HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

jania023
30. nov 2011

@pempusik nemas sa coho bat 😉 Su dost necitlivy a supnu ta na izbu kde zeny cakaju na potrat takze sa nejak extra citit pri nich nebudes...inac ani nevis ze bol nejaky zakrok ziadna bolest...cely zakrok trva aj z uspatim 15min

kacicqa
30. nov 2011

@jania023 S uspatim? HSG nieje v narkoze...asi si to mylish s laparoskopiou. Ja som v novej nemocke bola sama na izbe, takze pohodicka

jania023
30. nov 2011

@kacicqa mna pri tom normalne uspali..robili mi to uz 2 x a stalkle pod narkozou..raz pri laparke tak tam je jasne ze bola narkoza a teraz pri kyrete

jania023
30. nov 2011

@kacicqa ja osobne by som si nedala robit pri vedomi 😀 u nas aj ked robia vysetrenie zaludka tou kamerou co hltas tak ta uspia takze aspon netrpis 😀

kacicqa
1. dec 2011

@jania023 waw..to prvy raz pocujem, ja som zasa radsej pri vedomi, ked viem co sa deje. Napr. operaciu zapastia iba s lokalkou som si fakt vyxutnala, normalne zazitok;o)

pempusik
1. dec 2011

@jania023
ja myslim, ze ak nebude predpokladat doki ziadne ine sprievodne aktivity, tak to bude za "ziva", ako pise @kacicqa.
najprv som uvazovala, ze pojdem do jednodnovky, ale uz mi je to jedno. budem poskusne vykonavat rozkazy dokiho. ako povie, tak bude :/

kacicqa
1. dec 2011

@pempusik Neboj moja, Kraus vie co robi... Fakt si cenim, ze baby z poradne si berie ako svoje pacientky a neposiela ich kade-tade.

jania023
1. dec 2011

@pempusik
@kacicqa Kocky vas obdivujem ja som strachoput ja sa bojim aj ihly 😀 ja sa radsej zobudim az bude potom 😀

kacicqa
1. dec 2011

@jania023 to je len zvyk, ja ked si mam vybrat tabletku alebo ihlu taq isto volim ihlu;o)

jania023
1. dec 2011

@kacicqa jaaaj tak ja radsej tabletky 😀

pempusik
1. dec 2011

@jania023 @kacicqa ja sa tiez bojim, ale ked sa uz raz rozhodnem, tak idem do toho. a to mi ihly tiez nerobia dobre. ved ja odpadavam, len vidim, ako si pripravuje sestricka ihly.
Dnes sa ms konecne rozbehla, takze juchuuu a buduci piatok mozeme ist na krvicku. 🙂

cizu
2. dec 2011

ahoj holky,ja jsem HSG absolvovala v roce 2009 - bylo to "na pockani" - sama jsem prisla na kliniku, tam jsem si lehla na vysetrovaci lehatko / spise stul - pokrcila nohy a oni zakrok provedly. Je to hodne neprijemne, ale neni to bolestive! Pak jsem musela pockat par minut a pak me pustili, ze muzu jit domu😉 Neni to zadne super vysetreni, ale da se prezit a pro mimco stejne udelate vsechno.......😉

adulikh
3. dec 2011

@kacicqa chcem sa opýtať, či chodíš ku Doc. Krausovi do poradne a ako dlho. My sme tam boli pred rokom, teraz ma nastavil na liečbu a v januári skúsime "ďalší pokus".....

kacicqa
3. dec 2011

@adulikh Prvy raz som bula v juni, potom cez prazdniny neordinoval a od septembra taq xodim ako na beziacom pase. Ale som s nim velmi spokojna a zacina to prinasat aj nejaky efekt.

adulikh
3. dec 2011

mám podobnú skúsenosť. Je veľmi milý. Dúfam, že nám jeho liečba pomôže v našom snažení. Držím ti palce...

kacicqa
3. dec 2011

@adulikh Dakujem, tiez drzim packy. Dajak sa tu davame dokopy baby od Krausa, mozme potom dat rande a neskor xodit spolu kocikovat ;)

adulikh
3. dec 2011

@kacicqa no dobré predsavzatie do Nového roku. Hádam, pre každú z nás bude o "niečo" bohatší a šťastnejší. Ešte sa chcem opýtať, či si užívala clostilbegyt a ako si to znášala, lebo ja ho mám začať užívať v januári a čítam, že občas to "bolí"....

pempusik
3. dec 2011

@adulikh ja som brala clostyl zaciatkom roka, tiez som sa ho obavala, ale ani som nevedela, ze ho beriem. akurat som trosku citila lavy vajecnik, ale inak som ho celkm dobre znasala. akurat, ze ma pri tom doki nesledoval. som zvedava, co na to povie Kraus, ked mu o tom poviem :/

adulikh
3. dec 2011

@pempusik Ďakujem za odpoveď, ja to mám naordinované tiež od Krausa a tiež nemám ísť na sledovanie, len ešte manžel ide po roku na spermiogram 20.12. Ja zatiaľ všetky lieky znášam dobre, tak dúfam, že aj tieto budú v pohode. Ešte raz vďaka....

jaosobne
11. jan 2012

Dobry nedary sa mi otehotnoet a gyne. ma posiela do fertcent vie mi niektio pordit ci mi tam pomozu alebo nie? dakujem 🙂 🙂 🙂

miska200
8. feb 2012

Ahojte, tak mam hsg cerstvo za sebou - absolvovala som to dnes. Fakt nie je sa coho bat, trosku neprijemne je to "instalovanie" aparatu na vstrekovanie, ten samotny vstrek som ani necitila, kedze som nastastie mala vsetko priechodne. Cela zalezitost bola vybavena za 10 minut 😉

9adka9
9. feb 2012

...baby aj mna to caka,len musim pockat pokial dostanem menzes,ktory zas po troch meiacoch neprisiel 😒 ...

ivanya
10. feb 2012

Prave som prisla z gynfivu, robili mi prefuk. Naozaj sa nieje coho bat, zubar je horsi 🙂 Pekne lezim na gauci, papam zakusok, co mi muz kupil, kym na mna cakal 🙂 Dala som si jeden ibac a je mi celkom fajn. Naozaj sa nieje coho bat 🙂

miska200
10. feb 2012

@ivanya zubar je fakt horsi 😉

dufam, ze vysledok z hsg je OK

pempusik
10. feb 2012

@ivanya
@miska200 to rada pocujem dievcata, mna to caka az buduci cyklus, kedze tento to nestiham kvoli dovolenke. ale tiez si hovorim, ze ak vydrzim zubara a uspesne som absolvovala endoskopiu, tak to nemoze byt take hrozne. 🙂

ivanya
19. feb 2012

dakujem za opytanie, ano vsetko OK, pekne priechodne. Nemala som potom uz ani bolesti ani ziadne spinenie sa neukazalo 😉

ceresnicka10
6. mar 2012

Ahojte baby viete mi poradit kde robia to vysetrenie HSG v Bratislave?Som v zahranici a tu to nerobia a moj lekar mi to odporucil.Dakujem za info.a este ako dopredu je treba sa objednat.

gelinka75
8. mar 2012

mne robili v gynfive priechodnost pod utz a vobec to nebolelo 😉

nelly3
12. mar 2012

@gelinka75
prave hladam nieco v teme o tomto a citam, ze ty si bola nedavno na tom vysetreni co sa robi pod rongenom v gyn five? velmi divne, lebo ja prave idem od drabeka a mam ist nato a ja ze ved nech mi to urobi on v gyn-five a on ze to sa tu nerobi a ja kukam a ze teda v ruzinove a ze ani tam nie, tak ja fakt neviem ze preco 😕 akoze nechapem

gelinka75
12. mar 2012

@nelly3 to je rozdiel pod utz a rentgenom, pod utz ti vstreknu cez hadicku kontrastnu latku a ked vylezie do brucha tak vajecnik je priechodny, ked ti robia rentgen tak to snimaju na snimky rentgenom a potom vyhodnocuju, ale to som len citala, mne robili to prve a mozno to znamena to iste, neviem, dokonca na stranke maju HSG medzi zakladnymi vysetreniami, tak je to divne, ze ti povedal, ze to nerobia 😕