HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

pici
27. sep 2011

@jania023 tu v care nasadzuju bez debaty :D

jania023
27. sep 2011

@pici ides na IVF??ja ma uz tuto kaitolu ivf uz za sebou 😀 mne to nevislo ale preco nie..uz som pomaly zacala o tom uvazovat aj ja

pici
27. sep 2011

@jania023 ano ideme na ket :D a kde bol problem?

jania023
27. sep 2011

@pici ja ani neviem co som si pozerele spravu tak vraj PCO ale podla mna to je iba blud pre poistovnu aby zaplatila laparku...u mna podla mna stale ta nizka sliznica lebo ovu je v norme

kacicqa
27. sep 2011

@jania023, @pici, drzim vam tapky kocky. Uz sa mi zda, ze ste blizko zdarneho konca;o) Ja sa ani nebojim samotneho vysetrenia, ale toho verdiktu potom...Aj zleho lebo urcite bude nasledovat laparka a kopec liekov , aj dobreho, lebo zas nebudem vediet kde je problem.

pici
27. sep 2011

@jania023 aha... a ked si mala ket mala si dost vajicok?
@kacicqa podstatne je ze sa pohnete dalej nei?

jania023
28. sep 2011

@pici mala som 2x 17 folikov ale ostali stale
12 a z toho mi dali 3..ty mas kolko??

pici
3. okt 2011

@jania023 mala som 16 vajec, 6kuskov :D

jania023
3. okt 2011

@pici no a ako to dopadlo?

pici
3. okt 2011

@jania023 prepac vypadlo mi tam ze z toho 13 embryii a 6mi este ostalo.. tak dufam ze teraz sa tie spravne rozmrazia a ostanu u mna :D

jania023
3. okt 2011

@pici tak dufam ze to tak bude ale uz ked ja som robila ivf tak mali tam nejake lepidlo na embrijka neskusala si?nemas mi nahodou predat estrofem??nemas navise?ako ti dopadla sliznica po kontrole?mne naposledy 2,8mm no bieda

pici
3. okt 2011

@jania023 zatial mi to nikto neodporucil :D

jania023
3. okt 2011

@pici tak sa popytaj...neviem na akom principe to pracuje a mne to ponukali pred 10rokmi takze nieco urcite bude aj lepsie..oni ti to neponuknu lebo kazdy tvoj neuspech im zarobi eura

pici
3. okt 2011

@jania023 sme sa dohodli s dokym ze budem to riesit v druhom cykle vsetko.. tak snad nebude treba

jania023
3. okt 2011

@pici a kde chodis do caru?

pici
3. okt 2011

@jania023 do gynfivu :D

jania023
3. okt 2011

@pici to ani netusim kde je ja som bola v gyncare v kosiciach

pici
3. okt 2011

@jania023 to je v bratislave

kacicqa
3. okt 2011

drzte mi zajtra palce baby..

kacicqa
4. okt 2011

... ak niektora bude zase raz xciet vediet co ju caka....
Cerstva skusenost z novej nemocky v KE- doc. Kraus.; dlzka samotneho vysetrenia cca 5 minut, bez injekcie alebo inych oblbovakov, bez akejkolvek bolesti ci krvacania. Verdikt; obidve priexodne.
Ale som rada, ze som cakala nieco zle a prislo toto, opacny pripad by bol horsi. Jedine negativum- vela casu straveneho papierovanim okolo hospitalizacie a klasicke neprijemnosti a nedorozumenia s poistovnou.

pici
4. okt 2011

@kacicqa vidis. co zena, ine pocity... ja som nic horsie v zivote nezazila... a to som mala aj injekciu tramal s niecim na uvolnenie svalov a oba vajcovody priechodne... a takisto som sa tesila, ze nic sa nenaslo.. no isla som na laparku :D

strapco13
4. okt 2011

@pici mala si si dat pichnut Buscopan..uvolnuje hladke svalstvo..cize predide bolestiam trchu..tramal len oblbuje a moe byt zle aj z neho
ale je to aj tak hnusne vysetrenie...ale zas rozdilatuje sa krcok maternice a moze to byt vlastne otvorenie brany pre spermijky..vela prvorodiciek ma tuhy krcok a nepriepustny
ja som mozno aj vdaka tomu otehu prvykrat 😵

pici
4. okt 2011

@strapco13 buscopan a tramal to bol ten mixik co mi davali, len som si nevedela spomenut :D ale pre mna to bol fakt masaker, este mi to robil iny lekar, hanbila som sa jak pes. ale drzala som jak hluchy dvere, lebo som sa bala ze ked budem revat tak to bude robit znova. ked tam pustal tekutinu, som myslela ze umieram za ziva... zial to iste som mala aj pri prvom IUI, s takou bolestou zaziva som absolutne neratala/ ani mi nedocvaklo nadsenim ze to budu inseminovat cez krcok/ a som tam vysmiata isla a v sekunde som revala jak tur... ale uz je to lepsie :D sestricka z 9iny mi hovorila ze to bolelo lebo som nerodila... uz nikdy by som zaziva nesla na toto vysetrenie... fakt zly zazitok...

strapco13
4. okt 2011

@pici teda ja nemozem porovnavat..ja mam lahke porody..ale bolo to brutus..od bolesti som sa skoro zgrcla..a to vydrzim teda dost..taka hnusna tupa bolest akoby ma slo roztrhnut zvnutra 😝 ale stalo za to 🙂

mv
4. okt 2011

HSG jsem podstoupila už skoro před 2 roky a byla to jedna z nejhorších bolestí,i když krátkodobá, co jsem kdy v životě zažila.Nikdy v životě bych už na to znovu nešla... 😒Měla jsem jít rovnou na laparku, ta by byla přínosnější i třeba z hlediska zjištění endometriozy, a jiné..

pici
4. okt 2011

@strapco13 tak to som sa presne takto citila.. jasne ze neviem este co je rodit.. a urcite to bude makacka.. ale toto bolo vazne viac ako dost a to si myslim ze prah bolesti mam vysoky...

pici
4. okt 2011

@mv ja ano... ale pod narkozou :D

kacicqa
4. okt 2011

@pici Urcite je to u kazdej ine... ja som sla nadupana teoretickymi znalostami o postupe a rizikach a clovek to tak nejak lahsie znasa ked vie, co sa v danom momente deje. A kedze to bolo vsetko bez zbytocnych ukludnovacich obkecov a rychle tak som sa nestihla ani stresovat. Dokonca ani pri otvarani krcka a upevnovani katastra, citila som len 2x drobne ustipnutie a potom uz len tlak tekutiny. Jeden vajickovod sa hned zacal plnit a druhy az po par sekundach ked uz som smutne pozerala na monitor, ze asi bude problem.

abriela
4. okt 2011

@kacicqa Ahoj. Tesim sa s tebou, ze je to v poriadku. Cize uz len verit, ze tehu pride aj ked su nejake problemy.

kacicqa
4. okt 2011

@abriela Dakujem Gabi ;o), hej hej teraz uz len cakat, ze aj ten moj "lump" pride s dobrymi vysledkami;o)