HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

rajeca
9. máj 2007

pupcok aj ti pozerali maternicu a merali sliznicu alebo to ako robia? 😕 je to bolestive? To je len jednodnove,ze? Bola si aj nejako oblbnuta? Citila si nieco? 😕

pupcok
9. máj 2007

rajeca, písala som tu o tom na 4.strane tak kukni tam, ak ešte niečo chceš vedieť, pýtaj sa

rajeca
9. máj 2007

takze to tak neboli. Je to asi take ked zacina mrcha taka bolest? Takze si mam vziat aj vlozku. Krutila sa ti aj hlava od oblbovaku? Ja sa toho bojim 😖

pupcok
9. máj 2007

hlava sa mi nekrútila, bol to ale zvláštny pocit..plakala som chviličku malinkú od bolesti a potom od šťastia, že je to v poriadku 🙂
zajtra idem volať doktorke, že čo ďalej
rajeca a Ty už si objednaná?

maznicenkova
9. máj 2007

Ahoj, také jsem tento test podstoupila. Nic horšího jsem v životě nezažila. A to mám za sebou několik operací. Rentgenolog si myslel, že jsem kus masa. Na umrtvení mi píchli Ibalgin, který běžně používám na bolest hlavy. Už to nikdy nechci zažít. Po vyšetření se mi udělalo takovým způsobem špatně, že jsem pozvracela sestru, která (ač jsem jí prosila!!!!) mi nepřinesla misku. Dobře jí tam. Přeji vám více štěstí a míň bolesti. 🙂 🙂

pupcok
9. máj 2007

to mi je ľúto maznicenkova, že si mala taký priebeh vyšetrenia..veľa závisí od lekára, jeho prístupu..

sindus
9. máj 2007

Tak dievcata a mam to za sebou. Strach bol teda vacsi ako ta bolest 😀 Naozaj to bol taky tlak a bolest ako ked je bolestiva menstruacia. Takze prezit sa to v pohode da - a ja som dorby bojko. Krvacala som len dnes a vecer uz vobec. Hlava sa mi riadne tocila. No keby nebol so mnou manzel, tak neviem co pridem domov 😖 A vysledok? Lavy priechodny 😉 a pravy nepriechodny ☹ , ale k otehotneniu vraj mi staci ked mam jeden priechodny.
Stascha - a aj WC som nasla, ale ziarovky boli vypalene, takze som tam bola po tme, no strasne 😝
hanne - drzim palce, nech to uz mas za sebou. Je to fakt ulava, ked vies ako na tom su tvoje vajickovody 😉

stascha
10. máj 2007

maznicenkova 🙂 fu to je mi luto, nastatie mne to robil laker ktorý pracuje d ACR do ktorého chodime s mazelom takte to nebol ziadny "debil", ale skusený a ohladiplny laker takze to bolo pre mna dost ukludnujuce, aje ked netvrdim ze to nebolo bolestive. No pevne verim ze uz sa ti nic take nestane.

sindus 🙂 super si hrdinka, to nevadi ze jeden vajcovod je nepriechodny ved na IUI staci len jeden, kamoske uobrali jeden vajecnik a otehotnela uplne prirodzene aj ked to vobec nechcela. No tesim sa s tebou ze to mas uz za sebou. A kto ti to robil? Som ti nestihla odpovedat doma som nemala cas a ked som sa dostala k pocitacu vypadol mi net ☹ otrasne a vcera som na teba myslela a nielen ja. Tak sa zase ozvi co je nove.

pupcok
10. máj 2007

sinduš, no super, že to máš za sebou, super si to zvládla! neva, že je len jeden priechodný, mojej kamarátke sa tiež podarilo na prvý krát otehotneť len s jedným vajcovodom, jeden mala totiž vyoperovaný.

hanne
10. máj 2007

Sindus, no super, když jsi to zvládla ty, tak ja snad taky. A co na ten výsledek tvůj doktor? Píšeš že strach byl větší než bolest. Kéž by to tak bylo i u mně a ne tak jak píše Maznicenkova. Nervičky u mně už začínají pracovat, fakt nevím jak to do pondělka vydržím. Ale hlavně že budu vědět na čem jsem.
Pupcok: už jsi volala doktorce?

pupcok
10. máj 2007

ahoj hanne, áno volala som doktorke, povedala, že priechodnosť je O.K. ale aj tak mi chce ešte nejaké vyšetrenie maternice spraviť..tak idem budúcu stredu na odbery a tiež mi chce nejakú liečbu nasadiť.. takže budúci cyklus ma čaká ešte jedno vyšetrenie, lebo tento to už nestíham(musia byť výsledky odberov, viac som sa jej do telefónu nepýtala keďže tam idem osobne tak bud. stredu napíšem viac 🙂
hanne, neboj, určite to zvládneš!! máš to budúci pondelok?

rajeca
10. máj 2007

pupcok a na tej HSG sa nerobi vysetrenie maternica a nemara sa tam sliznica maternice? Alebo len tie prefuky? 😕

stascha
10. máj 2007

rajeca 🙂 oni ti maternicu skontroluju pretoze ked ti vstreknu prve mnozstvo tej kontrastnej latky tak ti vyplni maternicu a tym pade Dr. vidi ci ma spravnu velkost, tvar a pod. ked ti vstreknu dalsie mnozstvo latky tak ten tlak ju posunie do vajcovodov a vtedy je vidiet ci su priechodne pretoze ak su priechodne tekutina vyteka ak nie tak sa hromadi tam kde je zrast, alebo daky problem.

hanne 🙂 neboj pozri kolko dievcat to uz zvladlo tak to prezijes aj ty, a to co citas od inych ber z rezervou. Urcite su ja horsie veci a bolestivjesie vysetrenia ako je toto. Drz sa.

pupcok
10. máj 2007

rajeca, áno pozerali mi aj maternicu ,ale ako som už písala, aj tak ma ešte chce doktorka poslať na jendo vyšetrenie maternice (neviem aké), viac sa dozviem budúcu stredu keď pôjdem ku nej.

sindus
12. máj 2007

hanne - neboj, ja som velky bojko a tak som to cakanie prezivala s velkymi nervami ale ako hovorim strach bol fakt vacsi ako ta bolest, naozaj len taka ako ked mas 1den bolestivuy menzes. Este mi povedala ze mam aj maternicu otocenu dozadu, ale o tom viem, to nie je prekazka k otehotnenie hovoria doktori.

stascha - robila mi to dr. Behunova, bola tiez velmi mila(a aj sesticka), hovorila mi vsetko co prave robi, ani zavedenie tych veci dovnutra tak nebolelo, bola fakt jemna. Teraz by som sa mala objednat zase do Gyn fivu na kozultaciu s tym vyseledkom,ze? Ozaj, ked si ukazala Stenovej rontgen, tak hned ti hovorila o tom IUI?

pupcok - ake vysetrenie zase chcu robit, ved nestacilo na HSG? Potom mi napis co to bolo za vysetrenie.

pupcok
12. máj 2007

sinduš ahoj, ja som tiež zvedavá, veď v stredu sa u doki dozviem viac, jasné, že hneď potom Vám napíšem o čo vlastne ide.

erikae
12. máj 2007

ahojte stascha a sindus,
obe chodite do G-F, aj tiez 🙂
sindus, dr. Behunova Ti to robila v centre? lebo mna poslali na HSG do Ruzinovskej..
ja tiez chodim, k dr. Stenovej, ano obiednaj sa k nej, ona Ti povie co dalej, zrejme hned doporuci IUI, ja mam tiez pravy vaj. nepriechodny, tak sme na tom rovnako 🙂 pa pekny vikend baby

sindus
12. máj 2007

ahoj erikae - taketo zakroky ako HSG robia v Ruzinovskej nemocnici, aj ja som tam bola, ale robia to lekari z Gyn Fivu. A robi to ten ktory ma prave sluzbu, takze je jedno ku komu chodis do Gyn Fivu. Inak chodim k dr. Stenovej. A o ti povedala dr. Stenova ked si jej ukazala rontgen? Uz vies co dalej? Kedze sme na tom rovnako s vajickovodmi 🙂

erikae
12. máj 2007

ja som bola na HSG este niekedy v novembri, robil mi ho nejaky mlady lekar, ale toho z G-F nepoznam, nebol to Drabek ani Harbulak, uz neviem ako sa volal..
ten lekar mi hned tam na chodbe v nemocnici ukazal snimky a podla nich mi ukazal, ze pravy vajickovod sa kontrastnou latkou nenaplnil, a lavy ano,
cize ze lavy je priechodny a pravy nie...potom si ich pozrela Stenova a ta to iste zopakovala, povedala aj to vsak, ze mozno sa nenaplnil preto, ze som sa stiahla, lebo ako mi zavadzali do krcka to neviem co, dost to zabolelo..
inak naozaj, ked mame jeden vajickovod OK, tak by sa nam sindus mohlo babo podarit aj prirodzene, no nie..len asi musime menej chciet, uz mam taky pocit, ze to je psychika, vela bab z okolia neplanovalo a uz su tehu...no co, ved aj nam sa podari
teda Dr. Stenova nas odporucila na IUI, jedno neuspesne mam za sebou, a teda buduci alebo ten dalsi mesiac pojdem urcite znovu, asi takto teda

erikae
12. máj 2007

este som Sindus zabudla, ze potom este bolo potrebne objednat manzela na spermiogram, kedze Tvoje vysledky uz maju, ci je v pohode on 🙂

sindus
12. máj 2007

erikae- manzel uz absolvoval 2x SPG a je v pohode. Mas pravdu, ze musime menej chciet, aj mne sa zda ze ta psychika je potvora.
To mi je luto, ze IUI bolo neuspesne ☹ ja som myslela ze po tom HSG sa to podari hned. A vie sa aj dovod preco bolo neuspesne?Alebo to sa zistit neda?

erikae
13. máj 2007

hovori sa to, ze po HSG je vacsia sanca, tak skusajte 🙂
to by Sindus zaujimalo aj mna...dovody preco sa IUI nepodarilo, i ked viem, ze uspesnost je len niekde okolo 10%

sindus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jeja1505
13. máj 2007

To ta priechodnost?Boze, najhorsia bolest ktoru som kedy zazila.Uz nikdy viac.....
Nevedela som,ze mozem do seba dat paracetamoly.Bolest ako svina.... 🤐

stascha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sindus
14. máj 2007

stascha, takze uz mas prist len konkretny den na krv a kontrolu folikulov ?Takze sa uz neobjednavas, len prides konkretny den na recepciu, zahlasis a ides pred dvere? A to ti aj povedala kedy ten pregnyl pichnut a kedy vlozit utrogestan?

jeja - to ma mrzi ze si to mala az tak bolestive, mna o bolelo len ako pri menstruacii ale to som mala tiez diazepan a cipok. Tebe nic take nedali?

stascha
14. máj 2007

sindus 🙂 presne tak na krv sa ide na 9 pripadne 10 DC a tiez aj na UTZ, po obede si zavolas aky je vysledok z odberu teda horm. profil a presne ti povedia kedy pichnut prgnyl a kedy prides na IUI. Teda najpr ide manzel a odozvuda spermie, tie sa precistia a tebe ich potom vstreknu priamo do maternice aby boli blizsie k vajicku a mohli ho lahko oplodnit pretoze najviac ich zahynie pre vstupom do maternice takze takto im ulahcia a skratia cestu. Ale neboj vsetko ti to Dr, podrobne vysvetli 🙂

erikae
14. máj 2007

sindus, ked Ti predpise clostilbegyt, to je na rast folikulov, tak ho zacnes uzivat, ja napr. od 2dna MC uzivas ho rano vecer 5 dni. potom ides na krv do centra na 9-10 den bez objednania v rannych hodinach a hned Ti aj urobia ultrazvuk, ci su foliky dost velke. ten isty den popoludni si tam zavolas do centra a sestricka Ti povie na zakl. vysledkov krvi, kedy je potrebne pichnut pregnyl a kedy pridete s manzelom na IUI,... 🙂

staschi, teraz je môj mužiček chorí a pekne sa doma potí 🙂

jeja1505
14. máj 2007

Caute babky,

sindus nie nedali,no mala som o tom vsetkom brozurku,no asi som to zbehne presla,pretoze tam bolo napisane,ze mam paracetamol uzit.No nik mi to nepripomenul.Nic sa neda robit,no mam ich priechodne ,tak chvalabohu,ze to nemusim znova podstupit.... 😒

sindus
15. máj 2007

erikae a naco mi je ten clostilbegyt ked ovulaciu mavam pravidelnu aj folikuly rastu? A ten ultrazvuk sa robi u Stenovej alebo v nejakej inej miestnosti?

jeja jajajaaaaj, to su nejake divne postupy. Mne to vsetko povedali a aj nachystali do sacka. V strese co sme aby sme este aj citali nejake bozurky, ved to je jasne, ze mozeme dolezite veci prehliadnut pod takym tlakom. No hlavne ze to uz mas uspesne za sebou

stascha dakujem, vsetky prispevky si odkladam aby som vedela ako budem dalej postupovat 😉