Hormonálne problémy. Aký majú vplyv na otehotnenie?

adkag
11. máj 2006

Chcem sa spytat, ci mate niekto skusenosti s hormonalnymi problemami a ich vplyvom na moznost otehotnenia.
Mne lekarka prostrednictvom krvnych testov zistila, ze mam zle hladiny hormonov v poslednej faze cyklu - prolaktin na hornej hranici a hormon stitnej zlazy a estrogen na dolnej hranici. Vyzera to tak, ze v dosledku toho mam anovulacny cyklus. Rozhodla sa zacat liecbou prolaktinu, beriem druhy mesiac tabletky Parlodel, stvrt tabletky većer. Prolaktin sa mi znizil (ukazali to krvne testy v 17.-ty den cyklu), ale nemam pocit, ze by sa mi vratila ovulacia. s tymi dalsimi hormonmi zatial nic nerobi, mysli si, ze tie nizke hladiny mozu byt sposobene aj tym zvysenym prolaktinom.
Mali ste niekto podobny proeblem? ak ano, ako postupoval lekar pri liecbe? ja mam pocit, ze v prvom rade sa treba zamerat na tu stitnu zlazu, ale lekarka si to nemysli. mam ist buduci piatok na sono, aby zistila, ci mi naskocila ovulacia, tak snad potom budem mudrejsia.

peha
8. júl 2006

este som ti zabudla povedat - ked teraz vidim vovedlajsej teme - a mozno to aj budu trojicky, a tak strasne by som ti priala mimi, len neviem, ci aj trojicky 🙂))) bude to trojnasobna radost 🙂 tak velmi drzim palec, nech sa uz konecne z toho nieco vykluje 😵

ps - ja sa moc nemam, ze sa nemusim sledovat. ja sa jednoduho nesledujem, lebo si nechcem pripustit, ze som uz v tom stadiu, ze sa musim sledovat.
pisem ako tazky filozof, je to zrozumitelne ??? 😀 proste asi som o nejaky krok po zadu za vami.

dobru nocku, moj drahy uz odfukuje a mne sa nechcelo spinkat, tak som cosi robila a teraz vam uz prajem krasne sny...

adkag
autor
9. júl 2006

Peha, dakujem za drzanie palcekov, tiez dufam,ze to vyjde, ale snad nie tri. staci jedno,este dve by som mzono zvladla,ale tri je uz moc aj na kona 🙂 . a to ani jedna babka este neni na dochodku a minimalne dalsich 10 rokov ani nebude, tak neviem,co by som robila 🙂 .ale zatial sa nad tym nezamyslam.

mna to brucho bolelo len ten jeden den, na druhy den trosicku,ale to skoro nic nebolo a teraz uz vobec nic necitim.akurat som hrozne nafuknuta zrejme z tych liekov.

aj ja ti drzim palceky,aby si nemala nikdy taketo problemy. ty mas ten myom ci ti ho vybrali?

peha
9. júl 2006

jaj moja, ja mam 2 myomy. a kazdy je iny. jeden ma nepravidelny tvar - a druhy taky klasicky. oba su okolo 1 cm a nechaju ich tam. uz nechce lekar dalsie operacie, lebo mame tehotensky plan. ak to nebude vychadzat nejaky cas, potom ich odporucal az dat vonku. takze zatial vyckavacia metoda ...
akurat som nazlostena, lebo dietujem-zdravo jem a furt len priberam a mam z toho dobru depku. 😠

pappo
10. júl 2006

adkag som rada ze ta uz nic neboli, a ze to preslo.
peha nic si z toho nerob ja tiez zacinam dietovat ale neviem este ako dlho to vydrzim. 😝

bam
10. júl 2006

Ahojte baby,tak som si po par dnoch precitala,co ste napisali a je to sila,ake vselijake problemy existuju...Drzim vam velmi palceky,aby to len dobre dopadlo 🙂 Ja som tiez pisala,ze nieco nie je so mnou v poriadku, chystala som sa tento tyzden k doktorovi,nech ma uz konecne poriadne vysetri,ze ho uz konecne vyspovedam ale zrejme mi konecne prisla mens. Takze tie cisto "rastlinne" tabletky predsa len zabrali. Aj ked je to zatial len take spinenie,mozem aj to povazovat za mens., nemate niektora tiez s tym problem,ze nie je riadne krvacanie,ale len take silnejsie spinenie?
Takze lekar sa asi na chvilu odklada,ale nie nadlho 🙂

pappo
10. júl 2006

bam , v prvom rade si daj spravit hormonalny profil a budes mudrejsia chod na krv od 2DC az po 4DC. mozno pridete nato preco nemas MS silnejsiu. 🙂

bam
10. júl 2006

Uz od 2 dna cyklu?Tak to uz nestihnem...Teraz vlastne neviem,odkedy mam brat ten zaciatok cyklu. Ale asi presne odvtedy,ako sa mi zmenila farba, odkedy zacalo to spinenie...Ale to bolo minulu stredu a bude to zrejme este dlhsie trvat. Hmmm...No kazdopadne mu to poviem, dik...

kaciatko81
10. júl 2006

mne robili profil 3x za cyklus, ale presny den si nepamatam, ale mozem pozriet. ale urcite to bolo vzdy s odstupom 7 dni.

pappo
10. júl 2006

bam spytaj sa nato lekara a on ti povie urcite kedy mas dojst, staci ak sa ho budes dozadovat.

bam
10. júl 2006

Mne robil tiez uz davnejsie, ale neviem uz kedy to bolo, v ktory den cyklu. Ale mojim problemom uz dlhsie bolo, ze som mala len takuto slabu MS a nevedela som, kedy mam vlastne zaciatok, co som mohla povazovat za zaciatok.A moj doktor ma uistoval,ze hormony mam v najlepsom poriadku.Tak kde je problem?Povedal,ze to moze byt aj stres. Ale nemozem mat "stres" uz 7 mesiacov 😲

pappo
10. júl 2006

ked uz mas 7 mesiacov stale taku slabu MS tak potom nechapem preco ti nenasadi daku liecbu? alebo nasadil ti lieky? mne lekar povedal ze ked mam slabu MS ze nedochadza zjavne o ovulacii co je hormonalny problem. ale to je len moja skusenost. ked ti robil uz ten hor. test boli vsetky hodnoty ok?

bam
10. júl 2006

Vsetky hodnoty boli ok, dokonca povedal,ze su to ukazkove vysledky...A medzi tymi 7 mesiacmi som mala aj dlhsiu pauzu, asi 2 mesiace, bez MS. Vravela som mu,ze sa mi to nepaci,tak mi dal len take lieky na MS, aby som ju dostavala.Zacala som ich brat a teraz skoro po 2 mesiacoch som dostala opat taku istu slabu MS ako predtym.
On mi chcel dat lieky na ovulaciu este niekedy v aprili,ale vtedy bol aj moj manzel u lekara a zistili,ze ma nizky pocet,tak mu lekar predpisal lieky.Uz ich konecne dobral,dnes bol u lekara,tak musime do pondelku cakat na vysledky.Moj lekar povedal,ze nema vyznam mi este davat lieky,ked ma zatial aj manzel problem,co ja asi aj logicke.Dufam,ze manzelove vysledky uz budu v poriadku,mne nasadi lieky,aby sme sa uz pohli trosku dopredu,lebo sa to len taha...No trosku som sa rozpisala,ale ulavilo sa mi...
Tu ovu nedostavam urcite,merala som si aj teplotu a tu mam skoro nemeniacu sa,takze ovu nedostavam,ale preco,tak to netusim...

kaciatko81
10. júl 2006

bam, mam kamaratku, ktora ma tiez velmi slabu ms a vzdy ju taku mala a vsetko bolo ok. ja som pocula, ze intenzita ms ma co docinenia s vystelkou maternice, s jej hrubkou...

peha
10. júl 2006

bam - mozes mat kludne slabsiu ms. len teraz neviem, ci ju mas taku pod vplyvom nejakych liekov, alebo hak, alebo nie.
ja som mavala vzdy slabu ms - posledne 2 roky - dovod hak. ze telo je nastavene na slabsie krvacanie a hak sposobuje nie skutocnu ms, ale jej "variant" napodobeninu.
nalepsie skutocne konzultovat s lekarom.
no neviem, ci taky lekar, ktory vsetko hodi na stres, je ten pravy, skus aj niekoho ineho.
a prvy den spinenia sa povazuje za prvy den ms, tak vtedy zacni uzivat ...aby si nabehla na normalny cyklus.
len ja som skoncila s hormonmi a myslim, ze tak skoro sa k nim nevratim, ...
tak drzim palce, nech to vsetko dobre dopadne.

inak ahojte babulky 🙂 ako mate ?
ja sa podla mojich chabych vypoctov a pozorovani od cyklu zachvilu priblizim k ovulacii, myslite, ze mam saskovat s ovu testom ? alebo to vazne necham vsetko len tak...

kaciatko81
10. júl 2006

mne jeden lekar vysvetloval, ze pri hak je ms slabsia preto, ze vystelka maternice je slabsia a to kvoli tomu, ze ak by nahodou doslo k oplodneniu, tak na tej slabsej (tensej) vystelke sa vajicko neuhniezdi. no a kedze je slabsia a tensia, tak aj ms je slabsia. ale niektore zeny ju vraj mavaju slabsiu jednoducho preto lebo to tak je. 😕
pappo, ak sa mozem spytat, kam chodis lekarovi?

bam
10. júl 2006

Tu slabsiu MS mam vlastne odvtedy,ako som prestala uzivat HK.Brala som ju asi 5 rokov,vsetko bolo OK a odkedy som vysadila,rozhodli sme sa mat babo,prve 2 mesiace mi prisla este v poriadku MS, bolo aj riadne krvacanie a potom uz len ta slaba MS (hnedy vytok).Takze zjavne je to po tych liekoch. Chvilu potom som bola aj darovat krv a mala som spatne pecenove testy.Zistili,ze to po tych liekoch...Takze baby,vyskusajte vselico ine,len nie hormonalnu antikoncepciu!!! Pokazi vam to pecen a rozhadze cyklus...Dufam len,ze sa mi ovulacia znovu vrati 🙂

kaciatko81
10. júl 2006

bam, ja nechcem hak obhajovat, ale niekedy to inak nejde 😢
dufam, ze budes skoro ok a tehu 😉

bam
10. júl 2006

Ja viem,niekedy tie tabletky aj pomozu...Vsetko je na nieco dobre,aj zle...Ja som len trosku smutna,uz by sme chceli velmi babo a nie je to jednoduche.Vsak to poznate ☹ Ale nejdeme stracat nadej,teraz cakame na vysledky mojho muza a potom sa vrhneme na ten moj nepodareny cyklus 🙂

peha
10. júl 2006

bam - ja som uzivala dlho velmi dlho hak. a pred vyse 2 rokmi som mala pauzu cca 6 mesiacov, a hak som mala uplne normal v poriadku, potom som znova zacala uzivat tu istu hak, a bola nasledne slabsia a teraz ked sme vysadili, uplne mi to zblblo cyklus. takze - vysledok - ja a ta ista osoba a tie iste lieky len v inom case a inom telesnom rozpolozeni, nemusia robit to iste. niekomu hak velmi prospieva a mne predtym prospievala, nemozem zase vsetko zvalit na hak, ale teraz v poslednej dobe mi vyslovene nesedela. a po vysadeni, som dostala 1 ms okej, a potom 60 dni nic a potom az po vyvolani bylinnymi preparatmi a akupunkturou. a som zvedava co bude za necely mesiac,ci pride (nemyslim, ze ked je tak rozhadzana ms, ze sa nam hned podari otehotniet), alebo musim znova nejaky byliny pozierat ako kon 😀

tak nech si cim skorej zdrava 🙂 a kinderkova 🙂

kaciatko81
10. júl 2006

bam, neboj dobre to dopadne a za par mesiacov budes kocikovat 😉

bam
10. júl 2006

Tak to mame skoro podobny problem...Mne dal tiez len nejake bylinkove tabletky...Myslela som si,ze to nezaberie, ale predsa som nieco dostala,aj ked slabe,ale normalne sa tesim...A mas aj ovu?Vidim,ze si chces urobit test,ja by som to skusila,niekomu tie testy spravne ukazuju,niekomu nie,teda,co som si citala,ja som ich este zatial neskusala...

bam
10. júl 2006

kaciatko, dik za podporu 😉

kaciatko81
10. júl 2006

bam, nemas za co, myslim, ze kazda z nas ju obcas potrebuje 😉

pappo
10. júl 2006

kaciatko mas IP, kvoli tomu DR nechecm robit reklamu 😉

peha
10. júl 2006

jasne, kazda z nas tu je obcas pre dobru radu, a obcas naopak pre podporu 🙂

bam - premyslam, ci si kupim ovu test. ale tiez nechcem vyhadzovat prachy a stat sa zavislackou na testoch 🙂
ja som sla do byliniek preto, lebo som nechcela stale nieco riesit len hormonmi. ak sa to bude opakovat, jasne ze to spravim, ale najprv to skusam prirodnou cestou....
tak vela stasticka 🙂

pappo
10. júl 2006

bam , podla toho co pises, musis len pockat a vsetko bude ok. 🙂

bam
10. júl 2006

Dakujem,aj tebe samozrejme 🙂

pappo
10. júl 2006

😀

kaciatko81
10. júl 2006

pappo, dakujem 🙂

bam
10. júl 2006

pappo, nic ine nam veru nezostava,len cakat...Ale zachvilu mame dovolenku, budeme oddychovat az 3 tyzdne,tak sa uz tesim...A budem moct doktorovi povedat,ze stresom to nie, vsak som tri tyzdne len lenosila 🙂