Inzulínová rezistencia a PCO. Ako ste liečené, ak sa snažíte o bábo?

deb
3. apr 2009

Má niekto toto spojenie? Ako ste liečené?

jaruska74
17. apr 2009

takze myslite ze keby som schudla je vacsia pravdepodobnost ze otehotniem?

jancos
17. apr 2009

urcite mas pravdu riska, ze je to individualne. poznam babu, co je pripad ako ty, nemala problem s kilami, a pomohlo jej len umele, ale aj babu, ktora len trochu schudla a bez liekov otehotnela. len by bolo od lekarov fer, keby vsetko zenam vysvetlili, ze sa to da skusat aj tak aj tak, a nech sa kazdy rozhodne, co mu vyhovuje. urcite su aj take, ktore nemaju problem s liekmi a na prirodu sa nechcu spoliehat a aj to sa da pochopit. horsie je, ked niekto nevie, ake ma moznosti. urcite metformin treba skusit pred umelym, ci nepomoze.
ake bylinky a vitaminy si inak skusala? ja uz som myslela, ze s prirodnymi liekmi koncim, ale neviem, ci teraz nebudem musiet snazilkovanie prerusit na 4 mesiace, tak by som mozno este nieco prirodne sksila. ked sa ti chce, napis. dik a drzim palce kazdopadne 🙂

jaruska74
18. apr 2009

ja som skusala metformin........a nic, prirodzene to neslo aj tak, ale u nas je problem u manzela. Keby to bolo take jednoduche tak schudnem, ale akosi mi to neide :( nie ze by som bola tucna, ale takych 5 kil dole by ma potesilo,uz som aj na umelom bola aj som pekne na prvy krat otehotnela, ale V 9tt potratila :(

jancos
18. apr 2009

to mi je luto jaruska. urcite sa treba pokusit trochu schudnut, ci to na tie hormony nezaberie, ale ked je problem v muzovi, tak to asi nepomoze. ale aj tak som citala, ze zeny s pco maju vyssie riziko potratu, ale ked schudnu, tak je to riyiko mensie. ja som pred prvym babom schudla z 95 na 80 a zabralo to a teraz ked sa snazime o druhe som isla z 97 na 77 a zatial nic. ale niekedy schudnut 5 kil je tazsie ako 20. ja som si vzdy dala na misky vah babo na jednu stranu a maskrtu, na ktoru som akurat mala chut, na stranu druhu a takto isli tie kila dole. tak uvidis ako to bude u teba. drzim palce 🙂 nech sa dari

riska
18. apr 2009

jancos, brala som femigard, sarapis, materskú kašičku, bylinky od Podhornej, alchemilku a ešte vitaminy - Zn, B, kyselinu listovú, magnezium... niekomu to pomahu, ale mne to velmi nezaberalo 😖

kaciatko81
18. apr 2009

baby, neobuvajte sa do shaarky, nie kazdy lekar tieto veci riesi rovnakym postupom. je pravda, ze pri clostyle by ju mala dr sledovat, ale pokial viem, nie je jedina, co to nerobi... kazda z nas sa snazi robit to najlepsie co vie a doverovat svojmu dr... podla mna chudnutie a alternativna medicina su fajn, sama sa snazim schudnut (aj ked u mna pco bolo, ci som vazila menej alebo nie), vyhybam sa liekom, ked sa da, ale teraz asi idem spoliehat na dr a robit, co povedia 😔 ak bude aspon jedno babo, potom to mozno skusim znova cez alternativnu medicinu

riska
18. apr 2009

kaciatko, ja sa do shaarky neobuvam, prave naopak... tiež som chodila ku gyn, ktorý vôbec nič ohladom mojich problemov s otehotnením neriešil... odmietal mi spraviť vyšetrenia - vraj načo, nikde ma neposlal, aj do CARu som išla sama... takto som fungovala skoro 4 roky 😠 jeho odpoved na všetko bolo, ste mlada 😖 a na všetko predpisoval duphaston ☹ potom ma to fakt nas....., vzala som si kartu a zmenila som doktorku, ktorá mi hned na 1. konzultacii spravila rozne odbery, stery, ktoré potom viackrát zopakovala...okrem toho ma hned poslala na genetiku a hematologiu. absolutne jej doverujem, čo sa o 1. doktorovi povedať nedalo ☹
takže aj shaarke som chcela povedať, že ak nie je 100% spokojna s doktorkou, nech ju zmeni, dnes to nie je problem...
lebo ja si teraz trieskam hlavu, že som zbytočne stratila 2-3 roky čakanim na zazrak 😔

jancos
19. apr 2009

urcite sme sa nechceli do nikoho obuvat 🙂 len je asi dobre vediet si porovnat ako ktory doktor funguje, ale urcite je kazdy pripad individualny. ja mam tiez zlu skusenost s mojou predchadzajucou gyn, tak si myslim, ze niekedy vymena doktora pomoze. ale nie je to vzdy a shaarka sa urcite rozhodne spravne. je dobre kaciatko sa spoliehat na dr, len to musia byt dobri doktori. doveruj ale preveruj je moje heslo 🙂

riska dakujem za info, asi nieco z toho skusim, len este premyslim, ze co. ja beriem ine uz dlhsie a verila som, ze to pomoze /robili sa aj vyskumy a zeny s pco po nich mali castejsie ovulaciu/, no neviem, asi mi to prave teraz nie je sudene 🙂

kaciatko81
19. apr 2009

v pohode. ja len mam pocit, ze shaarka je zatial viac-menej spokojna. jancos, ja suhlasim s tym, ze dr musia byt dobri... tiez som menila...

riska
19. apr 2009

jancos, čo užívaš? 😉

jancos
19. apr 2009

riska, je toho viac a objednavam si to z usa, tak ti napisem angl nazvy,
Vitex 750 (Chaste Tree Berry)/stimuluje tvorbu progesteronu/, u nas je nieco podobne agnucaston, ale je tam menej tej latky, Inositol /mal by zlepsit ovulaciu/, NAC (N-Acetyl Cysteine)/proti IR a testosteron/, d-Pinitol /proti IR/ , Saw Palmetto/Pygeum/Nettle Root /potlaca testosteron/, a potom vitaminy a mineraly asi ako vacsina.
potom nejake kvapky od jonasa, velmi tomu neverim, ale sestre to pomohlo pri jej probleme, tak ma na to nahovorila.
ked nic ine, myslim, ze tie na IR mi zabrali, ale isto to neviem. pred prvym babom som brala iba kvapky od jonasa, duphaston a metformin cca 2 tyzdne a otehotnela som po 2 rokoch snazenia. neviem, ci som aj nebola uz tehotna, ked som ten met zacala brat. coskoro uz asi prejdem na met z prirodnych, lebo sa nedari, ale moze to byt aj preto, lebo beriem vela atb, stale mam uro-gyn infekcie, tak neviem, ci este nepockam s tym metom. tiez sa asi budem musiet dat zaockovat proti kiahnam a potom sa 3-4 mesiace nesmie otehotniet, tak neviem presne, co mam robit. blbe je, ze velmi mojim doktorom nedoverujem, tak sa nemam s kym poradit. ale snad sa to vyriesi samo

🙂

jaruska74
19. apr 2009

jancos a ty si uz daco obsovovala, mas za sebu dajake uspechy /neuspechy? uz nejake babatko?alebo umele za sebou?

jancos
19. apr 2009

zatial jedno uspesne babo🙂 tak ako som pisala vyssie, teraz sa snazime a zatial nic, tak neviem, ale verim 🙂 asi to chce este trochu viac casu. teraz bude nasledovat liecba metforminom, potom clostil a ked nic tak umele. metformin mi predpisali uz asi pred pol rokom, tak uz ho asi zacnem pomaly brat, aj ked sa mi do toho nechce ☹

pralinka25
20. apr 2009

no ja si myslim ze je dobre vyskusat vsetko. Ja tiez beriem metformin ako som uz pisala a chodim po lekaroch. Kazdopadne pristupim na akukolvek liecbu aku mi daju, ale okrem toho sa snazim robit aj nieco navyse. Tiez sa snazim schudnut (zatial sa mi podarilo 10 kil a planujem pokracovat) Brala som gynex a asi ho budem brat zas lebo odkedy som ho vysadila tak mi nechodi MS, pocas uzivania mi chodila aspon ta. Este sa odporuca zmenit aj zivotospravu, jest zdravsie a hlavne vela vlakniny, zeleniny.

Ja to beriem tak ze treba pouzit vsetko co sa ponuka a najlepsie skombinovat medicinu s prirodnymi moznostami.

och
20. apr 2009

ahojte damy 😀 ja len aby ste vedeli 😉
mam PCO a pozitivnu IR, pchali do mna duphaston na ovulaciu a siofor 😀 😀 a tak sa jedneho krasneho dna stalo, ze som chytila alergiu na siofor vo forme zihlavky 😀 😀
aj tak si myslim ze pchat do seba vsetky mozne lieky je blbost, bo niekomu pomozu a niekomu nie
momentalne som po OPU a hrdou mamickou 9 parbunkovych embriii 😉

kaciatko81
20. apr 2009

ako pise pralinka, asi treba skusit vsetko, co je v nasich moznostiach a popritom verit nejakemu dobremu dr. a verit, ze to dotiahneme do uspesneho konca 😵
och, gratulujem k embrijkam, dufam, ze sa im bude darit. kde sa liecis?

och
20. apr 2009

kaciatko gyn-fiv 😀

jancos
20. apr 2009

pralinka, 10 je super, si predstav, ze ja som dala dolu 20, ale bolo z coho, este by som takych 10 dala, ale ide to pomaly a je to v podstate vedlajsie, keby ze sa podari otehotniet.
drzim palce, ochi, aj embrijkam 🙂

este som sa chcela spytat, nemali ste niektora problem s duphastonom? ani to nie je tak problem, ako skor nieco, co si neviem vysvetlit. beriem 11. az 25. den cyklu, aby som na cca 28. dostala MS. ale uz druhykrat sa mi stalo, ze 23. alebo 24. den som uz zacala krvacat. nevie niekto, preco to moze byt? ked som bola na folikulometrii cca 12. den tohto cyklu, vajecniky vyzerali, ze spia. vacsinou mavam kopec nedozretych folikulov, tak ako maju zeny s PCO, ale teraz tam nebolo nic, tak som myslela, ze mozno pride ovulacia neskor. ale asi to bol omyl, lebo potom by mi asi ms neprisla skor. tak ak nahodou niekto mate podobnu skusenost s krvacanim a duphastonom, napiste prosim. vdaka

deb
autor
20. apr 2009

jancos o duphastone je písané v inej téme. tam to rozoberajú podrobnejšie.

kaciatko81
20. apr 2009

jancos, mne sa toto stalo ked sa mi snazili upravovat cyklus dvoma liekmi-provera a mestranol... mala som dobrat a po 2 dnoch dostat ms a ja som ani nedobrala a mrcha bola tu... ale bolo to davno presnejsie ti uz k tomu nic nepoviem 😅

hiva
20. apr 2009

mne vo Ferticentre diagnostikovali PCO...ale posllai ma naspat ku gyndosovi na dodiagnostikovanie laparoskopicky.....momentalne som ale bez gyndosa, lebo ten moj dal vypoved....ale dnes idem k jednemu sukromnemu, ale na priamu platbu....nechcem si dat u neho robit testy, lebo ma to vyjde velmi draho....ale myslite, ze by ma mohol aj obvodak poslat k endokrynologovi pripadne k diabetologovi na vysetrenie inzulinovej rezistencie?....inak tie, co mate IR, mate problemy aj s menstruaciou?....ja s nou nemam problem....vzdy pride sama tak okolo 40 DC....

kaciatko81
20. apr 2009

hiva, mna k diabetologovi posielala gynekologicka, ale k endokrinologov ta moze poslat aj obvodak. myslim, ze problemy s ms nesposobuje ir, ale pco... teda ir sposobi pco a potom vlastne problemy s ms. dobre rozmyslam?

och
20. apr 2009

kaciatko 😀

pozitivny vysledok z inzulinovej rezistencie je jeden z priznakov PCO 😝 to znamena ze niekto ho moze mat a niekto nie 😀 😀
mna na nu poslala gynekologicka pred laparoskopiou 😀 lieky mi tak isto púredpisala gyn ked som jej priniesla vysledky 😉

kaciatko81
20. apr 2009

och, no niekedy mam pocit, ze sa nam tu zacian trosku miesat, ze co je vlastne priznak a co sposobuje cele priznaky... taaaak strasne lahko sa da do takychto veci zamotat 😀

hiva
20. apr 2009

a inak vsetky co mate PCO mate problem aj s MS??? ... je mozne, ze PCO nemam kedze mrchu mavam pravidelne kazdych 40 dni?

pralinka25
20. apr 2009

uz som pocula o babach ktore maju MS ako hodinky a dokonca im vyznacuje aj ovulku a predsa maju PCO

hiva
20. apr 2009

no co uz....uvidime, co dnes doktor povie....nanestastie mi nemoze robit UTZ, lebo som prave dnes dostala mrchu.....no ale aspon uvidim, co povie na moj hormonalny profil a ci mi nieco nasadi....chcem ho ukecat na Clostyl...snad ho stihnem este tento mesiac, ked som dnes este len 1DC, ci?

kaciatko81
20. apr 2009

hiva, radsej si pockaj na dokladne vysetrenie a potom si daj nasadit liecbu

hiva
20. apr 2009

ake dokladne vysetrenia mas na mysli?....na zaklade merania BT nemavam ovulaciu....hormonalny profil vykazuje mierny hyperandrogenizmus (zvyseny testosteron) a na zakladu UTZ bolo identifikovane PCO.....co treba este viac?....IR mi este diagnostikovana nebola, ale nemoze sa to spravit uz pocas uzivania Clostylu?

kaciatko81
20. apr 2009

mam na mysli vysetrenie stitnej zlazy a aj ir... myslim, ze ak sa ti potvrdi ir tak nepotrebujes clostyl, ale riesi sa to metforminon... opravte ma, ak sa mylim...