HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

latunka
1. máj 2008

ahoj,
přidávám se ke kejle - včera jsem absolvovala vyšetření průchodnosti metodou HyCoSy v GESTu a bylo to úplně v pohodě, jediné co bylo nepříjemné (ale ne extrémně bolestivé),bylo napuštění tekutiny - byl to takový tlak jako při mrše, takže se to dalo v pohodě přežít. Ani mi nic předtím nepíchali proti bolesti. Zhruba tak hodinu po vyšetření a ještě chvilku jsem měla pocit nafouknoutého břicha přesně jako při mrše a ta pravá strana mě trochu taky píchala,ale teď už je to v pohodě 😉
Netušim jestli je rozdíl v prováděné metodě nebo záleží v jakém zařízení to dělali, ale nebylo to nic strašného a klidně bych to podstoupila znova 😉

achalteke
1. máj 2008

HyCoSy a HSG je opravdu dost rozdílné, podle toho co vím... 😉
tak všem přeju brzy // 😉

kejla
1. máj 2008

Mna dnes uz ta prava strana vobec nepicha, ani neviem, ze som nejake vysetrenie absolvovala 😉
Chcela som povzbudit kocky,kt. toto vysetrenie caka,aby sa nebali. Drzim palce,aby to ani Vas nebolelo
Inak podla toho,co mi doktor povedal, su vysetrenia HyCoSy a HSG velmi podobne, vyhoda HyCoSy je vo vyluceni RTG ziarenia. 😉

kellynka7
29. máj 2008

Chcem sa spytat ci sa robi pred hsg(napr.tyzden-dva)aj nejake vysetrenie u gynekologa,mam na mysli stery,cytologia.Lebo som citala ze ked to tam dole nie je v poriadku,nejake bakterie tak sa nemoze robit hsg,lebo by to narobilo zle.dakujem

gulicka55
3. jún 2008

Ahojte,
mohli by ste mi prosim vas napisat kde sa robi HSG, ci na gynekologii alebo na RTG.
Dakujem.

fedra
3. jún 2008

Kelly ... mne robili stery a kultivacie cyklus pred HSG.
A nasadil mi aj vag. tablety Betadine ... aby sa do bruska nahodou nezaniesla nejaka infekcia.
Ale to asi kazdy lekar postupuje inak.

kellynka7
3. jún 2008

DIKY FEDRA 🙂

fedra
3. jún 2008

ja som mala dokonca to stastie, ze mi HSG robili pod narkozou. Takze super 🙂

domcek1111
3. jún 2008

ahoj fedra a chcem sa spýtať ak mi všetky výsledky dopadli dobre, tak môže sa aj napriek tomu stať, že mi treba zrobiť HSG?
Alebo aké testy sa robia, aby ti zistili, že treba prefuk?Dík vopred za odpoveď
a ináč ako sa cítiš..ja stále čakám na žiadosť IVF..už sa neviem dočkať kedy začnem 😀

fedra
3. jún 2008

no ak chces vediet, ci mas priechodne vajickovody je HSG alebo laparka tou jedinou moznostou.

kellynka7
4. jún 2008

fedra to si mala stastie ze ti to robili v narkoze.A ked sa smiem spytat,kde ti to robili?Mne maju robit tento mesiac v Nitre.

gulicka55
8. jún 2008

Kellynka, ja som tiez z NR a chystam sa tiez v juni na HSG. Prosim ta, ked budes mat po vysetreni, napis mi prosim ta, ako to prebiehalo a kde ti to robili. Ked pojdem na zakrok skor ako ty napisem ti co a ako.

honey777
8. jún 2008

Ahojte dievčence a dúfam čoskoro budúce tie najštastnejšie maminy. Viem, že už je veľa hodín, ale doteraz som to tu vetko čítala. Som rada, že som vás našla, lebo aj mna čaká vo štvrtok HSG. A preto otázka, boli ste niektorá v GALANTE ? Mal by byť pri mne Dr. Havránek. Ďakujem za prípadné odpovede.

kellynka7
10. jún 2008

gulicka dam ti vediet,ja idem dr.Kozarovi,neviem aky je pocula som aj dobre aj zle na nho.Tak uvidime. 🙂

petkapo
11. jún 2008

Ahojte!

Chcela by som sa opytat tych bab, ktore uz HSG absolvovali, ci im to robili tesne po menstruacii. Ja by som totizto mala ist tiez na HSG, ale kedze som po liecbe endometriozy a menzes este nemam, neviem ci mam s navstevou lekara cakat az do prveho krvacania alebo by mi HSG mohol urobit aj bez menzesu....

Dakujem za odpovede 🙂

achalteke
11. jún 2008

petkapo HSG se dělá myslím 10 - 15 DC - mě dělali 14DC 😉

gulicka55
11. jún 2008

Kellynka, ja chodim tiez k dr.Kozarovi. Mala som ist uz v marci, len doktor mal dovolenku, potom som si to rozmyslela ja a dnes som sa chcela priebezne objednat a doktor bude mat 2 tyzdne dovolenku, tak mam zavolat cez julovu menstruaciu. Ja mavam MC 25-26 dni a bude mi to vraj robit na 7-8 den.

kellynka7
12. jún 2008

gulicka to je hrozne s tym doktorom presne tento isty problem mam aj ja od maja.Stale som mu volala nikdy tam nebol,tak ma to nahnevalo a sla som osobne to som si na chodbe postala 3 hodinky pokial sa uracil ma zobrat lebo stale behal.A povedal mi ze mu mam zavolat a objednat sa ked budem mat menstruaciu,tak som aj volala a zas tam nebol a seetricka povedala ze ona nemoze obiednat mam zavolat neskor.Tak som to uz vzdala a objednala som sa do BA do centra 26.6. a potom uvidim ci mi to hsg urobia v BA.

jana.cb
12. jún 2008

Ahojky holky ja jsem taky byla na hsg tady v ceskych budejovicich zacatkem Dubna 2008 a byla to pohodicka 😉 vy¨sledek vite hnedka a trva to jen par minut jediny co bylo neprijemny byl ten tlak kdyz tam vstrikla tu kontrastni latku ale to trvalo jen par sekund a dalo se to vydrzet v pohode 😉 Takze se nei ceho bat ...pred tim i druhy den potom muzete klidne sexovat a nema to na nic vliv alepson dle Dr tady u nas a je pry jedno jaky den cyklu se na hsg jde ....idealni je pred ovulkou ale nesmi to byt hlavne nejak moc pred ms 😉 ted uz se to tak pry moc neresi jaky en to presne je 😉 takze s eniceho nebojte da se to v pohode vydrzet a nijak moc to neboli 😉

petkapo
12. jún 2008

Vdaka za odpovede baby a drzim vsetkym, ktore to este len caka palce! 🙂

gulicka55
1. júl 2008

Kellynka, dufam, ze ti urobili vysetrenie v BA, ked nas dr. ma dovolenku. Hadam mas vsetko vporiadku a onedlho otehotnies.
Bolo to bolestive, alebo neprijemne? Mozes hned oteh. alebo musis cakat mesiac?

honey777
1. júl 2008

Ahojte, máte niektorá skúsenosti s HSG v GALANTE ???

vierka
1. júl 2008

Ahojcek honey - ja som bola zrovna v Galante minuly tyzden na tomto vysetreni... co by si chcela vediet???

honey777
1. júl 2008

To som rada vierka, že si sa ozvala. Nemám totiž akosi pozitývny vzťah s GA špitálom, ale v danej chvíli nemám inú možnosť, ako ísť sem. Ako si bola spokojná s prístupom personálu, akú si mala prípravu a bol u toho tvoj gynekológ ? Ja chodím ku Havránekovi.

vierka
1. júl 2008

nie je za co, rada poviem - mam to uz za sebou... ja som z Trnavy, takze moj gynekolog nebol pritomny... V TT teraz HSG vysetrenie nerobia, tak som bola rada ze ma vzali v Galante... no musim povedat, ze co sa tyka priestorov, tak aj mne, aj mangelovi prislo, ze su krajsie nez v TT v nemocnici... Sestricky boli zlate, hlavne ta jedna co so mnou potom isla aj na rontgen a asistovala lekarovi, aj lekar bol velmi mily, zartoval aby som sa uvolnila... samotny zakrok trval asi tak dve minutky a da sa to vydrzat, aj ked je to miestami neprijemne... ale urcite to zvladnes 😀
a priprava bola len taka, ze som tam prisla a ked som prisla na radu a mali volny rontgen, tak som hned isla a po tom som isla hned aj domov a dali mi zo sebou snimky pre gynekologa...

honey777
1. júl 2008

Ďakujem ti veľmi pekne za povzbudenie. čítala som v inej téme, že sa chystáš do centra. Už máš všetky ostatné základné vyš. hotové ? Totiž, môj dr., keď som sa ho pýtala, či by ma radšej hneď neodporúčil do nejakého centra mi povedal, že môžem tam ísť kedykoľvek, ale že on mi urobí základné vyš. rovnako, ako v centre a tam už sa chodí až keď sa najde chyba. Ja som od Serede.

vierka
1. júl 2008

nemas za co, akoze zakrok je to neprijemnejsie, ale urcite sa to da vydrzat... a ze to mimco to stoji 😀
ano, moj doki ked dnes uvidel moje HSG snimky tak povedal, ze vajickovody su priechodne a ze buduci mesiac sa mozme zamerat na odporucenie do konkretneho centra (tak teraz zistujem u bab ktore je lepsie, lebo su najblizsie v Blave)... mam hotovu folikulometriu, hormonalny profil, spermiogram, postkoitalny test, teraz to HSG... takze myslim, ze uz mam vsetky vysetrenie... doki ma nechcel poslat na IUI kym nebudeme vediet ci mam priechodne vajickovody a tie su v pohode...
a myslim, ze tie zaklady robia aj priamo v centrach, ale ja som si to odbyla u svojho... a ty mas ake vysetrenia uz za sebou??? a aky mate problem???

honey777
1. júl 2008

máme obaja kultivácie porobené, odpapané ATB, cytológiu krčka, hormonálny profil, spermiogram a ovuláciu cítim veľmi presne, takže vraj folikulometria nieje potrebná. Ale vzhľadom na moje časté zápaly v minulosti je podozrenie na nepriechodnosť vajíčkovodov. Už som veľmi zvedavá a potom vás budeme asi následovať. Ja mám tiež chaos, z toľkého množstva centier si vybrať. A aký máte problém vy ? V čom spočíva postkoitálny test ?

honey777
1. júl 2008

a ku komu v TT chodíš ?

kellynka7
2. júl 2008

AHOJ GULICKA,HSG MI ESTE NEROBILI LEBO V RUZINOVE MAJU POKAZENY PRISTROJ TAKZE DOKTORKA MA PREHOVARALA NA LAPARKU ALE TO ESTE NEVIEM.MANZELOVI UROBILI SPERMIOGRAM MNE ZOBRALI NEJAKE STERY A ZAJTRA IDEM NA HORMONY NA KRV.TAKZE UVIDIME.VY SA KOLKO SNAZITE KED SA SMIEM SPYTAT.