HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

kelina
6. nov 2014

ahojte , na som absolvovala hsg , vôbec ziadna bolest , bez problemov , ani potom neboli bolesti , nasledne na to laparoskopia , potom 2 pokusy umele oplodnenie .

lienka_1
6. nov 2014

@leontinka27 Hysterosalpingogram sa robi pod RTG s pomocou kontrastnej latky. Mne to robili pri plnom vedomi a bol to neskutocny brutal 😖 Ukaze, ci su vajcovody priechodne. Hysteroskopia sa robi v celkovej kratkodobej narkoze(ako pri OPU) a endoskopom pozru dutinu maternice. Zoberu vzorku na histologiu. Robi sa hlavne preto, aby sa zistilo, ake su v pomery v dutine maternice. Ci tam nie su polypy, ci je vystelka OK, ako vyzera dutina maternice, ci tam nie su nejake deformity.

bambulka026
6. nov 2014

Mne to robili cca pred 8 rokmi pod narkozou ale mám na to zle spomienky. Dostala som alergickú reakciu na anestézu museli ma prebrať a potom mi to vysetrenie dokončili pri takom polovedomi kde bolesť som cítila no pohnúť som sa nemohla. Bolo to dosť nepríjemné no aspoň zistili dôvod pre ktorý som tam bola...

leontinka27
7. nov 2014

@lienka_1 ahoj ja viem co to je bola som na hsg len mne doki po vysledkoch z hsg neodporuca ist na hysteroskopiu lebo ze vraj nieje dovod.ze podla rontgonu je maternica v poriadku a sono mam tiez v poriadku.tak ma len zaujimalo co ine by mohli na hysteroskopii objavit co nevidiet na sone alebo rongoni.ja idem v utorok na laparoskopiu dat si odstranit vajcovod a rozmylsla som ze pojdem aj rovno na hyster.ale doki ma odhovara ze v mojom pripade to nieje treba a ze to nieje az take bezpecne lebo ze tam je dost dlho roztiahnuty krcok a ze sa v maternici prefiltruje velke mnozstvo nejakej tekutiny a ta sa moze dostat do niejakej coevky alebo zily.samozrejme hysteroskopia je bezne vysetrenie zien casto robene ale moj doki si mysli naco zbytocne zatazovat maternicu.tak preto sa pytam a neviem co mam robit....

sono2
7. nov 2014

@leontinka27 no, nepresne, plní sa tekutinou, ale čo V nej je, anomalie, alebo tak, ti nikto s určitosťou nepovie. Mne doktor hovoril, pri zákroku, že mám polyp a to bol na koniec zrast, na ktory prisla dr až pri hsk. A hsk je nahliadnutie detailne do dutiny maternice hysteroskopom kamerou, to sa nedá s hsg porovnať. Tým sa zisťuje len priechodosť.

sono2
7. nov 2014

A pri laparke, by ti to mohli urobiť, vtedy sa robí aj malý kyret, kde kyretou odskrabnu zo sliznice a pošlú na hystologiu, po prípade odstránia, čo tam nemá čo robiť. Pri mini hsk sa len nahliadne do maternice a nič sa neodobera, a nemala som pocit, že mi rozťahuje nejako extra krcok veď hysteroskop má tri milimetre. A ano musia ju aj zväčšiť lebo ináč má maternica 7cm. A na koniec pri hsg máš V krčku tiež kateter, cez ktorý sestrička vstrekuje kontrastnu tekutinu. Načo vlastne chceš hysteroskopiu?

leontinka27
7. nov 2014

@sono2 ahoj dakujem a tebe pri hysteroskopii si mysleli zr mas polyp?alebo pri akom vysetreni to zistili?a kde si mala zrast?na maternici?mne doki povedal ze keby mam na maternici zrast tak pri hsg kontrastna latka by tadial nepresla.
a dakujem za vysvetlenie.ja sa preto pytam lebo neviem co robit.mam za sebou 4ivf a 1 ket. Este pred ivf som sbsolvovala diagnost.laparku. oba vajcovody nepriechodne a na oboch saktosalpingy.vajcovody spriechodnili.potom nasledne do roka prve ivf mimomaternicove. odstrane.pravy vajcovod.druhe ivf biochemicke tehu potom ket nic potom 3ivf nic 4ivf nic.pripisuju to saktosalpingu a aj manzelovmu spermiogramu.idem si dat vajcovod so saktosalpingom odstranit.a chcela som ze ked pojdem do narkozy pojdem rovno na hyster.teraz v auguste som bola na hsg tam sa saktosalping potvrdil.maternica v poridku aspon z obrazku z rontgonu.moj doki mi vravi ze nieje dovod na hyster..ked som mala mimomater.mala som aj kyret a poslalo sa to na hystologiu bolo to ok.tak preto neviem co robit.

lienka_1
7. nov 2014

@leontinka27 Pri hysterosalpingograme sa neda vidiet vsetko. Ja som bola uz dlho pod intenzivnym gynekologickym dohladom a aj ked mi robili hysterosalpingogram, aj laparku, napriek tomu nezistili, ze mam jednorohu maternicu.

sono2
7. nov 2014

@leontinka27 jasné. Chapem ta. Žiaľ tie vajcovody sú naplnené vodou, a práve tá ti určite zmaril tehotenstvo. To mali prekonzultovat čo aj určite urobili a mala si súhlasiť s odstranenim ... no mne pri hsg prešlo všetko akurát do vajcovodov sa nedostal preto som šla aj na laparku, chromopertubaciu a hsk kvôli tomu polypu čo bol na koniec zrast. Ja sama nechápem, že prečO to doktori takto videli, dokonca mi dr môj, hovoril tri roky že mám myom, potom, že to je polyp, každý doktor to videl ináč, až pri vyšetrení pred nástupom do nemocnice mi dr hovorí čo ma potom aj operoval, že nič tam nevidí, ale ak tam teda niečo bude, pôjde to von. Moj nazor je že doktori vidia prd na ultrazvuku. A pri kyrete sa ti určite nikto do maternice nepozeral. Ale asi by som to neabsolvovala, neni dôvod. .. aj keď, aspoň mini, čisto len pozrieť, bez vzoriek ničoho. Tvoje problémy sú vajcovody. Mali byť dávno vonku!

sono2
7. nov 2014

@lienka_1 pri laparke nepozerá ju do maternice, tak asi preto to nezistili.

leontinka27
8. nov 2014

@sono2
@lienka_1 dakujem dakujem za vysvetlenie baby.a tak este raz
@sono2 takze tebe na sone videli myom potom si mysleli ze je to polyp s nakoniec to bol zrast?a to pri hsg nevideli?ved tam by tekutina nepresla alebo by sa lepsie povedane nezobrazila na obrazku.a kde na maternici si mala zrast?lebo mna doki presvedcoval ze na maternici sa nerobia zrasty.to som teraz trosku v soku.a este sa chcem spytat ja som pri diagnost.laparke tiez mala napisane ze matetnica normalneho tvaru.oni to nepozeraju z vonka?aj pri hsg vidiet aky ma maternica tvar.
zasa rozmyslam ze si dam urobit tu hysterku.
inak pri tom mimomater.som vravela dokimu ze aj druhy vajcovod von no neurobili tak a do prepustacej spravy napisali ze je bez pozoruhodnosti.
tak dufam ze uz teraz otehotniete obe...

sono2
8. nov 2014

Hej stále na sone to videli že roky myom. Mne to bolo hneď divne, lebo ja som hormonálne úplne ok. A myom sú hormonálne nerovnováhy. Potom ked som čakala do centra v ba v gf doktor že polyp. To mi predtým doktorka v iscare povedala predtým tiežba tak mi prišlo že aha ok. Takže nie myom ale polyp. Potom tom to v gf absolvovala tie hsg na podozrenie tie vajcovody a povedala môjmu dr. Ja mám totiž dr v rakusku jed žijem. Slováka. Ktorého idem meniť lebo je neschopný a všetko som si musela organizovať sama. No a že ok že čo. Tak mu hovorím že na operáciu chcem. Lebo on hneď že umelé teda. Tak mi napísal chromop,hsk a laparku. No a zistilo sa toto. Že tam bol zrast zo zápalu. Samozrejme že môže mať maternica zrasty to necítiť. Slabú endometriozu za maternicou, ktoru dr vypálila jeden vajc.čiastočne zpriechodnila. Ja mám vaječníky a vajcovody bez zmien. Len ten priechod žiaľ taký aký je. No neviem nepovedala kde bol ztast. Ja som potom absolvovala týždeň po op este mini hsk kvôli kontrole. Všetko je krásne hladké. Sama som to videla. neviem akým štýlom pozerajú orgány len veď laparoskopom skonštatovali asi že máš maternicu ok. Dnu sa určite nepozerali. Prečo áno bola som na hsg musela mu tekutina prejsť až ku vajcovodom lebo na jeho podnet som žiadala laparku ako ja som tušila že toto je určite problém lebo tomveď všetko ok a stále nie a nie tehotná. Tátak teraz dúfame ešte po tom zpriechodneni jednej strany že by sa mohlo podariť ked nie pôjdem na ivf. Operovali ma v rakusku aj na umelé tu pôjdeme .

leontinka27
9. nov 2014

@sono2 no teda.tak mne to spriechodnenie vajcovodov nepomohlo.mala som z toho mimomater.tiez som si ich mohla dat hned vtedy odstranit.stratila som tri roky a minula plno eurakov na ivf.teda ak to u mna bolo o vajcovodoch.a prosim ta kde ti robili tu mini hsk.asi v Rakusku co?no a to ze si mala na maternici zras to je fakt sila..to som nevedela ze moze byt.lebo moj doki vravel ze na maternici mozu byt len jazvy.tak drzim palce aby si bola coskoro tehu.

sono2
9. nov 2014

@leontinka27 Áno V Rakúsku. Týždeň po laparke.

leontinka27
9. nov 2014

@sono2 juj no super tak nech si coskoro tehotna.ja by som sla na tu mini hsk ale tu na sk to asi nerobia.a ano pri laparke pozeraju tvar maternice z vonka.mam to aj v papieroch.a ozaj aj ja mam myom na maternici ale zvonka.a tiez mam hormony uplne v poriadku.

sono2
9. nov 2014

@leontinka27 ja nemam myom. Ja som rada, že nemám nič, myomy zjazvuju maternicu a rastú s plodom. robia určite. Len treba mať diagnózu asi. Potom V centre za príplatok určite je možné urobiť aj na vyžiadanie.

leontinka27
9. nov 2014

@sono2 chvalabohu ze nic nemas.tak hor sa do dnazilkovania.idem teda pozistovat ktore crntrum robi tu mini hsk.drz sa

happyfrog80
25. nov 2014

@sono2
@leontinka27 tak dievcata po HSG mi uz ms neprisla 😉.Tak uvidime kedy dojde .Tehu test pozitivny.Za bolest odmena.
Insk je to asi aj tym ze som sa bala pred zakrokom tak potom to je asi viac citit ta bolest.Tiez by som odkvacla keby moj nebol so mnou a nezaviezol ma domov.

leontinka27
26. nov 2014

@happyfrog80 blahozelame super spravicka.aspon povzbudis ine babenky co sa toho boja.tak dufam ze nam coskoro napises ze mas tehu knizku..zelame uspesne tehulkovanie...

adria101
29. nov 2014

@happyfrog80 ahoj gratulujem 🙂 kde ti to robili? A kolko ste sa snazili?

happyfrog80
29. nov 2014

@adria101 cauky mne to robili v Uk a 7 rokov sa snazime ,dakujem.

verroni28
16. mar 2015

Ahojte, chcela by som sa opytat, idem na HyFoSy vysetrenie a lekarka povedala, ze mam prist s doprovodom a vsak to bude asi problem..je naozaj potrebne prist s niekym? alebo sa da zvladnut cesta cca 2hodky ( busom a vlakom)? neviem ako to mam spravit, ci kvoli tomuto prelozit vysetrenie 😒

aluska01
29. mar 2015

Ahojte, je na HSG potrebné predoperačné vyšetrenie ? dakujem

aluska01
31. mar 2015

@miska200 ahoj, prosím to HSG robia v BB v Roosveltke? nevedela by si m prosím dať kontakt? hľadám na nete a nejak nič neviem nájsť. dakujem

janulka_1
12. júl 2015

Caute baby, ja idem na HSG do BB k dr.Bielikovi. Mate niektora skusenost?

edze
14. aug 2015

dobry ja sa chcem spitat ci niektora bola zvas na visetrenie HSG cez pupok lebo ja mam ist v pondelok a mam dost strach dakujem

lenka23011992
21. aug 2015

Ahojte zienky potrebuj radu mala ste probl stymto hormonom S-DHEA- sulfat mam ho zli prosim pordate ak mozte

katalanka
17. feb 2016

@pavlina05 ahoj Pavlína, mozem ta poprosiť citam o hsg a aj o laparoskopii, doktorka ma posiela na laparoskopiu, ja chcem ale radsej nieco menej invazivne..mozes mi poradit ?

aluska01
17. feb 2016

@katalanka citam tvoju otazku,ja som išla na hycosy...menej narocne a novßie vysetrenie

katalanka
17. feb 2016

@aluska01 dakujem, ked ma moja gyn posiela na laparoskopiu mam si žiadať toto vyšetrenie ? Poviem úprimne som zdravotník a tak sa bojim lekárov sestier a vobec nemocníc.. O dieta sa snažíme 1,5 no vek ma tlaci..a doteraz som chodila na akupunkturu a bylinkove preparáty, mam aj pco...a tak ma taketo invazivne zákroky desia..