HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

l7067
autor
15. mar 2007

UŽ TO MÁM ZA SEBOU!!! 😀
Teda ale chcem vám všetkým napísať,že vŕtanie zubov bolí viac! 😀

l7067
autor
16. mar 2007

Ahojte,chcem sa len opýtať ako dlho ste potom krvácali,tie,čo to už máte za sebou?

fidorka
16. mar 2007

Ja sa tam chystám na budúci týždeň. Neviete mi povedať, či nietkorá po tomto vyšetrení otehotnela?

endzi
17. mar 2007

Ahojte,aj ja už mám toto vyšetrenie zasebou.Zistili mi upchaté vajcovody a hnedˇnato som podstupila laparoskopickému vyšetreniu ktoré bolo velmi bolestivé.Po HSG vyšetrení som mala krvácanie normálne oko kedˇ je menštruácia.Po laparoskopii nám povedali že do troch mesiacou otehotnieme ale ešte stále nič. ☹

fidorka
17. mar 2007

Ahoj, a to samotne vysetrenie bolelo? Ako dlho si krvacala?

endzi
17. mar 2007

Ahoj Fidorka,su to dva mierne bolestivé vpichy a krvácala som normálne ako kedˇ maš menštruáciu.

l7067
autor
17. mar 2007

Ahoj fidorka,ideš na HSG alebo na laparku?

fidorka
18. mar 2007

Na HSG, doktor mi hned núkal laparku, ale odmietla som. U teba to bolo OK, priechodn0?

l7067
autor
18. mar 2007

Všetko ok,úplne priechodné 😀

taffy
18. mar 2007

Moja kolegynka to v stredu absolvovala po 2.x. Ja som na to bola (zatiaľ) iba raz a hneď v ten cyklus som otehotnela. Doktor aj sestrička mi hovorili, aby sme sa snažili, že po HSG sa často stáva, že baby rýchlejšie otehotnejú. Kolegyni a mnesa to podarilo hneď v prvé mesiace. Teraz na to šla znova, lebo sa 5 rokov pokúšajú o 2. bábätko a nedarí sa im. Mne to vtedy vyšlo, ale nemalo to pozitívny záver - tehotenstvo mi skončilo missedom.

l7067
autor
18. mar 2007

ahoj Taffy,to mi je ľúto ☹ Dúfam teda že nám sa to po tom hsg tiež podarí... 😵 a ako dlho sa už snažíte?

nane
18. mar 2007

ja som to absolvovala tiez, ale porod bol menej bolestivy! bolo to otrasne, dr ma upokojoval tym, ze ked to tak velmi boli, je to ok, lebo ak su nepriechodne, neboli to...takze som bola tiez ok, nekrvacala som vobec a ani tehu nie som a to som tam bola pred 7mesiacmi....u niekoho to funguje a u niekoho nie...

l7067
autor
18. mar 2007

mňa to ted nebolelo vôbec a to mám obidva priechodné.Nane ty si po tom vôbec nekrvácala?Ja som to absolvovala teraz v utorok a ešte stále špiním... 😖

nane
18. mar 2007

vobec som nekrvacala....ked som sla, povedali mi vypit 4x panadol extra...ale myslela som, ze mi odbija posledna minuta...otras...
tak potom neviem, dr mi povedal, ze ak neboli, tak len preto, ze ta tekutina nepreteka...po mne sla jedna kocka a ta prisla s usmevom na tvari a potom jej dr povedal vysledok a odisla s placom...

l7067
autor
18. mar 2007

ja som užila diazepan a dr.mi povedala,že potom budem krvácať max.2 dni...tak neviem,asi v pondelok skočím na gyndu.

fidorka
19. mar 2007

ahojte,
tak idem tam v stredu 21.3.07. Normálne stres. Takže radíde predtým zobrať nejaké tabletky proti bolesti? 🤐
Kámoška bola tiež a hneď v ten cyklus otehotnela a nebolelo ju to vôbec mala priechodné a ani nekrvácala. Tak neviem. Želala by som si, aby sa to konečne podarilo.

taffy
19. mar 2007

fidorka - fakt to nie je nič hrozné. u nás sa to robí bez diazepamu, "na ostro". lieky od bolesti - neviem, či pomôžu - lebo celé tie bolesti (aj po tom) trvajú cca 0,5-1 hod. na tú stredu budem držať palce 😉
l7067 - my sa snažíme (ak nerátam tie 3 potraty pred tým) 4.mesiac. celkovo sú to asi 4 roky.
moja šéfka bola tiež na HSG, ona mal 1 stranu nepriechodnú a hovorila, že tie bolesti boli hrozné, že viac to bolí, keď to priechodné nie je - ale ja to neviem posúdiť. určite to je nepríjemné, ale poznám aj väčšiu bolesť oproti tomuto.

l7067
autor
19. mar 2007

teda nič moc,to mi je ľúto...
Držím palčeky,nech sa vám to tentokrát podarí a dotiahnete to až do dokonca 😵

vivera
19. mar 2007

ahojte baby jasi myslim, ze to je u kazdeho inak. ja som bola na hsg a bolelo ma to priserne. a mala som priechodne. nepamatam si z toho nic, ani ako som sa dostala na izbu. robili mi to o 11 a prebrala som sa az o 15.30. a to mi znama sestricka co tam robi povedala ze som cely cas grcala. tak ja neviem nechcem nikoho strasit ale ja som to nemala ruzove

l7067
autor
19. mar 2007

vivera a to si bola aj hospitalizovaná?Veď hsg sa robí len ambulantne...

fidorka
20. mar 2007

Ahojte,
ja budem hospitalizovaná, ale len jeden deň.
Ráno o 8.00 mám prísť, urobia mi to o 10.00 a cca o 2 hodinky ma pustia, ale robia to normálne v nemocnici.
Vivera dúfam, že u mňa to takto nebude, hrozné.

stascha
21. mar 2007

Ahojcte dievcata,
tak mam to za sebou, vcera som to absolvovala a dnes uz pekne makam. Robili mi to v Rizinove Dr. Harbulak,poviem vam bol super. Ukecany, snazil sa ma ukludnit a najlepsie na tom bolo ze nohy som mala ako lietadlo a on ma priatelsky tapkla po neho a hovoril co a ako, normalne mi to bolo smiesne ale dost ma tento pristup ukludnil. Ak vam to bude robit on mozte si byt iste ze bude rychly a ani si neuvedomite co sa deje. Nepoviem ze to bolo bez bolesti, ale na to sa rychlo zabudne.
Ja som mala jeden vajcovod priechody hned a druhy s trosku vacsim tlako co som dost citila, ale ja ten je priechodny tak som spokojna.
Krvacal som vcera ako ked dostanem mrsku, ale dnes ..uvidime. 🙂

Ja som sa tiez velmi bala, ale urcite su horsie veci ako je toto. Takze kocky ktore to mate pred sebou hlavu hore ta chvila sa da prezit a to co potom ziskame bude nenahraditelne. 🙂

Ozaj dievcata co to mate za sebou bolelo vas brucho este aj ☹ na druhy den? Nie je to ostra bolest len tlmena, a som taka daka nafuknuta?

l7067
autor
21. mar 2007

Ajoj Stascha,mňa brucho nebolelo vôbec,ale za to keď som zliezla z tej kozy,skoro som si ani vložku nestihla dať,tak to zo mňa išlo všetko von...a na druhý deň som necítila vôbec nič...ale každé telo je iné...

francis
21. mar 2007

Ahoj stascha 😅 Tak už to máš za sebou a bolo to tak ako som ti napísala,že?Som rada.Mne vtedy práve nebolo vôbec nič a ani som moc nekrvácala,ale u každej je to iné.Tak ti držím palce v ďalšom postupe za bábatkom.Nás čaká Ivf asi v máji,neviem ešte presne ako to všetko vyjde.

stascha
22. mar 2007

francis ahojcek, mala si pravdu vsetko prebehlo ok, lekar aj sestricky boli super a ako som u pisla ta chvilkova bolest sa da vydrzat.

Tebe aj ostatnym drzim palce pri snazilkovani a pevne verim ze za par mesiacov si napiseme ze sme tehulki. 🙂

fidorka
22. mar 2007

ahojte,
tak aj ja to už mám za sebou a nikdy viac. Za svojich dožitých skoro 28 rokov som nič horšie v živote nezažila. Dr. aj sestrička boli super, upokojovali ma, sestrička ma dokonca hladkala, ale tá bolesť! Normálne som sa rozplakala. A po všetkom, keď sme už odchádzali tak som odpadla.
Ale mám obidva priechodné, aspoň to.
Včera som trocha krvácala a dnes špiním, tak uvidíme do kedy. A áno bola som včera taká nafúknutá a bolelo ma brucho, ale dnes už OK.
Dúfam, že to aspoň pomôže.

stascha
22. mar 2007

fidorka, ahojcek tak vitaj medzi nami co sme to zvladli. Urcite si na tu bolest uz zabudla. Ja som krvacala len v utorok kedy som bola na vysetreni a vcera len spinenie a dnes uz nic. Ja stale este citim brucho, ale mam pocit ze to bude ovu, takze sa ideme snazilkovat.
Objednala som sa na konzultaciu do GF a vyslo to az na 13.4. a to je piatok to je datum, co.
Pa, a drz sa zelam vsetko dobre na ceste za babätkom.

fidorka
22. mar 2007

Stascha, aj ja tebe držím palčeky. Ja by som mala mat ovu tak na budúci týždeň, tak sa budeme snažilkovať.
😀 Co je to GF? Nejaké centrum?

l7067
autor
22. mar 2007

Ajoj Stascha,dobrý dátum... 😉 ale možno sa dozvieš niečo dobré,veď sa hovorí"šťastná 13-ka"no a ten piatok je len deň... 😀 Držím palčeky!

stascha
23. mar 2007

fidorka, presne tak GF je skratka pre GYN-FIV v Bratislave, chodim tam.
Tak sa pekne snazilkujte, ak ak sa to nepodari hlavu hore pomozu na hadam lekari 🙂

7067, tiez hovorim, ze je to dobry datum, ale ved cislo ako kazde druhe, nevnimam to ako nestastny den. 🙂 Mas pravdu mozno nam povedia nieco dobre, ved uvidime.