Imunologické testy v Bratislave. Kde si dať spraviť?

zufalka
4. feb 2008

ahoj baby,chcela by som sa vas spytat ,či mi neviete poradit kde sa robia imunologicke testy v BA? Dočítala som sa ,že jednym z možnych neuspechov IVF možu byt aj zvyšene protilatky,ktore nedovolia embryjku uhniezdit sa.dakujem

tanitta
4. feb 2008

zufalka.. take klasicke zakladne imuno vys. by mohi aj v car robit.. napr Helios v MT s tym uz zacal.. no ale si chcela nieco v BA... kuk sem mozno sa nieco docitas http://www.rodina.cz/scripts/journal/article.AS... aj ked uplne dosledne a imuno zaoberajuce sa reprodukcnou imonologiou su najlepsie v Prahe kuk sem http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-4-51 a na SK v KE v Zdruzenej tkanivovej banke...dr. Bobák

tanitta
4. feb 2008

tu viac popisane o kosiciach imunologii http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?t=683...

cicuska
4. feb 2008

najkomplexnejsie to myslim robia v Prahe.Na Slovensku robi kazdy nieco, aspon tak nam to vysvetloval dr. madar v prahe . Ja som tam s manzelikom bola... ale mozno sa nieco zmenilo aj na Slovensku medzicasom. my sme tam boli v lete 2007. Robia to v Ustav pro peci matku a dite alebo tak nejak...

tanitta
4. feb 2008

ja tiez odporucam prahu... tiez som tam bola....len zufalka hlada nieco v BA....len tam sa nic konkrtetne ohladom reprodukcnej imuno asi nerobi...😒
.. pre zaujmavost este dalsi link http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id...

boniacik
5. feb 2008

Ahoj,

imunologiu robia aj v KE v tkanivovej banke. Dokonca tusim uz vsetko to, co v Prahe.

susienka
5. feb 2008

ahoj 🙂 🙂 🙂 KE kde je ta tk.banka?

ria713
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
boniacik
8. feb 2008

Ahoj Susienka,

je to tusim v lekarskej fakulte, ktora je pri nemocnici, tusim na terase. Skusim doma pozriet a napisem.

susienka
9. feb 2008

ok

dahra
22. jún 2009

Ahojte,
je tu niektora, co toto absolvovala. Zistilo sa nieco? Co sa s tym potom spravilo? Pomohlo vam to?

lara75
22. jún 2009

ahoj dahra, ja som tie vyšetrenia absolvovala v Prahe a zistili mi protilátky proti spermiám a trofoblastu. Na ich odporúčanie mi gynekologička nasadila prednison 5 mg, čo som brala 2,5 mesiaca, potom 2,5 mg dávku. V apríli som išla na KET a podarilo sa 😉

dahra
22. jún 2009

Lara,
dakujem za info. Preco si sla do Prahy? V KE to nerobia?

lara75
23. jún 2009

Nemala som info o KE, čítala som iba o Prahe, plus sme sa rozhodli pre malý výlet do Prahy 🙂

sally2401
13. mar 2013

Ahojte, mne robili imuno testy v BA Medirexe, od včera viem výsledky, aj keď oficiálnu správu ešte nemám, len mi p. Dr. napísala že všetko je v poriadku iba v doplnkových testoch mám málo vitamínu D (čo je normálne cez zimu), tak teraz neviem či sa mám tešiť alebo nie, keďže sa nám už 8x nepodarilo IVF, toto bolo posledné vyšetrenie, ktoré nám chýbalo, tak už fakt neviem kde je chyba, nič nám nezistili.

makovicka53
27. mar 2013

@sally2401 ahoj prosim ta kolko trva kym ta objednaju a potom kym pridu vysledky...co vsetko tam vysetruju, som po neuspesnych IVF tak velmi nad tym rozmyslam...budem ti vdacna ak mi podas nejake info 🙂 vdaka

sally2401
27. mar 2013

@makovicka53 ja som to riešila od novembra, len mne trvalo kým som pozháňala ešte správy z Iscaru čo som tam nechala, a nechcelo sa mi letieť do BA tak mi ich poslali mailom. Všetko sme s p. MUDr. Girovskou riešili mailom nakoľko je dlhodobo PN, poslala som jej všetky správy a vyšetrenia čo mám, a ona navrhla ktoré vyšetrenia treba urobiť a poslala mi žiadanky s popisom čo mám na nich zaškrknúť a dať ich potvrdiť svojmu gynekológovi, navrhla imunologické vyšetrenia iba mne, manžel nepotreboval. Takto ti neviem čo všetko mi vyšetrovala bola toho veľa. Potom mi poslala kontakt na kolegyňu s tou som sa dohodla na termíne odberu a prišla som na odber krvi aj s potvrdenými žiadankami. Objednala ma ihneď išla som priamo do Medirexu v BA na Galvaniho 17/B bola som tam 10 min. Niektoré vyšetrenia dávajú robiť v KE tak to dlhšie trvá, hovorili že tak 1,5 mesiaca a aj tak bolo, z Medirexu zaslali všetky výsledky p. doktorke a ona mi vypracovali kompletnú správu aj s odporúčaním a poslala mi ju mailom. Mne nezistili nič iba zníženú hladinu vitamínu D, tak uvidím keď pôjde do Reprofitu a dám to lekárovi čo povie. Ak budeš chcieť ozvi potom ti zašlem mail na p. Dr. Girovskú.

makovicka53
27. mar 2013

@sally2401 dakujem ti krasne....teda najskor je ako taky pohovor s doktorkou...a naco su jej spravy z CAR trochu nechapem...ja som myslela, ze to staci objednat sa, povedat preco si tam a zoberu ti krv 🙂 ale asi si to moc lahko predstavujem...nasla som aj v KE ze to robia , len nejak kontakty sa mi nedari najst

sally2401
27. mar 2013

@makovicka53 správy sú nato aby si urobila obraz o tvojom zdravotnom stave, ako prebiehali IVF, či je partner v poriadku a aký ma spermiogram, ja som jej posielala aj genetiku, aj hematológiu, a aby ti zbytočne nerobila všetky vyšetrenia ak ich nepotrebuješ, lebo to bolo 5 strán A4 žiadaniek a strašne veľa vyšetrení, a všetky som ani nepotrebovala, tak mi vyznačila ktoré potrebujem ja, a hlavne si potrebuje urobiť obraz čo si všetko absolvovala. Ja som prišla na Medirex tu na mk a do blavy to mám bližšie tak som neuvažovala nad KE.

lienkalienocka
31. máj 2013

@sally2401 ahoj, prosim ta, ako si sa tam objednala? mala si nejake odporucanie? alebo len tam zavolam, ze mam taky a taky problem a ma objednaju? dakujem 🙂

sally2401
31. máj 2013

ahoj, skús si tam zavolať, lebo viem čo som to radila tu jednej kočke, tá tam volala a povedali jej že začnú znovu robiť tieto testy na jeseň lebo p. Dr. je dlhodobo na PN, zavolaj uvidíš či sa niečo nezmenilo, odporúčanie som nemala od nikoho iba som posielala správy a výsledky ktoré som mala urobené, genetiku, hemato, spermiogram, a správy z iVF

lienkalienocka
1. jún 2013

@sally2401 dakujem, nieco skusim 😉

orgovan
13. aug 2013

@boniacik
@susienka
@dahra
@makovicka53

dievcata, prosim vas, mne povedal lekar z caru, ze potrebuje imunologicke vysetrenie, ktore dava imunolog - mozem ist podla vas rovno do tych kosic? vraj to potrebuje kvoli legislative od imunologa....prosim, poradte mi....

usacek79
13. aug 2013

@orgovan myslis klasicku imunologiu alebo reprodukcnu?
Reprodukcnu uz robia aj v BA v labakoch Medirexu a teda ich zmluvni lekari ti mozu vziat krv a poslat to k nim...
pokial viem, vacsina lekarov posiela krv k nim, ale asi bude najlepsie, ak zavolas priamo do Medirexu a povies, aky mas problem a teda ci ti poradia, kam mas ist, aby sa tvoja krv potom dostala k nim..
ja som bola priamo u nich (cez znamu), ale to sa asi bezne neda, no kazdopadne sa aspon nebudes musiet trepat do KE..
na stranke maju kontakty, ta klnicka imnulogia je "pre teba" zaujimava, tak skus bud mail alebo tam rovno cinkni 😉
http://www.medirex.sk/vseobecne-informacie/labo...

orgovan
13. aug 2013

@usacek79 volala som tam, odporucili mi dr. Kertysa, ze s nim spolupracuju, priamo k nim sa neda ist, ale po telefone mi bol ten dr. dost neprijemny, ani ziadne referencie som na neho nenasla.... chcela by som ist do tych kosic. potrebujeme reprodukcnu imnulogiu - tam to robia, len neviem, ci to bude v care stacit. Lekar v care daco spietal, ze potrebuje to od imunologa....ale zasa vela reprodukcnych imunologov asi nie je, ked v BA je len 1....

usacek79
13. aug 2013

@orgovan jaaj, no tak to ti neporadim, zas ak chces ist do KE radsej, tak chod...

ja som nasla v BA este toto - http://www.ucrm.wbl.sk/Kde-nas-najdete.html
a toto - MUDr Juraj Hanzen, Líščie údolie 57, 842 07 Bratislava, mail hanzen@hpp.sk - tie je to repro imunolog..

makovicka53
13. aug 2013

@orgovan skus zavolat do KE a objednaj sa....ale ak ti staci klasicke imuno vystrenie tak chod za normalnym imunologom a vysledky budes mat skorej...reprodukcna imuno trva dost dlho v KE 2-3tt , no ja uz cakam vyse mesiaca, vraj im cosi chyba a este k tomu cerpaju dovolenky....ake imuno vysetrenia to vlastne potrebujes? 🙂

orgovan
14. aug 2013

@makovicka53 potrebujem reprodukcnu imuno - ale sprava pre mojho dokiho musi byt od imunologa, nestacia mu len vysledky z labaku, potrebuje tam mat napisanu nejaku spravu k mojmu zdravotnemu stavu od imunologa...

makovicka53
14. aug 2013

@orgovan ahaa no v KE to pisu hned pod vysledky...

orgovan
14. aug 2013

@makovicka53 vdaka, ideme teda tam, k Dr. Bobakovi, po telefone velmi mily clovek, snad nam daco pomoze.

makovicka53
14. aug 2013

@orgovan oki drzim palce 🙂