HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

jana24
26. feb 2008

Ahojte kocky,
tie ktore caka HSG chcem trochu potesit a podporit, ja som to absolvovala v januari, a vobec to nebolo take stresne ako som o tom citala, dalo sa to vydrzat, bolo to asi tak bolestive ako bolestivejsia menstruacia. Akurat manzel sa smial ze ja som si tu tabletku na oblbnutie mala dat o hodinu skor, lebo mne to zacalo posobit az ked sme uz isli domov. Mozno preto ma to tak moc nebolelo, lebo oba vajcovody mam priechodne, takze som v poriadku.

jana.cb
26. feb 2008

Jé Jani tak to je super to jsi mela stesti 😉 ja se toho docela bojim ale zase pokud na to musim jit tak se neda nic delat ......takze je tu sance ze to nebude tak bolet a bude to v pohode ...to jsem rada ja jak to tu ctu tak prevladal nazor ze to byl desny zazitek a moc to bolelo tak jsem si rikala sakrys je tu nekdo koho to nebolelo a nebylo to pro nej tak hrozny? :o) diky moc Jani za nazor 😉

evinka
29. feb 2008

Ahoj,
dneska ráno jsem tohle vyšetření absolvovala - včera jsem nastoupila do nemocnice, večer a ráno jsem dostala dithiaden, půl hodiny před vyšetřením injekci proti bolesti. V půl desáté vyšetření a v půl jedné mě propouštěli. Trochu to bolelo při zavádění přístroje, ale spíš jako silnější menstruační bolest. Problém byl u mě asi v tom, že jsem se nedokázala uvolnit - měla jsem hrozná strach po tom co jsem tady četla. Jinak výsledek vejcovody bez problému průchozí. Tak se nebojte, uvolněte se a bude to dobrý. Co bysme pro miminko neudělali 🙂

jana.cb
29. feb 2008

Nu jasna vec tak to taky moc dikes za info Evinko 😉 snad to taky nejak preziju ....ja si myslim ze se to taky da vydrzet jen se clovek toho nesmi tak bat nu uvidime 😉

jana.cb
1. mar 2008

Holky a to vam daji vysledky do ruky nebo je posilaji Dr ci vam domu???A reknou hnedka zda jsou pruchozi?

juja
1. mar 2008

Ahoj jana ja som tiež absolvovala HSG vyšetrenie a naozaj to nebolo nič strašné...dalo sa to vydržať, trvalo to len chvíľu...a ja som nedostala ani lieky a ani injekciu proti bolesti....cíttila som v podbrušku tlak a bolesť ako pri menzese, ale keď sa uvolníš tak to bude OK, neboj 😉 ...a výsledok mi doktor povedal cca asi o 15 min, keď mal obrázok z RTG, ktorý mi ukázal a tam som aj sama videla, že vajíčkovody sú priechodné...pekne bolo vidieť tú kontrastnú látku, ktorá preteká cez vajíčkovody. Držím Ti palce 🙂

lenuliatko
1. mar 2008

Obdivujem vás baby, ako ste to pekne zvládli. Pre mňa to bol hrozný zážitok, vôbec som necítila, ako do mňa lejú kontrastnú látku, ale to, keď mi fixovali krčok, to sa ani opísať nedá. Ale asi veľa záleží od prahu bolestivosti, ja si aj zuby nechám vŕtať len s injekciou 😀 A mne výsledky hovoril hneď, ako zo mňa povyberal nástroje.

A chcem vás povzbudiť. 12.2 mi robili HSG, 15.2 som mala ovulku a včera som mala pozitívny testík, takže tá bolesť stála za to. Síce som mala priechodné vajíčkovody, ale najprv to nešlo, až pod tlakom, takže vraj mohli byť trochu zlepené a odporúčal, rýchlo otehotnieť. No, nepočúvnete lekára??? 😀

jana.cb
1. mar 2008

No tak to je super to moc gratuluji ty jo! 😉 paradicka .....snad se zadari takhle i nam ty jo ....a pod tim tlakem to delaji jak?To tam neco fouknou nebo tam davaji jen tu kontrastni latku??? 😎

jana.cb
1. mar 2008

Dekuju Jujíku za info a tobe taky Lenulïatko 😉 ja si jdu teprve v pondeli pro zadanku takze nevim na kdy me objednaji ale volala jsem tady u nas do nemocnice a nejsou tu zadny cekaci lhuty takze vesmes ihned neni problem jen asi musim pockat na MS ..neb je jedno jaky den se to dela?Ja jsem dneska 14 DC .....No uvidime domluvim se s DR na kdy to bude idealni ale kdyz jste to vydrzeli vy tak ja snad taky a snad budou v poradku pruchozi 😉 jenze ja bez Clomheaxu nemam ovulku takze stejne i kdyby mi hcg delali pred ovulkou tak sexovat je u nas asi pak zbytecny ☹ coz by bylo prima kdy¨by se hnedka zadarilo jako u vas Lenulíatko 😉 ale asi to nebdue tak snadny ...

solida
1. mar 2008

Ahoj kocky. Ja som HSG absolvovala v novembri, bolelo to riadne, no keby mi sestra pichla injekciu o trochu skor, bolo by to o hodne menej bolestive. Len co mi totiz pichla injekciu, uz ma lekar bral na sal a zacalo vysetrenie. Dokonca aj sam povedal sestre, ze co robila doteraz, ze uz mi to tak ci tak nezaberie. A na stole sa ma spytal, ze ako znasam bolest, takze som do toho isla viac menej pripravena 😀 . Ale jedno je pravda, ze ked mi po vysetreni povedal, ze je vsetko v poriadku, tak som si sama povedala, ze aj ta bolest stala za to!

jana.cb
1. mar 2008

jejda tak to si o injekci pozadam hnedka jak budu cekat v cekarne 😀 radeji ......ale pokud to boli jako vic bolestiva MS tak si myslim ze to taky vydrzim 😉

evinka
1. mar 2008

Já si tyk myslím, že mi injekce úplně nezabrala. Dali mi jí asi půl hodiny před vyšetřením a včera večer jsem se na netu dočetla, že zabere za půl hodiny až hodinu. Jinak výsledky jsem věděla okamžitě, dokonce mi to promítali na obrazovce, pak to primář zopakoval na vizitě a mám to v propouštěcí zprávě z nemocnice, kterou nesu dr. na Gynekologii a obvoďačce.

jana.cb
1. mar 2008

Aha takze ti daji zpravu do ruky a ty ji nekam neses?To se neposila do gyndarce automaticky?To by bylo prima protoze tohle vysetreni u nas nemuze cas napsat ale pouze gynekolog a ja chodim do Caru takze budu potrebovat minimalne kopii pro Car tak poto se ptam 😉 ale je fajn ze clovek vi vysledky hnedka ty jo ..u nas se to dela tak ze tam jdes rano na 8 v 10 ti to udelaji a ve 12 se jde domu takze nevim zda pichaji injekce nebo cokoliv dalsiho ale zadna hospitalizace tu neni nutna .....a to se objednava na konkretni den po MS?Asi jo coz co tu tak ctu ☹( ja bych klidne sla hnedka ale asi to nejde .-((ale s tema injekcema je dobry to vedet ty jo to dikes za radu 😉

jana24
1. mar 2008

Ahoj Janka
ja som ziadnu inekciu nemala iba tabletku na oblbnutie, a capik do konecnika, a hlavne som nesmela v to rano nic jest, prisli sme tam pred pol deviatou rano a o 9.45 hod sme uz odchadzali aj s vysledkami na konzultaciu do CAR.
A to ja som si este uzila na tom stole, lebo ja som bola ako prva pacientka v to rano, a este nemali vsetko poriadne nachystane, ked uz isiel fixovat krcok, tak mu zhaslo svetlo, tak sestricka musela pustit ten nastroj co mu pomahala pridrziavat a ist zapnut svetlo, potom ked uz bol krcok zafixovany tak isiel zaviest tu somarinu cez co napustal tu tekutinu a tam zase nemali nastoknuty niaky nadstavec, tak ma obidvaja nechali lezat povedali aby som sa nepohla a isli tam dat tu nasadku, a az potom sa to podarilo, a este ma pochvalil ze som to zvladla statocne, ze uz tam mal rozne pripady.
Tak dufam ze Vas to vsetky ktore to mate este len pred sebou trochu povzbudi. 😎

evinka
2. mar 2008

U nás objednávají na období po MS a ne těsně před další.

jana.cb
2. mar 2008

No to si taky myslim ze se objednava az po ni .....ale pro zadanku stejne musim zitra ke gyndarce a to budu 16 Dc takze mam casika do HSG 😉
Jééé no tak to jsi si tam s nima teda uzila panejo ja bych asi umrela strachem stat se to me tohle :o) bych byla vystrasena jak balzen :o) ale je fajn ze to trva jen chvili u vas snad to bdue u nas taky tak ..a je fajn ze se nikde pak nelezi to bych taky nechtela a chtela jit rovnou domu nebo pak s vysledkama do Caru jé to jsi me uklinila ze to jde tak rychle ale ono asi jak kde ...no jednou kdyz mi kontrolovali ledviny kdyz jsem mela zanet mocoveho mechyre tak jsem byla asi na necem podobnym ...lezela jsem na stole pak mi neco pichly pak to snimkovali pred tim jsem dostala 1 tabletku rano no a pak jsem sla hnedka dolu k Dr s vysledkama 😉 jenze to mi tam nic Dr nestrkal jen me kozenyma remenama pripoutali ke stolu abych se ani nehla a za 15 min hotovo no ..

solida
2. mar 2008

Myslim, ze sa HSG robi nejaky 10ty den cyklu. Aspon mna tak objednavali.

jana.cb
2. mar 2008

No ja si to taky myslim ze je to tak nejak + - ...takze mam alespon cas si vybehat zadanky coz je fajn 😉 holky ja vas tu nemit tak vim prd dikes za to 😉

achalteke
11. mar 2008

Taky mě čeká HSG v Českých Budějovicích, 7. dubna a hrozně se bojim.... ☹

achalteke
11. mar 2008

ještě bych se chtěla zeptat, jak HSG probíhá a jak dlouho po zákroku budu muset zůstat v nemocnici? Doufám, že ne přes noc... ☹

solida
11. mar 2008

po HSG ta nechaju polezat podla potreby, ja som asi hodinu po zakroku odchadzala domov

jana.cb
11. mar 2008

Ja jdu 31.3 sem do Budejc 😉 a mam tam do 8 prijit v 10 to udelajo do 12 si polezim a ve 12 domu 😉 snidani si muzu dat jen lehkou a jdu tam 18 DC 😉

jana.cb
11. mar 2008

takze otazka 4 hodin a jupí domů 😉

achalteke
12. mar 2008

Je dík tak to si mě uklidnila, já jdu 10 DC...já ještě v nemocnici v životě nebyla, tak mám prostě trochu strach. Tak držím palce!

jana.cb
12. mar 2008

napodobne 😉 dikes a ahojiky

achalteke
13. mar 2008

Díky, mohla bys sem pak napsat jak to probíhalo? Ať vím na co se mám připravit 😒 ...Docela mě zajímá, jestli dávají nějaký oblbovačky nebo prášky proti bolesti. Chtěla jsem jet sama autem, ale nevím jak na tom pak budu, tak se raději nechám odvézt.

jana.cb
13. mar 2008

Jo jo jasanka pak sem picnu co a jak to neni problem klido 😉 jako pokud s etam ty dva hodky po otm lezi v nemocnici tak pak muzes dle me jet to jen kdyby jsi tam lezet nechtela tak pak asi by mel nekdo s tebou jet ale nevidela bych v tom problem 😉

jana.cb
13. mar 2008

vim ze se rano dava ditiaden nebo diazepam a pak pokud chces tak injekce proti bolesti ale to je vseobecne nevim zda se to dela i tady v CB 😉 vyzjistim a dam vedit 😉 me tam poveze i odveze manza radeji 😵

jana.cb
13. mar 2008

ja s ehlavne bojim toho ze nebudou treba pruchodny a jak se ta tekutina nedostane kam ma ze to bude bolet a jeste to zpusobi nejaky zle ☹ ani se nebojim tolik ty bolesti jak mi budou fixovat cipek ale tohohle .-(

jana.cb
13. mar 2008

jsem zase nekde cetla ze kdyz jsou nepruchodzi tak to o to vic boli ale tady jsem nenasla nikoho kdo by je nemel pruchodzi tak nemuzu soudit v porovnani jako 😉 😠