HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

pempusik
10. jún 2013

@fidka21 az v tom dasom cykle 🙂. teda nam to tak doki kazal, prave kvoli oziareniu. ze je to sice iba malinke mnozstvo, ale pre istotu. teda sexik moze byt, ale len chraneny.

fidka21
10. jún 2013

@pempusik ahoj dakujem za odpoved akurat som dnes bola s dr. tak som sa nato pytala a vravela, ze sa kludne moze skusat, ze je to nepatrne ziarenie ale uz aj tak mam po ovu takze asi je to jedno no nevadi buduci cyklus to isti 🙂

reddy13
3. júl 2013

Ahojte, tiez prihodim skusenost z HSG vysetrenia. Absolvovala som ho dnes rano. Nervicky pracovali a priznam sa, ze som cakala veeeelmi neprijemnu zalezitost. Netvrdim, ze nic to nie, ale su aj horsie vysetrenia. Rano som dostala injekciu--oblbovak:o) a cipok. So setrickou sme cakali na doktorku a asi po pol hodke sa slo na vec. Vydenzifikovali ma (zvnutra, zvonka), na krcok nasadili nejaky instrument. Pri tomto som citila len slabulilinke zastipnutie. A potom prisla na rad kontrastna latka. Tento zakrok bol asi najneprijemnejsi, pocit stipania a niekolkonasobnej menstruac.bolesti. 3xkontrast.latka, 3x snimok. Pocit bolesti po kontras.latke trval asi 10sekund. Doktorka aj sestricka sa cely cas so mnou rozpravali, vraveli co idu robit a po 10minutach bolo po vsetkom. Chvilu som posedela u sestricky a potom sup domov do postele, lebo sa mi tocila hlava z rannej injekcie. Vysledky mam az o par dni, tak dufam, ze budu ok:o)

tatiana81
5. aug 2013

Ahojte, v Heliose ma doktorka poslala na hsg vyšetrenie do Dolného Kubína, bola tam niektorá z vás? Ako to prebiehalo tam?

crazy11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misenaf
12. sep 2013

ahojte aj mna by zaujímalo kde robia toto vyšetrenie v nitrianskom kraji alebo BA? alebo aj ambulantne u gynekologa, alebo len v centrách?

zienka42
18. sep 2013

@tatiana81 Ahoj chcela by som sa opýtať, že či si už bola na tom vyšetrení v Kubíne mňa tam tiež posielajú .... ďakujem za odpoveď pa

crazy11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misenaf
23. sep 2013

@crazy11 fíha to takto? myslela som si že to preplaca poisťovna a že to robia viac menej bežne. Ciže je možné že v nitrianskom kraji to ani nerobia? v brne si koko platila?a verdikt je aký? máš priechodné či nie?

zienka42
23. sep 2013

@lussyfuck ahoj chcem sa opýtať že za koľko ta objednali lebo ja tiež idem do Kubína na HSG a či to bolí ďakujem

lussyfuck
23. sep 2013

@zienka42 Ahoj, najprv som šla na predoperačné vyšetrenia, všetky som mala za deň hotové. Bola som na odberoch krvi a EEG. A asi do dvoch týždňov som aj šla, lebo predoperačné nesmú byť veľmi staré. Bola som na jednodňovke a nebolí to, kedže si pod celkovou anestézou. Ani potom mi nebolo zle. Nemusíš sa vôbec báť. Držím palce, aby bol dobrý výsledok.

zienka42
23. sep 2013

@lussyfuck ďakujem za odpoveď. Tak to ta potom oni objednajú že kedy .... lebo sa to robí len do ovulácie či...

misenaf
24. sep 2013

chcela by som sa spýtať kedy posielaju na prefuky ak sa žena snaží otehotnieť napr. vyše roka a nedari sa alebo tam lekar vidi na ultrazvuku nejake podozrenie že by mohol isť o problem upchatých vajcovodov? My sa snažíme vyše roka a zatial mi to nerobili a pravdupovediac neviem čo je lepšie riešenie bud to absolvovať a vyškrtnuť si 1 možnu pričinu alebo to najpr skusiť hormonalne clostyl, pregnyl a ak to nepojde takto nejaku dobu tak až potom.

zuzimalinka
24. sep 2013

@zienka42
@tatiana81 ja som bola v dk pred niekolkymi rokmi neprijemne ale boli velmi mily..a ked zacal ten zakrok mierne ma prispali..robili to na rontgene na stole... bola somaj v bb ale uz pri vedomi mi to robili bolestive ako najsilnejsi menzes par minut kym tlacili tu kontrastnutekutinu..ale nic strasne. Su aj horsie veci.

lussyfuck
24. sep 2013

@zienka42 no áno, objednaju ta podľa ovu , aj podľa toho ako sa dá im. No a po zákroku sa cez najblizsiu ovu zvyšujú šance otehotniet ;) .. Ale nam sa nepodarilo :(

tatiana81
25. sep 2013

@zienka42 ano, uz som bola a nemusíš sa ničoho báť, je to v pohode vyšetrenie, uspali ma a vobec na nic si nepamätám

misenaf
26. sep 2013

@tatiana81 AHOJ.A prečo ti to robili v až v Dolnom Kubíne? nikde v BA alebo okolí to nerobia? a kolko to stálo? a priechodné či výsledky budu neskor? Rez je velký? tolko otázok...vdaka za odpoved.

zienka42
26. sep 2013

@tatiana81 tak to je fajn že je to v pohode a dlho si čakala na objednanie a platí za to dačo ... 🙂

tatiana81
26. sep 2013

@zienka42 nečakala som dlho, ono sa to robí asi na 10 den cyklu, objednávala som sa hneď, ked som dostala menzes a ten desiaty deň mi to robili. Neboj nič, nič sa za to neplatí

tatiana81
26. sep 2013

@misenaf Ja som z Ružomberka, tak preto v D.Kubíne, neviem či to robia aj BA, ale určite si myslím ze ano, nestálo to nič, neplatí sa za to, rez nemam žiadny, robí sa to zo spodu a vysledky su chvalabohu v poriadku, oba su priechodné 🙂 Držim palce všetkym co to idete absolvovať

misenaf
26. sep 2013

@tatiana81 takže ty si nemala laparku ale s tou kontrastnou látkou?? Aj si zostala v nemocici na den alebo tak, alebo PN? A ešte otázočka musia mať nejake podozrenie že by mohli byť upchaté alebo to že vyše roka sa nedarí je dosť opodstatnené? Kolko si čakala na termín? dakujem 😅

zienka42
26. sep 2013

@tatiana81 no dakujem za odpoved ja dnes idem ku doktorke a som zvedavá že čo mi povie .... a to si si tam volala a predoperacné vyšetrenia ti nerobili ...

tatiana81
26. sep 2013

@misenaf ano, kontrastnou ltkou som ja mala, v nemocnici som bola od rana 7:00 hod. a o 11:00 uz po mna prisiel manžel. Cele vyšetrenie trva zhruba 20 minut aj s uspatim. Nám sa nedari uz tri roky, tak ako posledná možnosť ako zistiť v com je chyba bolo toto vysetrenie. Inak sme obaja v uplnom poriadku.Na termín som cakala 10 dní. V prvý den cyklu som tam hned volala a na desiaty ma uz robili 🙂

tatiana81
26. sep 2013

@zienka42 ano, volala som tam a brali mi akurat krv a stery na kultivaciu, iné predoperacné mi nebolo treba

misenaf
27. sep 2013

@tatiana81 nevedela som že sa pri tom uspáva. Pri laparke hej ale tu dievčata písali že to je bolestivé a boli pri vedomí ...to si si vydupala aby ťa uspali či to bol štandardný postup? A je to až neuveriteľné že je všetko v poriadku a 3 roky sa nedarí...to musí byť na nervy. A iui alebo ivf nechcete podstúpiť? Predpokladám že vyšetrenie na protilátky ti už robili na začiatku. A potom aj vyšetrenie či tvoje vnutorne prostredie nezabija manželove spermie (neviem ako sa odborne nazýva toto vyšetrenie) ... držím ti palce a vdaka za odpovede.

tatiana81
27. sep 2013

@misenaf aspon v D. Kubíne sa uspáva o iných centrách a klinikách neviem ☹ Tam to robia ako štandard, iné mi ani neponúkli a ani ja som na inom netrvala. Inak všetky vyšetrenia uz mam za sebou, tak teraz nas caká IUI, mali mi to robit uz tento cyklus, ale som mala cystu (nic vázne, vraj to samo zmizne), tak az buduci mesiac. A vy ste ako na tom, koľko sa snažíte, zistili Ti nejaké ťažkosti?

misenaf
27. sep 2013

@tatiana81 ahoj. ja mam 30 a snažíme sa rok. 3x folikulometria folikul narastol sam od seba, doma sex a nič ..takto som bola 3x a na ten 3tí krát mi pichol Pregnyl na prasknutie. Následne totálne prehodený cyklus (menzes skor ) a dalšia ovulacia neprebehla (nevytvorl sa folikul) a nasledne cysta prasknuta s ktorou som bola v nemocnici lebo mi praskla ale obsah zostal vo mne. No a teraz 1.x car v iscare kde mi podla utz zistil podozrenie na polycysticke vaječniky ale hormonalny profil to nepotvrdil, ten mam v norme. čakam na vysledky na protilatky a asi ma čaka hsg ale to mizatial nehovorili ale myslím si že ano. Partnerov spg ok. Začala som brať inofolic tento mesiac a asi do konca roka skusim stimulaciu clostyl+pregnyl a ak by to nevyšlo tak skusim hsg (alebo to mam skusiť predtým neviem? )

tatiana81
27. sep 2013

@misenaf No neviem, co by som ti poradila, ja by som si asi dala spraviť aj to hsg, nech sa potvrdí aj priechodnosť vajčkovodov . Ja beriem tiez clostyl, pregnyl, duphaston, všetko dookola, alby prebehla ovulka, aj ked tá mi prebieha aj bez toho, len tento mesiac som mala len jeden dominantný folikul a tú cystu, tak hadam na buduci mesiac sa podarí to IUI, lebo to uz je na nervy 3 roky a nic 😒 Inak ja mam 32 rokov, tak si na tom lepšie ako ja 🙂

misenaf
27. sep 2013

@tatiana81 no aj ja nad tým uvažujem v takom poradí že najprv hsg, uvidím čo mi povedia v care. Na druhej strane som ešte nikdy nemala cyklus stimulovany clostyl + pregnyl+duphaston tak by to možno mohlo vyjsť takto a je to menšia obeta ako prefuky. A aj ty berieš túto spominanu kombinaciu a chystáte sa na iui, chcem sa spýtať skúšala si aj túto kombinaciu s prirodzeným snažením? A ak môžem tak u vás je aký problém? či žiadny zistený? Za insemináciu sa kolko platí? a zatial lieky len spomínané či aj hormonálne injekcie dostávaš?

tatiana81
27. sep 2013

Mne teraz davajú tuto spominanu kombinaciu pred planovaným IUI, ale brala som to aj ked sme sa snažili prirodzene asi dva cykly. Veď prave, že u nás nezistili žiadny problém manželov spermiogram dobrý, vysledky z krvi dobré, hsg dobre, takže príčina nezistná 😒 Za inseminaciu sa platí v Heliose asi 100Eur a injekciu mi dali zatial len ten pregnyl, na vyvolanie ovulacie, resp. aby prasklo vajicko