Imunologické testy. Ako to prebieha?

milly001
19. jún 2008

Ahojte babulky
O babo sa snazime uz skoro 4 roky a po 4 neuspesnych IVF pokusoch sme uz uplne na dne. Chcem sa spytat ci niekto z vas bol na imunologicke testy a ak ano, ako to prebieha.

Dakujem

dilema
18. feb 2011

@mery2385 este co sa tych vysetreni tyka, sam mi povie co z toho je pre mna dolezite a to urobime 🙂 na tych ziadankach som nevyplnala nic, to sa dohodneme tam 🙂 to len aby si sa toho nezlakla 🙂

nemko
18. feb 2011

@mery2385 bola som na SR, do Kosic som posielala do Martina mi posielali z CAR

nemko
18. feb 2011

@dilema skus zavolat, trofo robia to vem to som mala v ziadanke

mery2385
19. feb 2011

@dilema ak sa smiem opýtať aký maš ty problém???tiež maš za sebou potrat alebo s oplodnením???
inač neviete mi poradiť,keby že mam problém imunologický,tak by babatko prežilo do 16teho týždna??? ☹
neviem či sa mi oplatí ist na toto vyšetrenie...

mery2385
19. feb 2011

@nemko prosím ťa čo je to CAR

annamary27
19. feb 2011

@mery2385 CAR-centrum asistovanej reprodukcie 😵

mery2385
20. feb 2011

dakujem baby,ste zlaté že ste mi odpísali,veľmi ste mi pomohli 😉
tak ja v pondelok hned volam na imunologiu a objednam nas s manželom,aby som mala istotu.. 😔
tak ešte raz vdaka.papa

gerdusha
15. jan 2012

ahojte baby, posuvam tuto temu, pretoze je pre mna viac nez aktualna.

kde ste si nakoniec dali porobit vysetrenia imunity? mam sice termin do prahy, ale zacinam citat na mudr madara dost neprijemne referencie, velmi si baby chvalia mudr malickovu, ktora sa tymto tiez zaobera...ale je to stale az v prahe...pisala som mudr. bobakovi, napisal mi, ze bunkovu imunitu zatial nerobia, ale planuju v prvom stvrtroku tohto roka zacat...

ake mate skusenosti a poznatky vy, podelte sa, prosim

depa
15. jan 2012

baby chcem sa opytat že či ieto imuno testy su skodlive ked mam ist na umele oplodnenie neviete či tabletky na imunuty škodia rozmyšlam že si ich dam urobit len som na vaškach

pici
15. jan 2012

@depa ved to ti vezmu len krv!

pici
15. jan 2012

@gerdusha osobne som presvedcena o tom, ze je to zbytocne, ak protilakty vytvaras, liecia to vzdy LEN prednisonom a ten ti moze predpisat aj tvoj lekar, usetris cas, peniaze

depa
15. jan 2012

@pici može mi zobrat krv aj moj žensky či to musi byt obvodna a čo potom ak by som nemala dost protilatok to potom na umele nebudem moct ist budem musiet počkat ty si už bola na test imunity?

pici
15. jan 2012

@depa no ja neviem co sa konkretne pytas, lebo imonologicke testy sa robia v prahe, takze tvoj doky asi nie

gerdusha
15. jan 2012

@pici ,

no ale to, ze vytvaram protilatky mi niekto musi zistit, nie? to sa nezistuje len na imunologii?

depa
15. jan 2012

len preto sa pytam lebo vlani som bola na umelom ale som potatila a teraz mam už aj strach preto neviem či si mam robit tie imunotesty ked ma ist koncom mesiaca na oplodnenie.

pici
15. jan 2012

@gerdusha zistuje. ale protilatky komplexne sa na slovensku nerobia. na slovensku chyba specializovane pracovisko na zistenie protilatok voci trofoblastu
pozri nasledujuci link http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-4-51 kto ti odporucil imunologiu?

pici
15. jan 2012

@depa daj si radsej vysetrit na hematologii trombofiliu a geneticke testy si daj spravit

gerdusha
15. jan 2012

@pici ,

citala som kdesi tu na MK, ze trofoblast uz robia aj v KE...a mudr bobak mi pisal, ze BI maju zacat robit v 1Q 2012...imunologiu mi nikto neodporucil...som po 2 potratoch, idem z vlastnej iniciativy...uz som napisala asi 5 imunologom a kazdy mi odpise, ze si to MUSIM dat vysetrit...ale z CAR ma nikto neposiela...oni tomu velku vahu nedavaju...ale mna by zaujimali tie vysledky...

pici
15. jan 2012

@gerdusha a hematologiu mas?

gerdusha
15. jan 2012

@pici ,

mam...vsetko ok...ale robili mi ju len u nas v nemocnici, ziadne "velke pracovisko"...takze asi len zakladne...

pici
15. jan 2012

@gerdusha a robili ti aj trombofiliu?

gerdusha
15. jan 2012

@pici ,
to je to zistovanie tych mutacii?

pici
15. jan 2012

@gerdusha ano aj :D

gerdusha
15. jan 2012

@pici ,
no tak to mi robili...aj leidena...vsetko negativne...ale bolo to pred rokom...myslis, ze sa to casom moze menit?

pici
15. jan 2012

@gerdusha nie nemyslim, to je geneticky dane :D tak potom oukej , tak ides na tu imuno?

usacek79
15. jan 2012

@depa
@pici mne v piatok brali krv na test reprodukcnej imunologie a podla toho, co mi vysvetlovali je to prave na tie protilatky, ci nemam prilis silnu imunitu, ktora odmieta "cudzie teleso"...
mam pocit, ze hovorili, ze to robia len od novembra - v BA to robia v laboratoriach Medirex, krv na to asi moze vziat hocijaky relevantny lekar..

gerdusha
15. jan 2012

@pici ,

lekar v brnenskom care mi povedal, ze ohladne leidena napisal svoju phd pracu...a vraj leiden sa moze casom zmenit...

idem na imuno...ale zacinam byt viac a viac naklonena kosiciam

pici
15. jan 2012

@gerdusha ja som myslela na tromfofiliu

gerdusha
15. jan 2012

@usacek79 ,
to znamena, ze podoli praha nebude uz jedine pracovisko, kde to robia?...ci to nie je ta bunkova imunita asi, co?

pici
15. jan 2012

@usacek79 ja pokial viem, ale mozno sa mylim, na slovensku nikto kompletku nerobi, iba v prahe je to specializovane stredisko... ale bavila som sa s jednym odbornikom a domnieva sa, ze je to viac menej empirika... cokolvek ti zistia, daju ti prednison, a na to do prahy ist nemusim... ten je na znizenie imunity