Imunologické testy. Ako to prebieha?

milly001
19. jún 2008

Ahojte babulky
O babo sa snazime uz skoro 4 roky a po 4 neuspesnych IVF pokusoch sme uz uplne na dne. Chcem sa spytat ci niekto z vas bol na imunologicke testy a ak ano, ako to prebieha.

Dakujem

lenka20
19. jún 2008

ano, bola som v prahe ak mas na mysli vysetrenie reprodukcnej imunologie, vezmu krv tebe aj manzelovi plus manzel odovzda ,, material ,, - vysledky sme mali do 3 tyzdnov, skuma sa ci tvorite protilatky - ty proti manzelovym a cudzim spermiam, proti vajickam,obalu vajicka, proti trofoblastu, manzel proti vlastnym spermiam plus mu urobia podrobny spermiogram. je to dost dolezite vediet ako na tom ste predtym ako zacnete riesit dalsi postup. plus ak ti mozem odporucit dajte si spravit aj genetiku obaja, nech vas tieto vysetrenia uz dalej nemataju...ak to teda este nemate. drzim palce - niektorym nam to trva dlhsie milly, ale dojdeme aj my do ciela, neboj 😉

fcielkafcielka
19. jún 2008

lenik - oni nam v Prahe spravia aj podrobny spermiogram?

mili1
19. jún 2008

Lienka ja sa ťa chcem spýtať. Vraj tie vyšetrenia sa robia jedine na Sk v Ke. Ja to teraz zháňam,lebo mi odporučili po mi.abor.nevieš náhodou? ak mi robili v centre horm. profil, robili mi aj tie vyšetrenia proti ováriam, aj spermiám. Mám to na papieri. To nestačí? V Prahe robia aké?

lenka20
19. jún 2008

jedine na pracovisku v prahe robia kompletku a maju s tym dlhorocne skusenosti, v KE nerobia protilatky na trofoblast a to je v tvojom pripade velmi dolezite ak si uz mala MA...mam to potvrdene aj od jedneho velmi mudreho pana, ze v Prahe su o triedu lepsi ako kdekolvek na Slovensku - to je cerstva info zo vcera 😵 len akurat si to sama zaplatis, je to cca 6000CZK.
fcielka ano, urobia tam podrobny SPG a protilatky priamo na manzelove spermie aj zene aj muzovi, lebo niektori chlapci si likviduju spremosky sami....

mili1
19. jún 2008

Díky lenka. Máš na nich aj čislo, aký je tam postup. To je jasné, zaplatím si to, lebo už mám druhý m.a. a teraz všeličo študujem. Ty si na to ako?

fcielkafcielka
19. jún 2008

Lenik dakujem. 😉

milly001
autor
19. jún 2008

Dakujem Leni, si poklad. Tebe tu Prahu odporucila tvoja klinika, alebo si po tych informaciach patrala sama?

milly001
autor
19. jún 2008

Genetiku som zatial robenu nemala. Musim sa na to spytat v centre. Citala som tiez, ze problem moze byt aj v tzv. "natural killer cells" ktore napadaju ebmrya v maternici. Za normalnych okolnosti by sa to diat nemalo, ale v tomto pripade telo poklada embrya za virusy. Zevraj sa na to tiez robia testy, lebo niektorym zenam prave tieto NK cells zabranuju otehotniet.

lenka20
20. jún 2008

ano milly, toto sa zistuje v prahe, su to antofosfolipidove a este nejake latky... to ti vsetko urobia tam. na to pracovisko v prahe som prisla tu na koniku od kociek, co tam boli, ale vidis, keby som bola isla hned za tym profesorom, bol by mi odporucil to iste... cislo kukni na www.upmd.cz - oddelenie reprodukcnej imunologie...
ja som na tom tak, ze po 2IVF a 2KET mam za sebou 2spont.potraty v 6tt, nic moc...
zavolas si do prahy a oni vas objednaju, potom tam prides, vezmu vam obom krv, manzel da spermosky, potom je kratky pohovor s lekarom, popyta sa vas na anamnezu atd. a cakas na vysledky, tie si pridu postou...
na genetiku ta poslu z CAR, len im povedz, nech vam daju papierik, lebo to vam bude treba..

ellianka
20. jún 2008

chystám sa tiež na imuno do prahy a zaujíma ma, či tam potrebujem odporučenie z CAR prípadne od svojho gynekológa...napadlo ma to až teraz ale ako čítam čo napísala lenka, tak to asi nebude potrebné 😅

lenka20
20. jún 2008

eli tam nepotrebujes nic, len sa telefonicky objednat, aj tak si to hradis sama, takze... da sa to nejako aj cez poistovnu vybavit, ale to ti z poistovne poslu kvanta papierov, ktore ti musi potvrdit aj tvoj lekar aj v prahe potom a neviem, ci to stoji za ten stres, asi ani nie... ja som ten stos chytila avyhodila, neznasam papierovanie, mam toho dost v praci 😝

ellianka
20. jún 2008

ja mám podobnú alergiu na papier a cena je myslím celkom v pohode. aj tak sme sa chystali stráviť pár dní v prahe, takže to bude 2 v 1 🙂 a hlavne pokoj v duši 🙂

lenka20
20. jún 2008

aj my sme tak boli vo februari eli, spravili sme si dovcu pardnovu a bolo nam super, ta imunologia akoby bola len taka okrajova 😉 odporucam hotel corinthia towers, je to hned pri metre a taxik odtial do UPMD stoji cca 200CZK 😉

ellianka
20. jún 2008

dík za tip leni 😉 našla som si stránku, hotel vyzerá veľmi dobre. vyskúšame 🙂

lenka20
20. jún 2008

neviem ako to teraz vyjde cenovo, my sme boli mimo sezonu.. ale hotel je krasny, ranajky bohate a je to hned pri stanici vysehrad, len prejdes par krokov... 2 stanice od centra... a uz si objednana eli 😕 ja sa musim tiez objednat na kontrolu, tusim idem zavolat 😀

ellianka
20. jún 2008

leni, ešte som sa neobjednala, chcela som na pár týždňov vypustiť všetky myšlienky...ale nedarí sa 😉
za necelé dva týždne mám pokec s krajkom "čo, ako a kedy" tak som sa chystala zavolať až potom. ako dlho ste čakali na objednanie?
ten hotelík má naozaj super polohu 🙂

lenka20
20. jún 2008

eli ja som sa objednala v decembri okolo 10-ho a termin som dostala 6.2., takze cca 2 mesiace, dost dlho to trva. ja mam pokec tento stvrtok 😉

ellianka
20. jún 2008

hmmm, tak to zavolám skôr, aby sme to mali tak začiatkom septembra.
držím palec na štvrtok, aby ste spolu niečo super vyhútali...hlavne so šťastným koncom 😵

lentilienka
20. jún 2008

Ahojte babiky.
Aj ja som bola na imume v Prahe. Mozem len odporucat. Doktorka ktora vysetruje je dokonca slovenka. Vola sa Katka Drabova. A doktor ktory spracovava vysledky a vsetko prerokovava je MUDr. Madar. Je to fakt spickovy tym. Vrelo odporucam.

lenka20
20. jún 2008

tak ja uz mam termin na kontrolu - 9/9 🙂

dada3
20. jún 2008

Ahoj lentilienka. Čítam, že si bola na imuno v Prahe. Ja tiež rozmýšľam že sa asi objednáme. Prosím ťa kde sa to približne nachádza, Prahu nepoznám a pravdepodobne pôjdeme vlakom.Ďakujem.

lentilienka
20. jún 2008

Ahoj. My sme sli autom. Den predtym. Ubytovali sme sa v hoteli u Bubenicku. Cena bola 350,- Ck/noc. Nic moc ubytovanie ale tak ucel splnilo. Ustav sa nachadza v Prahe 4 - Podoli. Je to asi 10 min. autom od Vaclavaku. Fakt kusok. A je to hned vedla rieky Vltavy. Cize ked pojdes stale popri Vltave, nemozes to minut.

Ústav pro péči o matku a dítě
Podolské nabřeží 157
147 00, Praha 4 - Podolí

dada3
20. jún 2008

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. A vy máte už výsledky? Dopadli dobre?

lentilienka
22. jún 2008

Ano, my uz mame vysledky. Trvalo to asi 4 tyzdne. Prisli domov postou. zistili mi zvýšenú bunkovú imunitu voči trofoblastu (placenta) co znamena, ze v minulosti som uz musela byt tehu, len som o tom nevedela a tym padom som mala dostat hned injekciu, aby telo neodmietlo dalsie tehotenstvo a babenko

dada3
22. jún 2008

Ahoj, to je perfektné že ti zistili príčinu. Aké je to potom jednoduché. Tú injekciu si dostala akonáhle si zistila že si tehotná? Ešte sa opýtam, prečo si nešla u nás na Slovensku na to imuno? Robia to aj v Košiciach že?

fcielkafcielka
22. jún 2008

lentilienka - a aky dalsi postup Ti navrhli?

milly001
autor
26. jún 2008

Ahojte
Volala som do KE a tam nerobia testy na bunkovu imunitu, takze ak to chcete mat kompletne, bolo by lepsie sa objednat do Prahy. Momentalna cakacia doba v Prahe je 10 tyzndov (zevraj kvoli letnym dovolenkam). Kompletne vysetrenie stoji 4,900 CK.

Leni,
Mozem sa este spytat, ty mas tu kontrolu zasa v Prahe alebo v centre na Slovensku?

fcielkafcielka
1. júl 2008

Bre ranko zienky,

toto je SURNY OZNAM!

NA STVRTOK 10.7. MAME TERMIN NA REPRODUKCNEJ IMUNOLOGII V PRAHE, NEBUDEME MOCT IST, NEMATE NIEKTO ZAUJEM?

Su tam dlhe objednavacie lehoty, tak ak to ma niekomu pomoct, napiste mi do IP, prosim. Ak nie zajtra tam zavolam a zrusim to.

anikoad
30. sep 2008

Ahojte kočky,
nebola ste niektorá na imuno vo Viamede v Brne? Môj lekár ma odporučil tam, ale nikde som o tom centre ešte nečítala, máte nejaké skúsenosti, ďakujem.

gregy
1. okt 2008

Ahojte hľada som túto tému a nenašla som tak som založila novú 😖 idem napísať adminovi nech ju zruší ale anikoad aj mňa zaujíma či sa to robí aj inde ako v KE a v Prahe o tom Brne tiež nič viac neviem. Takže kočky prosím hodte neaké rady ....