Hormonálne problémy. Aký majú vplyv na otehotnenie?

adkag
11. máj 2006

Chcem sa spytat, ci mate niekto skusenosti s hormonalnymi problemami a ich vplyvom na moznost otehotnenia.
Mne lekarka prostrednictvom krvnych testov zistila, ze mam zle hladiny hormonov v poslednej faze cyklu - prolaktin na hornej hranici a hormon stitnej zlazy a estrogen na dolnej hranici. Vyzera to tak, ze v dosledku toho mam anovulacny cyklus. Rozhodla sa zacat liecbou prolaktinu, beriem druhy mesiac tabletky Parlodel, stvrt tabletky većer. Prolaktin sa mi znizil (ukazali to krvne testy v 17.-ty den cyklu), ale nemam pocit, ze by sa mi vratila ovulacia. s tymi dalsimi hormonmi zatial nic nerobi, mysli si, ze tie nizke hladiny mozu byt sposobene aj tym zvysenym prolaktinom.
Mali ste niekto podobny proeblem? ak ano, ako postupoval lekar pri liecbe? ja mam pocit, ze v prvom rade sa treba zamerat na tu stitnu zlazu, ale lekarka si to nemysli. mam ist buduci piatok na sono, aby zistila, ci mi naskocila ovulacia, tak snad potom budem mudrejsia.

adkag
autor
13. júl 2006

kaciatko, tak potom neviem,ale zrejme trochu zvyseny testosteron moze byt aj normalne,bez tej diagnozy. co ti na to povedal lekar?

maruska
13. júl 2006

Ideme na chatu ku Piešťanom. Keby som potrebovala, mal by mi aj kto pichnúť pregnyl, len dúfam, že to bude aktuálne, a že mi doktor nepovie, že sa mi folikuly "scvrkli"...v utorok(9.DC) som mala skoro 12 mm...išla som vlastne zase kvôli inému problému, tak mi spravil hneď popri tom aj sono...
A vy kam na dovolenku? 🙂

kaciatko81
13. júl 2006

adkag, on povedal, ze ta hodnota nie je tragicka. ale zatial sa to u mna neriesi, kedze babo musi este rocik pockat.

adkag
autor
13. júl 2006

Maruska,12mm na 9.DC je celkom v pohode si myslim,takze neboj,budes mat urcite krasne foliky. uzi si to na chate a neboj,bude dobre..hlavne sa nestresuj a oddychni si. viem,ze sa to lahko hovori,ani ja to tak neberiem,ale snazim sa.

neviem,kam na dovolenku,aj sme si predvcerom vybrali,ze pojdeme do egypta-Sharm el Sheiku,chlapi sa chcu snorchlovat, ale je tam strasne tpelo,tak to vcer abracho zmenil,ze nie. tak uvidime,vsetko je vo hviezdach 🙂 . ale ja uz nutne potrebujem dovolenku,vypnut z prace,lebo mam toho vela,kedze som tu sama uz 4. mesiac

pappo
13. júl 2006

ahojte dievcata ako sa mate? co je nove ? vsetky dovolenkujete ? ja sa potim v robote uff este stale nie je august aby som uz mala volno

peha
13. júl 2006

ahoj pappo - zachvilku dovolenkujeme, tak si to uzi aj ty...
mame sa dobre. snad mam plodne dni tak sme si to rano uzili 🙂

nika251
14. júl 2006

Ahojte. Tak! A nos mi visi po kolena. Bola som na folikulometrii a ukazalo sa ze nevidi ziadne folikuly. Neviem ci to znamena ten anovulacny cyklus, alebo, ze nemam vobec ziadne folikuly. Pytala som sa ho cela preplasena ci sa to da liecitn naco sa zasmial, a povedal, ze vsetko sa da liecit. Tak dufam, ze sa bude cinit. V pondelok idem na hormonalne testy, a potom budem zas terorizovat doktora nech mi predpise lieky, ale UZ AJ. To sice nie je to co mi radil- TRPEZLIVOST, TRPEZLIVOST mlada pani, ale nejako to hadam vydrzi. Aj som si poplakala, ale teraz som sa zatala a mlada pani nebude mat trpezlivost, ale ho vyzenie z rozumu 😀 nech sa doktor nenudi.

adkag
autor
14. júl 2006

Pappo,ja veru este nedovolenkujem,dnes som mala v praci fofry,ale pozitivne je,ze uz mame dovcu zaplatene,nakoniec predsa len ten egypt/hurgada, odchadzame 25. jula,tak sa uz moc tesim,ze si oddychnem.hlvne dnes som totalne znicena.

Nika, tu trpezlivost naozaj budes potrebovat,toto su problemy,ktore sa riesia dost dlho a vzdy treba na nieco cakat,aj aby ti mohol lekar spravit krvne testy,aj na uzivanie liekov, na folikulometriu. takze naozaj to chce trpezlivost.

bam
18. júl 2006

Ahojte, vsetky uz vylihujete niekde na slniecku? Aj ja budem, este zajtra do roboty a potom dva tyzdne volna 😀
Mna uz z toho asi porazi,najskor dlho nic, ziadna MS a teraz mi zasa nemoze skoncit,uz to trva viac ako 2 tyzdne 😠 A v tejto horucave to nie je bohvieco...Bola som u lekara,kedze aj ja idem na dovolenku,aj on,takze az koncom augusta mi bude robit ten horm.profil,co ste mi aj vy radili,aby som si ho dala robit este raz.Takze zase len cakat...Ale mame dobru spravu,manzel bol tiez na vysetreni a uz je v poriadku 🙂 jeho doktor povedal,ze uz chce len vidiet fotku... 😀
Nika, niekedy byt trpezlivym je naozaj tazke...Ale nic ine nam neostava, dufajme,ze sa oplati cakat...Tak prijemnu trpezlivost 🙂

katalienka
18. júl 2006

ahojte babeny
pls, tie co ste brali parlodel, mavali ste take ze dlhodobejsie bolesti v podbrusku (ako pred mrchou) a bolesti v prsiach? dokonca sa mi zvacsili asi o pol cisla. je to normalne? tehotna si nemyslim,ze som.zatial mrcha este ma cas. skocim bud.tyzden na kontrolu.ja len ze ci ste to mali podobne...

bam
18. júl 2006

katalienka,
neviem,co su to za tabletky,ja len,ze tie priznaky su presne akoby si bola tehotna, divne...

pappo
18. júl 2006

katalienka, no vidim to pozitivne. ja som sice take male bolesti mala ale prsia sa mi nezvacsili aj ked ... urob si test a budes mudrejsia. ale mne hned potom robil vsetky testy aj ci nie som tehotna ked som dobrala jeden mesiac parlodel, tak nech ti zoberu krv aj tak trreba odsledovat co prolaktin.

adkag
autor
18. júl 2006

katalienka, ja mam presne take pocity teraz, ale prsia ma bolievali aj predtym dlhsie, ale tento cyklus ma od takeho cca 17. DC bolia prsia a v podbrusku mam take slabucke tlaky,ako keby som cakala mrchu. tiez som nevedela co to je, ale mozno prave z tych liekov.

katalienka
18. júl 2006

sak ale do terminu mrchy mam este dost casu... preto som myslela,ze tie domace robit nejdem.skocim az na tu krv...no ved uvidime. nejdem si robit ziadne nadeje,radsej...

pappo
18. júl 2006

🙂

adkag
autor
18. júl 2006

katalienka,ja si tiez enmyslim,zeby to bolo tehotenstvo,kedze je to uz od 17.DC, to je skoro. a domace testy si isto nejdem robit, ak by meskala mrcha,tak zbehnem k lekarovi

kaciatko81
18. júl 2006

kati, neviem, ci mozes byt tehu, ale viem, ze si to strasne moc zelas a tak ti budem drzat palce 😵 . viem, ze si asi myslis, ze by to bola nahoda, ale aj to sa stava. velmi sa netes, aby si nebola velmi smutna, ak to nevyjde, ale aj tak...

katalienka
18. júl 2006

no pozerala som kalendar...mam fakt este skoro dva tyzdne na mrchu cas... sak uvidim co lekarka povie...

kaciatko81
18. júl 2006

raz sa to urcite podari 😉

adkag
autor
18. júl 2006

katalienka, tak nemoze to byt ovulacia, ked je dva tyzdne do mrchy?

katalienka
19. júl 2006

ahojte
no ovu to zial nebola...zacala som krvacat...a dost ako na menstruaciu...ale do tej mam este dva tyzdne cas... v pondelok idem k lekarke.skor termin nie je. je to mrcha alebo potrat? ako vobec vyzera potrat a da sa od mrchy nejak rozlisit?
adkag
ja som tie bolesti mala asi tyzden,alebo dva v kuse... ovu boli inak.a len tak chvilku.

adkag
autor
19. júl 2006

Katalienka,a to boli silne bolesti? lebo ja mam len take slabucke tlaky. dokonca ma vcera prestali boliet prisa a aj tie tlaky ustupili.

No ked si zacala krvacat,to nie je moc dobre znamenie. je to normalne krvacanie ci take psinenie? neviem veru,co to moze byt.

katalienka
19. júl 2006

no asi je to zas mrcha mrchuca... len dosla o cosi skor... krava... 😅 nejak nie som zvyknuta ze dojde tak skoro...po mojich bezne dvojmesacnych pauzach...

kaciatko81
19. júl 2006

kati, ja ked som bola bez hak, tak mrcha prisla aj veeeelmi skoro. napriklad som mala cyklus 21 dni 🙄

katalienka
19. júl 2006

kati,
no mne sa to stalo prvy krat...preto som sa zlakla... ako je to znak asi toho ze aj ovu bola... len uz som si zvykla na to pohodlie mrchu nemavat 😀

kaciatko81
19. júl 2006

hahaha, mi hovor... ja tiez, ked som ju raz dostala po injekcii po 6 mesiacoch, som sa cudovala, ze preco mi to tak chybalo 😀 . ale bude to ok, uvidis 😉

adkag
autor
19. júl 2006

kati,ja som tiez mavala kratsie cykly, 24 dnove a nemala som ovulaciu. a ty si mala teraz aky dlhy cyklus,ked ta to tak vystrasilo< to mna skor vystrasi,ked tak do 28 dna nepride (teda teraz by am to uz nevystrasilo,skor potesilo 🙂 )

pappo
24. júl 2006

adkag tak to by potesilo aj mna, ale co musime si pockat. 😀

bubonic
24. júl 2006

peha ty máš také príznaky ako ja, ale ja by som mala byť tehotná. neskúšala si si robiť testy? ináč kolegynka mala problémy so štítnou žľazou a aj počas tehotenstva musela brať nejaké lieky, ale to sa vraj môže, myslím, že bábo je ok, každú chvíľku by sa malo narodiť.

kili
24. júl 2006

Ahojte,
ako tu čítam, veľa z vás má rovnaký problém s ovuláciou po vysadení HA. Ja som ju brala 5 rokov, 2 roky už ju neberiem a za ten čas my neprišla menštruácia sama od seba ☹ . Teraz sa snažíme o bábo a keď som išla ku svojej doktorke tak mi predpísala Clostilbegyt, ale o žiadnej kontrole, či zabral a či mám folikuly mi nehovorila 😠 . Teraz neviem, či to nie je zle. ???
No čo už, asi počkám tie dva cikly a budem každý deň kontrolovať aspoň cez mikroskop.