HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

aandulinka
27. apr 2012

@pempusik to poznam... tak nech to vyjde, fakt drzim palce, viem ako by bolo vytuzene!

pempusik
27. apr 2012

@aandulinka dakujem 😉

macka23
3. jún 2012

Ahojte, baby aj ste niektora po HSG otehotneli?
Dr mi vypisal ziadanku, mam sa po ms objednat, no mam z toho strach, neviem c mam ist co najskor alebo este chvilu pockat 😔

veronycka
12. aug 2012

Caute, chcem sa spytat ci mozem ist na HSG vysetrenie ked mam trosku vytok po menzese?Ako dlho vam trvalo kym ste otehotneli po vysetreni?

macka23
12. aug 2012

@veronycka myslim, ze slaby vytok nevadi...hlavne aby si mala po menzese a pred ovulaciou...drzim palce.

veronycka
12. aug 2012

@macka23 ahoj.Vies co akurat na ten den ked som objednana je piaty den mojho cyklu.A robia len raz za tyzden vysetrenie tak radsej by som isla na piaty den ako na 12 .Ako to dopadlo u teba?
Dakujem

macka23
12. aug 2012

@veronycka ja som bola myslim 8my den cyklu, mam len jeden vajickvovod s jednym vajecnikom, ale nastastie je vsetko ok 🙂 drzim palce.

veronycka
12. aug 2012

@macka23 Mne to vychadza na piaty ale moj menzes neni asi normalny lebo som krvacala len asi prvy den a potom uz len take spinenie. Preto som sa pytala ci nevadi ten vytok lebo by som to nechcela odkladat na neskor. Ty si kedy bola? Dik

macka23
13. aug 2012

@veronycka ved uvidis....ja som bola 26.8.

veronycka
16. aug 2012

Ahoj.v utorok som bola na Hsg vysetreni, bolelo to dost.teraz ma pobolieva brucho.moze to byt este z toho.nedostala som ziadne tabletky tak dufam ze nedostanem zapal.kolko dni po hsg sa da uz snazilkovat?preco to teraz boli?

kvietok1605
16. aug 2012

mňa bolelo všetko asi týždeň hlavne chrbát

domi1988
13. nov 2012

baby prosim vas ked mam pravdepodobne alergiu na jod,neviete ci mozem absolvovat HSG? kvoli tej kontrastnej latke

lussyfuck
17. jan 2013

Ahojte, pred dvoma hodinami som absolvovala HSG. Idem vam teda napisat to, co si z toho pamatam. Prisla som na jednodnovku o 7 rano, na satni som sa prezliekla do kosielky a dali ma na izbu, kde som este podpisala suhlas s uspanim a dostala som infuzku. Potom prisiel moj gynekolog, zodpovedala som nejake otazky, a sli sme. Pekne po svojich som dosla na RTG , tam som lahla na velky stol a cez infuzku mi vpichli uspavacku, zacala som citit v tele nieco medzi pichanim a sumenim, ale bolo to skor prijemne ako neprijemne 🙂 este som im stihla povedat : ´uz to ide´ 🙂 a uz som aj spala. To bolo asi pol deviatej. Ked som otvorila oci uz som bola opat na izbe a bolo po vsetkom, priblizne o 9:45. Asi desat minut ma nechali tak, potom som pomaly vstala a sla na WC a potom mi moj gynekolog prisiel povedat vysledky a ako to prebiehalo. Ja som spala priblizne hodinu, no u kazdeho je to individualne, aj podla toho aku anestezu vam daju. Vysledky som mala dobre, vajickovody su priechodne. HSG sa robievalo aj bez anestezy, ale moj doktor mi vysvetlil, ze preto to zacali robit s anestezou, lebo bez nej su bolesti a pri tych sa vajcovody mozu stiahnut same, a potom su mylne vysledky. Som rada, ze to mam za sebou, lebo som sa toho dost bala, ale naozaj to bolo v pohode. Drzte sa vsetky a nebojte sa 😉

lussyfuck
17. jan 2013

@domi1988 ahoj, mna sa pytali, ci mam alergiu na jod, ja nemam, ale moj lekar mi povedal, ze radsej mi daju latku bez jodu.. tak asi je to nieco jemnejsie, takze myslim, ze to mozes absolvovat. good luck 😉

lussyfuck
18. jan 2013

@kacccenka HSG nie je ziadna stara metoda, ale je hlavne na zistenie priechodnosti vajickovodov, resp. prezistenie, ci tam teda tie zrasty su, alebo nie. Ak su vajickovody priechodne, zrasty nie su. U nas je to bezbolestne, pretoze sa to robi pri celkovej ale kratkej anesteze. Musim si len pochvalit. Ked som sa prebrala, uz som citila len mierne bolesti v podbrusku, tak ako pri prvom dni menstruacie.

lucia12345
21. jan 2013

@evikj33 ahoj,prosim ta ty si bola natom kontrastnom ultrazvuku? ja mam ist na laparoskopiu al snazim sa jej vyhnut,radsej by som brala utrazvuk,som po sekci dva roky rana sa mi zapalila,snazime sa o druhe a lekar mi povedal,ze mohlo s toho zapalu nastat ze su vajecniky nepriechodne tak preto ta laparoskopia,chcem sa opytat ci pritom ultrazvuku urcite zistia ci su vajecniky priechodne ci nie? a ako prebiaha zakrok dakujem

stanka810
4. feb 2013

baby to HSG je vlastne SIS, lebo mne doktor povedal, ze mi bude robit SIS, ultrazvukom nejako zistovat ci su priechodne vajickovody, je toto ono co pisete? diky

miminator1987
23. mar 2013

Lussyfuck... Takze uplne nesuhlasim a zavidim.Ja som bola na hsg vcera a nic horsie som nezazila(este som nerodila🙂 )Mna nikto neuspaval.dali mi tabletocku ktora so mnou vobec nic neurobila.vraj na uvolnenie.Tsa.skoro som mu usla zo stola.Strasne bolestive ale strasne:( a vysledok bol vlastne ok.. Musela som ostat o 1 den dlhsie lebo som vkuse odpadavala ked som sa postavila z postele na prvu toaletu som sla az o 8 vecer..

pempusik
24. mar 2013

@miminator1987 och,t ak to mi je luto, ze si to tak tazko prezivala :(.ale hlavna vec,ze je vsetko ok. ja vlastne, ked som zliezla zo stola, tak ma tiez sestricka len-len odniesla do kresla a pomohla mi obliect sa, ale ked som sa napila a chvilku polezala, tak ma to preslo, po hodke som sla na zachod a vecer som uz bola doma. a uz som aj na bolest zabudla.
a kde ti to robili?

dindi22
24. mar 2013

Ahojte, ja som bola asi pred cca 3 rokmi, ale ešte teraz mám tú bolesť v pamäti ☹. Nič horšie som zatiaľ nezažila! Trvalo to všetko síce asi len 15 minút, ale pre mňa to bolo ako hodina. Vysadla som na ten stôl pod rontgen a doktorka mi s kľudom povedala, že ma to trošku zabolí, ako keď dostanem menštruáciu. A kedže ja žiadne bolesti pri menštruácii nemávam, netušila som, o čom hovorí 🙂. A to čo prišlo potom, to sa mi ani nikdy nesnívalo. Plakala som ako malé decko, prosila som, aby prestali, že to už nevydržím ( a to ja mám prah bolesti na trošku inej úrovni..piercingy mám na rôznych miestach a nikdy ma nič nebolelo). Teraz sa tomu už len smejem, no vtedy som pani doktorke skričala, že ak takto bolí pôrod, tak že nikdy dieťa nechcem 🙂....jasné, že to bolo vykričané len len zo zúfalstva 🙂

miminator1987
25. mar 2013

@pempusik ach jo.. Bola som v Trebisove. A je pondelok a doteraz krvacam. Ani neviem ci je to normalne.Aj pobolieva ma ked chodim alebo napnem brucho.uz ked som videla ze mi priputali nohy o kozu ze to nebude sranda 😀 No hnus... ☹

dindi22
25. mar 2013

@miminator1987 na to pripútanie si pamätám aj ja...Nechápala som, prečo to robia. Pripadala som si divne, ako keby som šla na popravu 😀

miminator1987
25. mar 2013

No presne... 🙂 bolo to hrozne. Hlavne ze to uz mame za sebou...

pempusik
25. mar 2013

@dindi22 mne nohy nepriputavali, ale tiez som skrikla na doktora, ze to boli 😀. ale ja som na to vsetko hned rychlo zabudla. 🙂

minkar
25. mar 2013

Ahoj všem, nedávno jsem zde hledala nějaké informace o HSG, protože jsem toto vyšetření měla absolvovat a zajímaly mne zkušenosti ostatních. Nedá mi to nereagovat na některé příspěvky. Upřímně nevím, zda si některé z Vás dělají legraci (prosím neberte to jako urážku), nebo zda máte opravdu práh bolesti tak nízko, ale pokud někdo říká, že HSG bolí, tak nikdy nezažil bolest. Při vyšetření cítíte tlak v podbříšku, opravdu velmi podobný menstruačním bolestem, ale opravdu menstruační bolesti považujete za "bolest"? Pokud ano, pak Vám moc gratuluji, že jste v životě nezažili, co znamená bolest. Celé vyšetření trvá asi dvě minuty, nohy Vám nikam nepřivazují, alespoň v Gennetu ne. Jediný problém může nastat, pokud se některé nechají vystresovat podobnými příspěvky a vyšetření absolvují v křeči. V případě, že se uvolníte, opravdu v podstatě nic necítíte. Uvědomte si, že stejnou cestou musí projít dítě! Tento příspěvek sem dávám pouze proto, aby někdo, kdo hledá solidní informace, je také dostal. Takže dámy, nebojte se toho, opravdu to nebolí!!!

dindi22
25. mar 2013

@minkar ahoj, každý tu napíše svoju vlastnú skúsenosť. Nikto si nerobí z takýchto vecí srandu, každá máme telo iné. Ja zas nepochopím, ako niekto môže povedať, že ho bolel piercing do jazyka, keď ja som to ani necítila. Ale hsg vyšetrenie ma neskutočne bolelo a nebudem tu klamať a všetkých presviedčať, že som sa pri tom smiala, keď to tak nie je. A vôbec som nebola vystresovaná príspevkami, nevedela som vôbec, čo mi idú robiť. Vystresovaná som bola jedine z toho, že na sále bola doktorka s dvomi chlapmi , ktorí mi priviazali nohy a držali ma za ruky, aby som sa nemykala. Každý máme inú skúsenosť, tak ty si napíš svoju a nevrav za nás druhé.

pempusik
25. mar 2013

@minkar
@dindi22 ja nemam traumu z hsg, kludne by som ho absolvovala znova, ak by to bolo nutne, ale je fakt, ze zavedenie a upevnenie pristroja ma bolelo neskutocne. akoby mi chceli vytrhnut vnutornosti. samotne vstrekovanie tekutiny som ani necitila. no a akonahle bolo po vsetkom, bolest ustupila. kazda mame tie nase organy roznym sposobem v tele usporiadane, takze urcite to zalezi aj od prahu bolesti, ale aj od anatomie. no a samozrejme aj od pristupu lekara a od prostredia.

minkar
27. mar 2013

@dindi22 Jestli se nepletu, tak jsem nemluvila za jiné, napsala jsem vlastní zkušenost. Nehledě na to, že je nutné si uvědomit, že v roce 2013 se to vyšetření dělá jinak než před lety. Dříve se používal gel (ješte v loňském roce), jehož aplikace bolela více než aplikace pěny, která se používá dnes. Jen chci, aby ženy, které na toto vyšetření mají jít, věděly, že pokud jim vyšetření dělají v kvalitním CARu a připlatí se za použití pěny (někde už to jinak nedělají), tak vyšetření není bolestivé a nemusí se bát. Mně osobně by taková informace před pár dny pomohla. Rozhodně nechci tvrdit, že bych to chtěla absolvovat denně, ale zkušenost z Gennetu je taková, že to sice stojí 1000 Kč, ale probíhá to bez narkózy, bez přivazování, bez držení za ruku, pouze v přítomnosti lékaře a sestry. Pacientka pololeží na standardním lehátku, má pouze pokrčené nohy a pokud se uvolní, tak to opravdu nebolí. Není to příjemné, ale nebolí to. Samozřejmě ze předpokladu, že pacientka nemá další zdravotní komplikace nebo srůsty apod.

miscok
12. máj 2013

Ahojte,idem sa podelit s mojimi skusenostami.Mne robili HSG vysetrenie tento stvrtok v Reprofite.Vyliezla som si na kozu a po strucnom objasneni postupu mi dr.najprv ultrazvukom skontroloval "vnutorne prostredie".Informoval ma,ze ak by ma to velmi bolelo,mam povedat a zakrok prerusi.Pomaly zaviedol zrkadlo,balonik,kateter a uktrazvuk.Musim uznat,ze bol naozaj citlivy a vsetko robil pomaly.Stale sa ma zo sestrickou pytali,ci som v poriadku a ci sa da bolest vydrzat.Miestami to bolo v pohode,miestami som si myslela,ze mi rozdrvi spodok i s kostrcou.Bolestive bolo pre mna vstrekovanie kontrastnej latky.Dalo sa to vsak vsetko predychat a trvalo to cele tak 10-15 minut.Zatala som zuby a vravela si,ze je to cele na dobru vec a ze to vydrzim radsej, ako by som mala podstupit laparku v anesteze.V odstupe asi 15 minut po zakroku mi doslo nevolno,zacala som odpadavat,tak ma dali na izbu i s infuzkou,ktora pomohla.Vysvetlili mi,ze to mohlo byt kombinaciou stresu a samotneho vykonu,kde sa predsa len zasahuje do nervovych zakonceni,ktore mi mohli sposobit sarapatu.Inak sa uz ale citim dobre,len trocha spinim a mam pocit ako pri menstruacii.Babam,ktore toto vysetrenie caka,drzim palce.Prijemne 2x nie je,ale da sa vydrzat.Zavisi od celkovej pohody a prahu bolesti 🙂 A este dodam,ze mam nastastie vsetko v poriadku 😉

fidka21
7. jún 2013

ahojte baby je tu niektora z vas po HSG co by mi vedela poradit kedy mozeme mat pohlavny styk po prefukoch?nie je to nebezpecne kvoli RTG?