Inzulínová rezistencia a PCO. Ako ste liečené, ak sa snažíte o bábo?

deb
3. apr 2009

Má niekto toto spojenie? Ako ste liečené?

och
20. apr 2009

kaciatko mne nerobili ziadne vysetrenie stitnej zlazi 😀

mne to zistili na zaklade HP a UTZ a toho ze som prestala mat ms 😝 😝 metrofin a siofor je to iste 😉 ale je to len na zlepsenie toho strebavania glukozy a inzulinu, samotne PCO to neriesi kedze, ako som sa niekde docitala, je to porucha hormonalna na zaklade produkovania hormonov z mozgu, ci tak nejako 😀 😀 😀 da sa s tym krasne zit 😉 a neboli to 😉 😀 😀 chvala bohu 😀

ja som ho proste vyriesila laparkou a mam na chvilku pokoj 😀 siofor mi zivot nezachrani skor mi rozhadzal cely imunitny system 😝

riska
20. apr 2009

jancos, ja som mala presne tie iste problemy s duph ako ty... volakedy som ho brala od 5DC a MS mi chodila presne na 28DC...naposledy mi ho predpisala od 15DC. prvý menzes prišiel na nejaký 35DC, potom 29, 26 a vrchol bol ten posledný, ked som začala špiniť na 22DC, špinila som 2 týždne a potom som mala ešte 10 dni menzes 😠 tak teraz mi doktorka vysadila aj duphaston... už som niekedy zufala, to hnusne pco si so mnou robi, čo len chce 😖

baby, čo si myslite, treba pri našej diagnoze dať vyšetriť štitnu žlazu alebo nie?

jancos
20. apr 2009

diky riska za info, uvidim ako to pojde dalej, mozno skocik ku gyn, ale este neviem.
podla mna je dobre dat vysetrit stitnu zlazu, ale je pravdepodobne, ze ked ti robili hp, tak tam boli aj hormony stitnej zlazy, len si o tom moznio nevedela, a keby hodnoty bpoli zle, tak by ta asi poslal gyn za endo. ale spytaj sa pre istotu. stitna zlaza ovplyvnuje ms, ovulaciu a tym padom aj schopnost otehotniet.

kaciatko81
21. apr 2009

och, co ti na to povedat? myslela som hormon stitnej zlazy a ten ti asi robili... ten je celkom dolezity. mna sa tiez dr pytala, ci sa na stitnu neliecim a ked som povedala, ze mi v lete boli robene testy a vsetko v poriadku, tak povedala, ze ok. hp a sono je naozaj asi najspolahlivejsie na zistenie pco. tie lieky su nasadzovane kvoli ir, ale niektorym to pomoze ovulovat. neriesi to problem, to mas pravdu. da sa s tym zit, len bohuzial sme nachylnejsie na niektore ine veci.. ale ako sme sa uz bavili, o tom radsej nehovorit...

ivanita13
5. jún 2009

Ahojte,
mam PCO syndrom uz diagnostikovany par rokov. Nerobilo sa stym vela, pokial nechcem otehotniet. Teraz sa snazim otehotniet uz pol roka mala som Clomifin, 3 krat vzdy s vysou davkou, chodila som casto na ultrazvuk ale "vajicka" nenarastli. Teraz sa rozhodol moj doktor ako dalsi krok spravit laproskopicku operaciu.
Ake mate skusenosti, je rozumne podstupit ine moznosti a operaciu radsej odlozit. Alebo je operacia dobra na zistenie inych faktoroch, ktore pri beznom ultrazvuku nie je vidno.
Prosim poradte mi, pripadne aky postup liecby bol zvoleny u vas!

pralinka25
5. jún 2009

ivka pod do temy Syndrom P(re)CO

janie80
26. jan 2012

ahojte dievcata, chodi sem este niekto? u mna je podorzenie na inzulinovu rezistenciu a PCO... este ma cakaju vysetrenia na potvrdenie... zatial som k tomu nasla toto http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf... ale este si to musim nejako prelozit do ludskej reci... 😅

beruska2111
2. mar 2012

mile babulky chcela by somporadit mne doktorka potvrdila pcos s inzulinovou rezistenciou neviem co to je presne ale povedala my ze to je ten problem preco nemozem otehotniet.Treba to liecit ale nemohla my dat nic lebo som odcestovala a vraj musim byt pod kontrolou.Neviem co stim teraz.Viete byvam v uk .Objednala som sa tun u lekara tak som zvedava ci my nieco daju alebo ci stim nieco urobia ,Mam strach ze sa babatka nikdy nedockam .Tu v anglicku su hlupy doktory .Nevie my niekto poradit ze ci si nemozem kupit na to niejake tabletky kto stym ma skusenost Za otpoved a radu dakujem

stellamaris
2. mar 2012

@beruska2111 mam tu istu diagnozu,daj si predpisat nieco na znizenie cukru(ja mam Metformin)u diabetologa,ked budes mat stastie,tak sa babätka rychlo dockas ako ja 😉

beruska2111
3. mar 2012

stellamaris Dakujem za odpoved.Ako som pisala dnes som bola u doktora a ten hlupy doktor nic nevedel a povedal ze on nerozumie co chcem takze nic .Hlupe anglicko a hlupi doktory. 😠

stellamaris
5. mar 2012

@beruska2111 tak to by si mala skusit na Slovensku,ked tam budes,ja som pocula uz o mizernom anglickom zdravotnictve 😔 neviem,kde si zdravotne poistena,ale ja by som to tak skusila 😉

zumike1
6. mar 2012

ja mam tiez PCO syndrom, a brala som SIofor/metformin/ bola som na Umelom oplodneni, ale bohuzial negativny vysledok, odvtedy napravili nieco na krcku/Loop/, vyliecili zapal, bakteria atd. a zachvilu znova zacnem stimulovat na UO, a znova budem brat Siofor....pomaha to pri tvorbe vajicok...

ematko29
20. apr 2013

Ahojte žienky,potrebovala by som vedieť či môžem mať inzulínovú rezistenciu,aj ked som mala cukor pri obvodnej lekárke v poriadku.dakujem za odpovede

reni25
20. apr 2013

@ematko29 Ahoj, podla mna mozes mat, lebo aj aj som mala cukor v krvi poriadku..a aj zato mam inzulinovu rezisteniu...vedia ti ju vysetrit velmi jednoducho...podla mna chod na to vysetrenie, a ja som cakala a nesla som a dopoadla som tak ze mam a musim uzivat teraz lieky a este sa nam nedari babatko☹

ematko29
20. apr 2013

@reni25 dakujem za radu,ja už detičky mám chvala bohu ale liečila som sa aby som ich mala klostilom.Ale riešim moju anovuláciu ahak brat necem,pritom myslím,že mám aj pco aj ked mi to nikto nediagnostikoval lebo mám,zvýsený testosteron,mám nadváhu sice nie vela ale aj tak ,anovuláciu akurát cisty nemám

reni25
20. apr 2013

@ematko29 aha rozumien, aj ja mam sice jedno dieta ale chceme dalsie a teraz sa nedari, tak preto som podstupila tieto vysetrenia..ja mam hormony v poriadku....len PCO a IR.a je jeden vyzivovy doplnok Inofolic.ja ho beriem uz dost davno a mam ovulaciu..co som doteraz mala iba pomocou clostilu.

ematko29
20. apr 2013

@reni25 aten inofolic kúpim aj v lekárni či ho musím objednať z netu?Mám isť na kontrolu ku endokrinologičke v máji tak sa snou porozprávam .a prajem nech sa vám skoro zadarí ,ked už je ovu tak hadam skoro bude bábo 🙂

reni25
21. apr 2013

ahoj, ano ten inofolic vies kupit v lekarni..mne ho objednavaju....inac len nejak v january sa dostal na slovensko.......
http://www.lejdy.sk/pre-snazilky/inofolic

valika_val
8. okt 2013

nema niekto zaujem o siofor?

isabelle82
18. nov 2013

Ahojte spolubojovnice som tu nova a mam pco, stitna zlaza a inzulinova rezistencia. Jedno lepsie ako druhe na to aby som za dva mesiace z nicoho noc nabrala 9kg. Nasadili mi pptom metformin. Beriem to uz 4 tyzdne a nicsa nedeje. Vaha neklesa, ani chut do jedla. Beriem 2x denne 500mg. Ma tu niektora skusenost ze po nasadeni metforminu sa priberanie zastavilo ba dokonca schudli???

kokolienka
19. nov 2013

Ahoj @isabelle82 mne zistili PCO pred mesiacom a gynekolog mi dal siofor 2 x za deň a siofor. A doporučil mi schudnuť, tak sa mi podarilo zatedy schudnuť 5 kg a dufam, že ešte vaha pôjde dolu a aj viaceré baby hovorili že pomocou metforminu schudli. Bola som v piatok na kontrole a povedal, že sa vaječníky nepohli a dal mi vyvolavačku a za 9 dni začnem brať clostil a kupila som si aj Gynex kvapky. Tak uvidim či to pomôže.

isabelle82
20. nov 2013

@kokolienka no dnes som sa dozvedela u lekarky po meraniach ze mam len 3% tuku nad normu a vela svaloviny a preto som pevnejsia od decka ale aj tak schudnut musim. Dietna sestra mi upravila stravu tak hadam to pojde.

gombicka24
20. nov 2013

odporucam clanok o PCO - nie je ani tak dolezite kolko, ale co jete.-)
http://www.fertility.sk/sk_SK/special/search/sy...

beyby
25. nov 2013

Ahojte, chcem sa opýtať, máte niektorá skúsenosti s INOFOLICom? Otehotneli ste? Za ako dlho? Ďakujem 🙂

dankariska
26. nov 2013

Ahojte, predam Pregnyl 5000 (Picha sa pri dozreti folikulu na spustenie ovulacie), so zarukou do 02/2016. 1kus za 10eur. Zvysil sa mi, uz ho nepotrebujem a neviem co s nim.

dicinka1
24. júl 2014

baby,nemate niektora siofor,metformin,metfogammu???co uz nepotrebujete?zišlo by sa mi to..

hanka8686
26. jún 2015

Predam Metformin ( Siofor), zvýšili mi 3 balenia. Pokial niekto použiva a chýba mu, ozvite sa v správe.

korticka
9. nov 2015

@hanka8686 Ahoj...prodáváš ještě ten Metformin? chtěla bych koupit...děkuji za info 🙂

henka152
31. júl 2016

Ahojte, som tu nová a rozmýšľam nad tým , že si dám dobrovoľne spraviť testy na izulínovú rezistenciu. Mám PCO, menštruáciu som mala pred 6. mes., mrcha príde až po vyvolávačke alebo duphastonu. Absolvovala som 1x insemináciu a 1x IVF, žiaľ neúspešne. Dostala som aj hyperstimulačný syndróm, takže mi embryo vložili až o 3 mesiace, totižto som ani maternicu nemala super. Momentálne neberiem nič, už po 3 rokoch užívania duphastonu som si dala pauzu, začala som cvičiť tkz. AVIVU na posilnenie panvy a prekrvenie, ani to mi nepomohlo. Teraz veľmi rozmýšľam či mám alebo nemám ísť na testy, alebo či to vlastne môžem mať či nie, čo by ste spravili, bo mňa moja gyn neposlala nikde. Len po clostybegide a pregrile na umelé. Ďakujem vám dopredu za rady 🙂

martinkaq
21. okt 2017

@ematko29 ja som mala u obvodnej cukor ok a ked ma gynekologicka poslala na vyšetrenie IR tak mi ju tam aj potvrdili