HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

erikae
7. jún 2007

som rada, ze sa tu s vami mozem podelit o svoje pocity
a na babo nikdy nie je neskoro kde je vola a chut tam sa to podari

sindus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikae
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pupcok
7. jún 2007

ahojte, no je to vyšetrenie na spôsob kyretáže (to som sa vlastne dozvedela priamo na mieste, keď som sa pýtala čo znamená ten latinský výraz),ktorému však musí predchádzať HSGvyšetrenie. no a z odobratého materiálu zo sliznice maternice sa zistí či prebieha ovulka,a z ďalšej vzorky sa zistujú prípadné choroby,ochorenia, ktoré bránia otehotneniu, spôsobujú neplodnosť. tiež sa meria výška sliznice maternice, či dorastá do správnej výšky aby sa tam udržalo oplodnené vajíčko. neviem čo bude ďalej, keď sa budú vedieť výsledky..pri prvom dieťati sme to vôbec nemali také zložité,po nejakej liečbe,keď povedala doktorka,môžete sa začať snažiť, to vyšlo na prvý krát, teda otehotnenie.

sindus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stascha
8. jún 2007

Ahojte snazilky, ako sa mate v posledny pracovny den. Ja sa musim priznat je mi fajn, aj ked viem ze cas kedy moja polovicka odide na mesiac prec sa blizi, ale uzivame si jeden druheho ako sa len da, a dufame ze v stredu sa dozvieme tu najkrajsiu spravu 🙂

Dievcata pokial lekari nemaju vyhrady na dieta nie je nikdy neskoro, ja som mala spoluziacku na VS ktora mala 44 a chceli dieta, no nepodarilo sa a lekari im to ani neodporucali, no a ked nie ona tak drobceka mala dcera 🙂

lumah 🙂 ak ste obaja ok tak na babo nie je neskoro, viem som mladsia ale tiez uz mam po 30-tek a snazime sa o prve.

erika 🙂 presne ako ty aj ja som rada ze sem mozem prist vyliat si srdce a viem ze su tu ludia ktorí ti pomozu aj ked len par slovami, ale tie su urcene tebe a mne zatial vzdy pomohli. Ved kto ta najlepsie pochopi jedine ten kto preziva podobne trapenie ako ty. Takte klude pis pis, sme tu pre teba 🙂

pupcok 🙂 promin ☹ , ale asi som prpasala, preco musim absolvovat vsetky tie vysetrenia?

pupcok
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikae
8. jún 2007

posledny pracovny den veru zacina tak pozvolna. naozaj, iba ludia, ktori sami prezivaju podobne trapenie to dokazu pochopit.
staschi, verim, ze streda bude pre Vas stastnym dnom 🙂

pupcok
8. jún 2007

stascha, pripájam sa k erikae, tiež dúfam, že streda bude pre Vás šťastným dňom!!! 😵

lumah
8. jún 2007

stasha ja mám o 10 rokov mladšieho partnera, ktorý deti ešte nemá, preto to skúšame. Mne by stačila aj moja dcéra len, ale keď to nevyjde, tak to nebudeme brať ako tragediu.
Sindus ja mám síce už jedno dieťa - mala som ju v 24. rokoch, ale mám kolegyňu, ktorá v 40tke otehotnela prvý raz a má syna ktorý je uplne v poriadku. Nikdy nie je neskoro, dnes sa to už tak neberie ako volakedy, že žena po 30 alebo dokonca po 40tke je už stará na deti.

sindus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sindus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pupcok
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikae
8. jún 2007

to sme na tom asi "skoro" vsetky rovnako. tiez si s manzelom uz tak nerozumiem a dost to boli. snad sa zas vyjasni u kazdej z nas...

sindus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pupcok
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stascha
11. jún 2007

Krasny pondelok 🙂 sindus, normalky ta chapem, je to normalne ze mas nutkanie vediet o vsetkom a ked ti to poviem zrazu nevies ci tomu mas verit a nmyslas si uplne iny scenar a pritom to je pravda co ti vravel. To ako keby som videla seba, aj ked nemam dovod.. lenze to sme my, vo vsetkom hladame niekoho druheho a pritom mu veris, lubis ho a nechces ho stratit, pretoze to co ste splolu prezili sa len tak lahko za hlavu hodot neda.
Zober si teraz mna, manzel mi odchazda na rok do zahranicia, mesiac bude prec a potom mesiac doma, budu tam sami chlapi. Viem ze nebudu mat cas na hluposti, ale ten cervik pochybnosti niekde vo vnutri je.

Ale prec s takymi recami, vonku je krasne a aj u Vas zachvilu bude presne tak isto. Drz sa 🙂

Ako sa vravi s chlapmi zle a bez nich este horsie.

lumah
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pupcok
11. jún 2007

ahojte, dobré ránko a celý pekný deň Vám želám 😉

zuzana.j
11. jún 2007

babuľky ahojte,veľmi často vás tu čítam,ako sa navzájom podporujete ste užasné,dodávate optimizmus.Moc sem síce neprispievam,ale teraz som napísala,preto,že zajtra ma čaká HSG a už mám teraz veľký strach ako z vyšetrenia tak i z výsledku.

lumah
11. jún 2007

zuzana držím ti palce, aby ti to dobre dopadlo.🙂

erikae
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stascha
11. jún 2007

zuzana 🙂 nebij zvladnes to, co sme tu snazilky mame to za sebou. Nikto ni nebude hovorit ze je to bez bolesti, ale to sa da prezit je to len chvilkove. Neboj aj ten vysledok bude dobry, lekari ti urcite pomozu. A kde ti to budu robit, v BA?
Drz sa 😉

pupcok
11. jún 2007

ahoj zuzana, neboj sa zajtrajška, zvládnuť sa to isto dá, veď my sme toho dôkazom 😉 , držím palce nech sú dobré výsledky!!
dievčatá, môj manžel síce pracuje tu ale dlho do večera každý deň, niekdy aj cez víikendy..keď sa náhodou niekedy stane, že sme odlúčení od seba je to tak najviac na týždeň, to sa stane tak 2-3krát do roka, ale sme si potom naozaj veľmi veľmi vzácny, všetko má svoje výhody aj nevýhody. z času na čas, keď už sa moc vadíme, mu veru aj poviem, nechceš ísť kamsi na týždeň? 😉
teraz napr. boli celý víkend na chate chlapi s deckami, ja som bola prvý krát bez malej tak dlho a myslela som si, že mi bude chýbať len ona, ale nie, bolo to tak, že mi veľmi chýbali obaja, malá i manžel..takže odlúčenie má čosi do seba, i keď jeho dĺžka je u každej z nás iná 😉

stascha
11. jún 2007

erika ja viem ze to zvladneme, ale musim to este predychavat. To mas pravdu ze mas cas na seba, aj ja to pocitujem ze niekedy chcem byt sama so sebou, ale to mame asi vsetky niekedy taky pocit. Dakujem za povzbudive slova. 🙂

pupcok
11. jún 2007

stascha, neboj vy to zvládnete, prekonali ste už horšie, ťažšie veci v živote určite ako je odlúčenie. veľa síl Ti želám!

sindus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikae
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana.j
11. jún 2007

babuľky dakujem vám za podporu a dám vedieť ako som dopadla.

erikae
11. jún 2007

zuzi okiaľ si?
aký čas sa snažíte otehotnieť?