HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

majba
17. feb 2016

@katalanka ja som bola tiez na hycosy a uplne v pohode. bezbolestne. tam mi zistovali priechodnost vajcovodov.

aluska01
18. feb 2016

@katalanka my sme chofili do martina do Helios u,robili mi to tam...moj Dr ma totiž neriešil. Samy mi to tam navrhli,...ale ak máš PCO,mozno bude laparo lepšie ak sa popri tom robi niečo aj s tou PCO. Neviem poradit, niesom zdravotnik

miuska49
18. apr 2016

@majba ahoj ako to prebiehalo, ja idem v piatok a mam trosku obavy co ma caka

majba
18. apr 2016

@miuska49 ja som mala tiez obavy ake to bude ale vsetko bolo v pohode. najprv to tam vsetko dezinfikoval. potom cez krcok katetrom vstrekoval kontrastnu latku. vtedy som nic necitila, ani som nevedela, kedy to spravil. a zaroven cez brucho pozeral ultrazvukom ako sa ta latka rozlieva v maternici a postupne prechadza cez vajcovody az sa stracala v brusnej dutine. je to bezbolestne. po skonceni som mala taky mokry pocit. asi ta latka zo mna vytekala. ale myslim, ze obavy nemusis mat. drzim palce, nech su priechodne. 🙂

miuska49
18. apr 2016

@majba dakujem pekne a kolko to cele asi trvalo?

majba
18. apr 2016

@miuska49 tak to neviem presne, ale ten samotny ukon par minut. 5 mozno max. 10 minut.

miuska49
18. apr 2016

@majba dakujem, tak snad to prezijem 🙂

majba
18. apr 2016

@miuska49 hej, je to v pohode a drzim palce. 🙂

evulienkac
24. apr 2016

Ahoj,mne prefuk hrozi tiez,len mam tiez z toho obavy aby to nebolelo a co najskor pomohlo v otehotneni.

hellokittynka
3. máj 2016

@majba ahojte, aj mna caka HYCOSY(urcovanie priechodnosti pomocou UTZ) chcem sa spytat ked si to absolvovala uz že ci plati to ze dovtedy plati neskusat otehotniet v tom cykle vsak? ja idem na to 13DC co v mojom pripade je uz po ovulacii a chem si utvrdit ze nic "neskusat"v tom cykle a az potom ked tak, plati to tak? Viem pri ten RTG metode ze urcite ano lebo to je ziarenie predsa ale pri tejto som sa nestihla ani spytat doktora. dakujem za info

majba
3. máj 2016

@hellokittynka ja som sa na to nepytala. ale po ovulacii sa oplodnene vajicko uhniezduje az tak po tyzdni. a pri vysetreni sa do maternice a vajcovodov vstrekuje roztok, tak si myslim, ze aj keby tam nejake oplodnene vajicko bolo, tak ta tekutina by ho vyplavila. My sme sa radsej v tom cykle o nic nepokusali aby sme daco nepokazili. Ja by som neskusala. Tiez som bola na vysetrenie po ovulacii.

miskakolacikova
25. máj 2016

@rybkanz ahoj, ja idem na to dnes do gf. Prosim ta poto ti aj hned povedali ci iui slebo ivf a kedy? Alebo si sa mala objednat na dalsie vysetreni a konzultaciu?

miuska49
29. júl 2016

Ahojte baby, bola som na hyfosy v aprili, ale nepamatam si presne, ale podmienkou bolo mat negativne vysledky na ureoplasmu, mycoplasmu a chlamydie? Dobre si to pamatam? Nie som si ista ci tam bola aj ureoplasma a prave to ma zaujima

dudenka
16. aug 2016

Ahojte, ja som dnes bola tiez na vysetreni hyfosy. Chcela by som povzbudit zeny, ktore maju pred tymto zakrokom strach, aby sa nebali. Je to uplne bezbolestne, ani po zakroku som nemala ziadne problemy, ani bolesti. Takze smelo do toho, da sa to v pohode zvladnut 🙂.

janinuska
3. sep 2016

Dievčata, stalo sa vam niektorej, ktora ste absolvovala vyšetrenie HYFOSY, že kontrastna latka prešla len jednym vajcovodom a doktor to uzavrel tak, že jeden vajcovod je určite priechodny a druhy je alebo nepriechodny, alebo bol uzavrety preto, lebo pri tom vyšetreni mi ho uzavrel krč a može byt priechodny. Vôbec tomu nerozumiem, teraz neviem, či pravy vajcovod mam priechodny,alebo nie. Keby kontrastna latka neprešla ani jendnym, čo by robil? Poslal by ma ešte na laparoskopiu?, alebo hned IVF? Dakujem za každu odpoved.

katalanka
4. sep 2016

@miuska49
Ano presne.. Musi byt vsetko negativne

corneilles
6. sep 2016

Ahojte, bola som vcera na HyFoSy a mozem len potvrdit, ze bezbolestne, rychle, vpoho. Pripominalo mi to vysetrenie pap smear - cytologia u gynekologa. Zaujimalo by ma, ci ste boli prekryte antibiotikami (1 tbl pred zakrokom a 1tbl po 12hod)? Mne povedali, ze to standardne netreba...

dudenka
6. sep 2016

@corneilles ahoj, nie ziadne antibiotika som nebrala

corneilles
14. sep 2016

@dudenka dakujem, nakoniec ani ja, len som spinila po tom 2dni a koniec, uplne vpoho vysetrenie...

ivka_8202
14. sep 2016

Ahojte. Dnes som bola na vyšetrení priechodnosti vaječníkov a neda mi nenapísať svoju skúsenosť. Predtym ako som tam isla som si prečítala Vaše skúsenosti a bola som tak vystrašená, ze som uvažovala ci to nezrusim. Nakoniec som predsa isla, cely zákrok trval asi 10 minut ak vobec, a cely cas som cakala kedy pride ta velka bolest. Neviem ako Vam to robili, kde, kto a ake prístroje použil ale ja som absolutne ziadnu bolest necítila. Ziadnu! Dokonca ani nastavenie katetra. Bolo to ako ine vysetrenie u gynekológa a kedykoľvek by som sla znovu. Samozrejme chválim aj p. Mudr. Feldmara, ktorý ma naozaj velmi ľudsky prístup.

corneilles
15. sep 2016

@ivka_8202 Feldmar je super, tiez k nemu chodim, hoci toto vysetrenie mi robil Drabek (a hoci nie som jeho pacientka, vsetko mi do detailov vysvetlil a plne sa mi venoval), velmi mili a profi doktori obaja

kinkushka
6. okt 2016

Ahojte, upokojte ma prosim 😩 ja som bola na HSG 19.9. Mrchu som dostala dneska ale uz 4.den pred tym som spinila hmede az cierne a bolesti a krce tomu sprevadzali. Nespminam si ze by mi lekar hovoril ze bude mrcha po zakroku taka bolestiva. Vam hovoril nieco take? Dakujem vam

pipina19
31. okt 2016

Ahojte kočky krvacali ste po HSG a ako dlho?

kinkushka
1. nov 2016

Ja len v ten den, ako som bola na HSG.

bobo27
23. feb 2017

Ahojtr no ja som bola dnes ja hyfosy a nikdy viac...zavadxanie katetra som necitila ale ako zacal pustat kontrasnu latlu som myslela ze mi praskne brucho horsia bolest ako pri mrche...po zakroku nachvilu bolest ustupila ale po cca15minutach hrozne krce strpli mi prsty na rukach nohy na zvracanie mi bolo no som rada ze uz mam po....a tie co ste to mali bezbolestne gratulujem 🙂 ja som sa utesovala predtym ved to je bezbolestne a trt makovy aspon pre mna...kazda sme ina no

hellokittynka
23. feb 2017

@bobo27 ahoj, to mi je luto ze si to mala take bolestive, ale jednak mas pravdu ze kazda sme ina a druha vec je ze zálezi aj od lekara ktory to vykonava a aj od toho ci ich mas priechodne alebo nie. Ak su priechodne je to rychle a co najmenej bolestive a ak su nepriechodne tak ten tlak a bolest vyplyva aj z toho ze to nema ako plynule prejst ked su prekazky tam... inal vela urobi aj jemnost a odbornost lekara vykonavatela.. hlavme ze to mas za sebou.. 👍

bobo27
23. feb 2017

@hellokittynka no asi mas pravdu ale ja som toho doktora nepoznala prvykrat som ho videla tak som nevedela aky je jemny 🙂 a mam ich priechodne aj tak to bolelo ale hlavne ze uz je potom 🙂

pucca144
2. mar 2017

Ahojte dievčatá, ja som bola 21.2. a mam dodnes take bolesti a pichanie, na kontrolu mam isť 14.3. čo je ešte daleko a je mi trapne volať mu. možno je to normalne ale žiadna nepíšete žeby ste sa tak dlho prapili aj nafuknuta som ako balon, no nepríjemne :(

sjuzisebi
23. mar 2017

Ahojte baby. Tak ja som dnes bola na HSG. teda poviem vám, skoro som tam skapala... Som si myslela že mi z živa chcú vybrať maternicu, a to bolesť znášam celkom fajn. Bolo to neznesiteľné. Do teraz neviem sedieť. Sestrička mi síce niečo pichla pred celým zákrokom, ak to malo byť na bolesť, tak mi to vôbec nezabralo. 😭😭😭 dúfam, že tie ktoré sa iba chystajú dopadnú lepšie a nebudú mať také bolesti. Držím vám palce 👍

jahodka4
24. apr 2017

No,baby a myslite si,ze skoro po roku od svadby,ako sa nepodari otehotniet,nie je skoro riesit taketo veci,aby sme nesaskovali,ze vsetko chceme velmi rychlo... 🙂