy v 17.-ty den cyklu), ale nemam pocit, ze by sa mi vratila ovulacia. s tymi dalsimi hormonmi zatial nic nerobi, mysli si, ze tie nizke hladiny mozu byt sposobene aj tym zvysenym prolaktinom.
Mali ste niekto podobny proeblem? ak ano, ako postupoval lekar pri liecbe? ja mam pocit, ze v prvom rade sa treba zamerat na tu stitnu zlazu, ale lekarka si to nemysli. mam ist buduci piatok na sono, aby zistila, ci mi naskocila ovulacia, tak snad potom budem mudrejsia.

pappo
10. júl 2006

no vidis to by aj mne bodlo taka dobre dlha dovolenka a hned by to bolo lepsie. maj sa krasne a pekne snazilkujte 🙂

peha
10. júl 2006

bam uzite si dovcu a nemyslite na babo, ale len tak si uzivajte 🙂 to je niekedy najlepsie.

bam
10. júl 2006

peha, presne to si chcem naplanovat 😅 Tak zatial pa

peha
10. júl 2006

papa - a aj my ideme na dovcu- moj drahy zavelil, ze odchadzame 🙂 tak frcime prec, ja na 3 tyzdne, a on tak bude pendlovat medzi sk a croatiou. takze si oddychneme a mozno sa vratime spolu uz ako tehulky. 🙂 takze planujme nic neplanovane 🙂

adkag
autor
11. júl 2006

ahojte babenky, vy sa chystate na dovcu to je super. u nas to asi tiez bude musiet tak,ze drahy zaveli,lebo sa asi nikam nedostaneme. furt to odkladame. ja z prace nemozem,som tu sama, teraz zas eon prisiel s tym,ze 18. maju nejaku surnu robotu,takze dovtedy odist nemoze, tak je to vesele.ja sa este aj riadim tym,aby som nemala na dovci mrchu,lebo som ju mala poslednych 5 rokov na vsetkych moznych akciach a uz ma to nebavi.

peha
11. júl 2006

ahoj adka- vy by ste fakt uz potrebovali vypadnut a oddychnut si. si dobra, mne mrcha chodila tak slaba a tak malo, ze som si myslela ze sa menim na chlapa 😀 😀 😀 ale nie. tak dufam, ze sa podari trafit presne. mne to vyjde na dovcu, ale nevadi mi to. budem rada, ked dostanem normalne ms, (a to som snazilka 😀 ) aspon budem vediet, ze cyklus funguje a neblbne. alebo druha moznost ze konecne tie hemzilky potvorky nadobudnu ten spravny vyznam 😵

a dobre ranko vsetkym 🙂

adkag
autor
11. júl 2006

Peha, ja mavam stale normalnu mrchu,ale teraz posledny cyklus trvala len dva dni,takze to by som na tej dovci prezila. ale aj tak,lepsie sa tam nmeostarovat, na svadobnej ceste som mala par dni MS a bolo to take,ze som si furt chodila menit tampon,ked som vysla z vody a tak. a to enhovorim o tom,ze tampony nerada nosim,strasne sa bojim nejakej infekcie.

peha
11. júl 2006

br, ja neznasam tampony. nepouzivam vobec. ja radsej sa nepohnem, nevleziem do vody, proste nie tampony nie.

adkag
autor
11. júl 2006

ja na dovolenke,aby som sa mohla kupat, inak nie. mam fakt des z nejakej ionfekcie. ale ked som bola mladsia,tak som ich nosila furt,este aj na noc niekedy.

bam
11. júl 2006

Ahojte, tak dnes sa mi uz mrcha zmenila na riadnu mrchu, hura 😅
Je to mozno divne,ako napisala peha,ze sa tesime z mrchy, ale aj ja som rada,ze to funguje...Len teraz je otazne, ci budem mat aj ovu...To by mi vychadzala rovno na dovolenku...Sice sa nechystame specialne nikde, ideme navstivit obidvoch svokrovcov a trosku rodinu a znamych, kedze byvame daleko od nich,ale snazilkovat iste budeme 😉
Chcela som si merat aj teplotu,ale kaslem na to,nebudem sa tym trapit,az potom ked sa vratime...Tak prijemne dovolenkovanie aj vam 😉

peha
11. júl 2006

bam gratulujem 🙂 viem ako sa citis, takze super. 🙂 aspon zacneme nove cykly, tak krasne snazilkujte, oddychujte.
ja som dnes meditovala a vahala v lekarni nad ovulacnym testom a pani mi povedala, ze nemame - tak bolo za mna vyriesene. rozhodnute, zatial nebudem stresovat... a basta.

adka - infekciu mozes chytit, aj ked pouzivas tampon - na vonkajsom prostredi... vlhke plavky a tak...
takze ja uz len vzdy cakam, kedy sa valime k moru a co znesiem, tak su velke prirodne strkoviska... prestala som chodit na kupka a plavarne, jednak plno ludi a jednak prechlorovane...
tak raz ked budem strasne bohata a velka, kupim si more... 😵 😵 😵

pekne dovolenkovanie
majte sa 🙂

adkag
autor
11. júl 2006

peha, ja do jazera nevstupim, do bazena len obcas na krytej plavarni. najradsej mam more 🙂 .

co sa tyka ovulacneho testu,aj ja som mala problem ho zohnat, vo viacerych lekarnach nemali,v jednej mali posledne dva a to by sa malo robit viac ako dva dni.

nika251
11. júl 2006

Ahoj Adgag. Pises ze si si ovu testy kupila v lekarni. Ja som si ich objednala na jednej i- adrese na levnych testoch. Stali ovela menej. Dnes som zacala testovat a zatial sa ukazuje len jedna ciarka ale som este len 10 den. Uvidim kedy sa mi objavia dva.

peha
11. júl 2006

nika posli ip - aka stranka, vopred dakujeme 🙂 aj za dobry tip 🙂

adkag
autor
12. júl 2006

Nika, 10-ty den je asi malo,mne sa to neobjavilo ani 13.DC a potom som uz netestovala, lebo som nemala ovu testy. a zbytocne som sa s tym len zdeprimovala,tak ani neviem,ci este niekedy budem testovat 🙂

nika251
12. júl 2006

Ahojte. Vcera som uz na nete nebola bo drahy si narokoval cas 🙂 . Kupila som ich na www.levnetesty.cz . Ale maju to tam len na kartu- ktoru ja pre istotu nevlastnim, tak som im napisala na meil a poprosila ich ci mi to nezaslu na dobierku- co oni urobili. Bola som fakt hrozne milo prekvapena, lebo mi bez akychkolvek pripomienok vyhoveli. Myslim ze minimum je za 500Sk- ci Ck- pri preberani to posta pretata na nasu menu. Ale 1 OT vyjde asi na 30Sk co je myslimsuper cena. Peha- rada by som poslala IP ale som ,,talent,, a zatial som neprisla na to ako 😀 . Adgak- nevadi- ani mne este nic nevyslo ale pre istotu to skusam uz teraz aby som to zas neprepasla. Zajtra idem k lekarovi na folikulometriu a v pondelok na hormon. profil. Mam skveleho lekara a ten ma teraz zenie po vsetkych vysetreniach nech mame vsetko naraz. Ale aj tak som presvedcena ze je to o prolaktine. Len nech liecba netrva dlho bo ja CHCEEEEEM baby. 😀

nika251
12. júl 2006

Adkag- prepac zas som ti skomolila meno. Najblizsie sa pokusim opisat ho presne 😉

peha
12. júl 2006

nika ahoj
pri prispevkoch - v na pravej strane - mas ikonky fotacik - to je fotoalbum, ktory si mozes prezriet. potom sipku s obalkou - to je napisat postu - IP - interna posta --- spravna volba pre maily, a ten treti vykricnik ten nam nehrozi. 🙂 (ten je ked chces upozornit admina, ze prispevok nie je v sulade s pravidlami fora...)
trenuj klikaj a uzivaj si tu s nami na fore. prajem ti pekny den, a papa

adkag
autor
13. júl 2006

nika,vobec nevadi to skomolene meno. ja tiez pisem v rychlosti vselijake blbosti 🙂 .

potom daj vediet,ci ti tie testy vysli podla folikulometrie,nech vieme,ci su spolahlive 🙂

maruska
13. júl 2006

Ahojte všetky, ale som sa Vás nahľadala!!! 😀
A môžem sa čudovať, prečo už Snažilky vôbec na Moja svadba nevidím, koľko tu už fungujete? 🙂

adkag
autor
13. júl 2006

ahoj maruska, ani neviem,ako dlho je to tu,asi mesiac to moze byt. ale teraz si v inej teme,nie v snazilkach 🙂 . ako sa mas? a co tvoje vysetrenia?

maruska
13. júl 2006

Ahoj Aďka, no ale ako vidím, veľa žien má PCO (uf, prečo aj ja?), a sú zároveň snažilkami..čo u Teba nového? 😉

adkag
autor
13. júl 2006

aj mas nejaku liecbu?
u mna tiez iba same problemy,teraz beriem lieky na stimulaciu ovulacie (ale nemam PCO,neviem co mam) a chodim kazdy mesiac na folikulometriu.inak nic nove. stimulacia zabera, folikuly dozrievaju,ale tehulka nie som,zrejme to ma na svedmi,ze tie lieky amju vedlajsi ucinok zahustovanie hlienu a to brani spermiam.

maruska
13. júl 2006

Aďka, tento mesiac som zase začala so stimuláciou (Clomhexal), dnes idem na 2 folikulometriu v tomto cykle, tak sa uvidí, či lieky zabrali a nejaký folikul narástol...totiž musela som už lieky vysadiť, lebo by sa to nemalo brať tuším viac ako 6 cyklov za sebou, tak som mala pauzu. Mne to minulý rok na jeseň hneď zabralo a folikuly rástli, ale každý mesiac to bolo horšie, až som mala anovulačné cykly...minulý mesiac som bola na HCG-prefuky vajcovodov, tam je všetko ok. Tak sme nabehli znova na stimuláciu, a uvidí sa...

kaciatko81
13. júl 2006

ahojte, ja som vcera pozrela tie moje vysledky, ja som mala prolaktin ok, ale v 2 a 3 faze cyklu som mala vyssi testosteron. vie niekto, co to moze byt? nebolo to o vela, takze na muza sa nastastie nemenim. to by asi draheho sklamalo 😀

adkag
autor
13. júl 2006

kciatko,vraj pri PCO je bezne,ze zeny mavaju vyssi testosteron. zrovna vcera som citala,su na to nejake lieky, len si neviem spomenuut,ako sa volaju.

Maruska, ja tiez beriem Clostilbegyt, teraz druhy cyklus, v prvom mi zabral,mala som tri folikuly,ale jeden najvacsi. teraz je to horsie,mam vsetky tri rovnako velke,co moze znamenat,ze mozu byt aj trojcata. ale lekar mi povedal,ze to moze byt aj cysta,ze to nevie rozoznat cez ultrazvuk. asi pojdem este pred MS na UZV,nech to pozrie,aj ked akosi sa k tomu nemal. vraj len keby mi meskala MS,tak to mohla byt ta cysta. ale chystame sa teraz na dovolenku a kedze 12. a 14.DC, co mam ist na folikulometriu a pichnutie pregnylu budem prec,tak zrejme mi neodporuci ani aby som stimulovala. som zvedava tiez,ako to bude dalej,ci budu tie lieky zaberat.
a nemoze ti napriklad zmenit lieky? vraj ak neni ovulacia,podavaju sa aj nejake gonadotropiny,to su asi trosku silnejsie a podporuju LH a FSH (hormony pre podporu ovulacie v 1. faze cyklu)

maruska
13. júl 2006

Aďka, len zíram, aká si zbehnutá 😲 🙂 Neviem, uvidím, či tento cyklus budem reagovať na tie lieky. Bral mi aj prolaktín, tak som zvedavá, snáď nebude zvýšený. My odchádzame dnes na predĺžený víkend, tak uvidím..ja chodím na folikulometriu aj 2-3krát v mesiaci, niekedy to je beznádejné, tak už viac nejdem, dnes idem 2.krát.
Ale každopádne, využite tú dovolenku na uvoľnenie, možno to práve vtedy výjde...pevne v to verím, držím palčeky 😵

adkag
autor
13. júl 2006

Maruska,od februara,co mi zaclai tieto problemy a chodim po lekaroch,vela citam o tychto problemoch na nete,tak uz co-to viem. svagrinka akurat skoncila medicinu vravi,ze som mudrejsia jak ona po statniciach z gynekologie,ze ked si vyberie tento odbor,bude chodit ku mne na konzultacie 🙂

adkag
autor
13. júl 2006

dakujem za drzanie palcekov. aj ty si uzi predlzeny vikend a oddychni. a kam idete?
a co ti tento cyklus povedal lekar na 1. folikulometrii?

kaciatko81
13. júl 2006

adkag, u mna sa prave tie polycysticke na uzv nepotvrdili 😒