Imunologické testy. Ako to prebieha?

milly001
19. jún 2008

Ahojte babulky
O babo sa snazime uz skoro 4 roky a po 4 neuspesnych IVF pokusoch sme uz uplne na dne. Chcem sa spytat ci niekto z vas bol na imunologicke testy a ak ano, ako to prebieha.

Dakujem

scarlet
13. júl 2010

Cisielko, skús tam radšej zavolať priamo, budeš mať istotu 😉

cisielko
13. júl 2010

@scarlet dakujem za radu ale bola som tam 12.04.2010 takže ak niečo tak viem podať info zase ja 😉

katkaajurko
29. aug 2010

ahojte dievcata

je tu niekto kto bol na kompletnych imuno testoch v Brne - ale to sa to naozaj cele da urobit len v Prahe?

katkaajurko
6. sep 2010

nikto nebol v brne? ja som volala do Brna aj Prahy - vsade som sa pytala na komplexne testy - v prahe povedali sumu okolo 8tisic pre oboch, a v brne pre jedneho...tak som prekvapena - su najozaj v prahe komplexne? 😕 😅

zubrienocka
17. jan 2011

@shandy ahoj, videla som na tomto komentare z aprila 2010, ze nemas velmi dobre vysledky z reprodukcnej imunologie a uz mas v statuse, ze si tehotna 😀 k comu gratulujem. Prezrad, isla si na to IVF, ICSI alebo si prirodzene otehotnela? Dakujem 🙂

shandy
17. jan 2011

@zubrienocka ahoj, dakujem 😵 😵 😵 . No vzhladom k tym vysledkom by sa prirodzene otehotnenie rovnalo zazraku, takze sme absolvovali IVF - ICSI a na treti pokus to vyslo (vlastne na druhy, lebo prvy sme sa k transferu nedopracovali). Drzim palce aj tebe, nech sa zadari 🙂

gerdusha
18. jan 2011

@zubrienocka
@shandy
@katkaajurko
@cisielko ,

baby, da sa v prahe na tej imunologii platit aj v eurach? alebo kartou?

zubrienocka
19. jan 2011

@gerdusha Ahoj, ja idem do KE, takze netusim....

cisielko
21. jan 2011

@gerdusha dá sa kartou aj som tak platila

kikus77
7. feb 2011

@cisielko
@gerdusha, baby kolko ste v prahe platili a ako dlho sate cakali na vysledok?V pondelok mame termin a nejako som si nic nezistovala...

vanule
7. feb 2011

@kikus77 v Praze jsme byli 25.listopadu 2010 a výsledky jsme dostali poštou po 4týdnech. Hodně štěstíčka

dilema
7. feb 2011

este by mohol niekto napisat ake mal skusenosti v KE a v Brne...:D diky

kikus77
8. feb 2011

@vanule
@zubrienocka
@gerdusha
Baby teraz som volala do Kosic do tkanivovej banky a pytala som sa na vysetrenia co robia a vraj robia antiovarialne protilatky, antispermaticke latky a zona pellucida. Je to to iste co robia aj v PRahe? Mam v pondelok termin v Prahe , ale neviem ci ist alebo nie lebo moj lekar v CAR mi povedal, ze aj tak iba prednison a ten mi moze nasadit aj on len ja mam dilemu , ze co ak ho nepotrebuujem a znizim si imunitu a na druhej strane co ak ho potrebujem a budem si to vycitat ☹ Zase na druhej strane je to kopa penazi a nakolko u nas je ICSI iste tak by sa urcite zisli. NEviete mi poradit , PRaha alebo Kosice?

gerdusha
8. feb 2011

@kikus77 ,

ja som nakoniec v tej prahe nebola...zrusila som termin

kikus77
8. feb 2011

@gerdusha preco?

gerdusha
8. feb 2011

@kikus77 ,

1. sa mi zdalo toto vysetrenie /v mojom pripade/ asi zbytocne, ani moj lekar z CARu ho nepovazuje za az tak velmi dolezite
2. v pripade, ze by mi predpisali Prednison, aj tak by som ho nebrala...znizuje imunitu a ja som od novembra PN, pretoze nemam ziadnu imunitu

kikus77
8. feb 2011

@gerdusha a kam chodis do CARu?

gerdusha
8. feb 2011

@kikus77 ,

Reprofit Brno

zubrienocka
9. feb 2011

@kikus77 Ahoj, ja som Prahu ani neriesila. V Kosiciach mi povedali,ze to preplaca poistovna, takze nemam co riesit. Idem tam teraz v piatok, tak som zvedava.

kikus77
10. feb 2011

@zubrienocka Ahoj 🙂 Kosice sice preplaca poistovna, nemusis sa tam objednavat , ale v Kosiciach nerobia trofoblasty co je dost dolezite. Hlavne kvoli tomu sa sa rozhodla nakoniec pre Prahu, da sa to preplatit aj spatne, nie vsetko ale daco vratia a hlavne budem mat kompletne vysetrenie

mery2385
17. feb 2011

ahojte dievčata,chcem sa Vás opýtať,ja som po 3 potratoch(16 týžden,8 týžden a 7 týžden) ale doteraz mi ani v vemocnici ani gynekologička neodporučila imunologické vyšetrenie... mam za sebou genetiku-ta dopadla dobre, potom
infektologiu,endokrinologiu a hematologiu-tu mi našli antifosfolipidový syndrom a trombocitný stav.. ale aj napriek tomu
že som bola liečena na hematologii,a prichala som si injekcie do brucha tak som 3krát potratila.. preto pozeram
dalšie moznosti... neviete mi povedat,keby som mala imunologicky problém tak by babatka tak dlho prežili??? ☹

dilema
17. feb 2011

@mery2385 za odumretie medzi 6-9 tyz. moze casto prave imunologicky problem, ale aj neskor to moze byt, to telo berie plod ako votrelca a bojuje proti nemu akoby to bol nejaky virus a bohuzial odumrie, hmm...takze mozes mat kombinaciu problemov, hemato+ imunita..., aj ked antifosfolipidovy +trombocytny stav je uz asi dost vazne, zvlastne ze ti injekcie nepomohli, brala si aj pred otehotnenim alebo az pocas si zacala pichat?

mery2385
18. feb 2011

@dilema dakujem že si mi odpovedala,aspon niekto 😔 som už z toho zufala... a hladam každu možnost,čo by mi mohla pomôct.. ale zaujímavé je že mi doktorka toto vyšetrenie vôbec nenavrhla..ale chcela aby som išla do Martina na hematologiu,že vraj tam robia dalšie vyšetrenia či nikde inde na slovensku..ale pýtala som sa mojej hematologičky tak vravela že to vôbec nieje pravda,že všade sa robia tie isté vyšetrenia...tak neviem. a tie injekcie som si začala pichať až v 5tom týždni tehotenstva..dovtedy som užívala anopyrin..velmi som dufala že to dopadne už dobre ☹
no a na hematologii mi(až teraz)doktorka povedala že je to dost komplikované ked su tie dva choroby spolu,že nevedia určit presnu davku tých injekcii,keby dala vysoku tak vykrvacam a zomriem ja aj malé a ked malu tak to nezaberie (asi môj prípad).tak teraz neviem či mam dalej skušať ist na to imunologické vyšetrenie,či aj tam nahodou niečo nenajdu.. a neviete mi povedať stačí do Košíc alebo radšej Praha???

nemko
18. feb 2011
mery2385
18. feb 2011

@nemko ale ja som z východu... len ta hematologia ma zaujímala v Martine,kôli tomu že vraj tam robia dalsie vyšetrenia...??? a ty už maš imunologické vyšetrenie za sebou??? bola si na Slovensku alebo v Čachach???

dilema
18. feb 2011

@mery2385 podla mojich skusenosti nerobia vsade na hematologii rovnake testy, rovnako podrobne, zalezi co vsetko ti vysetrili, v MT su naozaj dobri, urobili mi tam podrobnejsie ako v BB, takze zalezi naozaj co vsetko ti vysetrili...ale tie tvoje dve kombinacie su dost zavazne a v tom vidim problem, mozno je to naozaj o tom, to spravne nadavkovat, ktovie, mozno uz pichat pred otehotnenim? ja neviem, len tak uvazujem...co sa tyka imuno si riesim teraz aj ja, clovek nikdy nevie, niekedy sa moze nakopit viac veci...idem do KE, tam si dam urobit co vedia a to co nevedia som si dala urobit v Brne, predsa je to blizsie ako Praha, ale to len kvoli tomu, ze som nemusela tak dlho cakat, do Prahy sa dlho caka, ale na imuno su tam asi naj odbornici, aj ked ta nasledna liecba je aj tak len Prednisonom...mna na imuno tiez nikto neposlal ani mi to nenavrhol, dokonca ani hemato...a to som uz bola po dvoch potratoch, vsetko si manazujem sama a som z toho aj dost sklamana, aki odbornici, hmm....takze ak citis ze chces to imuno, zisti si kam chces ist, objednaj sa a svojmu doktorovi si daj len ziadanku odklepnut 🙂 drzim palce...

dilema
18. feb 2011

@nemko ano? a vysetruju aj bunkovu imunitu, trofoblasty? som to tam nenasla na tej stranke, nevies?

mery2385
18. feb 2011

@dilema a to v košiciach,tak to si zavolala a nepýtali sa ťa že kto ťa posiela a prečo??? poprípade aké vyšetrenia chceš?a už si tam inač bola?to ide aj manžel na spermiogram?nemam o tom žiadne info.. a do toho Brna ked si sa ozvala čo chceli vedieť ako to postupovalo??a kolko si platila?

mery2385
18. feb 2011

@dilema inač ja som volala do martina a tam sa ma sestrička opýtala či chcem vyšetrenie na trombofílny stav alebo na syndrom lepivých doštičiek.. ten trombofilný stav sa mi potvrdil ale syndrom my doktorka povedala že oni robia tie vyšetrenia,ale krv posielaju do košíc,a tak som ju pochopila že z toho mam iba určitu časť... tak teraz mi vzala krv zas na podrobné vyšetrenie plus do košic... tak som zvedava... ☹ výsledky by som mala mať o 5týždnov..
ale to imuno ma fakt štve... ak by ste mi povedali ako to tam prebieha a objednava sa budem rada.pa

dilema
18. feb 2011

@mery2385 do kosic som zavolala do tej tkanivovej banky a doktor mi poslal mailom ziadanky, ktore mi moj gynokolog orazil, v KE mi dali termin a ideme tam aj s manzelom, zoberu nam krv a manzelovi spermiogram, este tam len idem v marci, takze sama som zvedava...on mi povedal ze v porovnani s Prahou neriesia bunkovu imunitu a trofoblasty, trofoblasty su dolezite pokial potracas, tak som patrala kde by mi to urobili a Brno bolo najblizsie, tam som bola, zobrali mi krv a cakam na vysledky, takze tak a uz podla vysledkov budem riesit ze co dalej...