HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

vierka
2. júl 2008

honey - cize mas asi toho pochodeneho - takych je nas tu bohuzial viacej 😒
drzim ti palceky aby ti to HSG vyslo dobre a aby sa ukazala priechodnost na oboch stranach - a kedy vlastne na to HSG ides???
no ja mam este mesiac na vybratie si nejakeho centra, tak asi budem nadalej zistovat od bab, ze ktore sa im viacej pozdava - ked uz do nich chodia 😀 no my sme inak obaja zdravi, ale mame ten problem, ze vytvaram imunologicku reakciu na mangelovych "plavcov", cize sa vobec nedostanu cez hlien krcka maternice dalej 😖
a ten postkoitalny test spociva v tom, ze zoberu tvoju vzorku hlienu a mangelovu vzorku a zmiesaju to a sleduju, ako sa spermie v tom hlieni chovaju - respektive ako s aon chova k nim... mne pri tom teste zistili tu imunologicku reakciu...
a v TT chodim k Dr. Eliasovi...

honey777
2. júl 2008

ten imunilog. test ti robili cez tvojho gyn., či ste boli niekde inde ? V každom prípade ti/vám držím palce, dobre sa rozhodni. Už máš niečo vybraté, k čomu sa prikláňaš ?

honey777
2. júl 2008

HSG ma čaká tak za 2 týž., ešte neviem presne budem po menzese

vierka
3. júl 2008

honey - ten postkoitalny test mi robil priamo moj gynekolog... ani nemusel ist mangel so mnou, stacilo aby som priniesla jeho vzorku a je vhodne robit ten test v obdobi ovulacie - me to robil na nejaky 14 DC...
no zatial sa nepriklanam este k nijakemu cetru, zatial len zistujem - ale v konecnom dosledku to bude asi jedno, ved obe centra maju rovnake postupy a zariadenia...
no a HSG vysetrenie mi robili na 8 DC - to sa tusim robieva len do obdobia ovulky...
potom daj vediet ako si dopadla na tom HSG ale verim, ze bude vsetko v poriadku 😀

honey777
3. júl 2008

Dík za vyčerpávajúce infošky vierka. Uvidíme čo prinesie HSG a potom sa rozhodne...Keď ti mám pravdu povedať, niekedy si prajem, nech sa už konečne najde chyba a sa rieši Ale samozrejme by som bola najradšej, keby sa to podarí spontánne 😵. Určite sa ozvem. Pekné leto a cestu za Pokladíkom

vierka
3. júl 2008

nemas za co - rada poradim ak viem 😀
viem presne ako sa citis, aj ja som hovorila ze nech uz konecne nieco najdu, nech vieme na com sme, alebo nech nenajdu nic, nech viem, ze to chce naozaj len cas...
urcite sa nieco podari, drzim palceky a uzite si aj vy krasneho leta a pekne si uzivajte snazilkovanie a nech sa ti dari 😀

henrieta76
20. sep 2008

ahojte
potrebujem poradit.v stvrtok som podstupila HSG poobede som trocha krvacala na co mi doki povedal ze je to v poriadku,v piatok nic a dnes som zasa trocha krvacala.je to normalne?
a este kedy vam po HSG radili zacat snazilkovat.
dakujem

lucule
20. sep 2008

ahoj henrieta, ja jsem absolvovala HSG ve stredu- s tim krvacenim ti moc neporadim ale Dr. mi rikal ze muzu jeste v nasledujicich dnech spinit a ze je to normalni, ale krvacela jsem jenom ve stredu (a to dost), ve ctvrtek jsem slabe spinila a od te doby je to dobry.
Se snazenim mi rikal, ze muzeme uz dalsi den a to jsme take udelali . Bala jsem se ze me bude neco bolet ale bylo to v pohode.

henrieta76
20. sep 2008

lucule dakujem,
mne doki radil az buduci mesiac kvoli ozareniu.preto sa pytam.no aj som dost nedockava.strasne by som chcela byt uz tehulka ale to chceme vsetky.
das mi vediet ked vam to vyjde?budem ti drzat palce.

lucule
20. sep 2008

henrieta taky budu drzet palce-snad uz to tento mesic vyjde. Taky se nezapomen ozvat 😉

henrieta76
21. sep 2008

ozvem sa urcite.ja budem musiet asi pockat v kazdom pripade nakolko este stale trocha spinim.preto som sa aj ostatnych pytala ci je to normalne,len skoda ze sa uz nikto neozval.
aspon ze ty si napisala.tocha som sa aj ukludnila.
moc moc ti drzim palce.

fourova
2. okt 2008

Ahoj, ziji v Italii, a pred dvema dny jsem byla na HSG. Pred tim,nez jsem na toto vysetreni sla, jsem si vsechno o nem precetla, abych byla pripravena. Nekdo psal,ze je to v pohode,pro nekoho to bylo bolestive. Tady to probihalo tak,ze me nedali teda na bolest vubec nic. Na osetrovne me doktor tedy pripevnil takovou hadicku na cipek, coz teda me osobne tak nebolelo, a zapojil nejakou hadicku s tekutinou. Chvili trvalo tedy,nez to tam prichytil,coz me znervoznovalo. Horsi je,ze kdyz je clovek cizinec a neovlada 100%rec,tak je to o to tezsi,ze Vas nikdo ani neni schopnej uchlacholit a moc uklidnit. Pak me prevezli s tou hadickou vevnitr na radiologii. Prisel doktor, a do ty hadicky me striknul velke mnozstvi vzduchu a znovu nejakou tekutinu,a to uz jsem teda vydrzet nemohla. Nechci nikoho strasit, ale takovou bolest jsem proste jeste nezazila. V zivote se me nestalo,ze bych u doktora kricela, ale tenkokrat ano, pak me nataceli, na pravou a pak na levou stranu, bolelo to teda dost,ale nastesti to netrvalo dlouho,ta radiologie asi 5 minut. Pak uleva, kdyz to vsechno vyndali. Delali me to v utery, dneska je ctvrtek a zatim spinim, bricho uz moc neboli. Pry jsou pruchodne,ale kompletni vysledky tady davaji az za tyden. Drzim vsem pesti, kdo na to jdete.

suzanna
11. okt 2008

Ahoj,take se podelim o svuj zazitek z vysetreni HSG.Ja byla na vysetreni HSG vcera.Jeste ted to citim byla to priserna bolest,ktera za to sice stala,protoze je vse v poradku a jsem rada,ze uz je to za mnou...Me rekl muj gynecolog vysledky ihned.
Nechci nikoho kdo toto vysetreni bude podstupovat strasit,ze to strasne boli ,kazda jsme jina i kdyz ja bolest snasim dobre tohle se sice dalo vydrzet,ale bolestive to teda je!

trinitylex12
11. okt 2008

ten kdo tvrdi že HSG je bez bolestne resp. v pohode tak podla mojho nazoru nemože byt pri zmysloch, 😠

achalteke
11. okt 2008

jj taky mám tu bolest dodnes živě v paměti 😕

janicka38
11. okt 2008

😨 ,

o je, ja na to mam jit asi za 2 tydny. Pak me chteji poslat na inseminaci. Ale ja na tu inseminaci jeste jit nechci. Devcatka, myslite si, ze HSG ma smysl, kdyz se jeste hodlame pokouset o mimi prirozene? Vim, ze je dulezite zjistit pruchodnost vejcovodu, ale ted jsem dostala trosku strach.

suzanna
11. okt 2008

janicka38 urcite ma hsg vysetreni smysl,protoze budes aspon vedet,ze i to prirozene snazeni ma cenu 😉
Ja ted porad polehavam jak neco delam citim bolest.Jak jsem psala prezit se ta bolest musi,ale neni to fakt prijemne a to jsem si pred tim vzala dva ipubrufeny a vcera jsem jich mela celkem v sobe 4 a stejne jsem to porad citila.Tak ti drzim moc palce 🙂

achalteke
12. okt 2008

Janicka určitě to smysl má, tím spíš, že to chcete ještě zkoušet přirozeně. Ano, bolí to, ale v ten okamžik kdy z tebe ty hadičky a já nevim co ještě vytáhnou tak to okamžitě přestane (tedy aspoň mne). A úleva je obrovská, tím spíš když ti zjistí, že jsou průchodné... 😉

petra123
12. okt 2008

ja byla na HSG minuly rok v dubnu a řeknu sahla jsem si na dno své bolesti fakt holky mam za sebou i kolonoskopii(vyšetření tlustého střena a celych střev) a aji mam fakt za sebou i urologicka vyšetření ale tohle byla bolet takova že od hlavy k prsum jsem byla vytřepana jako strartka a od prsou dolů jsem musela byt naprosto klidna bo vy to prí pro mě bylo ještě více bolestivější.Holky jsem vyrovnany člověk co se tyče tohoto vyšetření a stejnak těhu nejsem jen jsem po tom měla tak rozhazenou MS že jsem musela v konečné fazi začít na chvíli brát HA a ted jsem v pořadku HA jsem vysadila v 02/08 a stejnak těhu pořad nejsem a to jsme s partnerem v pořadku a chci jit ještě na vyšetření jesli mam vůbec ovulaci.grafy a bazalka je pro mě na nic bo dělam na 3 směnny a asi by to nebylo zrovna dobré...

suzanna
12. okt 2008

petra123 a zkousela jsi OVU testy?

lisa.j
21. okt 2008

ahojte...tak pre vsetky, ktore sa chystaju na HSG a (pravom) maju z tohto vysetrenia strach. ja som tiez preliezla cely net hladajuc informacie a po precitani vsetkych tych hororovych prispevkov som nemohla poriadne tu noc spat. ale par dni pred vysetrenim som si povedala, ze ak to ma zvysit moje sance na otehotnenie, nech to boli, co chce, tak na to pojdem. rano pred vysetrenim som si nedovolila mysliet na nic ine, len na to, ze uz coskoro by som mohla byt tehotna a ze to robim pre to malicke. pravda je, ze to bolelo, ale....ta bolest trvala doslova niekolko sekund, ked roztvarali krcok, a potom este raz niekolko sekund, ked sa lekarka snazila pretlacit farbivo cez moj pravy vajickovod. kedysi som mavala hnusne migreny, a pravdu poviem, ze radsej niekolkokrat HSG, ako tie bolesti hlavy, a to prave kvoli rozdielu v dlzke trvania bolesti.
vysledok HSG - pravy vajickovod absolutne blokovany, cez lavy preslo farbivo lahko. lekarka mi povedala, ze este stale mam sancu otehotniet kazdy druhy mesiac.
a teraz ruzovy zaver: hned prvy mesiac, ked so ovulovala z laveho vajecnika, som otehotnela 🙂))) na toto som cakala 5 rokov.
takze girls: hlavy hore, stoji to za to!!

majkaa
28. okt 2008

ahojte chcem sa spytat, preco niektorej robia labaroskopiu a niektorej HSG? V com je rozdiel. HSG hradi poistovna, alebo sa za to plati? Ja sa bolesti nebojim, len nemozem ist na laparoskopiu kvoli narkoze.

henrieta76
28. okt 2008

ahoj majka.neviem preco robia niekomu laparku asi vtedy ked toho potrebuju zistit viac.ja som bola na HSG minuli mesiac a platila som 1000sk.mne sa to bez laparky zda setrnejsie lebo to netrva dlho a hned(cca 1-2hod) mozes ist domov.a pri laparke ten rez aj boli dhsie aj treba byt par dni v nemocke.drzim palce.

elana
28. okt 2008

Právě proto🙂 HSG je šetrnější, nedělá se v narkoze, ale je mnohem míň podrobná, vlastně potvrdí jen průchodnost vejcovodů, tvar dělohy apod., ale laparoskopie spočívá v tom, že se do bříška malým vpichem zavede kamera a přímo se orgány prohlíží in vivo a hlavně-v případě že se najde srůst, cysta...tak se to dá hned opravit, kdežto HSG to jen diagnostikuje a laparce se pak stejně nevyhneš.

Jinak obecně metoda volby je taková, že tam, kde se spíš nález neočekává (tj. negativní anamnéza zánětů, operací...), tak se většinou podstoupí jen HSG a tam, kde by mohlo něco být, tak se rovnou dělá laparka🙂

majkaa
28. okt 2008

juj uz tomu rozumiem. Tak ale u nas laparka neprichadza do uvahy, iba ak by sa naozaj potvrdili nejake vzrasty. Dakujem

rosienka
28. okt 2008

ahojte, to mam fakt stastie, ze som si tuto temu neprecitala pred vysetrenim, lebo som sa usetrila nervov a strachu, co sa tu porozsirovalo. Nechcem niekomu vyvracat zazitu bolest, ale okrem neprijemneho zavadzania tych "instrumentov" som ziadnu nemala a ani som pred prichodom netusila, ze nejaku môzem mat. Az vnutri, cakajuc na gynekologycku mi sestricka povedala, ze ak su priechodne, nebude to boliet, ak su upchate boli to ako silna menstruacia. Tak som dufala, ze su priechodne a nastastie su. Cele to trvalo 5-10 minut, skôr mi to bolo hrozne smiesne, ako sa nado mna pri vstrekovani tej kontrastnej latky lekarka naklonila a ja s nohami na nej. Dalsi doktori vo vedlajsej miestnosti sledovali monitor, ja som sledovala dalsi, nahodou celkom zaujimavy zazitok a hocikedy by som sla znova. Ziadne tabletky, nic. Odtial som letela hned do prace, lebo som povedala, ze idem na hodinku k lekarovi. A okrem par kvapiek spinenia, ziadny problem. Buduci mesiac chcem ist na IUI, tak snad mi hned zabere. 😵 Takze, baby, nestrachujte sa!

marrad
27. nov 2008

neviete dievcata je toto vysetrenie postacujuce pre poistovnu? Lekar mi povedal ze mam ist na laparoskopiu? no ja by so sa radsej rezaniu vyhla ak je to aspon trochu mozne.

marrad
27. nov 2008

rosienka dobre ze pises, ani si neidem citat. Velmi uvazujem o tom ze namiesto laparoskopie risknem toto a keby boli nepriechodne tak budem musiet na laparoskopiu ked budem optimista tak 🙂 tak neviem co....

orsulka
27. nov 2008

marrad... nebudu ťa rezať...laparoskopia ti sposobi male dva otvory na podbrusku...ziadne rezy...... 🙂

jagatko
27. nov 2008

ahojte, chcela by som sa spytat, z akeho dovodu vam lekar odporucil hsg? mne pred dvoma tyzdnami laparoskopicky odstranili jeden vajickovod, koli mimomaternicovemu tehotenstvu a na druhom mam zrasty. moj gynekolog mi povedal, ze pred dalsim snazenim, nemusim podstupit ziadne vysetrenia, pretoze mi tie zrasty mali hned aj odstranit, ale v nemocnici vraveli, ze ich tam mam a nie ze ich odstranili. teraz sa bojim, aby to zas nedopadlo zle