HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

sindus
23. apr 2007

😉 musim si to z tych prispevkov vypisovat, lebo vidim, ze ma cakaju tie iste vysetrenia. A je lepsie ked viem co asi bude, ako ked mi dr. Stenova zacala hovorit kopec novych veci a potom si to neviem zapamatat. Este otiz konzultujem moje vysledky s jednym centrom v Cechach. Len mam rzi, ze mi nechcu dat v Gyn five koopie mojich vysledkov 😒

stascha
24. apr 2007

sindus, to nie si sama pre kazdu z nas je to vela info, ale niekedy mam pocit ze tu dievcat su uplne odbornicky na neplodnost. Co sa tyka vypisu z karty to som si prezila s mojou povodnou Dr. Ked som videla die zdrapy papierov co poslala do centra normalne som sa sa nu hanbila. No co uz narobime. 🙂

sindus
24. apr 2007

stascha, s mojou gynekologickou nemam problem, ta mi prave ponukala vsetky vysledky s tym, ze si zabezpúecim kopie a originaly jej vratim, ale Stenova mi nechce dat kopiu 😠

pupcok
26. apr 2007

ahojte, tak ja idem na HSG 30apríla, v pondelok. už nech je potom, tiež sa trochu bojím.

sindus
27. apr 2007

ahoj pupcok, tak mi potom prosim napis ako to tam prebiehalo a kto to robil, ktory doktor(ka). Ja este len cakam na mruchu 😒 a potom sa idem objednat ☹

stascha
27. apr 2007

pupcok, budem na teba mysliet neboj zvladnes to, urcite su aj horsie a bolestivejsie vysetrenia ako toto. Mysli na to ze co ta bude cakat ked vssetky vysetrenia budes mat za sebou a v naruci konecne to po com tuzis.
Diecata drzte sa.

pupcok
27. apr 2007

ahojte dievčatá!
stascha, ďakujem za povzbudenie!
sindus, ja som zo Ža ale na vyšetrenie idem do Bánoviec nad Bebravou, tam chodím k lekárke, určite napíšem ako to prebiehalo, ale pre teba bude asi bezpredmentné meno lekára, však? keďže idem do Bánoviec.

sindus
27. apr 2007

pupcok, jaaj, ja som si myslela, ze aj ty do Gyn fivu chodis. Takze meno netreba 😉 ale priebeh ano. Musim sa psychicky pripravit, ja som taky posero. Tebe drzim palceky.

sindus
28. apr 2007

Stascha na ktory den cyklu ta objednali na HSG? Ja asi zajtra podla priznakov dostanem mrchu 😠 , a tak v pondelok tam idem volat, aby ma objednali. To ti hned povedali termin na to HSG ako si tam volala? Zacinam mat boja ☹ ako to prebehne (ci bez problemov) a aky bude vysledok.

pupcok
28. apr 2007

ahoj sindus, neboj, o priebehu vyšetrenia Ti napíšem! ja už sa teraz riadne bojím..no hlavne nech sú dobré výsledky 🙂 . mňa objednali na 11DC, dúfam, že je to v poriadku. pekný večer.

sindus
29. apr 2007

Takze mrcha prisla ☹ a tak sa idem v pondelok objednat.
pupcok - stascha pisala, ze to nebolo take hrozne, tak sa tym ubezpecujem, ze to bude dobre. Budem ti drzat palceky,aby si to mala O.K.

pupcok
29. apr 2007

ahoj Sinduš, tak nech Ti mrcha čím prv skončí, nech Ťa objednajú a nech už máš tiež potom. ozvem sa aké to bolo a vďaka za podporu!! papa.

stascha
30. apr 2007

Ahojte dievcata,
sindus mna objednali na 10DC. Ano ja som si volala hned ako som dostala mrsku a oni mi povedali termin, do RUzinovskej nemocnice. Nic si s toho nerob aj ja som sa bala, lebo na nete som toho citala dost. Ako som pisla nebudem hovorit ze to bolo bez bolesti, ale da sa to prezit a bolest na to som uz zabudla.
JA som dastala mrsku vo stvrtok takze terza v piatok idem na krv a ultrazvuk ci folikuly rastu a predpokladam ze hned v ponedelok idme na IUI teda aspon dufam.
pupcok aj sindus urcite ste odvazne dievcata a toto Vas nezlozi. Drzte sa a dajte vediet ake boli vysledky.

francis
30. apr 2007

Aho stascha 😅 Držím ti palce pri IUI aby si zvýšila zároveň aj štatistiku úspešnosti 😅

pupcok
30. apr 2007

ahojte, tak sme konečne doma 🙂 . vyšetrenie samotné trvalo maximálne 5minút, bolesť bola atypická, trochu štipľavá, trošku mi slzy vyhrkli, ale dá sa to zvládnuť. tá veľká bolesť trvala naozaj krátko, možno najviac minutku. trošku krvácam, ale skoro vôbec to už nebolí, len málinko. výsledky sú našťastie v poriadku, vajcovody sú priechodné 😀 .
sindus, tak na kedy objednali Teba?
stascha, držím ti veľmi silno palce pri IVI!!!

sindus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacccenka
1. máj 2007

Ahojte holky,
dakujem vam za odpovede. Inak som asi zabudla povedat, ze manzel bol na spermograme, a nie jeden krat. Uz tam chodi asi pol roka. Mal len znizenu pohyblivot, inak vsetko okej. Berie lieky/asi 2 mes./a teraz bol na kontrole, a ma vynikajuce vysledky. Ze take este nemal. Proste super. A bola som aj ja /ja uz totiz chodim asi k tretiemu doktorovi, proste skusam/.A odporucil mi laparku.Uz mi brali viac krat krv, len mierne zvyseny prolaktin. Tak som si dala zobrat krv u tohto noveho, a ten mi zobral krv na vsetky profili/totiz ten prvy mi zobral len na dva profili, co som vobec netusila, az ked mi to z karty vycital tento druhy/. Tak uvidim ake budu vysledky, v piatok mam volat. Pytala som sa na hsg. Povedal mi, ze je to stara metoda, a vraj sa s nou zistia len priechodnosti a nic viac. A byva to dost bolestive, hlavne ked su upchate. A pri laparke zistia vsetko, vidia vsetky organy z vnutra, aj zrasty a cysti a ked treba hned to riesia. Totiz pri hsg sa to neda a ziadne zrasty, cysti sa tam nezistia. Len priechodnost. Tak ma trochu upokojil. takze som uz odhodlana na laparku/vsak co ine mi ostava/. Aj som mu to povedala, ze som moc citliva a velmi sa bojim, ale ze ked je to treba, tak sa premozem. A potom som bola aj u endokrinologicky na odber krvi. Nech mi zisti ako funguje moja stitna zlaza, vraj sa aj tam da vela zistit a velmi to spolu suvisi. Uvidim, tam volam o dva tyzdne. Takze piatok som bola u dvoch lekarov na odberi krvi. Inak chodim to vsetko riesit do B.B. Takze nie do BA.A ani tam nikoho nepoznam.A este som vam nepovedala, ze som bola v Trencine na tej mojzisovej medode. Neviem ci ste o tom poculi. To treba len dvicit, dva krat denne asi 6 cvikov. Ale sa priznam, som moc leniva, vobec poctivo necvicim. Ide o tom ze sa posilni panva, prekrvia vsetky organy a je sanca na otehotnenie. A mam prist o dva mesiace / uz len o mesiac a pol/ a potom mi bude robit nieco s chrbticou, a vraj nemozem sediet, budem musiet odist po leziacky a potom rano tam prideme znova.Takze si tam niekde vybavime spanie. bojim sa toho, ze mi nieco spravi s chrbticou a aby mi ju neposkodila. Ved mne nic nie je na chrbat. A bojim sa ci mi to nezhorsi a nebudem mat potom problemy. Ale vsak je doktorka, tak snad to vie. Ale mam strach. neviem ci tam vobec pojdem.
Uz som sa nejak moc rozpisala. Tak odomnna je to nateraz vsetko, len som vam chcela povedat, ze ako to momentalne riesime.
Dakujem vam, ste super. Pekny dnik.

sindus
1. máj 2007

pupcok - no ked tebe vyhrkli slzy, tak uz vidim ako budu tiect mne ☹ hned ako si zliezla zo stola bolo si treba dat vlozku? Aby som si ju nezaudla zobrat. To krvacanie bolo hned, alebo az vecer?
stascha - ten ultrazvuk ci folikuly rastu sa robi cez menzes, kedze vo stvrtok ti prisla mrcha a v piatok ides na ultrazvuk? Ja som myslela ze to skumaju v prvy den po skonceni 😲

stascha
2. máj 2007

francis, dakujem za povzbudenie ja tiez pevne verim ze to podari na 1x.

pupcok, vides ze asa to dalo zvladnut pocity som mala podobne. Ja som prvy den krvacala ako ked dostanem mrsko a potom asi 2 dni spinenie a preslo to len som sa citila taka nafuknuty, ale inac pohoda.

Sindus, neboj zvladnes to. Myslim ze bnebude vadit ked si das ten cipok skor, ale ako citam ides vlakom dufam ze manzelik ide s tebou mie je dobre aby si isla sama, nevies ako budes reagovat, aby sa ti neico nstalo.
Aby som bola presna mrsku som dostala minuly stvrtok a v piatok bude 9DC kedy mi DR. vravela ze mam prist na krv a ultrazvuk.

sindus
2. máj 2007

Stascha - jasne, ze manzel ide so mnou. Najprv ma chceli objednat na stvrtok, ale to by manzel nemohol, tak som sa pytala na stredu. Ahaaa, takze az na 9 DC sa robi ten ultrazvuk na folikuly. Uz som sa zlakla, ze to budu robit pocas mrchy 😒 Tebe ovulacia prebieha normalne? Nebude ti ju dr. vyvolavat nejakymi liekmi alebo injekciami?
Ozaj a mrcha po HSG ti prisla normalne? Nemeskala alebo neprisla skor?

stascha
2. máj 2007

sindus 🙂 no na krv a ultrazvuk mi kazali prist na 9 pripadne 10 DC. Ovulaciu mavam pravidelne na 12-13DC totiz to poriadne citim, ale vidis viem kedy mam ovulku a nedari sa. Neviem ci je to vyvolôanie ovulky ale dostala som na predpis injekciu myslim ze sa vola pregnyl a ten si mam pischnut vecer pred IUI.
JA som maval mrsku tak 26-28 dni a po HSG som ju dostala na 24DC a teraz tiez tak isto na 24 den. Neviem ci je to nahoda alebo sa mi cyklus posunul, ale asi sa posunul.

sindus
2. máj 2007

stascha, este sa spytam, na ten 9DC kvoli ultrazvuku a na krv si sa musela znova objednat cez recepciu? Alebo tam len rovno prides, na recepcii sa zahlasis a ides pred dvere?

pupcok
2. máj 2007

ahojte dievčatá!
sindus, určite je to zvládnuteľné aj pre Teba, neboj sa toľko. ber to tak, že naši chlapi by to zvládali omnoho ťažšie, smu tu proste aj na takéto veci, i keď nie práve príjemné!! musíme veriť, že nám to pomôže na našej ceste za vytúženými bábätkami 😉
stascha, áno dá sa to zvládnuť 🙂 ,som rada, že mám po tom, som zvedavá čo bude ďalej..
sindus, vložku si hneď vezmi jednu tam, musíš si ju dať keď budeš zliezať zo stola, mne to krvácanie začalo hneď ale nozaj len slabé! držím Ti palce.
my sa teraz dosť snažíme lebo neviem či na tejto téme som sa dočítla,alebo niekde inde, že práve po HSG býva väčšia možnosť (úspešnosť) otehotnenia

stascha
2. máj 2007

sindus 🙂 nie nemusis sa objednat ja som dostala instrukcie od Dr. Takze mam len prist na recepciu a nahlasit sa na krv a potom pockat ma ultrazvuk. Neboj v piatok napisem ako to prebehlo.

sindus
2. máj 2007

pupcok, stascha - dakujem za informacie, hned sa citim trochu lepsie, ked viem co ma tam caka.
pupcok - aj ja som to citala, ze po HSG ich uz niekolko otehotnelo, tak ti drzim palceky.

pupcok
2. máj 2007

sindus, ďakujem, keby to tak vyšlo..akosi ma to nadšenie ale prešlo, lebo mi doktor povedal, že mám nejakú cystu, a to neviem či sa dá aj s tou cystou otehotnieť či to treba najprv preliečiť..

francis
2. máj 2007

ahoj sindus 🙂 ten čípok čo si máš dať pred HSG sa mi vidí že je na vypráznenie čriev takže asi by bolo lepšie si ho dať až v nemocnici blízko WC 😠 rozhodnutie je na tebe 😅 držím palce 😅

stascha
3. máj 2007

francis 🙂 no neviem ci je cipok na vyprazdnenie criev ja som dostala jeden diazepan na oblbnutie a cipok od bolesti. Ked som si ho dala tak som vobec nemala nutkanie na potrebu 😒

pheva
3. máj 2007

ahojte dievcata
ja som tiez podstupila toto prijemne vysetrenie. moj gynekolog mi vsak "zabudol"predpisat utlmujuce lieky.a tak som pri samotnom zakroku odpadla. Takze vrelo odporucat ucit nejake utlmujuce prostriedky pred zakrokom. 😉

hanne
3. máj 2007

Ahoj holky! Já stále čekám na ms, takže ještě ani nejsem objednaná ☹
Pheva, můžu se zeptat...ty jsi otěhotněla hned po HSG?