HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

bosorka257
22. jún 2009

ahoj cisielko,no zistili mi len to ze vsetko je v poriadku,takze teraz musim zavolat doktorovi a dohodnut sa co dalej,neviem kde zistia pricinu preco sa nam nedari mat babatko.ale treba verit. zelam vela stastia 🙂

akatka
22. jún 2009

Ahojte
Cisielko, mne sa potvrdilo z laparky, ze mam jednu stranu uplne nepriechodnu a druhu mam OK. Takze teraz pravdepodobne budeme absolvovat IUI, ale to este neviem. Musim to najskor prekonzultovat s dokim, ale az po dovolenke, lebo teraz nemal volny termin. Idem tam 13.7. Strasne som zvedava, ale aj mam plne gate...
Uvidime... 😖

nanenka
26. jún 2009

ahoj akatka. bola si na HSG v TN? kto ti to robil ? ako to prebiehalo ? prišla si najskôr na príjmovú amb. , tam ti pichli injekciu a potom ta previezli na RTG ? bola si nalačno alebo nie ? ja by som mala íst na HSG 20.7., ale záleží ako mi príde menzes teraz po laparke a hysteroskopii.

drobusik
1. júl 2009

Ahojte snažilky, ja som včera podstúpila HSG vyšetrenie 🙂 Samozrejme asi ako každá jedna z vás, som si pred tým pozorne preštudovala každú jednu diskusiu na túto tému. Pravda je, že som z toho mala protichodné pocity. Aj som sa bála, aj som si hovorila, že sa nesmiem zbytočne stresovať, veď je to to najmenej, čo môžem urobiť pre to, aby som čoskoro mohla povedať, že som konečne tehu 😵 Ráno o 7:15 som sa dostavila k môjmu lekárovi na ambulanciu a prihlásila som sa u sestričky na príjem. Zmerala mi krvný tlak, pýtala sa ma na moju výšku a hmotnosť, prekonané choroby, podstúpené operácie, prípadné alergie na niektoré lieky...Našťastie v nemocnici som bola včera hospitalizovaná 1. krát v živote. Potom mi ešte zobrali krv, podpísala som nejaké papiere, že súhlasím s vyšetrením a išli ma ubytovať na izbu. To bolo cca 8:00 hod. Potom som už len čakala, kým ma niekto zavolá. Medzitým mi ešte sestrička doniesla nejaké 2 tabletky, pravdepodobne to bol Dythiaden a nejaké kvapky, všetko som to mala zjesť na obed o 12:00.Takže mi bolo jasné, že na vyšetrenie pôjdem až poobede. Tak som pekne ležala na izbe, jesť ani piť som už nesmela. Cca o 13:00 po mňa prišiel na izbu pekný mladý 😀 ošetrovateľ a na vozíku ma odviezol na sálu. Bola to RTG miestnosť, s veľkým stolom a opierkami nôh ako na koze u gynekológa, kázali mi ľahnúť si, nohy vyložiť na opierky, bola tam prítomná aj anesteziologička, ktorá mi do žily pichla nejaký oblbovák, ktorý po chvíli aj začal účinkovať. Vnímala som všetko, čo sa ma pýtali, ale cítila som sa akosi zvláštne, nechcelo sa mi ani len jazykom pohnúť, aby som odpovedala. Samotné vyšetrenie ma naozaj prekvapilo po prečítaných diskusiách. Ak by to malop pomôcť na ceste za vytúženým bábätkom, tak by som ho podstúpila ešte XY krát. Určite to za to stojí, obzvlášť, ak sú okolo vás lekári a sestričky akých som mala včera pri sebe ja. Po vyšetrení ma odviezli naspáť na izbu, kde mi pani doktorka prikázala poriadne sa vyspať, domov som išla až večer o 18:00. Ešte dnes sa cítim ako nadrogovaná, ale nič ma nebolí, iba krvácam ako pri mrške,ale to dúfam čoskoro prestane. Ešte po zákroku prišla za mnou pani doktorka a vysvetlila mi, že obidva vajcovody mám úplne v poriadku, sú priechodné, takže ma čaká laparoskopia, aby sme mohli ďalej hľadať chybu. Takže, snažilky, ktoré vís toto vyšetrenie ešte len čaká,nestresujte sa , predstavte si, že možno vďaka tejto trošku nepríjemnej chvíľke, budete môcť čoskoro čakať svojho vytúženého a vymodleného anjelika.

akatka
17. júl 2009

no drobusik, tak to si mala nejake VIP vysetrenie, nie? 😀
Ale bv podstate to nebolo take strasne ako to niektore kocky opisali. Mne anesteziologicka povedala, ze bolest pri vysetreni zalezi od toho, kto ma aky prah bolesti... Tak ja mam asi slaby, lebo mna to skoro vobec nebolelo... 😕

rosienka
17. júl 2009

drobusik - ja teda furt ziram, ake robia niekde na SK hohe-lohe kvôli tomuto mini vysetreniu, ktore u mna trvalo ca. 15 min. aj s 10-min. cakanim na lekarku. Sla som na neho akoby "len tak medzi recou", pricom som si odskocila z roboty a hned sa tam nasledne vratila...ziadne vylihovanie na izbe, co siahodlhe vysetrenia v ten den.. 🙂 Fakt sila, ako rozdielne to prebieha

iaia
9. sep 2009

Ahojte, prosím vas pekne o odpoved, neviem co znamena priprava na HSG-napísal mi doktor do menstruacneho kalendara. Mam ist na lacno na odber krvi. A ked som odchádzala tak sestricka mi povedala ze urobíme aj stery.Idem na 22 den od menst. Neviem co presne znamena ta priprava, ci je to samotny ukon alebo len nejaka priprava. Dakujem pekne za odpoved

jednave
30. sep 2009

Ahojky všechny,
i já přidávám svoji zkušenost s HSG, byla jsem na toto vyšetření před měsícem a nebylo to tak hrozné, jak jsem si myslela. Do nemocnice jsem přišla cca po půl 8, sestřička mně pichla 2 injekce do zadku, po té jedné mě bolela dost noha, ale za chvilku to přešlo. V 8.00 hod. jsem jela s doktorem na vyšetření na rentgen. Bylo přesně 8.10, když jsme přijeli zpátky do ordinace. Počkala jsem 20 minut v čekárně a poté jsem šla domů.
Neříkám nebylo to nic příjemného, ale bylo to strašně rychlé, ikdyž to trošku bolelo, ale taková chvilinka se dá vydržet. No, a naštěstí mně zjistili, že mám oba vejcovody průchodné. 🙂

deb
8. okt 2009

Ahojte kocky, viete mi povedat na ktory den sa robi to vysetrenie po mrske? Neviem na kedy sa mam objednat. Hovoril mi to doki, no ja som zabudla a je mi trapne mu opat volat. Dakujem 😉

apoloma
9. okt 2009

ahojte no mne robili HSGpred dvomi rokmi a bolo to bolestive ale dalo sa to zniest bolest po zakroku bola este tak 5-10minut ale minuky rok som bola na laparoskopiu a to som bola uspata no bolo to ovela horsie ako hsg!! Boleli ma vsetky svaly na celom tele,tazko sa mi dychalo no otras,niesom ziadna padavka ale to bolo naozaj zle!!! No odstranili mi vela vzrastov a vajcovody mam priechodne chvalabohu:: len sa neplaste ako som to opysala ja,lebo u kazdej kocky je to ine pisem len svoju skusenost!!!

marta222
9. okt 2009

deb, HSG vyšetrenie sa robí v prvej polovici cyklu do ovulky, najlepšie hneď po skončení menzesu 🙂 .

iaia
9. okt 2009

Ahojte, prosim o odpoved, od pondelka som chora, doktorka mi povedala ze som prechladla, ale moj stav sa nezlepsil a dnes som bola u dr a mi dala antibiotikum na tri dni. Neviem ci ste sa s tym stretli, ale na pondelok mam ist na HSG (vysetrenie priechodnosti vyjcovodov) a neviem ci mozem pred tym uzivat antibiotikum? Za odpoved dakujem pekne.

deb
9. okt 2009

marti, takze to je jedno ci pojdem druhy treti alebo štvrtý deň po krámoch, že?

deb
11. okt 2009

Ahojte, nemá niektorá čísielko na RTG v Galante? Potrebujem sa objednať. Ďakujem.

matiasko
11. okt 2009

ahojky
tak jasom podstupila toho vysetrenie bez akejkolvek tabletky, iniecky a infuzie
mam opeovanu maternicu aj vajecnik a ked su vajickovody neprechodne tak to velmi boli vsetky stehy co mam v brusku som myslela ze sa mi roztrhaju no hruza 😒

melinda78
1. nov 2009

kto mal Hycosy v GF ?

labus
6. nov 2009

kočky čo ste podstupili HSG čo vám povedali -kedy možete začat snažilkovat?hned alebo až následujuci ciklus..mne žial nepovedali nič tak neviem..-dakujem

zuuuzana7
6. nov 2009

ahoj labus, mne povedali dalsi cyklus. 😉

labus
6. nov 2009

Zuzka dakujem

melinda78
6. nov 2009

ahoj Labus 🙂 ja 5.11.2009 som mala HyCoSy a ten isty den dostala som aj dlhy protokol, injekcia budem dat od 22 dna menstruacneho cyklu.

labus
6. nov 2009

Mel dakujem moc 😉 a držím palčeky

kristinagabi
21. jan 2010

Ahojte baby 🙂 . Chcela by som sa vas spytat,ze kolko dni po HSG sa vam to cistilo. Ja som druhy den po HSG a stale mam taky krvavy vytok a niekedy pobolieva.
Este jedna otazocka: pomohlo to niekomu? Podarilo sa niekomu po tom otehotniet?

kristinagabi
22. jan 2010

Nikto mi nepise,ze dokedy ste mali spinenie? Ja som uz 4 dni po HSG a este stale mam

alienka24
22. jan 2010

ahoj, já špinila asi dva dny, pak nic a pak asi ještě za 4dny znova dva dny, a zatím mi HSG nepomohlo ale mám teprve první snažení od toho vyšetření tak uvidíme 😉

lisa.j
22. jan 2010

kristina, ja som otehotnela hned dalsi cyklus po hsg 😉

alienka24
22. jan 2010

lisaj....tak to je hodně pozitivní 😉 😉

kristinagabi
22. jan 2010

Dakujem vam

kristinagabi
22. jan 2010

Velmi som zvedava,ci nam to pomoze. Len mna prekvapilo,ze este aj po styroch dnoch mam spinenie.

alienka24
22. jan 2010

kristina.....neboj, to je v pořádku, mě dr říkala že je to normální a pokud to není opravdové krvácení tak že je to v pořádku 😉

lisa.j
22. jan 2010

a to s jednym priechodnym vajcovodom, ten druhy je uplne nepriechodny