HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

emily85
27. feb 2007

ahoj, nemám s tým žiadne skúsenosti ale pozri stránku, http://www.rodinka.sk/user/view_page.php?page_i...

l7067
autor
27. feb 2007

´Dakujem Emily.Už som trochu kludnejšia 🙂

inkak
27. feb 2007

ahoj,ja som už na HSG bola, nie je to naozaj nič strašné, ale tiež som sa bála. Je to skôr nepríjemné ako bolestivé a netrvá to dlho. Tá bolesť sa dá prirovnať k začínajúcej bolesti pri menštruácií.Určite sa nemusíš báť hlavne keď to má pomôcť. 🙂

l7067
autor
27. feb 2007

A čo ako si dopadla?

inkak
27. feb 2007

konečne som otehotnela - asi o mesiac, ale aj potratila pravdepodobne v 3t

stascha
1. mar 2007

Ahojte
tak aspon som si nieco o tomto vystreni precitala nakolko ho mam tiez absolvovat, tiez ma Dr. ukludnila ze bolestive to nie ale skor neprijemne, no ale co uz nepodstupime. No nie
Dakujem dievcata a drzi vam palce.

aurra
1. mar 2007

ja vas asi nepotesim, ja som na tom bola, a nikdy viac by som na to uz nesla, bola to neskutocna bolest

s9480
1. mar 2007

čau aurro, já na HSG byla asi před měsícem po neprokázaném mimoděložním těhotenství, plně s tebou souhlasím byla to hrůza, vše mi dělali při plném vědomí, ani mi nepíchly žádnej oblbovák, což se můj gynekolog pěkně divil, ale co už teď. Výsledky ale dopadly dobře, tak to byla útěcha, co bych neudělal pro svoje budoucí mimčo.

l7067
autor
1. mar 2007

ja síce ešte len pojdem,ale aspoň mi dali tabletku-nejaký oblbovák a tiež aj čípok do zadočku... ☹ sná´d to prežijem 😅

stascha
2. mar 2007

ved aj ja som dostala diazepan a daky cipok, no uvidime. Tak na drzte palce co ste to uz absolvovali.

pavlina05
5. mar 2007

Ahoj holky!
Vyšetření HSG je vyšetření pod rtg.Pracuji na rtg a jsem zdravotní sestra, tak o tomto vyš. něco vím.
Provádí se pro zjištění neprůchodnosti vejcovodů. Gynekolog zavádí pomocí zrcadel a kleští drobnou kovovou trobici kterou áplikuje kontrastní látku do dělohy a ta jde následně do vejcovodů. Pomocí k. l. se tak dá zjistit zdyli má žena srůsty nebo zdali jsou vejcovody průchodné.
Nevím, jak moc je to bolestivé. Ale jde o vyšetření vcelku rychlé.
Snad jsem trošičku pomohla. Pavča

maaja
5. mar 2007

ahojte, ja som tiez bola na HSG a predtym som citala, ze ake je to strasne .... nehovorim, bolelo to, ale dalo sa to vydrzat ... a keby som musela tak idem znova ... mimochodom, ja velmi zle znasam bolest ☹

stascha
6. mar 2007

pavlina
si velmi zlata dakujem, dost som o tom citala takze som pripravena na to ze to bude boliet, ved co ma zena bez bolesti. Priznam mam z toho strach, ale co uz narobim. ☹

maaja, si z BA? Lebo ja mam ist do Ruzinoveskej nemocnice, lekarka ku ktorej chodim v GF mi vravela ze to robia lekari z ich centra tak aspon trochu ma upokojila, ze to nebude daky zacinajuci lekar.
Neviem myslim ze bolest znasam docela dobre, ved pri kazde mrske som vzdy nadopovane liekmi aby som vobec mohla fungovat, lebo inac som v krcoch. No uvidime.

francis
6. mar 2007

Ahoj stascha 😅 Ja som tiež bola na tom v Ružinovskej nemocnici a robil mi to dr.Harbulák.Dostala som tiež čípok a tabletku na ukludnenie.Nie je to až také hrozné,dá sa to vydržať.Doktor bol super a aj sestričky,nemusíš sa báť.Ja som bola na tom 2 krát ale ten prvý bol oveľa horší,ale to bolo v Trnave.Teraz to bolo v pohode a bolesť je asi 2 sekundy.Potom si dávaj pozor na zápal,lebo ten prvý krát som ja mala zápal moč. mechúra.Tak ti držím palce a drž sa 🙂

stascha
7. mar 2007

francis, dakujem ani nevies ako mi tovje slova dodali odvahy. Je velmi dobre ak ti da info niekto kto to uz absolvoval. Termin este presny nemam ale pocitam tak okolo 19-teho marca, lebo buduci tyzden cakam mrsku. Neboj dam vediet ako som dopadla 🙂
Ozaj a vy ste uz ako daleko predpokladam ze sa snazilkujete ? Podstupili ste uz IUI, alebo IFV?

andyi
7. mar 2007

stascha dnes som sa rozhodla ,že zavolám svojmu dr.Viem ,že ma pošle po rôznych vyšetreniach a ako to tu čítam mám celkom strach.Prosím povedz mi čo sú to za skratky IUI a IFV.Mám dôvod na strach? 😖 Jedno dieťa mám a jeden potrat zasebou-samovolný.Dr. chce hladať príčinu prečo sa nám nedarí mimčo.Dik ahoj.

stascha
7. mar 2007

andyi, ahojcek, tie skratky znamenaju len samotny výkon. Skratka IUI je laicky povedane inseminacia, kedy sa v case ovulacie vstreknu "ocistene" spermie do dutiny maternice, cize je skátená cesta ktorú majú prekonat, no a pri IFV to je oplodnenie v skumavke a do maternice sa vkladajú už oplodnené vajíčka.
No ja som tiez len na zaciatku, takze velmi mudra nie som, ale ak mate jedno dieta tak potom neviem, a ako dlho sa snazite?

maaja
7. mar 2007

stascha, ku ktorej lekarke v GF chodis ? ja tam tiez choddim a na HSG som bola v Ružinove

andyi
7. mar 2007

My sa snažíme už intenzívne asi pol roka .Inač mám už taký pocit ,že je to jedno .My ideme stále naplno.A môj organizmus nereaguje.Dúfam ,že to nebude nič vážne. 😲

stascha
7. mar 2007

maaja,V GF chodim Dr. Stenovej, no poviem ti ze som si na nu precitala aj take negativa, ale ja nemozem povedat nic zle bola super.
No mne tiez vypisala papiere na HSG do Ruzinova, hovorila ze by tam mal byt Dr. Harbulak, alebo Dr. Drab popripade Dr. Stenova

maaja
7. mar 2007

negativa na Stenovu ? ake napriklad, lebo ja som spokojna, dokonca chcem u nej rodit 🙂

francis
8. mar 2007

Ahoj stascha 😅 Nemohla som skôr napísať.Som rada,že to niekomu pomôže.My sme boli už 4 krát na IUI,minulý rok na laparke a teraz som stimulovala na IVF a moje telo nereagovalo takže mi to stopli a musím sa zregenerovať a asi o 3 mesiace začínam znova.Len niekedy už mám pocit,že nevládzem a že to vzdávam.Ale teraz prestávam myslieť a potom to bude hádam o.k.Vieš keď sa snažíš 12 rokov tak je to už a na slona dosť. ☹ Držte sa všetky a bojujte a posnažím sa aj ja 😅

stascha
9. mar 2007

francic, jej moja to mi je luto, ale ty si urcite bojovnicka a zvladnes vsetko a budes mat to po com tak tuzis, presne tak ako mi ostatné. Mi sme zatial na zaciatku, takze uvidim ako dopadne HSG a potom budeme pokracovat ja terza cakam mrsku a potom sa musim hned objednat. Ozaj nevies na ktorý deň cyklu ti robili to vystrenie. Ja ked počítam ze dostane v pondelok tak by to mohlo byt buduci tyzden, ci nie. Totiz od stredy do nedele mam ist na babsku jazdu tak neviem. A este som zvedava robia tie vysetrenia aj cez wk? Ak ano tak babsku jazdu zrusim ved, s kockami sa mozem stretnut aj inokedy toto mi je prednejsie.

francis
10. mar 2007

Ahoj stascha 😅 Myslím,že a to robí len do ovulácie,do 14.dňa cyklu.Už si to presne nepamatám,opýtaj sa na to doktorky.Inak aj ja chodím k tej čo ty a je zatiaľ fajn za ten rok čo tam chodíme.Neviem či si myslela to wk víkend ak áno tak asi nie,iba cez týždeň.Ono sa to robí na 1.poschodí a tam sú aj rongene a toto je na urologickom.Budem ti držať palce,aby to dobre dopadlo 😅 Dík za povzbudivé slová 😅

andyi
10. mar 2007

Ahojte baby.Prajem pekný víkend.Čo porábate? Stascha ty si priamo zo Senca alebo nie? Ja bývam kúsok za Sencom.Nepísala som ti ,že sa snažilkujeme asi pol roka.

Francis neboj všetko je presne tak ako má byť.Raz príde ten správny čas a budeš mať malý batôštek v rukách.Vychutnáš si ten krásny pocit.Všetko bude dobré. 😉 🙂 😵

stascha
12. mar 2007

francis ahojcek 🙂 no mrsku som dostala vcera takze dnes budem volat do centra za vysledky a hned ma aj objdenaju tak potom dam vediet kedy mam termin.
Dr. Stenova je fajn a velmi prijemna takze to co pisali na inom fore mi akosi na nu nesedi.
Tym wk som myslel vikend,mala si pravdu 🙂 to som cela ja kde sa da pisem skratky. Ozaj robi sa to v tej vysokej budove? Ci nie. No ved uvidime.

andyi, Nie som priamo zo senca byvam na tzv. predmesti BA, som z Ivanky Promin asi som si nevsila kolko sa snazilkujete, 😉 Ale to nie je az tak veľa, ale na druhej strane radsej ist za odbornikm skor ako cakat na zazrak.

francis
12. mar 2007

Ahoj stascha 😅 Myslím,že áno ale neviem to určite.Tak sa drž a napíš potom čo a ako 😅
Ahoj andyi,díky za milé slová.Dúfam,že budeš mať pravdu.Držím aj tebe palce nech sa darí 😅

stascha
12. mar 2007

Ahojcek francis tak termín mam na 20.3. to je buduci utorok. Norvozita zacina pracovat, ale utechou mi je ta babska jazda od stredy do nedele tak aspon nebudem na to mysliet.
Takze dam urcite vediet ako som dopadla.
Ozaj a kedy by si mala ist na IFV?

jit72
13. mar 2007

Ahoj Devcata. Ja jsem podobnym vysetrenim prosla v Australii. Tady to vysetreni vejcovodu nedelaji rentgenem ale ultrazvukem. Take kontrastni latka je jina. Test se jmenuje Levovist podle jmena kontrastni latky. Princip vystreni je stejny ,ale rekla bych ze to je cele rychlejsi,nebot doktor je celou dobu pritomen a jak latku vstrikuje vidi na ultrazvuku jak prochazi vejcovody. Cele to trvalo i se zavedenim trubicky ani ne 5 min. Mela jsem strach z bolesti pri zavadeni a vstrikovani latky, ale bylo to bez problemu. Vzala jsem si hodinu pred vysetrenim Ibobrufen, tak nevim jestli to ze to skoro nebolelo bylo kvuli prasku nebo i bez prasku by to bylo v pohode. Nevim ale jestli tento test taky delaji v Cechah. Rekla bych ze to je lepsi alternativa nez rentgenove vysetreni.Preji vam vsem hodne stesti. 🙂

stascha
13. mar 2007

jit72, ked pozeram na te cas kedy si to pisala tak asi nebudes n cechach. Neviem ako to robia v cechach, ale v BA je to tak ako sme pisali, ja na to idem na buducu tyzden tak uvidim. Mne lekarka uz dala na utlmenie diazepan a od bolesti daky cipok, takze uvidime ako to prezijem.
Som zvedava zijes v australii? A tam ta aj liecia?