HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

barbora77
27. nov 2008

Ahojte,
ja som absolvovala najskôr HSG, kde mi potvrdili priechodnosť a o dva roky ma z Iscaru poslali na laparoskopiu, tam zistili jeden nepriechodny, ale nechali to tak... 😲 Ale ako tu citam, mne mali na laparke vlastne odstraniť zrasty nie? Čo myslite?

jagatko
27. nov 2008

No mne moj doktrok tvrdil, ze by to mali robit pri laparoskopii automaticky, ale mne nepovedali nic o tom, ze by ich odstranili

barbora77
27. nov 2008

No mne ich urcite neodstranili, lebo ked mi prisiel Dr. povedat co a ako, tak len skonstatoval, ze mam jeden nepriechodny, ale vsak jeden na otehotnenie staci... no super 😒

orsulka
27. nov 2008

no pokial mam info...tak pri laparoskopii sa daju odstranit zrasty, prip aj cysty... aj endometrioza.... a mali by tourobit hned ako to pozeraju....teraz nechapem, že prečo to aj nerobia!!!!
jagatko opytaj sa ci ich odstranovali alebo nie, na rovinu nech ti povedia...
barborka....akože na otehtnenie staci fakt aj jeden.....akurat že sa to znižuje 50 na 50....fakt super...ale pokial je nepriechodny, tak sa s tym asi už nic neda robit......

barbora77
28. nov 2008

Pôjdem do Heliosu na HYCOSY a uvidim ci sa nieco zmenilo... dufam, ze ten jeden je stale priechodny a budem môct ist na IUI 🙂

kuspitka
7. dec 2008

Ahojte.viete mi niekto poradit.doktor ma posiela na toto vysetrenie....viete mi to prosim niekto napisat occo sa tam jedna,,,,,dakujem.. HSG + HSK

zuuuzana
7. dec 2008

ahoj kuspitka, absolvovala som to v auguste. robi sa to v plnej narkoze. cele to trva 20 minut. po prebudeni som sa vydatne napapala a sla domov. je to fakt minimalna bolest myslim ze take predmenstruacne bolesti su horsie.
hsg je zistenie priechodnosti vajickovodov.
hsk je vysetrenie pri ktorom sa pozera maternica zvnutra.
v skratke povedane.
drzim palce aby to dobre dopadlo 😉

kuspitka
7. dec 2008

zuuuzana ja som 2den po laparke tam mi zistili ze mam nepriechodnu jednu stranu....

zuuuzana
7. dec 2008

aha tak potom nechapem preco ta posiela lekar na hsg ?

zuuuzana
7. dec 2008

a co druha strana kuspitka? a uz si doma? teda rychlovka 😉

kuspitka
7. dec 2008

ano uz 2den som domka.lavu mam velmi dobre prichodnu len pravu nemam

lienocka235
7. dec 2008

kuspitka.. a preco ti maju este aj to HSG a HSK robit...? mne maju robit jak som ti uz pisala LPK a HSK spolu.. v narkoze samozrejme.. mne to vzsvetlili tak. ze v pripade ze mi nieco zistia.. tak mi to hned osetria.. zrasty, a pod..

kuspitka
7. dec 2008

neviem mojka ale co uz....
a prefuk je co uz som toho nejaka blba

zuuuzana
7. dec 2008

no prefukom vlastne zistuju priechodnost vajickovodov.
tak to je fajn ze ta jedna strana je priechodna 😉.
v podstate sa to robi vsetko v jednom jedine ak by nastalo nejake krvacanie atd. tak sa nerobi prefuk ani hsk.
aby tu krv nevysla do brusnej dutiny. tak to bolo aspon mne vysvetlene.

kuspitka
7. dec 2008

tak mam ist este na prefuk ak som bola na laparke????

zuuuzana
7. dec 2008

ja neviem kuspi prefuk je vlastne hsg. a to ti uz pri laparke robili kedze vies aka je priechodnost.
spytaj sa lekara, ze preco by si mala este na hsk a hsg ist? podla mna sa to robi pri laparke.
tedaa mne to robili tiez po laparke, ale ja som mala mimomaternicove tehu teda 2x ☹ a preto robili laparku no a z dovodu krvacania nemohli spravit prefuk - hsg a hsk pri laparo. tak som sla 3 mesiace po laparo na tieto dve vysetrenia.

kuspitka
7. dec 2008

a kedy ti prisla mrcha po laparke????

zuuuzana
7. dec 2008

po 6 tyzdnoch. a po hsk na 34 dc.

rosienka
7. dec 2008

marrad - ja by som to spravila ako ty, najprv NSG, ktore je rychlejsie a jednoduchsie ako laparka a keby bol problem, kroty treba odstranit, tak potom na laparku

desmodka
8. jan 2009

žienky bola som na HSG, výsledok dobrý, obe strany priechodné, ale tá bolesť, to bolo niečo hrozné, až sa mi plakať chcelo a to som si myslela, že môj prach bolesti je dosť vysoký, bolesť pri menšt je oproti tomu nič. Museli ma tam dobre rozrýpať bo ešte 3 dni potom som krvácala 😠 , ale ked by mi to malo pomoct k babatku tak pojdem znova 🙂

petra123
8. jan 2009

desmodka:tak to jsem zažila to stejné můj prách bolesti je opravdu hodně velky bo taková bolest co jsem zažila u toho vyšetření jsem nezažila opravdu a taky jsem krvacela 2-3dny tak to jsme na tom stejně už nikdy více ale pro mimisko co bych nepodstoupila ale tohle bylo hodně ☹ i na mě a to vydržím víc

desmodka
14. jan 2009

baby, po akom case od HSG sa vam podarilo otehotniet???

zajdla
14. jan 2009

Ahojky,já byla na HSG v září a v listopadu jsem otěhotněla. 😀

carmenuska
15. jan 2009

dievcata,ked ste boli na HSG tak vam to robili pod rontgenom?Niektore spominaju ze na koze.A hned potom ste si museli dat vlozku ked ste sa obliekali?

carmenuska
15. jan 2009

Dali vas aj na izbu ci ste isli rovno domov?

rosienka
15. jan 2009

carmen - bolo to na takom operacnom stole, nad ktorym bol velky röntgen. myslim, ze som ziadnu vlozku nemala, uz si nepamätam a sla som rovno do prace 😀 ...bola to pre mna asi hodinova zalezitost aj z cestou, cakanim, prijmom, vysetrenim...teda vysetrenie trva asi 10 minut. U mna nebola ziadna bolest, ani ine problemy

desmodka
16. jan 2009

carmenuska - ja som bola teraz na zaciatku januara, lezis na stole nohy mas vylozene na doktorovej "stolicke" a pod nad teba daju rontgen a spravia snimky, mna to bolelo velmi, tri dni som krvacala, vlozku si zober a pre istotu si ju potom daj, ja som sla hned do prace ale kebyze nemusim tak by som sla rovno do postele

zajdla
16. jan 2009

carmenuska vložku si určitě vem,já taky krvácela myslím 3 dny.Na koze mi zavedli ten hysteroskop a pak mě vezli na rentgen.Ležela jsem chvilku v nemocnici,protože se pichají injekce proti bolesti.Ale já si je nenechala pichnout,tak jsem šla pak hned domů.

pekoka
16. jan 2009

awojte dievčatá, prečítala som si všetkých 23 strán a mám teray strach.. vôbec som nevedela do čoho idem a to už o 4 dni.. prosím vás, nemá niekto skúsenosti s Dr. Bielikom? idem totiž k nemu... Ďakujem ...

desmodka
22. jan 2009

pekoka tak ako si dopadla, pridaj skusenost...