HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

pici
4. okt 2011

@kacicqa tak chvalabohu... to bolo moje prve take vacsie vysetrenie tak som ani omylom netusila do coho idem :D

iinka
13. okt 2011

ahojte baby, ja som dnes absolvovala hsg vyšetrenie, a veeeeeeľmi som sa bála, po tých príspevkoch čo som čítala...a ani neviem ako a bolo po tom, nič hrozné to nebolo, chvalabohu 🙂 ale idem ešte na laparoskopiu....tej sa hádam viac bojím...teda viac sa asi bojím tej narkozy...

pici
13. okt 2011

@iinka tak to je parada ja preto vzdy pisem ze pocity su subjektivne ... laparka je uplna pohodicka... nemusis sa vobec bat.. ani narkozy...

iinka
13. okt 2011

no dufam že to dobre dopadne 🙂

kacicqa
13. okt 2011

@iinka ahoj, no vidish, nepolati sa strachovat dopredu..Taq ani teraz sa neboj;o) Btw. preco idesh este na palarku?

iinka
14. okt 2011

@kacicqa ahoj, no nakoľko žiadne zrasty mi tam nenašli, oba vaječníky mám priechodné, tak mi treba vaječníky dať do poriadku, nemávam ovul., a ani menzes, neuvolnujú sa mi vajíčka, nejaké cestičky, či čo, tam treba povypaľovať...

pici
14. okt 2011

@iinka myslis drilling vajecnikov?

kacicqa
14. okt 2011

@iinka drzim packy

iinka
15. okt 2011

@pici no doteraz som nevedla čo je to driling vaječníkov, ale ako tak pozerám, tak opis drilingu čo som našla na googli, pasuje tomu môjmu problému, presne takto mi to dr. vysvetlila.

iinka
15. okt 2011

@kacicqa dakujeeem

pici
15. okt 2011

@iinka aj mne to robili v ramci laparky.. ako bonus : D to poprepichuju vajecniky/ aspon mne tot ak robili/ aby sa vajka pekne uvolnovali :D

iinka
15. okt 2011

@pici a pomohlo ti to?

pici
15. okt 2011

@iinka no co sa tyka ovulky urcite ano :D ale ako hovorim mala som to bonus.,. lebo som bola po 8mesiacoch prechodu :D

iinka
15. okt 2011

ahaaaaaa, tak uvidím ako to pomôže mne...bojím bojim 🙂

pici
15. okt 2011

@iinka nemusis sa vobec bat... mala som laparku bez drilingu a aj s nim a rozdiel "po" nebol ziaden...

aaa111
17. okt 2011

@francis 12 rokov? Boze moj 😲 tak velmi ti zelam nech sa to uz konecne podari!!!!!!!!!!!!!!! My sa snazime rok a uz sa mi to zda ako vecnost..... Prajem pevne nervy a miminko k tomu 🙂

iinka
31. okt 2011

@pici ahoj🙂 už to mám za sebou, ešte dostanem clostylbegit a uvidíme čo bude ....

pici
31. okt 2011

@iinka no super. a dalo sa?

iinka
2. nov 2011

@pici hej hej, v pohode je to...do konca týždna som na pn...a potom do roboty...teda neviem či do roboty, lebo mi kolegyne práve oznámili že nás od 1.12. rušia...tak neviem... 😢

pici
2. nov 2011

@iinka aha tak to som rada ze si to prezila... a s robotou.. no nic moc takato sprava 😒

topanka
6. nov 2011

cavte baby po HSG som nedostala menstruaciu vajcovody mam prechodne a tehotna niesom asi je to zo stresu ,lebo na HSG som bola predtym a menstruaciu som pekne dostala a mala som stres zvonka herpes na perach a teraz mam stres urcite vo vnutri kazdy mi hovorí aby som sa ukludnila ale stale citim taku nervozitu. prosím vas poradte mi mala to uz niaka baba po HSG? diky

anksunamonka
14. nov 2011

@kacicqa ahoj, co si mala na mysli s tym papierovanim a nedorozumenim s poistovnou? to sa robia normalne predoperacne vysetrenia? Uvazujem,ze poziadam svojho gynekologa aby ma poslal na prefuk vajecnikov, pretoze sa snazime 2,5 roka tak chcem sa zas pohnut niekam.....

kacicqa
14. nov 2011

@anksunamonka Ahoj, nie preoperacne sa nerobia (len klas. vysetrenia, ako stery, usg a sedimentacia). Iba jedna inciativna sestricka mi rano pred hospitalizaciou povedala, ze Dovoera zmenila pravidla a aj na HSG je potrebne dat dopredu ziadost a schvalenie. A poslala ma na poistovnu, ze nech si to idem vybavit, ze mozno to robia na pockanie, aby som nemusela mesiac cakat.
Taq som utekala na poistovnu, tam ma posielali od dveri k dverama pozerali na mna ako na blbca. Vysledok bol ten, ze ziadnu ziadost ani sxvalovanie netreba. Taq behom nazad do nemocky, samozrejme zasa ta ista sestricka, ze ona ma bez sxvalenia nemoze prijat na oddelenie. To uz ma riadne vytocilo, sla som rovno za primarom. Verdikt- iniciativna pani sestricka nedavala na porade pozor a poplitla si pismenka, ta ziadost bola potrebna na nejaky iny zakrok, ktory tiez zhodou okolnosti zacinal na HS....;o) Teraz sa na tom smejem, ale vtedy mi uz tiekli nerv,y cele doobedu som nevedela ci ma vobec vysetria ci nie...

jania023
14. nov 2011

@anksunamonka ahoj mne v Kosiciach robili na HSK normslne predoperacne vys...ako interne a aro a este nieco ale uz neviem....hej uz viem krv

jania023
14. nov 2011

@topanka Niekomu pride ms aj po dlhsej dobe moze to byt aj 2 mesiace normalne je to do tych 8tyzdnov a ked nedojde tak treba ist ku dokimu a ten pichne vyvolavacku

lisian
14. nov 2011

ahojte 🙂 nevie mi niekto poradit, kde najblizsie k Trnave robia HSG vysetrenia?

monny89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimimajka
28. nov 2011

ahojte, pridam aj svoju skusenost - hsg mi robili pred mesiacom.... a teda nebol to prijemny zazitok - nejako sa im nedarilo tak to aj trvalo pomerne dlho a dost som aj krvacala potom... bolest tiez nic moc a bolo mi na odpadnutie par hodin po tom..... ale akoby zazrakom po 2 1/2 roku snazenia cez vikend som mala (niekolko) pozitivnych testov! ... takze okrem ineho mozno aj to hsg bolo jeden z faktorov ze sa to konecne podarilo... teraz uz len nech to vydrzi dalsich 8 mesiacov 🙂

pempusik
30. nov 2011

@jania023 kde si bola na HSG? uz mam nejake info od @kacicqa a zbieram dalsie 🙂
Som z toho vsetkeho nejaka vystrasena :/

jania023
30. nov 2011

@pempusik bola som v Kosiciach v starej nemocnici