HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

kristinagabi
22. jan 2010

Alienka,tak vam drzim palce,aby sa vam to podarilo hned,ako Lise 🙂
Lisa,som rada a gratulujem k synovi 😉

krisruska
13. feb 2010

Ahoj, je tu ešte niekto, mala by som jednu..no možno viac otázočiek!?

deb
15. feb 2010

Ahojte kocky, podelím sa aj ja s mojími skúsenosťami...Hrozne som sa bála, lebo mne sa aj krv pozastaví, keď mi ju chcú zobrať, takže, som hrozná padavka 🙂 Ráno som sa naraňajkovala, prišla na oddelenie v GA (ešte ma presviedčali, že som nebola objednaná a ja ich, že určite áno.. 🙂 , no v duchu som si myslela...pošlite ma domov 🙂 ) Musela som čakať na dokiho, lebo rodil... mala som velky strach, tak som musela do izby na velku 🙂 ked som vysla, uz tam bol doki, sestricka mi pichla do zadku injekciu, prichystali veci a isli sme dole na RTG. V kabinke som sa musela vyzliect, dali mi erarnu kosielku. Lahla som si na stol a musela som sa so zadkom zosmyknut uplne na kraj, lebo to neni koza... nohy som si musela drzat v lufte. Sestricky boli hrozne zlate, hladkali mi nohy a hovorili, aby som nahodou nekopla dokiho... Nastrkal do mna kopec vseliakych pristrojov (zatial bez bolesti 🙂 ) potom nasledovala injekcia do vnutra trosku zabolelo na sekundu a ja som sa potesila, ze uz mam po tom... zacal daco robit vo mne, nastastie bezbolestne a potom dosla doktorka, co snimala... zacali pustat tu kontrastnu tekutinu, zacalo to boliet ako pri kramoch, no oni mi povedali ,aby som sa posunula vyssie, lebo ten RTG nevedia posunut tak na kraj stola, v tych bolestiach som sa posuvala, zapli snimac, no tie bolesti sa stupnovali, az mi to "do hlavy udrelo" ...uz som myslela, ze mi je konec a v tom doki povedal, dobre staci a odlahlo mi. Nastastie ta strasna bolest trvala asi 5 sekund. Akurat som 10 min. polezala na stole, lebo sa mi zatocila hlava a bola som strasne smadna. Krvacala som minimalne (skor take spinenie pri kramoch mozno hodinku). A manzel ma bral domov... a bola som fit...

deb
15. feb 2010

Chcela som este dodat, ze som mala oba vajcovody priechodne a lekar povedal, ze keby neboli, by to bolelo ovela viac...

tija28
8. máj 2010

ahojte - prisla som vas povzbudit a pridat svoj pribeh....................s muzom sme nemohli mat dieta 15rokov, uz som absolvovala aj IUI, 2 x IVF, (muz ma neskutocne zle spermie, kde sa lekari vyjadrili, ze prirodzene otehotnenie je vylucene) a nakoniec som sa rozhodla zistit - kde skutocne je problem a rozhodli sme sa nato ist od zaciatku, takze ako prve som prednedavnom absolvovala hsg, kde mi prefukli oba vajcovody (samotny zakrok sa dal vydrzat, i ked nebol najprijemnejsi - ja som mala skor problem po zakroku, kedy som niekolko krat vracala z injekcii a tabletiek, ktore som pred zakrokom dostala na umrtvenie).........no a mesiac po zakroku som zistila, ze som tehotna - zatial je tomu len kratko, a este nevieme, ci budeme vidiet za par dni aj srdiecko, ale minimalne viem, ze zazraky sa deju a da sa to aj prirodzene ............a hlavne tato metoda je najmenej narocna na psychiku zeny....................takze nebojte sa toho, a skor ako by ste sa pustili do laparoskopie, hysteroskopie a inych zakrokov, zacnite hsg 😉 vela stastia bambule 😉 😉 😉

natalca
10. máj 2010

Ahojte, aj mne robili HSG, asi nemam vysoky prah citlivosti, lebo ja som to v pohode vydrzala, vobec som nemala bolesti, ani pocas zakroku ani po, aj ked som mala upchaty jeden vajcovod. Mne to sice nepomohlo k otehu, uz mam za sebou aj laparoskopiu, ale viem, ze mojim problemom je endometrioza, je to pliga, ale ja proti nej zvitazim!!!! Dievcata, hlavu hore, vsetkym sa nam to podari 😉 😵

felixina
19. jún 2010

Ahojte viete mi prosim niekto povedat kde v KE sa da spravit HSG a aky lekar ho robi?
Predpokladam ze vo Fakultnej nemocnici urcite....este aj niekde inde? 😖
Vdaka

monulkab
21. jún 2010

Ahoj holčiny, jen chci přidat aktuální informace o vyšetření HSG. Já na něm byla 18.6.2010 v Brně v nemocnici u Milosrdných, a musím konstatovat, že se to dalo vydržet. Je to sice nepříjemný, ale dá se to. Tak se hlavně vy, co toto téma čtete protože budete HSG taky absolvovat, nebojte!!! Já z některých příspěvků tady byla celkem naměko. Jistě, je to závislé taky na tom, jestli ve finále vejcovody průchodné budou nebo ne, protože u neprůchodných je to mnohem horší, chtěla bych jen povzbudit holky, které v diagnóze nemají nic co by neprůchodnosti nasvědčovalo, aby se nebály.

monulkab
21. jún 2010

@natalca ahoj, koukám že čekáš miminko. Moc gratuluju,chtěla jsem se zeptat, zda jsi po vyšetření na sobě něco pozorovala, já slabě špiním, doktor mi říkal že je to v pořádku, ale chvílemi mě začne bolet bodbřišek, tak nevím, jestli to mám přisuzovat ovulaci, nebo je tělo ještě nějak podrážděné z toho zákroku. Byla jsi pak hned ok?

janula_nz
21. jún 2010

ahojte

ja sa tohoto vysetrenia tak hrozne bojim ☹ ja viem, ze mam urcite kopu zrastov, pretoze som prekonala 5operacii brucha a urcite kvoli tomu nemozem otehotniet niekolko rokov. pri tomto vysetreni ma nemozu uspat?

monulkab
23. jún 2010

janula ten výkon trvá jen 15 minut, s tím že u mě tak těch 14 minut dezinfikovali, zaváděli zrcadla, upevňovali čípek a protahovali tu hadičku, to vstříknutí trvá jen minutku...ber to tak že je to poslední nepříjemná záležitost před porodem 🙂

pici
24. jún 2010

@janula_nz

nemaj strach. ja by som moj pribeh opisala, ale vidim ze deb tu uz pisala a boli sme v galante na tom istom vysetreni, takze by som len napisala to , co aj ona...

s tym, ze mna to dost bolelo, ale dalo sa to vydrzat, kedze som nevedela o aku bolest pojde.. a takisto som mala vajcovody priechodne, tak si neviem predstavit , co to musi byt ked priechodne nie s u.

ale .. dalo sa to vydrzat ,, za 10 min som ani nevedela ze som to absolvovala..

urcite to zvladnes...

lucka369
24. jún 2010

Dobré ránko
Chcela by som sa spýtať ktorá baba bola na HSG vyšetrenie niekde v BA??Ďakujem 🙂

jada1
5. nov 2010

Tak aj ja som absolvovala toto vyšetrenie. Baby vôbec sa toho nemusíte báť. trvalo to celé 15 minút od chvíle ako som si ľahla na stôl po tedy ako som zliezla dolu. Tá bolesť nebola až taká strašná, skôr to bolo nepríjemné, ale dá sa to vydržať. Ja som dokonca mala jeden vajcovod nepriechodný a druhý čiastočne.

skriatek
31. dec 2010

ahojte, v januari idem tiez na toto vysetrenie... pomohlo to niektorej z vas? odstranilo to pricinu neplodnosti? alebo si radsej nemam robit az take velke nadeje?

pici
31. dec 2010

@skriatek
toto vysetrenie odhaluje moznu pricinu neplodnosti... ale nie ju odstranuje. ak ti zistia zrasty, kedze tekutina neprejde celou drahou vajcovodov, odstranuje sa to operativne...

ja som napriklad hsg mala v poriadku, tak som isla na laparku a tam zistili endometriozu malej panvy

skriatek
1. jan 2011

@pici ja som citala, ze hsg by malo mat diagnosticku alebo operativnu funkciu, pri diagnostickej sa hladaju priciny a nepouziva sa anesteza, pri operativnej sa aj odstranuje pricina, napr. nepriechodne vajcovody, a pri tej sa pouziva anesteza... len som chcela vediet, ake su s tym skusenosti

pici
1. jan 2011

lenze to je potom hsg a hysteroskopia..... a to su dve rozne veci :D
ja som bola na hsg vsetko bolo priechodne a tak ma poslali na laparo

natyi25
18. feb 2011

ahoj pici, bola si na hsg v Galante? aké to bolo???ktorý gyn. ti to robil???

pici
26. feb 2011

@natyi25 ahoj. ano bola som na hsg v galante a robil mi ho doktor jancik... lebo moj doktor operoval

natyi25
26. feb 2011

@pici aj keď sú vajíčkovody priechodné sa robí LPSK? či to už je potom drilling? Uvažujem nad tým, že by som HSG odmietla, začala hormonálnu liečbu (podľa potreby) a keby nezaberala, by som sa rozhodla pre LPSK. Ide o to, že som nikdy neprekonala žiadny zápal ani nič, čím by sa moje vajíčkovody mohli stať nepriechodné. Preto si myslím, že pre mňa HSG je zbytočné. Neviem, nemám zatiaľ za sebou žiadne vyšetrenia, čakám MS a potom šup na HP + endokrinológ (11.3. - už sa teším)
môžem vedieť kto je tvoj lekár? Ď.

pici
27. feb 2011

@natyi25 lpsk sa robi aj ked su vajickovody priechodne. pretoze sa patra dalej po pricine, preco sa nedari otehotniet. ja som takisto nemala ziaden zapal a pri lpsk som mala zrasty na vajecniku pravom. moj lekar je dr. Barán :D
ty ku komu chodis? ja pocuvam , co mi on odporuca

topanka
28. apr 2011

ahojte baby. ja som bola dnes na HSG . viete ako som sa bala ! ale vsetko prebehlo poriadku vobec to neni take bolestive len trosku boli brucho ked to napustaju a dala som si brufen 600 tak asi aj to zabralo .tak baby nebojte sa !!!

mima263
18. jún 2011

Ahojte, absolvovala som niečo podobné hysterosonografiu a chcem sa opýtať, či aj vy ste mali po tom zákroku okrem krvácania aj výtok - resp. ja mám pocit, že časť tej látky zo mňa vytiekla. Niekde som čítala, že tá tekutina by mala ísť do dutiny brušnej - teda ak sú vajcovody priechodné. U mňa sa riešila čisto maternica, nie vajcovody, preto sa pýtam

pici
19. jún 2011

@mima263 mala som len spinenie dva tri dni

kacicqa
21. jún 2011

Baby, dneska som si bola po vysledky HP a vyterov. Vytery ok, u HP je znizeny progesteron,ale vraj ziadna tragedia. Takze ma objednali do novej nemocky v KE na HSG. Mam par nejasnosti, ktore na napadli az po odxode z ambulancie. Lekar mi vravel, ze ak nebude nieco v poriadku na HSG tak pojdem hned na druhy den na laparo. Ta sa to fakt tak rychlo da, nerobia sa pred laparo ziadne vysetrenia? Lebo pred HSG mam ist iba na sedimentaciu. Dalsia vec, je rozumne to robit teraz ak mam za sebou 2x rtg zuba a dalsi panoramaticky snimok. Neodlozit to na dalsi cyklus? Vobec neviem posudit intenzitu ziarenia a do akej miery je to este v poho. No a s tym suvisi aj snaha otehotniet hned po vysetreni... je to fakt bezpecne, paci sa vajickam rtg ziarenie a kontrastna latka? Dakujem za kazdu reakciu.

pici
21. jún 2011

@kacicqa no ja neviem. ale ja som musela mat komplet predoperacne. laparo sa robi v narkoze takze to sa asi sekol tvoj lekar alebo neviem si to vysvetlit, k ostatnym veciam sa zial neviem vyjadrit...

kacicqa
22. jún 2011

@pici no tak uz som to pozistovala. HSG by mali robit doobedu a ak s anebude nieco pozdavat tak poobede mi v nemocke dned urobia predoperacne a dalsi den naobed by sa slo na laparo...

pici
22. jún 2011

@kacicqa tak potom je to ine pokial mas vsetko v nemocke.. lebo bezne u internistky to trva zopar dni.. ale v labaku priamo v nemocke to asi ide rychlejsie. drzim palce

kacicqa
22. jún 2011

@pici Tak, dufam, ze to dopadne dobre...dakujem