HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

misenaf
27. sep 2013

a tých 100 eur je za 1 iui alebo viac iui? tá sa robí s odstupom času ak sa po prvé nezadarí alebo v priebehu 3 za sebou idúcich mesiacov? A kolko času ubehlo odvtedy čo ste 1x nastúpili do centra? že či to malo rýchly spád alebo sú to roky.... ešte som počula o vyšetrení postkoitálny test , robili ti ho? Ja ani neviem či by som si nedala spraviť všetky možne vyšetrenia ktoré len existuju a až potom by som pristupila na iui, vieš aj genetické a tak, to vám robili?

misenaf
27. sep 2013

@tatiana81 šte tolko že som práve čítala že úspešnosť jednej iui je len 12%. Preboha!!! To je snáď ešte menšia šanca ako prirodzeným spôsobom alebo čo?

tatiana81
8. okt 2013

@misenaf Ahoj, nám v centre povedali, že prirodzeným sposobom otehotnenia je šanca 5%, IUI je 15% a umelé oplodnenie 50%. Tých 100 eur je za 1 IUI a to veru neviem s akým odstupom casu sa robí druhé. Prvý krát v centre sme boli v july 2013, nasledovali vyšetrenia z krvi, v auguste HSG, v septembri som mala tu cystu, tak mi nemohli robit to IUI, takže v októbri sa hadam zadarí, a ty chodiš do nejakého centra?

misenaf
8. okt 2013

@tatiana81 tak to má celkom rýchly spád. Ja chodím do BA Iscare mam to cca 100 km od mojho mesta tak je to trochu naročne cestovať ked p. doktor ma chce vidieť povedzme aj 2x za mesiac a som vnútri asi 5 minut. 1x sme boli začiatkom septembra bral mi krv na H.P - všetkov norme teraz mi bral znova krv tušim na testosteron a dal mi clostil ....

seraa
8. okt 2013

@tatiana81

ahoj, to ta na to uspali?
ja som pocula ze neuspavaju na priechodnost, pokial sa to teda nerobi laparkou
😖

misenaf
8. okt 2013

@tatiana81 ešte že prirodzene je 5 % to všeobecne alebo u vás? preboha to je strašne málo 😢

tatiana81
8. okt 2013

@seraa ano uspali ma na taku pol hodinku, v D.Kubíne to tak robia a to mi nerobili laparku, len hsg.

tatiana81
8. okt 2013

@misenaf to nie len u nas, ale všeobecne, to nam lekarka povedala v centre, je to fakt malo, ja som sa tiez divila 😕

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
koubovii
26. nov 2013

Ahoj dnes jsem absolvovala sono hsg vyšetření na Obilňáku v Brně a bylo to naprosto v pohodě. Lékař a sestřičky mi vše několikrát vysvětlili (byla jsem ujištěna že v případě velkých bolestí nebudou pokračovat) zabolelo to hned na začátku ale jen na jedné straně a až bolest ustoupila tak pozvolna pokračovali. Břicho mě celý den trošku bolí a občas tak zvláštně v tom pichne (jen jedna strana), ale nic omezujícího. U toho vyšetření jsem se sice moc neuvolnila (sestřička mi hladila moji nervozitou poskakující nohu) ale kdyby na mě nebyli tak hodní tak by to bylo asi horší. Takže kdo hledá info nebojte se.. hlavně si nechte vše lékařem vysvětlit, od toho šíleného vyšetření pomocí rtg už se ustoupilo a tohle je v pohodě.

rybkanz
28. nov 2013

Ahojte, tak dnes som absolvovala HyFoSy v GynFive v BA, na základe niektorých komentárov na rôznych fórach som mala dosť strach a môžem povedať, že to bolo úplne v pohode. Vyšetrenie bolo takmer úplne bezbolestné, cítila som len mierny tlak v podbrušku (menšie bolesti ako pri menštruácii), trvalo to celé cca 5 minút. Našťastie mám všetko priechodné 🙂 po vyšetrení som už nemala žiadne bolesti, nič...
Takže nie je sa čoho báť !!!

leona45
9. dec 2013

@rybkanz Ahoj Rybanz, mna lekar posiela na laparoskopiu, chce vediet priechodnost vajcovodov a ci nemam zrasty. Ale ja na lapar. nechcem ist, je to moc pre mna. Ale ako som citala fora, vidim, ze su aj viac moznosti, ako sa vysetrit. Do Gynfinu na HyFoSy sa ako da dostat? Musim sa tam liecit, alebo urobia mi bez vsetkeho toto vysetrenie. Musi mi dat moj gynekl. dat nejaky papier odporucanie na toto vysetrenie? A kolko to stoji, platim si to sama, alebo poistovna. Dakujem, mam trosku viac otazok 🙂

rybkanz
19. dec 2013

@leona45 to či ťa pošlú na laparoskopiu alebo na HyFoSy vraj záleží od toho, aký máš problém, zdravotný stav atď... aspoň mne to tak vysvetlovala doktorka v GynFiv-e, mne dali na výber.. napriek tomu, že môj gynekológ hovoril stále len o laparoskopii..... nechcela som laparoskopiu, lebo je to väčší zásah... skús zavolať do GynFiv-u a objednať sa, stojí to 110 EUR platíš si to sama, nepotrebuješ žiadne odporučanie. Ak máš ešte nejaké otázky kľudne napíš 😉 veľa šťastia

leona45
19. dec 2013

Ved moj tiez len laparoskopia, on chce vediet ci mam priechodne vajcovody, doteraz som mala vsetky vysledky dobre-krv, kultivacia. Len sa nam doteraz nepodarilo babo. Len ako som sa tu uz docitala, nato aby mi zistili priechodnost nepotrebujem hned ist na laparoskopiu. Juhuuu. Prave dnes som napisala email do Gynfiv objednala som sa na toto vysetrenie. Este mojmu gyn. som to este neoznamila, som zvedava ako sa zatvari, ked mu poviem, ze na operaciu lapar. nechcem ist. 😒
To mi uz napisali, ze potrebujem doniest kultivacne vysledky a nic ine. Ako prebieha to vysetrenie? Ma to aj nejake vedlajsie ucinky? Dakujem
@rybkanz

leona45
19. dec 2013

@rybkanz
Ved moj tiez len laparoskopia, on chce vediet ci mam priechodne vajcovody, doteraz som mala vsetky vysledky dobre-krv, kultivacia. Len sa nam doteraz nepodarilo babo. Len ako som sa tu uz docitala, nato aby mi zistili priechodnost nepotrebujem hned ist na laparoskopiu. Juhuuu. Prave dnes som napisala email do Gynfiv objednala som sa na toto vysetrenie. Este mojmu gyn. som to este neoznamila, som zvedava ako sa zatvari, ked mu poviem, ze na operaciu lapar. nechcem ist. emoticon
To mi uz napisali, ze potrebujem doniest kultivacne vysledky a nic ine. Ako prebieha to vysetrenie? Ma to aj nejake vedlajsie ucinky? Dakujem

rybkanz
19. dec 2013

@leona45 ada12345 to tu vyššie podrobne opisuje, ako to prebieha, nemusíš sa báť, nie je to nič hrozné. Všetko Ti vysvetlia v GF, vedľajšie účinky? asi nie.... ale 3 dni som po tom ešte mierne krvácala, nezabudni si so sebou zobrať vložku... veľa šťastia !

luk25
19. dec 2013

ahojte baby chcem sa spytat neviete ci robia toto vysetrenie aj niekde na vychode?ci len Bratislava a brno? a este taka podotazka, je pravda že ak sa pri laparoskopii zisti že su tam zrasty, ci nepriechodne vaj. že to hned aj "opravia" 😉a teda ak idem na hyfosy a zistia zrasty, tak budem musiet absolvovat dalsiu "operaciu ", na odstránenie toho?dakujem

rybkanz
19. dec 2013

@luk25 áno, pri laparoskopii ti odstránia zrasty hneď, ale čo keď tam nemáš žiadne zrasty? pri HyFoSy len zistia priechodnosť, ak je nejaký problém, potom ti navrhnú riešenie.

luk25
19. dec 2013

@rybkanz dakujem velmi pekne, ja si myslim že ich mam lebo inak fakt neviem prečo nemame babo, ked moje testy ok, mm spermiogram ok, aj doktorka mi to už asi pri najbližsej navsteve navrhne 😒

rybkanz
19. dec 2013

aké testy ti robili? v CARe, alebo len gynekológ?

osky
14. feb 2014

dievcata,ja som absolvovala vcera vysetrenie HSG vo Viedni.
musim uznat ze som sa veeeeelmi bala,nakolko niektore zeny tu ozaj napisali katastroficky scenar.urobili mi to naostro,bez akejkolvek tabletky ci injekcie a musim povedat ze to bolo v pohode,netreba sa toho vobec obavat.
pisete tu ze je to zastarale vysetrenie...ja neviem,ale vidiet na rtg snimku pekne kde to je a kde nie je priechodne.
chodim k sukromnemu lekarovi,kazda navsteva ma stoji stovku,tak nemyslim si ze by ma poslal na nieco,co nie je spolahlive.
a este nieco-ak aj mate nejak nalez z minulosti a posielaju vas na to iste vsetrenie,chodte.
ja som zu 3 roky prezila v domienke,ze mam nepriechodne vajcovody a neda sa to operovat.a vcera mi oznamili,ze pravy je uplne v poriadku,celkom priechodny.tak neviem co to ma byt....kazdopdne som stastna,ze som sa nespolahla na nalez z nemcnice,kde mi robili dake vsetrenie pocas operacie a potom mi povedali ze jedinu sancu mam IVF......

dadkasuh
14. feb 2014

ahojte
Prosim vas da sa toto vysetrenie absolvovat hociktory den cyklu? Mne sa nieco zda z poslednej konzultacie o max 15 dni. No objednali ma na 27.2 co je asi 20 den.
Dakujem

majba
14. feb 2014

ja som tiez bola na toto vysetrenie na 21 den cyklu.

osky
17. feb 2014

ja som sa musela objednat hned ked mi zacala MS a musela som aj povedat ako dlho to asi bude trvat-podla toho ma objednali.vysetrenie urobili okamzite po skonceni MS,jeden den som nemala a na dalsi ma zu vysetrili a aj to povedali,ze je to len tak nadoraz,ma sa to robit hned po ukonceni MS.hovorim o vysetreni HSG.

jabuco6377
21. feb 2014

Ahoj. Ja som absolvovala HSG minulý týždeň, nebolo to príjemné, asi také ako kŕče pri menštruácii a tlak v brušku, na zač. boli 2 bolestivé vpichy dovnútra, to bola asi tá kontrastná látka. Ja som si trošku vytrpela, keďže sa lekarovi moc nedarilo, ale zase vydržať sa to dá. Potom mi dali klasickú porodnicku vlozku, trošku som krvacala. Vstávať treba pomaly z vyšetrovacieho lôžka, môže sa točiť hlava z tých tlakov.

mistymay33
7. mar 2014

Ahojte. Ja som tu nová, ale chcem sa podeliť so svojimi dojmami. My sa snažíme už skoro dva roky, rok chodíme do Gyn Fivu v Bratislave. Prešla som si základnými vyšetreniami až mi lekárka naordinovala zákkrok HyCoSy je ultrazvukové vyšetrenie, ktoré sa vykonáva s kontrastnou tekutinou alebo HyFoSy je tiež ultrazvukové vyšetrenie, ktoré sa vykonáva s kontrastnou penou na zistenie priechodnosti vajcovodov. Vysvetlili mi, že zákorok s penou je šetrnejší, tak som si vybrala ten, aj keď je drahší. Termín som mala v lete 2013. Avšak ako poriadny zvedavec, začala som googliť, až som si vygooglila túto stránku, kde som čítala od vás, že ten zákrok je strašný.. nikdy viac a podobne. Ja som sa tak zlakla, že som sa z termínu odhlásila a čakala som pol roka na zázrak. Vzhľadom na to že sa nekonal, tak som sa opäť objednala na tento zákrok s odhlodlaním, že to proste vydržím aj keby čo bolo. Takže včera som na tom v Gyn Five bola. A poviem vám, že po zákkroku som bola pekne nahnevaná sama na seba, že som sa nechala na pol roka ovplyvniť negatívnymi zážitkami ostatných žien. Tento zákrok ma absolutne nebolel, Rano som si dala antibiotikum, potom diazepam a potom čípok. Lahla som si na kozu, lekárka mi pekne vysvetlovala čo ide robiť a ešte ku mne aj natočila monitor. Ja som vôbec necítila čo mi tam robila. Trošku bolo citit tú penu, ale vôbec by som tu bolesť neporovnala s menštruáciou. Potom cez sono som videla svoju priechodnosť na monitore, lekárka mi to vysvetlila čo je na monitore, pekne som videla aj svoje vajíčka. Celý zákrok trval max 5 minút a bol absolutne bezbolestný.. Akurát cca 2 hodiny po tom, ma dosť začalo bolieť brucho ako pri menštruácii, ale ja som bola taká oťapená z toho diazepamu, že som na 2 hodiny zaspala a ked som sa zobudila, tak bolo všetko ok. Fakt sa toho zákroku absolutne netreba bát. Je to ako keby ste boli na preventívnej prehliadke u gynekologa. Išla by som na to kedykolvek znova.

katka676
13. mar 2014

Ahojte, ja som bola na HyCoSy tento tyzden v GinFive...samotne vysetrenie bolo celkom v pohode...hadam najhorsie bola uvodna dezinfekcia...tam som uz prevracala ocami ze este sme ani nezacali a uz je to neprijemne, ale potom celkom pohodicka.... lekarka sice hovorila ze si mam este polezat, ale nic ma nebolelo tak som zhupla dole a rychlo sa obliekla...chcela som ist potom hned do prace...ale priatel ma odviezol k rodicom a dobre urobil..uz pol hodinu po vysetreni som zacala mat bolesti ako pri silnej menstruacii tak som si dala hned tabletku proti bolesti.... po dalsej polhodine ma mama zbierala zo zeme, lebo som od bolesti odpadla... TAKZE baby...nebudte hrdinky ze hups hned do prace ako som chcela ja, ale pekne hned po zakroku mat so sebou dalsiu tabletku proti bolesti nech vam co najskor zaberie a nesvihne to s vami ako so mnou...a to vydrzim bolest poriadnu aj bez tabletiek... Viem, ze kazda sme ina, ale stava sa aj toto

lila2601
27. mar 2014

@mistymay33 ahoj mne povedala ze mi to sparvi aj s tekutinou aj s penou teda tak som ju pochopila ja ..na listku mam napisane ze si am dat 2 hod pred zakokom diazepan + augmentin a 1 hodinu pred zakrokom cipok spasmopan.. ak ze autom by bolo asi najlepsie ist a nie busom co ...🙂

lila2601
27. mar 2014

@ada12345 nemozem racej tampon nenavidim vlozky ....

mistymay33
27. mar 2014

Lila ja som do gyn fivu nemohla prist sama, musela som prist v sprievode dospelej osoby, kvoli tomu diazepamu lebo to je oblbovak a po nom nemozes soferovat.
Samotny zakrok je v pohode, mne nebolo neprijemne vobec nic, ani ta dezinfekcia. Len asi 2 hodiny po zakroku som dostala bolesti, ale to ten diazepam zabral natoľko ze som na 2 hodiny zaspala a ked som sa zobudila tak bolo vsetko ok.