HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

nelly3
12. mar 2012

@gelinka75
ved prave ja som sa tiez cudovala, lebo ved citam kona tak viem, teraz neviem ze co, asi zajtra zavolam a popytam sa alebo mu napisem mail? lebo sme sa bavili o HSG-a to je ten rongen nie. ach jooo

gelinka75
12. mar 2012

@nelly3 vsak som nebola jedina co na tom bol u nich, tak tiez nechapem, ze ti to nenavrhol, mozno myslel na nieco ine 😒

nelly3
12. mar 2012

@gelinka75
kukam ten cennik a to Hysterosalpingosonografia (SIS) tak to je asi to co tebe robili a to HSG je pod tym rongenom a to tam nemaju napisane, ale ved nie je to to iste? aky je rozdiel? baby poradte ak viete 😉

gelinka75
12. mar 2012

@nelly3 no vidis, tak je v tom predsa rozdiel 😉

nelly3
12. mar 2012

@gelinka75
no ja si myslim, ale ved to je to iste ci? no nic napisem mail drabekovi a uvidim ci mi vlastne odpise 😉

gelinka75
12. mar 2012

@nelly3 radsej tam zavolaj, lebo v inej teme som citala, ze neodpisuje aj tyzden 😉

nelly3
12. mar 2012

HSG – hysterosalpingografia, je najstaršia metóda, ktorá sa vykonáva ambulantne. Lekár vám podá cez krčok maternice kontrastnú látku, ktorá vyplní dutinu maternice a vajcovody, z ktorých vyteká do brušnej dutiny. Závisí od vašej vnímavosti na bolesť, či je táto časť vyšetrenia viac alebo menej nepríjemná. Prechod kontrastnej látky sa kontrolu-
je röntgenovými sním­­kami. Nález lekárom dáva informáciu o tvare dutiny vašej maternice a o priechodnosti vajcovodov. Najčastejšou komplikáciou, ktorá sa môže vyskytnúť pri tejto metóde vyšetrenia, sú zápaly.

HYCOSY – hysterosalpingocontrastsonography je kontrastné vyšetrenie maternice a vajcovodov pomocou ultrazvuku. Kon­trast­né médium je roztok škrobu, ktorý umožní zobraziť dutinu maternice a vajcovody len pomocou ultrazvuku. Toto vyšetrenie vám urobia ambulantne, jedinou komplikáciou sú zápaly, a vyhnete sa röntgenovému ožiareniu.
Všetky tieto zákroky vám uhradí poisťovňa, dopláca sa len hospitalizácia v centrách jednodňovej chirurgie. Ak sa nezistí porucha a nedarí sa vám otehotnieť aj naďalej, je dobré vyšetrenia aj zákroky
s odstupom času opakovať.

nelly3
12. mar 2012

este ze je ten google 🙂 takze ty si bola na tom HYCOSY a to HSG fakt nerobia v gyn-five, ale rozdiel je tam aky okrem toho oziarenia?

gelinka75
12. mar 2012

@nelly3 neviem, mozno na tom sono nevidia zrasty keby tam nejake boli, mozno cen rentgen to vykaze, fakt neviem aky rozdiel

9adka9
12. mar 2012

...no mna to caka zajtra....uz zacianm byt nervozna...

gelinka75
12. mar 2012

@9adka9 a ides na rengen ci sono?

nelly3
13. mar 2012

baby a v bratislave sa kde da urobit HSG vysetrenie? viem ze v ruzinovskej nemocnici to uz nerobia, poradte ak viete, alebo v nejakom centre? dost sa uz od tejto metody upusta, tak asi aj preto preferuju laparoskopiu.

gelinka75
13. mar 2012

@nelly3 ahoj a aky je dovod, ze musis ist presne len na toto? 🙂

evikj33
13. mar 2012

@ ahojte ja jsem na HSG byla 23.2.2012 Je fakt že už při objednání mně sestra dost odrazovala že je to zastaralá metoda a pouze diagnostická.Já jsem na laparo nechtěla protože je to operativní zákrok a mám plastyku břišní stěny,tak říkal muj dr.že by moh být u lapara problem,aby se tam dostali,roli hraje i nadváha a tu mám bohužel taky.Jinak vyšetření netrvá dlouho a pokud mohu doporučit vemte si něco na pití a ja přidala Ibalgin,a byla jsem ráda že ho mám.Dá se to zvládnout a hned po zákroku vám dr.řekne jak to dopadlo a mužete jít domu,nebo do práce,pokud se netaháte v práci s těžkýma věcma,tak se to dá.

nelly3
13. mar 2012

@gelinka75
lebo ja mam laparotomiu za sebou (rez cez brucho) lebo som to mala dost zle - endometrioza IV. stupen najhorsi aj vela zrastov a pod. takze laparkou by sa to nedalo urobit a zase by ma len rezal tak preto, ale mozno sa druhej laparotomii nevyhnem ☹

gelinka75
13. mar 2012

@nelly3 no to poznam, ja som mala mimonaternicove a tiez laparotomiu, takze som odmietla dalsiu operaciu, preto mi to dr. urobila cez sono, takze to by si tam kludne mohla ist nato 😉

mili78
13. mar 2012

ahojte babenky...mna caka hsg asi v piatok, alebo v utorok...bojim bojim...ako čert kríža 😢

nelly3
13. mar 2012

@gelinka75
ja neviem , ze teda preco mi to nenavrhol cez to sono co sa robi, ved to tam robia 😨

nelly3
13. mar 2012

@mili78
a kde ti to budu robit?

mili78
13. mar 2012

@nelly3 ...ak som to spravne pochopila tak v bojnickej nemocnici...zajtra mi to upresnia

nelly3
13. mar 2012

@mili78
tak nic, ja potrebujem si to dat urobit v bratislave a neviem sa nejako dopatrat ze kde to robia 😒

mili78
13. mar 2012

@nelly3 ... mne bolo povedane, ze sa to v BA nerobi nikde...vraj len Prievidza, Nitra a Komarno...tak neviem co je na tom pravdy

nelly3
13. mar 2012

@mili78
fakt? zeby v bratislave, v hlavnom meste to nerobili? 😕

mili78
13. mar 2012

@nelly3 ...to som sa aj ja velmi čudovala...vraj nerobi...ale tiez sa mi to moc nechce verit

nelly3
13. mar 2012

@mili78
tak potom napis ako si dopadla 😉

mili78
13. mar 2012

@nelly3 ...ked to prezijem napisem 😖

9adka9
13. mar 2012

gelinka75 no bola som na sone,a nedopadlo to dobre,takze ma caka laparka,ani spermiogram sme nemali dobrý...celé zle....

gelinka75
13. mar 2012

@9adka9 je mi to luto, idu ti spriechodnit vajcovody? ci preco to dopadlo zle 😒

9adka9
14. mar 2012

...takto lekarka mi povedala,zodne,ze nieje jednoznacne ,ze su nepriechodne tak ma posiela na tu laparku a ked tam nieco bude nech to napravia ..napisala mi LSK+chromopertubacia+vykon podla nalezu...no tak uvidime...dnes si musim este zavalot svojmu dokimu...a este muzicka predsvedcit na dalsi spermiogram a urologicke vysetrenie....

nelly3
14. mar 2012

baby nikto nic o HSG kde sa robi? ba a okolie???? 😨