HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lila2601
28. mar 2014

@mistymay33 no to viem ze musim v sprievode len to ze busom sa stam trepat z hc tak je to dost na prt.....a ten cipok je na co dobry vlasne ?

lila2601
28. mar 2014

@ada12345 dakujem pekne .. no musim si zohnat odvoz 🙂 bo priatelovi pravdepodobne volno nedaju

nufinka26
19. máj 2014

prosim vas o radu mam absolvovat vysetrenie hsg a neviem o ziad ej nemocnici ktora ho robi.som z okresu zarnovica...dakujem za rady

zuzka87sa
12. jún 2014

Čaute kočky, idem sa s Vami podeliť o svoj zážitok z HSG! Pred 3dňami som to absolvovala a síce som tu prečítala všelijaké katastrofické scenáre a pár takých dojmov že to nič nebolo, tak som išla na vyšetrenie celá vysmiata že to v pohode dám, keď niekto píše že to ani necítil a druhý že je to horor tak som si pomyslela že určite tu všetci preháňajú a sú citlivky... no a skutočne sklamem tie, čo čakajú že to nebolo nič! Prečítala som si o tom všetko možné, celý proces som ovládala a vedela som čo ma čaká, vysvetlil mi to ešte pred zákrokom aj môj gynekológ a iba tak dodal že to bude "nepríjemné". No ja by som nazvala nepríjemným zážitkom z toho celého iba tých 8ľudí, čo mi čumeli tam... nevadila by mi sestrička a doktor, ale pán doktor mal so sebou aj dvoch lekárov kt. si robia atestáciu a oproti mne za skleneným okienkom v RTG miestnosti 4 zamestnanci / chlapi!!!! / ani nedýchali taj mi čumeli medzi nohy... cítila som sa totálne ponížená psychicky, tí zamestnanci RTG tam nemali čo robiť, nakoľko mi snímok prišla spraviť jedna pani z RTG... toto bolo to nepríjemné načo ma lekár upozorňoval? lebo ten zákrok ma sakramentsky bolel. Musel ma nastrihnúť, čo bola tá menšia bolesť oproti tomu streknutiu kontrastnej látky... celé to trvalo nie 5min. ako mi vravel na začiatku ale cca.10min nakoľko robil medzi tým aj odborný výklad a vysvetloval všetko tým lekárom, a keď už sa konečne mal spraviť snímok tak museli zohnať ešte tú pani ktorá mi spraví snímok, nakoľko tí "obdivovatelia" nalepený na okno nemohli lebo sú chlapi !!! ... to už skutočne mohli jedného z nich zavolať nech si ma obzrie z polmetrovej vzdialenosti lebo z 1,5m mu možno niečo ušlo ! Vyšla som von tak ubolená, že som asi pol hodinu ani nevnímala okolo seba svet, no a potom začal zaberať ten Tramal čo mi 5min. pred zákrokom pichli a už som bola taká omráčená že do večera som iba kukala do steny a nevedela som ani kde som. Tej tekutiny zo mňa vytieklo ozaj málo, mala som iba intimky a v pohode to zvládli. Ešte v ten deň som krvácala ale na druhý to už bolo lepšie. Ešte som stále taká rozbabraná "tam dole" že na sex môže manžel zabudnú, ale už dnes na tretí deň od vyšetrenia mi je trošku lepšie... sestrička mi potom povedala že ma to kvôli tomu tak bolelo lebo som ešte nerodila, toto by bola pre mňa dôležitá informácia pred zákrokom a čítala som tu tie názory že jedna išla skapať od bolesti druhá to ani necítila, to bolo zrejme tým že jedna už mala po pôrode a iná ešte nie. Proste to bol strašný zážitok, je to dosť bolestivý zákrok a mne k tomu negatívnemu dojmu dodalo aj to okolité obecenstvo ... mám to za sebou, ale už nikdy viac...

bahira1962012
12. jún 2014

tiež som to podstúpila ked som nemala za sebou pôrody,i ked rodila som sekciami,tak neviem 😕 asi by to aj tak bolelo ?? velmi ma to bolelo a tiež asistovalo velmi vela ludí ☹ ležala som tam na gynde 1 deň,po zakroku som velmi krvácala ☹ bolesti ktoré sa ani nedajú opísať 😒

leontinka27
18. júl 2014

Ahoj baby prosim Vas kde sa rabi v Nitrianskom kraji hsg.lebo priamo v Nitre nikto nerobi...dakujem

jaja9891
19. júl 2014

@zuzka87sa to mi je luto,aspon mas pozitivny vysledok?aj mna to caka,tak som sama zvedava ake to bude,si ma teraz nalakala.... och....ale snad horsie ako operacia to uz nebude a myslim si,ze tie co rodili uz na taketo vysetrenie len tak nejdu,skor tie co nerodili,ja som pocula,ze to boli ak su nepriechodne vajcovody,alebo su tam zrasty,vraj ak je to ciste,tak ta bolest sa da zniest.... neviem no....

zuzka87sa
21. júl 2014

Ahoj jaja9891, ja som mala priechodné vajcovody, čiže výsledok bol dobrý a napriek tomu ma to strašne bolelo, ale teraz s odstupom času už na tú bolesť aj zabúdam, ale nechcela by som ešte raz.... oproti pôrodu to bude aj tak iba "čajový odvar" tak to ber ako takú malú prípravu 🙂

leontinka27
22. júl 2014

Baby prosim Vas a kam chodite na to hsg?dakujem

alexanotbad
22. júl 2014

@zuzka87sa prosim Ta, a co Ti " nastrihoval "? pokial viem, tak sa pri tom nic nenastrihuje a najviac boli to zacvaknutie krcka. Niektore baby pritom odpadavaju od bolesti. Vstrekovanie k.l. je samozrejme tiez velmi neprijemna zalezitost.
Baby, drzim vsetkym, ktore musite na HSG palce, nech mate co najmenej bolesti a hlavne dobre vysledky!

zuzka87sa
23. júl 2014

@alexanotbad lekár celý čas komentoval čo robil nakoľko tam mal tých asistentov a zrejme chcel aby som aj ja vedela čo sa deje na čo sa mám pripraviť - no a v ležiacej polohe si žiaľ nevidím medzi nohy takže neviem prečo ma zastrihával iba ma to zaštípalo ale to nebolo nič strašné oproti ostatným veciam, o vyšetrení sme sa už potom nebavili, nepýtala som sa na postup, vedel čo robí. Ak Vám však môžem doporučiť miesto, tak si vyberte pre HSG Bratislavu - niektoré z centier asistovanej reprodukcie kde to dokážu spraviť "citlivejšie", niektoré toto vyšetrenie absolvovali v narkóze, niektoré dostali 2druhy liekov proti bolesti a ešte aj čípok proti bolesti. jednej známej to spravil lekár bez injekcie a bez tabletky proti bolesti a tiež mi to opisovala ako keby jej maternicu trhali z tela za živa... je to všetko o tom ako Vás "oblbnú liekmi", možno by som ani nevedela že sa niečo deje keby som dostala v takej dávke analgetikum ako som mala dostať... resp. aké bežne v BA dávajú.

alexanotbad
23. júl 2014

@zuzka87sa Ja to nastastie nepotrebujem, mam uz dve deticky. ale sama som pri niekolkych HSG asistovala, takze viem presne ako sa to robi, a co tie zeny pri tom prezivali, a ako to znasali. preto som ostala prekvapena z toho, co ste napisali. mrzi ma, ze ste to mali az take tazke.
velmi Vam drzim palce, aby sa babatko cim skor podarilo. vsetko dobre prajem.

filmarika
29. júl 2014

ja som na to bola dnes u mojho gznekologa v ba, bolo to strasne, este teraz ma boli brucho...nedostala som ziadne oblbovaky, bolo mi povedane, ze to neboli...nie som ziadna padavka a znesiem bolesti dost, ale toto naozaj prijemne nebolo a bola som rada, ked som odtial vypadla....nechcem nijako strasit baby, ktore to maju pred sebou...ja som si o tom radsej necitala nic, aby som sa neplasila...ale asi by som uz 2x na to nesla...dufam ale, ze to pomoze...takze drzim palce vsetkym, ktore to maju pred sebou 🙂

sono2
11. aug 2014

Ja som dnes absolvovala hyfosy! Baby absolútne sa nebojte.! Nič to neni. Ja som mala diazepam a čípok do zadku na uvoľnenie. Dostala som to len pol hodinu pred tým a bola som neskutočne vyklepana. Vôbec mi to nezabralo, taká som bola vynervovaná. Ok som bola až po zákroku. Nič viac ako u Gynekológa s pocitom ako krámy. Takže baby Nestrašte tie dievčatá. Ja som mala nervy neskutočné. A totálne neznesiteľné nič necítim a to som doma len hodinu.!!!!

mariatobi
25. sep 2014

Ahojte, ja som bola na HyCoSy tiez tento rok. Podla mna si asi mnohe zamienate rozne vysetrenia, pretoze HyCySy alebo HyFoSy su sice neprijemne, ale robia sa bez akychkolvek liekov, pretoze bolest je minimalna. Mozno v niektorych centrach davaju nejake lieky, ale mne nedali nic. Prisla som a o necelu pol hodinku som bola vonku a to uz aj s 10 minutovym rozhovorom. Domov som isla autobusom, nic mi nebolo. Trosku ma bolelo brucho prvu pol hodinku, ale vecer som uz ani nevedela, ze som niekde bola. Este par dni som krvacala, ale minimalne. Pisem to tu preto, aby sa nebali tie, co to maju este pred sebou. Mala som ist povodne na HyFoSy, ale spravili mi nakoniec HyCoSy. Rozdiel je v tom, ze HyFoSy sa robi s penou a HyCoSy s kontrastnou lastkou. Vysetrenie s penou je takmer bezbolestne, ale vraj vela zien ma na nu alergicke reakcie, preto sa rozhodli, ze mi spravia HyCoSy a ja som to nechala na nich. Opakujem, vysetrenie je skor neprijemne ako bolestive a bolest je menstruacna a to, predsa zvladame, my zeny, kazdy mesiac 🙂 Tak sa nebojte a chodte! 🙂

kattyy3
26. sep 2014

ahojte baby, mna tiez caka vysetrenie na priechodnost vajecnikov HSG. Dnes mi ho v centre doporucili, som z BA a mam sa objednat do Dunajskej stredy vraj je to jedina ambulancia v tomto kraji . Dufam ze to zvladnem tak sa aj vy drzte a myslite pozitivne,

mariatobi
26. sep 2014

Kattyy3 drz sa a neboj! Mysli na to, ze ti to moze velmi pomoct a budes ok 😉

happyfrog80
6. nov 2014

@mariatobi ja som to podstupila v po delok a stale mi je nevolno ,teda mna to bolelo nasvinu ,neprijemne,a asi by som sama cestu domov nezvladla,este ze ma cakal moj a zaviezol domov lebo prave pocas cesty mi bolo hrozne zle a bolesti ako kontrakcie ale silne.Mne povedali ze niekto to citi vyraznejsie,dufam ze to baby vy nebudete tak citit ako ja.
Ja neviem ci som infekciu dostala abo co ale 24 hidin som nemala robit ani domace prace a ja som sla po 15 hodinach do prace asi som si to tym poskodila .

happyfrog80
6. nov 2014

@sono2 tiez ta pbdivujem ze ti nic neni ,si z tych stastnejsich .

happyfrog80
6. nov 2014

baby jak vas citam tak mi je este horsie ☹

happyfrog80
6. nov 2014

@zuzka87sa tiez som este nerodila ale pri potrate v 11tt som citila tie rovnake kontrakcie len silnejsie a to hlavne ale 15 minit po zakroku zacalo asi po dobu 20 minut nez sme dosli domov.Tretiden po zakroku a mne je zle aj citimeste dole pobolievanie.Nepijem alchemilku,moj mi ide dnes kupit.Dufam ze budem coskoro fit .Inak to obecenstvo je nezavidenia hodne,podstupila si to na Sk?Ja v Uk.Mala som tam 2 lekarky a jednu pomocnicku ktora mi drzala ruku 😉,vsetky boli strasne mile,hlavne som cakala na vetu ze uz to je hotovo .
A preco ta nastrihali?
Inak ked mi v decembri oznamia ze to mam
v poriadku tak ma jebne ,tolko bolesti pre nic 😀.
Mne sa teraz klepu nohy ,som stale zoslabnuta po tom.
Akoze tie co rodili mozno si myslia ze to ma este caka aj horsia bolest ale ja to berem tak ze kvoli dietatu vytrpim vsetko ked ho uvidim za par minut ci hodin ale po tejto bolesti teprv mozem dufat ze mozno hadam aj otehotniem ☹.

sono2
6. nov 2014

@happyfrog80 a to som už aj po laparke., aj kontrolnej hysteroskopii bez narkózy. som mala dojem že mi chce doktor vopchať do vágny balón. tak na pozťahoval. ale pohoda. trvalo to len chvíľu. a z čoho si mala kontrakcie? ja som po skončení úkonu nemala absolútne žiadne pocity...

happyfrog80
6. nov 2014

@sono2 ja neviem z coho ,ale ja som nevzala ziadne tabletky predtym,mozno niektore brali preto to necitili.To boli hrozne bolesti este ze chcilu hrozna bolest a chvilu pohoda ze sa to striedalo asi by aom skovila pod suto keby to bolo v kuse.A co bolo najhorsie co mas za sebou prodim ta?Aby som sa pripravila 😀.Ja nemam
skusenost s doktormi ,tak
ja neviem ci existuje aj horsia bolest.Ale tie kontrakcie neviem preco som mala,asi zo zasahu do maternice .A ze bolest ako pri ms,keby to bolo take tak to je v pohode.

mariatobi
6. nov 2014

@happyfrog80 tak to mi je luto :(

sono2
6. nov 2014

@happyfrog80 a neviem čo ti idú robiť. všetko bolo v pohode. a tie tabletky čo hovoríš nikto nedostane nejaké analgetyka po ktorých nič necíti. takto to nefunguje. oni dávajú hlavne jednu na upokojenie., jednu proti infekcii antibiotikum a čípok do zadku na uvoľnenie svalstva. ale či to aj telo tak zoberie nevie nikto. hlavne musí byť človek pri každom úkone uvoľnený! veľmi dôležité. žiadne hanbenie stuhnute stehná . všetko. a nikto nikoho s betónovou istotou nenadstrihoval. a ešte kazdy organizmus je iný. ja celkovo dobre znášam. aj ked sa bojím ale telo sa dobre hojí nemávam s ničím komplikácie. hovorím my sme na druhý deň mali sex. po hyfosoch. veď tam nemá čo bolieť vagína je elasická a pokiaľ ti doktor ne ublíži tak nevie m aké máš mať problémy.

happyfrog80
6. nov 2014

@sono2 snad ze by som chytila infekciu? no chvilkovo mi je fajn ale kazdu chvilu mi dojde nevolno ,nie zas ze by som musela ist na wc ale nevolno myslim ze zacnem pocitovat podbrusko a z toho mi je nevolno a zoslabnem ze sa mi trasu nohy .A to chodim do posilky a teraz si mozem piskat.Tiez som tam isla s istotou ze to nebude hrozne ale u mna to teda bolo uz ked mi tam vstrekovala tu tekutinu .Potom prisla ulava ale nevolno mi bolo a ked som opustila ordinaciu tak tie kontrakcie zacali a zelena som bola .Hovorim ze pri potrate ked zo mna odisiel plod som citila rovnake kontrakcie ale tehula som nebola pred ukonom.A ani pred ms .Este som
sa ujistovala po ms tehu testom aby som nebola lebo raz som bola tehu a prisiel aj silny menzes.Dufam uz horsie potrebovat nebudem .
Mne to robili lebo za 7 rokov snazenia mam po 3 potratich a zase nie a nie otehotniet.Aj clostil mi dali a neotehotnela som.

sono2
6. nov 2014

@happyfrog80 ja by som skôr urobila hysteroskopiu a pozrela maternicu načo priechody pozerajú ked ty si bola trikrát tehotná. Zamerala by som sa prečo potracas. Ja teda nemôžem otehotnieť. A aj sa potvrdilo problém s vajcovodmi. Bolelo ked vstrekoval tekutinu.? Tam nemá čo bolieť to ti plnili len maternicu tam nemá čo bolieť. A že nohy triasli tak to už úplne nechápem možno ani laparka by nebola na škodu. Ked si mala take bolesti a snažíte sa taký dlhy čas. Zvláštny postup doktora.

leontinka27
6. nov 2014

Ahoj pridavam moj zazitok z hsg.bola som v augiste vo fakultnej nemocnici Topolcany.ze vraj jediny co to robia v okrese.nechce sa mi tu rozpisovat ako si ma tam koli poistovni chceli nechat 24 hod. ........ale lekarka fain velmi mila, pan co isiel pustit rontgen prehlasil jej toto som uz nerobil 20 rokov snad to budem vediet.skoro som odpadla.som sa ho pytala ci to mysli vazne....no a samotny zakrok bolest ako hovado ..myslela som ze ujdem zo stola.nakolko nemam pravy vajcovod tak som citila neskutocnu bolest iba nalavo.samozrejme vajcovod nepriechodny so saktosalpingom.oki som myslela fain uz to mam za sebou.po ceste na izbu som dva krat odkvecla.sama som bola prekvapena co sa to deje.lahla som si do postele a prave vtedy zacala ucinkovat tabletka co mi dali az po ceste na rontgen.takze asi tak.po 2 hodinach ako som sa dohodla s lekarkou a samozrejme ked mi uz bolo dobre aj som si pospinkala som sa obliekla ze idem domov ...sestricka mila a ze vy kam idete?no ja ze domkov som dohodnuta s lekarkou.hodila na mna pohlad vraha a sprdla ma ako si to predstaviujem.som jej vysvetlila.bola hnusna.najskor sme sa dohodli s lekarkou ze podpisem reverz ale pri odchode mi nakazala podpisat papier ze som odchadzala po 24 hod.mne to bolo jedno ale robili to pre poistovnu lebo ze im moj zakrok nepreplatia.iba chcem podotknut ze po narkoze som isla domov po 2 max 8 hodinach.a nie po oblbovaku po 24 hod.tod moja skusenost....drzte sa...

leontinka27
6. nov 2014

@sono2 ahoj prosim ta ze vraj pri hsg vlastne vidia aj dutinu maternice?nevies na kolko je to doverihodne?co ine vidiet na hysteroskopii co nie je vidiet na hsg?dakujem