Hormonálne problémy. Aký majú vplyv na otehotnenie?

adkag
11. máj 2006

Chcem sa spytat, ci mate niekto skusenosti s hormonalnymi problemami a ich vplyvom na moznost otehotnenia.
Mne lekarka prostrednictvom krvnych testov zistila, ze mam zle hladiny hormonov v poslednej faze cyklu - prolaktin na hornej hranici a hormon stitnej zlazy a estrogen na dolnej hranici. Vyzera to tak, ze v dosledku toho mam anovulacny cyklus. Rozhodla sa zacat liecbou prolaktinu, beriem druhy mesiac tabletky Parlodel, stvrt tabletky većer. Prolaktin sa mi znizil (ukazali to krvne testy v 17.-ty den cyklu), ale nemam pocit, ze by sa mi vratila ovulacia. s tymi dalsimi hormonmi zatial nic nerobi, mysli si, ze tie nizke hladiny mozu byt sposobene aj tym zvysenym prolaktinom.
Mali ste niekto podobny proeblem? ak ano, ako postupoval lekar pri liecbe? ja mam pocit, ze v prvom rade sa treba zamerat na tu stitnu zlazu, ale lekarka si to nemysli. mam ist buduci piatok na sono, aby zistila, ci mi naskocila ovulacia, tak snad potom budem mudrejsia.

nika251
27. júl 2006

Ahojte. Musim sa trosku vyzalovat 😖 . Dnes som si bola po vysledky na hormonalny profil- usetko je o.k, len ovulacia nikde- samozrejme LH bol na hranici ako pri folikularnej faze, ale FSH bol ako v lutealnej.S vysledkami som sla k lekarovi, ten mi poradil laparoskopiu, vraj nebudeme na nic cakat a v auguste tam pojdem aby mohol vylucit endometriozu. Potom mi hned nasadi adekvatnu liecbu. Neviem si ani predstavit, co to moze sposobovat. MS mam pravidelnu, hormony v norme, bolesti nemam,cysta tiadna, zapal nemam, len ovulacia blbne. Nemate niektora podobne skusenosti? Co moze v takomto pripade sposobovat anovulacne cykly? ☹

inapa
30. júl 2006

zienky, az teraz som objavila tuto stranku, tak by som sa chcela pridat.
mame uz jedno dietatko a chceme druhe . tiez som mala problemy s prolaktinom (mikroprolaktinom) a stale beriem parlodel. Prolaktin je uz v norme 1/2 roka , ovu nastava pravidelne a babo nikde :( Bam, aj ja mavam slabu mrchu. Doktor najprv tvrdil, ze to bude tym prolaktinom, ale ten je uz v pohode a mrcha stale slaba (ale inac pravidelna ako hodinky)... tak som sa ho opytala, ci to moze mat vplyv na otehotnenie: vraj mam byt rada ze mam slaby menzes, s otehotnenim to vraj nema nic spolocne a poslal ma do ambulancie pre neplodnost. Ale najviac ma dorazil ked mi povedal: tam Vam urobia aj vysetrenie krvi, ked mate ten slaby menzes, tak ci tam este nebudu nejake horm. problemy.... Tak suvisi to s tym, ze nemozem otehotniet, alebo nie ?
I ked, tento mesiac ma zarazili dve veci ( asi 9-10 den po ovu som trosku krvacala - tak mozno 3-4 kvapky, ale dost ma to zarazilo, lebo doteraz sa mi to nikdy nestalo. Trochu som si robila iluzie, ci to nie je uhniezdovanie vajicka, ale potom prisla mrcha...no a ta trvala namiesto 1,5 dna slabuckeho krvacania a 1 dna spinenia (ako to bolo od vysadenia hak az do teraz), trvala 2 dni silnejsieho krvacania (ked porovnavam s tym predtym) a 3 dni spinenia... tak neviem, ci si mam robit iluzie, ze sa nieco zacina diat a moj organizmus sa zacina dostavat do starych dobrych kolaji, alebo.... Do ambulancie pre neplod. idem az v polovici augusta (maju dovolenku), takze dalsi cyklus asi nic... aspon si trochu oddychnem... dookola sa to len tak hemzi tehulkami , tak snad sa ten virus rozsiri aj na nas 🙂

frantina
31. júl 2006

nemate nekdo zkusenosti se zvysenou hladinou prolaktinu? je mozne, ze nemuzu otehotnet kvuli tomu? menstuaci ale mam..je mozne, ze mam MS a presto ma prolaktin vliv na to, ze nedochazi k ovulaci?

pappo
31. júl 2006

frantina je to tak ze zvyseny prolaktin sposobuje neplodnost, taklze ho treba liecit ak ti lekar zisil zvysenu hladinu urcite ti predpisal parlodel nemam pravdu ? ale nemaj strach lieky to upravia. 🙂

frantina
31. júl 2006

dostala jsem Dostinex, dobrala jsem ho a mam jit na kontrolu, tak uvidim...mne by to vubec nenapadlo, ze bych mela nejakou hormonalni poruchu, ale zjistila jsem to tak, ze se mi zacalo tvorit mleko, ac deti mam uz vetsi a davno nekojim.

pappo
31. júl 2006

aj tak neviem stale co sposobuje ten zvyseny prolaktin uz som to vsade pozerala na nete ale nikde nic konkretne. snazilkujete?

frantina
31. júl 2006

spise je to tak, ze si prejeme dite, ale nesledujeme plodne dni, nemerime teplotu a nic takoveho. mam uz dva syny z predchoziho manzelstvi, takze materske pudy mam "ukojene". ale muj druhy manzel sve deti nema...nechavame to na osudu...neberu zadndou antikoncepci od dubna, ani se nijak jinak nechranime

inapa
31. júl 2006

pappo, ja som sa na to pytala priamo endokrinologicky a ta mi tiez nevedela dat odpoved: vraj mozno stres, alebo hormonalne zmeny sposobene tehotenstvom alebo antikoncepciou... no presnu odpoved nevedela.
je otazne za aky cas sa dokaze dat organizmus dokopy po upraveni prolaktinu.

pappo
31. júl 2006

inapa myslim ze hned pretoze pisali baby ze hned po dobrati liekov a upravenui hladiny otehotneli.

inapa
1. aug 2006

pappo, trosku som si urobila taky prieskumik a su dve skupinky: jedna su baby, co otehotneli hned a druha su baby, ktore otehotneli najskor rok po tom co zacali uzivat lieky na upravu prolaktinu alebo neotehotneli zatial vobec... 😒 . Ach jo... no ja som sa vcera rozhodla, ze sa uz nebudem sledovat a trochu vypnem. treba mi zhodit nejake to kilecko, odkladala som to po druhom porode, ale kedze ten je momentalne v nedohladne, idem sa do toho pustit. a ak sa zadari otehotniet, budem len rada. ak nie, aspon budem mat lepsi pocit z normalnej vahy (ak sa mi to ovsem podari 🙂)

wulfila
2. aug 2006

Ahoj! Rada bych se pridala mezi vas. Ja vysadila HA v unoru, po 7 letech brani cca. No a prvni dva cykly prisly normalne, 32. a 34. den a treti az 44. To jsem byla tesne po nem na kontrole a Dr. na ultrazvuku zjistila, ze mam zvetsene vajecniky s tendenci k cystam 😒 Horm.profil mi nedelala, krev nebrala. Nebot jsem mela v cervnu pred dovolenou, domluvily jsme se, ze dojdu znova na kontrolu po dalsim cyklu a pak mi nasadi nejake prasky na podporu ovulace. Ale uz je to zas 46 dni a stale nic 😢 Test ukazal dve carky, ale ty se ukazou i pri cyste, ktera muze produkovat hcg. A jelikoz uz 5DC videla na UZV zvetseny vajecnik, bude to tou cystou. Takze cekam, zda praskne a dojde perioda. K Dr. jsem se radeji pbjednala uz v pondeli, ale volno ma az 18.8. 😝 takez musim cekat. Hormony do sebe ladovat moc nechci, ale doufam, ze tim, ze se nam "zacne pomahat", se trochu uklidnim 😎 Protoze pulrok snazeni sletel a nic z toho 😨 Takze hodne zdaru snazilkam, budu vas sledovat, vidim, ze nas je s podobnym problemem vic nez dost a to uklidnuje.

peha
2. aug 2006

ahoj wulfila, ak to aspon trosku pomoze pre podporu a zdvihnutie nalady, tak dnes mi vysiel pozitivny testik. a zajtra na krv, nech to je definitvine a aj vysetrenia.
a to som brala lieky HAK skoro 13 rokov, mala som zdravotne problemy, mam myomy, mam 2 operacie chrbtice a bedroveho klbu, takze neboj, vsetko sa da, ked sa chce. mysli na pekne veci, tak ako pises, a aj radost z tesenia sa zo stastia druhych pomaha, a obohacuje. mna vzdy strasne potesilo, ked niekto v mojom okoli otehotnel, alebo nieco dosiahol, alebo dokazal, alebo vyzdravel. je to otom, ze je vela lasky a stastia na svete, len si hold musime nanho niekedy trosku pockat 😵

drzime ti palceky, nech sa ti dari, a nech sa to skoro podari,
a pridaj sa k nam do tem 😵

snajka
5. aug 2006

Ahojte,pisete o zvysenom prolaktine,norma 24 a ja mam 27,lekarka tomu absolutne nepripisuje dolezitost,ale iny lekar,ktoreho som sa na to pytala,povedal,ze to je dovod,ze neviem otehotniet.Ale nevedela som,ze su na to lieky.Tiez mi zistili malo progesteronu,takze beriem lieky na to.

bam
7. aug 2006

Ahojte, tak ja uz mam po dovolenke ☹ Uvidime,ci sa nam tam nieco podarilo 🙂 Ja idem k lekarovi az koncom augusta kvoli dovolenkam, tak zatial mam tiez kludne obdobie.Doniesla som do roboty len tak kolace a niektore si mysleli,ze kvoli tomu, ze cakam babo 😒
Peha si tehotna?Tak to gratulujem!!!!

bam
7. aug 2006

A ako tak citam,nemam len ja problemy,tak vam drzim palce, nech sa nam to vsetkym podari 😉

manuska
19. aug 2006

☹ jaj ludkovia, ja mam hormonalne problemy, ktore mi nikdy nedovolia otehotniet. v podstate mi chybaju vsetky hormony. tak jedina sanca je adopcia. casom sa uvidi...pa

nika251
19. aug 2006

Ahoj manuska. Zni to hrozne zufalo. Ale si si tym ista? Dnesna medicina dokaze predsa takmer cely cyklus riadit umelymi hormonmi. Ved aj na umelom oplodneni ako som citala mnohym babam riadili takto cely cyklus. Alebo existuje este moznost darcovstva vajicok. Neviem ci uz to mas potvrdene lekarom.Ale zas ti pripominam, ze uz mnohe povedali ze to urcite nepojde ale asi sa stal zazrak a vyslo to. Mozno by si mala skusit inych lekarov.Neviem ale nevzdavaj sa, skus hladat. Hrozne velmi ti drzim palceky.

tonicka
19. aug 2006

Manuska nevzdávaj to, mojej kamarátke tiež povedali, že nemôže otehotnieť.Ked prisla v 7 mesiaci ku gynekologovi, tak neveril 😅 A dnes má malý 4 roky.

manuska
20. aug 2006

ste velmi zlate, dakujem. :o) peknu nedelu vam vsetkym prajem.

miriamka
25. apr 2007

Mne dnesne vysledky hormonalneho profilu ukazali,ze prolaktin a ostatne je v poriadku,len mam vyssi testosteron.Mate niektora podobny problem?

dicinka1
3. máj 2007

ano aj ja mam problemi s testosteronom...ak by nieco,napis mi na moj nick....

bosorkajarka
17. máj 2008

Ahoj holky nevim jestli tohle tema jeste funguje ale treba mi nekdo poradi. Byla jsem na hormonalny profil a mam zvyseny testosteron a volny androgen zbytek pry v poradku. A doktorka mi na to rekla ze jediny zpusob jak snizit testosteron je hormonalni antikoncepce coz se mi zda divny a hlavne si stejne neni jista jestli to zabere ☹ ☹ . Mela jste nektera stejny problem, umi me nekdo poradit??

katy.m
18. máj 2008

ahojky holky,taky mám vyšší testosteron.Můj gyn mi nasadil antikoncepci Diane 35,brala jsem ji jí 9 měsíců a nic.Taky se snažíme... ☹

bosorkajarka
18. máj 2008

No presne to mi doporucila moje Dr ale ja se taky bojim ze to nepomuze, tak jsem chtela vedet jestli nekdo nedostal doporuceno neco jineho ☹

katulikzlatulik
21. máj 2008

a o kolko mate zvyseny testosteron? ja som mala na 10.den zvyseny testosteron o 0,1 a prolaktin o 3,0 a na 20. den uz iba testosteron o 0,08... doktorka mi predpisala Duphaston a Medocriptine, ale ten neberiem, lebo na letaku je na pisane, ze je potrebne mat chraneny styk a ma kooooooooopec neziaducich vedlajsich ucinkov.. tak to som zatial vynechala... ale Duphaston beriem uz druhy den, tak uvidime, co bude po 2 mesiacoch, ked nic, tak zacnem brat aj ten blby Medocriptine, ktory je na prolaktin.
A co sa tyka testosteronu, tak je potrebne jest veeela soooje, plnotucnych mliecnych vyrobkov, vela vela zeleninky a obmedzit, resp. uplne vypustit mastne jedla a kuracie maso, lebo prave kuracie masa su napustane muzskymi hormonami, aby ryychlo rasti!!!

hypo
25. sep 2008

bosorka - mam uplne stejny problem, zvyseny testosteron a lecba je jen HA coz kdyz chci otehotnet je uplne na hlavu postaveny
bohuzel mi asi nic jineho nezbyde, takze budu muset do sebe rvat pul roku HA a pak se teprve pokusit otehotnet az kdyz ty testosterony dame dolu.....

katy.m
25. sep 2008

ahojte takže taky mám nové výsledky HP,testosteron 3.7 a LH je 22.7 ☹ .Navíc je možné,že na clostil je mé tělo rezistentní. Moc mě to mrzí,ale musíme bojovat 😉 😎

miriam252
19. nov 2008

Ahojte. Chcem vas potesit. Podla hormonalneho profilu mam zvyseny testosteron (neviem z coho, kedze maso vobec nejem). Ked som si isla po vysledky krvi uz som vedela podla domaceho testu, ze som otehotnela. Lekar mi pri pohlade na hormonaly profil povedal, ze to povazuje za zazrak, ze som otehotnela. Ze papierovo to nesedi. Tak som stastna, ze sa to podarilo. (po pol roku) Inak co sa tyka HA, ktoru som brala pred 2 rokmi po dobu 7 mesiacov - pred jej uzivanim som testosteron mala v norme, tak neviem ci to pomoze. Drzim palce.

mimo27
19. nov 2008

ahojte aj vy mate hormonalnu poruchu aj ja mam niske ☹

gasha
19. nov 2008

Holky ja mam taky vysoky testosteron. Dostala jsem na 2 mesice HA (Dianne 35), po vysazeni jsem sice ovulovala, ale zrejme neotehotnela a ted cekam na mrchu. Zacala jsem chodit na akupunkturu a ten dr (drive gynekolog) se prave te HA divil. Rikal, ze by ji nenasazoval, protoze to telo se s tim potrebuje srovnat. Ale co bude dal nevim. Stejne tak mam blby pomer LH a FSH. Jsem objednana do CARu a uvidime.