HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

sindus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikae
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sindus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikae
11. júl 2007

to je mi velmi luto sindus, cim vsetkym teraz prechadzas
bude lepsie, urcite, len treba verit a riesit situaciu,

sindus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikae
12. júl 2007

verim Ti najhoria je neistota, ktoru teraz zazivas, ale urcite bude lepsie, len je dolezite aby s Tebou komunikoval

stascha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sindus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stascha
13. júl 2007

sindus 🙂 uz som pisala tomu psychologovi taraz len cakam odpoved, snad mi odpise, dam ti vediet. Zatial sa drz, cez wk bude teplucko bez na slniecko uzivaj si jeho luce nabiju ta pouitivnou enegiou a skus sa netrapit.

sindus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emjee
20. júl 2007

jastericka • snž • 20. júl 2007 o 12:49
Ahojte. S manželom sa snažíme už 5 mesiacov o mimčo a vždy príde tá hnusná mrška 😠 Dnes som bola na vyšetrení u môjho gynekológa, povedala som mu, že vôbec neviem či ovulujem. Meranie bazálnej teploty u mňa nepripradá do úvahy, lebo mám rozhádzaný cyklus.
Gynekológ mi povedal, že ak do septembra neotehotniem, pošle ma na HSG vyšetrenie či mám priechodné vajíčkovody, ktoré je ževraj dosť bolestivé.
Máte s tým niektorá prosím skúsenosti?
Bola by som rada, keby ste mi povedali Vaše skúsenosti 🙂

zuzana.j • snž • 20. júl 2007 o 13:04
jasterička písala som ti do IP

jastericka • snž • 20. júl 2007 o 13:43
Ďakujem
🙂

pupcok • 1d, snž • 20. júl 2007 o 13:52
ahoj Jastericka, je tu už na to téma HSG vyšetrenie, aj ja som na tom bola, nie je to až také bolestivé, je to naozaj pár sekundová bolesť,neboj 😉

fedra • 20. júl 2007 o 13:55
Ahoj Jastericka,
a nemoze to byt zostatok po chlamydiach ? ... mna lekar upozornil, ze je dost pravdepodobne, ze budem mat nepriechodne vajcovody ak sa ukaze pritomnost chlamydii.
Ale nechcem ta strasit ... neboj. A daj si urobit postkoitalny test. Niekedy tie mrchy chlamydie mozu sposobit vytvaranie protilatok proti spermiam.
A najjednoduchsie je zistit ovulaciu folikulometriou.

jastericka • snž • 20. júl 2007 o 14:13
Bože, zdá sa mi to všetko také komplikované 😢 Neviem, ako dlho som chlamýdie mala v sebe, ale už sú mrchy preč, bola som asi 5 krát na kontrolných testoch, aj manžel a boli najšťastie negatívne.

emjee • 20. júl 2007 o 18:03
nechapem preco si nemozes merat bazalnu teplotu ked mas rozhadzany cyklus - prave meranie bazalnej teploty ti najlepsie ukaze, kedy mas ovulaciu

ededik
23. júl 2007

Čaute kočky,
mňa tiež čaká HSG vyšetrenie a na druhý deň odber sliznice maternice v celk.anastéze. Mršku som dostala dnes a 30teho idem na testy a potom to hsg.
Aj keď problém u mňa je aj v PCO syndróme. ☹ ☹
Len ma zarazilo, že mi gynekólog povedal, že sa to robí v 2 polovici cyklu...
Alebo som mu len zle rozumela ?? 😒 Každopádne sa musí presvedčiť, či mám priechodné vaječníky a dúfam že nebudem patriť k tým kočkám, ktoré to veľmi bolelo...../Dúfam, že mi dajú čosi od bolesti !!!!/Potom sa Vám ozvem ako to prebiehalo a ako som dopadlo. Čauky a držím palce všetkým snažilkám..

ededik
31. júl 2007

Ahojte,
može mi niekto poradiť v akom dni cyklu sa má robiť HSG ????
Všade čítam že do 14 dňa cyklu, lenže mňa lekár objednal na 25ty deň !!???
Má niekto s tým skúsenosti ???? Poraďte prosím.... ☹ ☹

violasan
31. júl 2007

Ahoj Ededik,
HSG vysetrenie sa robi medzi 10-12 dnom cyklu. Kontaktuj svojho lekara, s takymto terminom som sa nikdy nestretla.
Este by som rada upozornila vsetky zienky na radu pokusit sa pocat hned po HSG. Moj lekar ma pred tym niekolkokrat vystrihal. Pri vysetreni totiz dochadza k oziareniu, ktore nemusi dobre vplyvat na pripadne tehotenstvo. Takze po rontgene si dajte pauzu, a pokusajte sa az v dalsom cykle.
Ja som na HSG bola 27.7., nedostala som ziadne tabletky proti bolesti, dalo sa to vydrzat. Boli to len asi 1/2 minuty, potom uz nie. Drzim prsty!

ededik
1. aug 2007

Ďíky moc, violasan, napísala som aj jednému doktorovi, uvidím, čo mi odpovie..
Možno kvôli tomu štichu, je to posunuté...Ale aj tak mi to nejde do hlavy..
Mimochodom, ja mám anovulačné cykly /alebo vôbec žiadne/ takže neviem, kedy sa máme pokúšať znova...Ale počkam na 1. menzes po Hsg a až potom vhupsneme na to 😖

pupcok
2. aug 2007

ahojte, ako sa máte? sindus, stascha..? prajem všetkým pekný deň 😵

fedra
5. sep 2007

Ahojte babenky,
chcem sa spytat, robili vam niektorej HSG v Lipt. Mikulasi ? Zajtra som tam objednana ...

stascha
5. sep 2007

dievcata zdravim, vas 🙂 pupcok da sa to manzelik je uz zase prec, a tak som sama, snazilkovanie ked bol doma nepomohlo, takze ideme na dalsie IUI ked pride domov takze to stihnem ale az v oktobri pretoze mrsku som mala minuly tyzden, ale inac nic nove. A ty co mas nove?

fedra 🙂 ja som to absolvovala tento rok v marci,v BA, nehovorim ze to nebolo bolestive, ale dalo sa to prezit, je to taka chvilkova bolest a cele to trvalo asi 5min aj s tym ze som sa vyzliekla a vyliezla na stol.

fedra
5. sep 2007

Sasi, ved to hadam prezijem aj ja.
Budem drzat palceky na druhu IUI. Nas druha caka buduci tyzden.

A aj si si brala nieco na prezlecenie ?

stascha
5. sep 2007

fedra, nie na prezlecenie som si nic nebrala a naco, ved som isla domov neviem tu v BA to robia ambulnatne, len si nezabudni zobrat so sebou vlozku.
Samoska ze to prezijes ve sme dake zeny a nie padavky.
Drza sa!!!, budem na teba mysliet.

fedra
5. sep 2007

a dali ti nejaky oblbovak ?
Mne doktor povedal,ze ma pustia az podvecer ked to vyspim 😢

stascha
6. sep 2007

fedra 🙂 no ja som od mojej dr. dostala diazepan a daky cipok do konecnika com som mala uzit pre vysetrenim ale neviem ako casovo jedno som brala hodinu pred a to druhe dve.
No ja ked som prisla domov tiez som spala nie som zvyknuta na diazepan tak som to prespala a cely den som bola taka ako po opici 🙂 , mazel len chodil a kontroloval ma.

lumah
6. sep 2007

Ahojte baby!
Sindus ten tvoj mi silne pripomína môjho ex. Náš vzťah stroskotal hlavne na tom, že on nemienil riešiť problémy, keď som sa opýtala, či sa niečo deje, tak že nič a podobne-tiež len ramenami krčil, nikam so mnou nechodil, ale pritom on chodil stále niekam, Až nakoniec som sa dozvedela, že ma podvádza.
Dúfam, že to nie je tvoj problém, ale viem jedno, že treba ho donútiť komunikovať, alebo aspoň dotiahnuť k psychológovi.

lumah
6. sep 2007

emjee ja som bola na tom zákroku- nie je to bolestivé - uspia ťa, a keď sa zobudíš, máš na na pupku a kúsok vedľa dve malé ranky, ktoré s ti zahoja a ani ich nie je vidno.

lumah
6. sep 2007

emjee akurát som sa trochu zľakla, lebo ti z jednej ranky nechajú vývod-takú hadičku s vreckom, do ktorého ti vytečie zvyšok kontrastnej látky-to je torchu nepríjemné-ja som si z toho robila srandu-som sa na druhý deň opýtala doktora, že kedy mi tu kabelku odpoja🙂)). A zlakla som sa vlastne vtedy, ked mi to odpojili a mne niečo začalo tiecť zdola-z vagíny a ja že som dostala menzes a to bola zelená tekutina-ale len také špinenie-to bol ešte zvyšok tej kontrastnej látky. Ale dá sa to v pohode zvládnuť.

lumah
6. sep 2007

ededik najlepšie je po menzese.

pupcok
6. sep 2007

ahojte, všetký Vás zdravím 🙂
stascha, držím palce pri ďalšom ivi!!! ja nemám nič nové, stále som len snažilka ☹ , beriem clostil a utrogestan, no akosi sa stále nedarí, u nás to už je rok..no veľkú zmenu mám v tom, že som po troch rokoch MD nastupila končňečne do práce a dcérka do škôlky, tak to máme teraz nabité všetci 😉
sindus, a Ty samáš ako?

meesha
11. sep 2007

Holky, dávali vám předtím něco proti alergické reakci, nebo se mám raději předpřipravit sama. Měl jste někdo alergo problém? (ten můj mudr se o tom nechtěl moc bavit a já vím, že co si nezařídím...kolikrát (no jen dvakrát 😉 )už mi píchli něco co nesmím´, tak vím, že co si neohlídám nemám)

stascha
11. sep 2007

meesha 🙂 mna sa moja Dr. tusim pytala ci nemam alergiu ale naco tak to si uz nespominam, ale urcite by si to tvoj Dr, mal preverit. Neviem ale tusim sa pytala na jod, a este nieco ale fakt neviem

meesha
11. sep 2007

Díky 😵