Injekcia na ukončenie laktácie

axaris
17. dec 2014

Dievčatá prosím o pomoc. Cez víkend som odstavila malú, užívam homeopatika aj parlodel na zastavu tvorby mlieka, mam plno vedlajsich ucinkov a prsia stale priserne bolestive a naliate hrckami. Sestricka u obvodneho dr.mi kazala ist urcite ku gynekologovi na injekciu ktora laktaciu ukonci...no on o ziadnej takej injekcii nevie. Prosim o radu ak niektora poznate jej nazov. Dakujem velmi pekne

monicm
17. dec 2014

@axaris toto som našla,nepoznám,ale možno pomôže http://www.mamatata.sk/node/63172

leeenka26
17. dec 2014

Ahoj poradim z vlastnej skusenosti. Odstriekat do ulavy, salviovy caj a do par dni mas pokoj. Ak ti robi parlodel zle neber ho a injekciu nepoznam ani ja. Tiez som mala velmi naliate prsia a aj hrcky ale vzdy som trosku odstriekala a posrupne to same zmizlo.

lucianak
17. dec 2014

Neviem, či injekcia, ale tabletky sú určite, no vraj to je riadne svinstvo... Skús ricinus comunis 30ch, ono sa nestratí zo dňa na deň, ale postupne... 😉

marbalulka
17. dec 2014

Mne dali prave tuto injekciu do zadku, neviem ako sa to vsak volalo, je cudne, ze to gynekolog nepozna. Lieky som mala medocriptine, o parlodeli som pocula, ze vela zenam byva z toho zle. Neviem, ako si prestala kojit, ci zo dna na den, podla mna to musi ist postupne, do stratena. Skus si trochu odsat, kym sa ti neulavi, mozno to bude treba ja neviem 2x denne, po par dnoch skus len raz. A henten liek ani neber, ked ti robi zle

teada
17. dec 2014

to sa nestrati zo dna na den, ja by som to liekmi neriesila..skus odstriekat a oviaz sa, aby si bola stiahnuta, mliecko sa bude menej tvorit az sa prestane..

piskotka3008
17. dec 2014

Ja o ziadnej injekcii tiez nemam tucha. V tvojom pripade sa najcastejsie pouziva bromocriptin, ale zamava to s krvnym tlakom. Pi salviovy a matovy caj, alebo nieco co to obsahuje, odstriekat trosku-len aby to nebolelo a event prsia pevne akoby omotat. Su istotne aj nejake homeopatika, ale konkr nic nepoznam.

lucinocka
17. dec 2014

@axaris skus petrzlenove listky do podprsenky, mne pomohli...prijemne chladnia, zmiernuju napatost a znizuju laktaciu

dadka28
17. dec 2014

@axaris ahoj,mojej sestre to pichli fuu ale myslim pred 8rokmi...jedna kamoska sa na to pytala asi 1rok dozadu a neviem koli comu ale len tak to nedaju,to skor sa treba opytat lekara v com bol problem alebo preco nie...neverim ze o tom nepocul dr...hlupost..len chcu mat od toho pokoj,alebo nechcu sa tym zaoberat..mozno fakt to je svinstvo tak to neriesia,neviem
presne sestra mala zapaly,40ky teploty a nenormalne hrudy..hrozna bolest aaach

evittam
17. dec 2014

Treba odstriekávať, a nemala si ju odstaviť zo dňa na deň....A tá injekcia existuje, len tiež neviem ako sa volá...

axaris
autor
17. dec 2014

Dakujem za vsetky rady. Bohuzial o odstaveni rozhodli zdravotne problemy, takze sa nan nedalo velmi pripravit...Mam v tom trosku zmatok kedze uz som pocula mnozstvo nazorov, dokonca sestricka mi povedala ze urcite neodstriekavat....a vraj nech si urcite pytam injekciu , pretoze by sa mohlo stat ze ma budu rezat...no paradne som sa vystrasila:( osobne si tiez myslim ze odstriekat len minimalne do uvolnenia...no su tak tvrde, bolestive ze mi to uz nejde. Dakujem este sa skusim popytat🙂

libka1
17. dec 2014

@axaris to mas cudneho gynekologa ked nepozna o akej injekcii hovoris 😖 sama skusenost nemam ale kolegyna nechcela kojit a veru gynekolog jej predpisal nejake injekcie co jej zastavili laktaciu. Nebola tusim jedna ale bolo ich viac. Nazov tiez neviem zial...

adka31
17. dec 2014

@axaris injekcie sa volaju Agofolin, urcite ich treba vybrat viac a byt pri tom vyviazana. Z vlastnej skusenosti. Nie je mozne, aby gynekolog o tom nic nevedel, predpisuje ich prave on.

evka532
17. dec 2014

vlastná skúsenosť : odstriekať mliečko najviac ako sa dá a stiahnuť prsia širokou plienkou. Mne po tbl na zastavenie laktácie bolo zle, tak kamoška mi poradila toto a zabralo

gloria9
17. dec 2014

@axaris ahoj kazdopadne ja som to urobila tak ze som najprv uvolnila hrudky bud teplou sprchou velmi teplou potom krem ked uz boli v pohode tak som trochu odsala a do velmi studenej vody namocila plienku prilozila a stiahla elastickym obvazom zo začiatku čudny pocit ale neboleli pretoze boli stiahnute a ta plienka fajne chladila tu plienku som namacala kazde dve tri hodiny a snazila sa aj umyvat veci v ladovej vode po troch dnoch sa mi ulavilo laktacia prestavala ked sa pojdes vecer umyt nedavaj na ne teplu vodu a cim skor ich stiahni

dadka28
17. dec 2014

@axaris ak beries tabletky parlodel,tak neodsavat...lebo tym podporujes tvorbu..na noc uviazat prsniky plienkou,uplne stiahnut..ale ak mas take tvrde nie je to sranda,ja by som nad infra lampou zohrievala a manzel nech ti odstriekava...mne to robil takto moj manzel,lebo ja som mala velke bolesti a sama som si to nedokazala urobit,len treba vydrzat tu bolest,inu radu velmi nemam...a ak hoc aj nieco sa podari odstriekat,tak uviazat prsniky/nech sa ti nenalievaju cez noc...no neviem mozno niektore budu proti takto robit...ale napr mne toto pomohlo

dadka28
17. dec 2014

@evka532 @axaris aha pozeram ze mamicka uz tu pisala...fakt snaz sa to trocha uvolnit/musis..pozicaj si od niekoho tu cervenu lampu a uvidis ze ti to pojde same z prs a aspon nieco vystriekat a hned podviazat prsniky..nech ti to urobi manzel{priatel...}pomoze ti to,len musis vydrzat...mne napr nic nepomohlo ani kapustovy list ani nic ine babske recepty,vyskusala som vsetko...drzim ti palce...pre mna toto bolo horsie ako porod,fakt

lenka_21
17. dec 2014

@axaris neviem ake mas zdravotne problemy...ja som bola na operacii - dost vaznej. S kojenim som neprestala, dojcim 2 deti. Normalne som zacala kojit trosku menej, v nemocke ked bolo treba tak som odsala - personal a aj rodina pomohla a ked som sa vratila tak som sa este par tyzdnov zotavovala (deti neboli doma) a tak som tiez podla potreby odsavala. Potom so opat normalne zacala kojit.
Odporuca sa prestat postupne, nie z dna na den a ak budu velmi prsia naliate tak trosku odsat na uvolnenie tlaku a takto pokracovat. Mliecko sa postupne bude tvorit menej. Pokial viem, tak lieky a injekcie velmi nepomahaju, len rozhodia hormonalny system. Drzim palce!!!!

trgypadl
17. dec 2014

@axaris ahoj.my jedine co sme pouzivali boli tbl medocriptine,ako pisu baby trosku odstriekat co to da a potom riadne stiahnut prsniky

axaris
autor
17. dec 2014

@monicm
@leeenka26
@lucianak
@marbalulka
@teada
@piskotka3008
@lucinocka
@dadka28
@evittam
@libka1
@adka31
@evka532
@gloria9

@lenka_21
@trgypadl

Z celeho srdca Vam dakujem zienky, za kazdu radu a cas, kt.ste mi venovali! Velmi si to vazim. Prajem Vam pokojne sviatky a hlavne prezite v zdravi🙂

axaris
autor
17. dec 2014

Mimochodom co sa tyka injekcie kt.som zhanala, v lekarni mi dnes povedali ze uz sa tieto injekcie vraj nepouzivaju...pekne svinstvo, rovnako aj ako tabletky:( co si musime vytrpiet pre tie nase male lasky🙂

slniecko246
19. dec 2014

Čaute baby. Viem, že mliečko sa nestratí zo dňa na deň, ale už viac ako pol roka nekojím a mlieko sa nie a nie stratiť. Nie, že by som mala prsníky naliate, alebo že by ma boleli, ale keď si ich stlačím, tak mliečko ešte stále vytlačím. Nie je to divné??? Poradí niekto? Lieky som žiadne nebrala, dúfala som, že sa mliečko časom samo stratí a na gynde som tiež nebola 🙂.

borina19
8. nov 2020

@leeenka26 ahoj, aj keď je to už stará téma chcem sa ta spýtať ako sa ti to mlieko stratilo. Odsavam aj každe 3 hodiny do úľavy ale ešte nič, stále ich mam plne a robís sa mi hrčky..

leeenka26
13. dec 2020

AHoj, asi uz pisem neskoor, ale odstriekat len do ulavy, urcite nie kazde 3 hod. Cim viac a castejsie budes odstriekavat, tym viac sa bude mliecka tvorit