HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

jana.cb
13. mar 2008

tak se necham asi prekvapit mno

achalteke
13. mar 2008

jo já podle toho co jsem četla tady, tak myslím, že je to fakt individuální, sama jsem fakt zvědavá jak to s tou průchodností bude. Já osobně vždycky říkám, že horší než bolest zubů nemůže být nic, tak uvidíme. Každopádně se teď budeme snažit víc než kdy jindy a třeba to nebudu muset ani podstoupit 😉 . Manžel dostal žádanku na spermiogram, tak to jsem taky zvědavá jak to dopadne.
Každopádně budu na tebe myslet 😉 .

jana.cb
13. mar 2008

nu jasna vec mas recht 😉 ja ti taky budu drzet palecky a pak si podame informace co a jak ale individualni to asi bude no to souhlasim 😉

jana.cb
16. mar 2008

hm tak nevim nevim zda na hsg pujdu 31.3 ☹ dneska jsem 28 DC a Ms nikde ☹( a to jsem brala Duphaston ...a vzdy jsem to mela presny 😒 ani pichnuti nikde ....a zrovna tedka bych si moc prala ji dostat abych tam toho 31.3 mohla na to jit ☹ chjo holky vy uz se mate ze to mate za sebou 😉

achalteke
16. mar 2008

Test jsi si dělala? Asi jo co....

jana.cb
16. mar 2008

no nedelala ....ma to byt az den po spzdeni a to je az zitra ....stejne tomu neverim ze bych byla tehule ..je to jen normalni spozdeni nic vic ale stve me to ☹ ja bych nerada byla pak zklamana kdyby testik nic ty jo .-(

jana.cb
16. mar 2008

takze pockam do zitrka ci pozitri maximalne a pak to zkusim ale nejak se ji do toho testovani vubec nechce .-(

jana.cb
16. mar 2008

si tu tedka hraju a upravuju textiky a fotecky v aliku :o)

jana.cb
16. mar 2008

panc se dneska desne nudim ale totalne jak je pocasi na prd tak alepson neco delam no .o)

achalteke
16. mar 2008

možná to jsou jen nervy...taky si myslím, že jak na potvoru to nedostanu, ale od tý doby co beru Agnucaston tak je ms docela pravidelná....jj venku je fakt hnusně, ale nějak mě to netrápí, páč jsem v práci 😉

jana.cb
16. mar 2008

co to je ten Agnucaston to vubec neznam? 😉 me teda vyhovuje Duphaston ale zmenam se nebranim 😉 no nervy urcite ...se mi uz o tom hsg i zda ☹( se toho zacinam bat a to jsem jeste prdevscirem byla hrdinka .-(( jééé tak to ti to alepson parane utece kočko to se mas 😉

achalteke
16. mar 2008

Agnucaston jsou hormony, na přírodní bázi (myslím, že je tam látka z drn(m)ku obecného), srovnává mi to hormony, protože mám moc testosteronu a ještě čehosi (asi jsem měla být původně chlap 🙂 ), upravilo mi to ms, nemám ms bolesti a docela mi to vyčistilo obličej, bere se to každý ráno na lačno. Duphaston jsem brala taky asi před rokem, ale jen asi dva měsíce. No kdybych do HSG otěhotněla tak bych byla ta nejšťastnější na světě!

achalteke
16. mar 2008

přišel mi naproti můj chlap s pesanem, takže valim dom

jana.cb
16. mar 2008

mi povidej to by jsme byly 2 😉 aha tak to prave vubec neznam ale zase pokud to pomaha tak jedine dobre 😉 ono je treba nekdy vyzkouset vic prasku at uz klasickych neb ty co jsou na prirodni bazi panz kazda jsme jina a kazdj taky jinak co vyhovuje mno ..... 😵 alespon jsem zase chytrejsi az to nekde uslysim nebo budu cist tak budu vedet o co jde :o))
Hele to hsg prezily ostatni tak my ho dame taky preci 😉 a co by jsme pro mimise neudelaly ne?Furt lepsi nez laparoskopie apod. 😖

achalteke
16. mar 2008

Jasná zpráva! Je fakt, že k zubařovi bych se bála víc...to je saďour! 😖

jana.cb
16. mar 2008

no to ja jako ne zubare klidne 10X nez 1x hsg 😀 to bych jako vymenila ja jo 😵 hele a nevis jestli to fakt tak moc boli kdyz je mas nepruchodny???ja nevim co je na tom pravdy prave ...

achalteke
16. mar 2008

Jsem doma....No podle mě je to blbost: myslím si, že nejvíc z toho všeho bolí fixace krčku...protože co já vím, tak se stříkačka dostane do dělohy a vstříkne se kont. tekutina, tak jako nevim co by na tom mělo bolet. Pokud jsou vejcovody neprůchody, tekutina narazí na překážku a vrátí se zpět..takhle teda já si to představuju. Mě gyndař ubezpečil, že je to jako ms bolesti a trvá to max několik sekund. Mě spíš trochu vadí takový to "odosobnění" (jak říká kolegyně) a že tam budu za tele, vždyť já v nemocnici v životě nebyla a ani nevim kde v nemocnici to je atd. Navíc mě štve že pojedu hoďku autem a nebudu se tam mít ani kde opláchnout.

jana.cb
16. mar 2008

Hele kocko je to na gynekologicke ambulacni jak je porodni oddeleni tak je to 1 patro tam se mezi 7 a 8 nahlasis oni te ubytuji v 10 jdes na HSG a ve 12 te pusti domu alespon tak mi to rekla sestra kdyz si me objednavala na toho 31.3 ...takze by to tak melo byt asi ...smi se jen lehka snidane 😉

jana.cb
16. mar 2008

no jako mas pravdu kdyz se nad tim zamyslim tak asi jediny co muze bolet je tohle 😒 no ja tam taky nikdy nebyla jako pacient v nemocnici jo v 5 letech s mandlema maximalne takze se neboj ze tam budes za tele jen ty ale ja taky ..ja ti pak vse napisu jak to probihalo ju?Hnedka jak prijdu domu ... 😉

jana.cb
16. mar 2008

jestli tam teda toho 31 pujdu diky MS kterou stale nemam a dneska mi mela prijit 😒

jana.cb
16. mar 2008

kdyztak to maximalne zrusim no ☹( a prelozim na jiny den ..maji docela volno takze s prehozenim neni problem

jana.cb
16. mar 2008

a u vas je kde problem kocko nebo jak dlouhose snazite? 😉

achalteke
16. mar 2008

No my se snažíme rok a čtvrt a zatim nic, problém u mě by měli být polycystické vaječníky, s tím, že ten jeden už je bez cyst. Manža jde 27.4. na spermiogram tak se uvi, jak to vůbec všechno je...Jinak je nám objema 30 let. Bereme to sportovně, ale samozřejmě nás to mrzí.

jana.cb
16. mar 2008

Jasanka rozumim 😉 no my se snazime rok a zatim teda neni problem nikde .-(( 2x jsem pomoci IUI otehotnela ale preklinicky takze hcg 370 na utz nic a v 5tt+3 jsem to dostala a vsechno se odplavilo telo embryjko vyloucilo jako vetrelce takze tedka cekame na vysledky Imuna a toho hsg jinak mame vse plna v poradku 😉 coz je na jednu stranu dobre ale na druhou je na prd kdyz clovek nevi v cem je zakopanej pes 😒

jana.cb
16. mar 2008

tak to budu drzet palecky aby vam spermio dopadlo ok + samozrejme zbytek vysledku 😉 a ono se jednou zadari neboj!Jen to bdue chtit vic casu no 😒

jana.cb
16. mar 2008

a co to je ty polycysticky vajeciky ty jo? 😖 z toho jsem nejaka zmatena ...to je to kdyz nemas ovulku ani ms?ja po vysazeni Ha po 9 letech brani jsem ms mela jednou jo pak zase ne pak zase jo a to samy s ovulkou takze proste jak telo samo chtelo .-((

jana.cb
16. mar 2008

jezis cysty??panejo z tech mam taky strach ..ty se tvori docela vetsine zenskych a me ji nasel minuly mesic takze cekam na MS a po ni mam prijit na UTZ zda zmizela bo ne ale vetsinou mizi samy ty cysty a odejdou s MS 😉

achalteke
16. mar 2008

to tě úplně chápu....to jste toho podnikli už dost, my jsme v podstatě ještě na "začátku" tak uvidíme. Takže ti držím palce ať ms nedostneš a jsi těhu a nebo dostaneš a jdeš na hsg (sama si vyber - možnost první je samo lepší), když tak dej vědět 🙂

jana.cb
16. mar 2008

jasna vec dam neboj a dikes moc 😉 si myslim ze Ms prijde jen proste spozdeni a nervy a hormony mno 😒 tak pa pa ja zatim mizim a zase tady nekdy ahojky a pekny vecer preji 😉

achalteke
16. mar 2008

Polycystický vaječníky, to je vlastně to, že mám na vaječnících cysty, což (pokud jsem to dobře pochopila) zabraňují vajíčku při cestě do dělohy, v praxi to znamená, že mám ovu málokdy a nepravidelně jsem měla ms. Je fakt že za ten rok co beru ten Agnucaston se mi ms upravila, že ji mám pravidelně a normálně tak 6 dní (před tím jsem měla tak den, dva), ovu nevím. Protože neznamená když máš ms máš i ovu. Jeden vaječník už se zdá v poho, tak se na hsg uvidí jak je to s vejcovodama. Pravda je, že cysty mizí většinou sami a taky, že to trápí snad každou druhou ženskou - co mi teda říkal doktor ☹