Ľudský papilomavírus

slavka000
12. okt 2012

☹ mam hpv virus vsade sa pise ze je to pohlavna choroba,my sme si s manzelom verny mame dve deticky... ☹

ematko29
12. okt 2012

preštuduj si to u uja googla.nemuseli ste si byť s manželom neverní.moje 2kamošky maju hpv vyrus tak som si to preštudovala.ide oto,že ak si mala pred manželom sex sniekym inym alebo manžel mal predtym ako spoznal teba sex sniekym inym tak ste to mohli chytiť.hpv vyrus môže v tele spať aj 10rokov kym nezačne robiť nejakym spôsobom šarapatu.ale čo som sa dozvedela,hpv môže mať každa žena ktora žije sexualne,teda aj ta čo si myslí,že ho nemá ho mať môže.skus si toho pohladať viac alebo sa aj informuj u lekára

slavka000
autor
12. okt 2012

Diky za odpoved ano vsade to pozeram citam o tom no vsade len pisu ze je to pohlavna choroba normalne uz pochybujem a neviem co si o tom myslet teraz ma caka konizacia krcka maternice ☹

nexa
12. okt 2012
minuskad
12. okt 2012

ahoj. a boli ste si s manzelom prvi ? je to pohlavna choroba ( teda ja by som to ani chorobou nenazvala ) HPV ma kazda jedna zena v tele ale. len 4 su take, co sposobuju metaplazie, dyspazie a rakovinu. HPV sa prenasa z chlapa na zenu. ak ste si neboli prvi a pred manzelstvom mal kazdy ineho partnera mohlo sa to takto preniest a prejavit az teraz tou dysplaziou krcka. ja som mala dysplaziu, ale nemala som HPV. odporucam kup si indonal. ja som brala nieco podobne (ale z USA , volalo sa to DIM) a nemusela som ist ani na zakrok a same mi to zmizlo 🙂

slavka000
autor
12. okt 2012

@nexa diky moc ciatal som si aj toto...

libad
15. okt 2012

ahoj.ja som mala tiez hpv vlastne uz ju aj mam aj ked mi to zmizlo ja som bola vtedy akurat tehotna ked som si to zbadala vyzera to ak karfiol a vzdy sa to zvacsovalo na zakrok som nemohla ist ani ziadne lieky.poslali ma ku koznemu a tam mi to zmrazoval bola som tam asi 5krat a zmizlo mi to lenze ja som to mala aj hlbsie stym mi uz nevedel nic spravit ale chvala bohu v 6 mesiaci mi to samo zmizlo.ja som to asi dostala od mojho terajsieho partnera ale on mi hned na zaciatku vsetko povedal on to dostal tiez od jednej zenskej jemu sa to vzdy vracalo vzdy musel ist na zakrok
ale ked som zostala tehotna uz to vtedy nemal a ani teraz ale my sme aj tak pouzivali vzdy gumu lenze sa nam roztrhla a tak som zostala tehotna 🙂 a este mi zenska.dok. vravela ze to mavaju aj niektore tehotne zeny lebo sa im oslabila imunita pocas tehotenstva a potom sa im to samo aj zmizne.

sisaklenkova
24. sep 2013

@libad a ja som sa docitala, ze prenasacom je muz