HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

achalteke
22. jan 2009

Ahoj holky, já HSG podstoupila loni v dubnu a bolelo to ano a jak, ale tak minutku dvě a hned jak z vás ty přístroje vytáhnou okamžitě je po bolesti, dostala jsem do ruky vložku ještě než jsem slezla, malilinko jsem špinila, dvě hodiny poležela na pokoji a pak mě pustili. Jinak jak říkám po tom zákroku už mě nebolelo nic. Mnohem horší byla podle mě injekce co jsem dostala do zadku jakože na potlačení bolesti. Jauvajs ta bolela a prd pomohla 😅 ....takže hlavu vzhůru dá se to vydržet 😉

akvy
22. jan 2009

Ahoj holky, já jsem na vyšetření HSG byla minulý rok v březnu. Vůbec mě to nebolelo, nikde jsem neležela, za 5 minut jsem byla hotová. Ničeho se nebojte. Pak jsem dostala jenom čípky domů pro jistotu kvůli infekci. Brala jse chvíli a bylo. Byla jsem v Gennetu a byla jsem překvapená jak to bylo snadné. Ale stejně mě pak laparka neminula.

pekoka
30. jan 2009

desmodka, dopadla som blbě.. pán doktor má zlomenú nohu a ja teraz čakám, koho mi pani doktorka z Heliosu odporučí.. vypadá to na B.B. alebo dokonca RK... vieš, ja potrebujem mať v doktorovi istotu, nechcem nikoho urážať, ale v tomto nemienim riskovať.. v mojom okolí som počula veľa zlých skúseností, tak sa snažím riziko eliminovať...Nevieš mi poradiť nejakého dobrého doktora v Bystrickom okrese?

desmodka
31. jan 2009

pekoka, tak to mi je luto, zial nepoznam nikoho z BB okresu, ja som zo zapadu, ja som bola na HSG u svojho, tiez som sa bala ze ma supne niekomu inemu, ale nie, ale urcite na to HSG chod, ja som bola 5. januara a 30 januara som si nasla na teste // 😀
drzim palce

tinka12
31. jan 2009

ahojte baby, pod HSG - myslite hysterografiu? co vam striekaju do vajcovodov fosforujucu tekutinu?

ak ano, tak ja mam s touto procedkou hroznu skusenost.... prisla som do nemocnice, dali mi oblbovaciu injekciu, lahla som śi na rontgenový stol, nohy mi položili na dve rozhegane stolicky, aostatný chaos okolo, vam ani nebudem pisat...sestricky behali sem a tam, mlady atestančný doktor svietil doktorovi stolovou lampou!!! Bolelo ma to vstreknutie ako sa roztahovali vajičkovody hrozne hrozne hrozne...nic horsie som nezazila a to skutocne v ziadnom prípade nie som citlivka.... potom som asi dve hodiny lezala na izbe a bolo mi hrozne. Vypýtala som sa na vlastnu ziadost domov a celu cestu autom som vracala z tej fosforejucej tekutiny. vraj z nej býva zle ☹ nikomu by som to nepriala!

pekoka
3. feb 2009

desmodka, to je super 🙂 som rada, že si sa mi ozvala a že mám v Tebe pozitívny vzor.. určite na HSG pojdem, len sa musim dostať k dobremu lekárovi.. už na tom pracujem, zapojila som všetkých do pátrania a vypadá to sľubne.. určite sa ozvem, keď to podstúpim.. budem rada, keď aj Ty občas napíšeš ako sa Ti darí... ĎAKUJEM

desmodka
4. feb 2009

pekoka.. no dakujem za ten pozitivny vzor 😀 😀 . a budem rada ked ma budes informovat ako sa to vsetko dalej vyvija... cez IP ak by som si to tu nevsimla 😉

ratata
4. feb 2009

Ahojky, dnes jsem byla na vyšetření HSG v Motole. Hrozně jsem se bála, po tom co jsem tady četla!! 😝 Ale vůbec mě to nebolelo, žádnej tlak jsem necítila. 🙂 Akorát teď mě trochu bolí břicho, ale je to v poho. Takže holky- NEBOJTE SE!!!! 🙂

mauuina
5. feb 2009

Ahojte babulky. Pisem sem prvy krat, stále iba čitam. Ja som bola na HSG v decembri 2008, sice ma to velmi, velmi bolelo, no čo kvôli tomu my nespravíme, však...
Už sa snazíme rok a ja som už taká beznádejná, viem, že na to netreba myslieť, ale ved to sa nedá...
Už som bola asi na vsetkych vyšetreniach, všetko je v poriadku a stále nič. Som zúfalá....

dankakk
25. máj 2009

ahojte baby! na HSG vysetrenie idem na 11DC, cize pred ovu... je zakazane snazilkovanie v tomto cykle. mame si dat pauzu?

lucule
26. máj 2009

ahoj dankakk, me snazeni prave ze doporucili, protoze je vyssi sance otehotnet.

lentilka11
26. máj 2009

při HSG vám budou šťourat do dělohy a do vaječníků pouštět barvu-myslím, že oplodněnému vajíčku by se to fakt nelíbilo 😖

(pokud nevíte jistě, kdy máte ovulaci, berte to, jako že můžete otěhotnět kdykoli..)

vierka
26. máj 2009

dankakk - ja som mala HSG tiez pred ovulkou a ked som priniesla vysledky mojmu lekarovi, tak povedal, ze mi ani folikulometriu co mi vzdy pred ovulkou robil, robit nebude, pretoze je to bezpredmetne... kedze su vajicka vystavene dost oziareniu, kedze sa HSG robi pod rontgenom a rontgenuju sa prave partie kde vajicka zreju... takze ja som snazenie v tom cykle vtedy nechala tak, nechcela som riskovat...

dankakk
26. máj 2009

vdaka baby 😉

lubika2
1. jún 2009

BABULKY , mna to caka zajtra hcg, a to som si az teraz precitala co podstupujem , niektore ste to prezili bolestivo , niektore celkom v pohode , ja urobim vsetko preto aby som mala babetko . 🙂

bosorka257
12. jún 2009

ahojte, buduci tyzden mam podstupit HSG zakrok a mam dost velky strach,boli to neviete mi poradit.

bosorka257
12. jún 2009

ahojte buduci tyzden idem na HSG a asi aj laparoskopiu a dost sa bojim.je to naozaj take bolestive??

akatka
12. jún 2009

bosorka ahoj, ja idem tiez buduci tyzden vo stvrtok... mna by len zaujimalo, ci sa mam nejak specialne pripravit, napr. sa oholit ako pred operaciou, nevies nahodou? 😖 🙂

bosorka257
16. jún 2009

ahoj akatka no ja idem tiez teraz vo stvrtok a tiez by ma to zaujimalo neviem ti teda povedat,je tu niekto kto nam poradi halllooo babeny. ☹ 😉

brundik
16. jún 2009

Bosorka257, to se mi nejak nezda, hsg i laprka jsou metody na zjisteni pruchodnosti. Bud ti udelaji jedno nebo druhe. Pokud bys lsa na laparku, to je operacni zakrok v celkove narkoze s hospitalizaci, musis mit predoperacni vysetreni, dostanes pokyny, papiry na podepsani, to bys urcite uz mela. Pravdepodobne jdes na hsg vysetreni. Ptat se jestli je to bolestive, staci pobrouzdat v diskuzi a setkas se s ruznymi nazory, ale spis prevlada zkusenost, ze je to spis neprijemne. Tak se nestras a nenervuj dopredu 😉
Pokud by jste se mely nejak specialne pripravit, urcite by jste o tom vedely 😉

bosorka257
18. jún 2009

ahoj brundik, dakujem ti za utechu ze sa nemam nervovat, mala si pravdu.som si viac predstavovala bolest ako to naozaj bolelo,slo to velmi rychlo a zvlast ked ste ako nadrogovana tabletkami ani neviem ako to preslo.nebojte sa toho vysetrenia zvladnete ho v pohode 🙂 😉

cisielko
19. jún 2009

Bosorka, tak ty to máš za sebou...a ako si dopadla?

anit6
19. jún 2009

Ahoj holky, já jsem měla HSG dělané před rokem a zjistili mi neprůchodnost obou vejcovodů. Rok jsem se na to léčila, cvičila a dělala vše možné. Pak jsem šla na laparo a měli mi vejcovody odstranit ale zjistili, že mám oba vejcovody průchodné. Lékař mi vysvětlil, že HSG je velmi zastaralá a bolestivá vyšetřovací metoda a že není stoprocentní, protože stresem a bolestí se můžou veškeré svaly bloknout a uzavřít vejcovody. V mém připadě to tak bylo, takže pokud můžete, doporučuji laparoskopií, je spolehlivá a v porovnání s HSG lepší! Toto vyšetření bylo tak bolestivé, že mi bylo z toho špatně, bolelo mě úplně všechno a jelikož svaly uzavřely vejcovody, tak kontrastní látka to tam docela poranila když ji tam rvali pod tlakem.. Takže opravdu raději zvažte laparo. Moc zdravím a přeji hodně úspěchů...

cisielko
19. jún 2009

anti, chceš povedať, že si ich mala neprichdoné z toho, že sisa bála...teda mala stiahnuté svaly?

anit6
19. jún 2009

cicielko, přesně tak to je! Je to hodně o tom v jakém stavu při tom vyšetření jsi, já šla do toho strašně vystrašená a bohužel psychika udělá svoje. U mne to zafungovalo tak, že jsem měla tzv. stop v obou rozích děložních, což znamenalo stuhnutí svalů a tím uzavření vejcovodů!! U laparoskopie zjistili, že je vše ok a vejcovody jsou oba průchodné!! Ale opravdu je to o tom jaké signály vysílá mozek a strach v tom hraje obrovskou roli!!! Takže pokud některé z vás řeknou, že vejcovody jsou neprůchodné, vůbec to tak nemusí být, jsem toho příkladem.

cisielko
19. jún 2009

teda...ja som tiež strachoput čo sa týka doktorov ale, že by až takto to mohlo pôsobiť...nuž, mám nad čím rozmýšlať ak sa rozhodneme 😒

akatka
19. jún 2009

Ahojte, ja som bola vcera na HSG vysetreni a je to skor neprijemne ako bolestive.. Aj ked troska to bolelo, hlavne ked zavadzali ten hysteroskop... Inak sa to dalo vydrzat... A mne to dokonca robili 2x za sebou lebo na 1x sa to nepodarilo... Aj ked dufam, ze to uz absolvovat nebudem musiet... 😕
Ale naozaj to nie je az take strasne - ja mam lavu stranu uplne nepriechodnu a pravu mam v poriadku. Keby som mala opisat bolest pri zavadzani hysteroskopu, tak je to take kratke stipnutie a naplnanie kontrastnej latky som citila ako ked zacina MS, taky tlak v podbrusku...
Hodinku som si polezala na izbe v nemocke, ci nenastane nejaka alergia na kontrastnu latku a potom som sla domov, viezol ma manzel, bola som troska unavena asi z tej injekcie...
Majte sa krasne kocky a prajem pekny vikend 🙂

bosorka257
19. jún 2009

ahoj cisielko,no mam to za sebou,no pravdu povediac ja som strasny strachopud ale ani neviem ako to vsetko prebehlo.rano mi dali nejake 2 tabletky od bolesti, potom nejaku infuzku a zrazu som bola uplne mimo v takej polo narkoze,citila som akurat nejaky tlak v bruchu z ktoreho mi bolo trochu zle ale inak to je naozaj viac neprijemne ako bolestive, takze sa vobec neboj.pospala som si hodinku a pustili ma domov.takze ak by si nahodou isla drzim palce 🙂 😉

anit6
22. jún 2009

Ahoj holky, jsem ráda, že vás to nebolelo jako mne. Jak jsem už psala, každý člověk je jiný, jinak reaguje na jisté věci. Po zjištění neprůchodností vejcovodů jsem změnila gynekologa a ten ihned mi navrhl laparo. Trochu mi trvalo než jsem se rozhoupala k laparo, ale když mi řekl, že HSG je zastaralá metóda, kterou řada lékařu nedoporučuje, že výsledek není 100% a co vlastně všechno výsledek ovlivňuje, rozhodla jsem se pro operaci. Stejně pokud neotěhotníte, tak vás laparo nemine, budete chtít vědět, co se ve vás děje a proč to nejde. Já se rok léčila na neprůchodnost a ve finále vejcovody jsou průchodné a je tam endometrióza. Kdybych na laparo šla hned a ne na nějaké HSG mohla jsem rok ušetřit a léčit se. A tak jsem brala léky a pila čaje, které můj stav mohly zhoršit. Doporučuje se pít kontryhel, já ho pila a při endometrioze se nedoporučuje, může zhoršit stav. A proto pokud můžete a chcete opravdu vědět co vám je tak doporučuji laparo. Podívají se dovnitř a budete vědět na 100% co vám je. HSG je pro někoho kdo se tak doopravdy bojí pravdy a doufá, že mu nic moc není. Tak jsem to brala já, ale skutečnost je jiná. Vám všem přeji aby se vám podařilo otěhotnět.

cisielko
22. jún 2009

Ahojte dievčatá...Bosorka, takže to máš za sebou...som rada, že to nebolo také strašné ako to opisujú iné babenky...je pravda, každá sme iná....ja som mylsela, že mi to spravia a hned prášim domov...tak ešte trošku poležat...to zanmená, že mi to nebude robiť môj doki ale na klinike...inak si nenapísala čo ti zistili? 😉

Akatka, aj tebe želám aby ste sa dočkali vytúženého miminka...a čo teraz vlastne idete robiť, ďalšie vyšetrenia? 😨

anit, dosť som rozmýšlala o tom čo si písala...rozhodnem sa podľa toho čo mi povie doki...len tomu sa neviem od minulého štvrtku dovolať...ďakujem vám za vaše ocity a príspevky 😉