Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

brundik
23. dec 2007

Uci, neni to tak davno, co jsme se bavily o tom povzbuzeni, vid? A vidis. Drzim vsechny palecky a tesim se na dalsi zpravy od tebe a treba uz i nejake foto 😉 A na dalsi povzbuzeni 😵
Dian, ja mam cykly taky pravidelne a prolaktin presto zvyseny. Prolaktin nemusi nutne zpusobovat nepravidelne cykly, ikdyz je to dost caste. Ale stejne dela neplechu, proto je lecba na miste.
A k tem jednotkam, uz jsem to tady zminovala nekolikrat, ale uz je to douho.
Prolaktin se uvadi ve dvou jednotkach budto v ug/l nebo mIU/l a jejich vztah je nasledovny: ug/l (ng/ml) x 24 = mIU/l
Pricin zvyseneho prolaktinu muze byt spousta (zmeny na mozku, onemocneni stitne zlazy, ledvin jater, stres), ale ty leky, jak jsi, Dian uvadela, na prolaktin vliv nemaji. Jestli se nepletu, tak clostilbegyt se dava na podporu ovulace a duphaston na rust sliznice, takze spis podporuji oplodneni a udrzeni vajicka, nez ze by zvysovaly prolaktin, ktery tomu brani.

tina14
26. dec 2007

Ahojte,som tu prvy krat.Som rada,ze takato stranka existuje.Aj ja mam problem s prolaktinom.Ma hodnotu 130 ☹ Zistili mi ho asi pred 4 rokmi.Dookola beriem parlodel a raz som mala norprolac,ale bolo mi z nich strasne.Dufam,ze sa mi to raz upravi. 🙂.Vsetkym babenkam prajem pekne svatky.Ahojte

xlucka
26. dec 2007

Ahojky, nečetla jsem všechny příspěvky, tak se možná budu opakovat.
Doktor ti předepíše léky na snížení hladiny prolaktinu...(mohu vědět jak vysokou jí máš?),nejčastěji je předepisován např.Mysalfon. Do měsíce můžeš klidně být v pořádku a hned na další cyklus otěhotnět.Samozřejmě to může trvat i déle, jako každé jiné otěhotnění.

Princip: prolaktin blokuje ovulaci, díky jeho snížení pomocí léků dojde k obnově ovulačních cyklů, pak je šance otěhotnět stená jako u ostatní cca půl roku (pouze průměr!!)

ivanka2107
26. dec 2007

ahojte, ja som jana aj ja sa liecim kôli zvysenemu prolaktinu, robili mi aj medokryptinovy test hodnoty som mala zv ysene az na 3500, bola som aj na magnetickej rezonancii, tu som nastastie mala negativnu...predpisali mi parlodel uzivam ho asi mesiac uz po 1tbl 2krat denne....nemam chut ho uzivat...ja uz mam 3 deti a mam aj podvaz, takze uz deti nechcem...nevie niekto, ci tie tabletky aj tak musim brat???

ivanka2107
26. dec 2007

😢 prosim vas odpovedzte mi ak viete...

xlucka
26. dec 2007

Moc dobře nerozumím dotazu, ale pokud děti neplánuješ už žádné, pak není důvod léčit zvýšenou hladinu PRL..
Nebo kvůli čemu??
Ještě dotaz, nekojíš?

ivanka2107
26. dec 2007

nie mam uz velke deti najmladsia ma 6 rokov....doktorka tvrdila, ze musim brat lieky, lebo tym ze mas vysoku hladinu prolaktinu sa ti zvacsuje hypofyza a môze sa ti tam vytvorit nador....ved ja mam uz aj podvaz a deti uz fakt nemusim

ivanka2107
26. dec 2007

je tu niekto, kto uz neplanuje deti??? vidim, ze som tu asi sama.... ☹ ☹ ☹

ivanka2107
26. dec 2007

asi si tu pisem sama so sebou, a to som bola taka stastna, ked som vas objavila...ale asi ostavam znova so svojim problemom SAMA.,... asi kazdemu ide len o deti....a pritom netusia, ze ide vlastne aj o nich... 😖

xlucka
26. dec 2007

Zkus pít drnek obecný,který velmi snižuje PRL, nebo šalvějový čaj, ale ten je spíš pro zastavení již rozeběhnuté laktace...jinak už nevím čím bych poradila, snad tady někdo bude vědět víc.

evicqa
26. dec 2007

ahojte,ja mam problem s vysokým prolaktinom a mam 18 rokov, moj doktor sa so mnou trapi uz dlho ale hladina my zo 4200 este neklesla ani o kusok.uzivam teraz Cabest,mate niekto skusenosti s tymto liekom ? najzvlastnejsie je,ze ked som uzivala Pparlodel a Norprolac mala som menstruaciu, teraz ako som presla na Cabest(uzivam ho len mesiac) menstruaciu nemam .. neviem co si o tom mam mysliet. ahojte Evka

brundik
27. dec 2007

Ivanko, moc rada bych poradila, ale bohuzel nevim. Ted pres svatky tady moc holek nebude, zkus sem urcite juknout po svatcich a kdyztak svuj dotaz vznest jeste jednou, aby nezapadl.
Evicqa, tak bohuzel Cabest mi nenasel vyhledavac, chtela jsem se podivat, co obsahuje za ucinnou latku. Je to dobre napsane? Ale kazdopadne, pokud neni MS, tak se porad s doktorem 😉

tina14
27. dec 2007

Ked to citam,ake vysetrenia maju niektore baby za sebou,tak mam pocit,ze so mnou moj doktor nic nerobi.bola som raz na rontgene hlavy a to je vsetko.co je to ten medokryptinovy test?ivanka a na magnetickej rezonancii si bola preco?

uci
27. dec 2007

dakujem brundik, dufam, ze je to trosku povzbudenie aj pre teba 😉 i ked stale nic blizsie neviem, teraz cez sviatky mi ani krv nespravili, tak len robim testy ako blazniva - zatial uspesne 🙂 ale to vies, kym to neuvidim na UTZ na vlastne oci, tak asi neuverim, este som si snad nikdy tak nepriala, aby bolo uz po sviatkoch
ivanka: bohuzial ti tiez neviem poradit, ono to asi zavisi od priciny, kvoli ktorej je ten prolaktin zvyseny a ako velmi, pokial je to len minimalne, tak sa tym asi netreba trapit, pokial uz nechces mat deti, a len tak mimochodom, tu asi vela dievcat, co by bejby nechceli nebude, kedze je to forum "snaziliek" 😉

lalisek
28. dec 2007

Tina ja mam zasebou ct hlavy a magnetickou rezonanci a vydupala jsem si po ctyrech letech leceni laparoskopii kvuli pruchozi vejcovodum.Jinak na magnetickou rezonanci by te meli taky poslat souvisi to s vysokym prolaktinem.Muze se zvetsovat hypofyza neboli podvesek mozkovy a muze se utvorit rakovina,tak to je pro ne a pro tebe takova kontrola.Kdyz tohle bude v poho,tak je to dobre.Medokryptonovy test neznam ale medokriptyn jsem brala na snizeni prolaktinu.Po ctyrech letech jsem otehotnela nasledne po laporoskoopii.Jestli me protahli 😀 ale mela jsem vse v poradku.Tak se holky nevzdavejte taky se dockate toho vysneneho pokladu 😉 uci testy.....taky jsem si je neustale delala a porad negativni a pritom jsem tehotna byla 🙂 moc jim neduveruji.Drzim palecky 🙂

ella28
29. dec 2007

Ahojte volam sa ela. aj ja mam problem so zvysenym prolaktinom hodnota 44. Mam 3 deti , najmensie ma 8 mesiacov. Moj problem zacal ked mi vyoperovali jeden lalok stitnej zlazy. Beriem parlodel 1 tabl. vecer uz 2 tyzdne
a tiez aj eutyrox to je liek na tu stitnu. Endokrynologicka ma ubezpecila ze ten prolaktin je zo stresu ktory som
prezila pri tej operacii a tiez sa mi zastavill menzes. Ma niekto podobny problem ako ja ?Menzes naskoci sam ked klesne prolaktin?

majca211
29. dec 2007

Ahojte baby.Moja doktorka mi zistila vysoku hladinu prolaktinu prvi krat to bolo 55,63 a druhy krat to bolo 44,55
a normalna hladina je 29,76. Isla som ku nej kvoli tomu ze ma strasne boleli kazdy mesiac prsia a uz som nevedela co mam robit lebo kazdy pohyb alebo dotyk bol bolestivy.
Chcem sa Vas spytat :
Ked pojdem na tu magneticku rezonanciu na medokr.test ako dlho to trva a ako sa dostanem k vysledkom.Poslu mi ich alebo tam budem musiet ist este raz? Budu potrebne este nejake ine vysetrenia?
Citala som si vase forum a este sa chcem spytat?
Ak mam zvysenu hladinu tohto hormonu nemozem otehotniet ani pri nechranenom sexe?

julietka
29. dec 2007

ahoj majca211. ked som ja bola na magnetic.rezon. ponukli mi moznost ci si pridem pre vysledky sama k svomu gynekologovi alebo priamo na pracovisko mag.rezon. Neponukali moznost poslat mi to. Vysledky som mala tusim o tyzden. Mne zistili ze nam malinky nador "prolaktinom" ktory mi sposobuje zvysenu hladinu prolaktinu.
Ak mas zvysenu hladinu prolaktinu je otehotnenie v niektorych pripadoch menej pravdepodobne ale stale otehotniet mozes. Takze ak babetko este neplanujete urcite nedoporucujem nechraneny sex 😉

tina14
30. dec 2007

ahoj julietka.Kde si mala ten nador?Aj ti ho vyoperovali?To si ma dostala do soku.Ja mam hrcku na prsniku,asi tak dvojcentimetrovu,doktor mi povedal,ze to nema nic spolocne,tak neviem.Teraz beriem parlodel,o dva tyzdne idem na krv,tak uvidime. 🙂

julietka
30. dec 2007

ahoj tina14. ja mam ten nador iba 3mm niekde pri hypofyze a kedze je nezhubny nebudu mi ho vyberat / ved je to v hlave. Ja som uzivala viac ako rok medocriptine. to je ako parlodel len od ineho vyrobcu myslim.
a tebe tu hrcku na prsniku chcu vybrat?

majca211
30. dec 2007

Ahoj julietka dakujem ti za odpoved a uz teraz chapem preco ma posiela moja doktorka na mag.rez. .
Pravdu povediac o tomto som netusila lebo doktorka mi len povedala ze tam idem len na to aby mi pozreli ze ci funguje nejaka zlaza a to ze aka som si zistila sama. Vlastne to o aky hormon ide som sa dozvedela od jej sestricky....
Takze nove informacie ma vzdy potesia mala by som vediet este o niecom co mi moja zlata doktorka nepovedala?
Vsimla som si co si napisala tine14. a zaujimalo by ma ze ci to moze byt aj ZHUBNE? 🙂

julietka
30. dec 2007

ahoj majca211. bud rada ze ti lekarka vopred nepovedala ake podozrenie chce vyvratit magnetickou rezon. Ale co som si nastudovala o tychto nadoroch vraj zhubne nebyvaju. Ale mozu sa zvacsovat a vtedy je potrebne ich vybrat lebo mozu sa tak zvacsit ze tlacia na niektory zmyslovy organ a vtedy sa musia vybrat. Ale neboj sa ty take nic mat nebudes. Zvyseny prolaktin vznika zo stresu. takze nestresuj sa a bud pokojna 😉

tina14
30. dec 2007

Julietka,dakujem za odpoved.hrcku na prsniku mi vybrat nechcu.Ziadala som doktora,aby ma poslal na mamograf,ale zevraj na to nemam narok.az ked budem mat 40.A to nevim,ci tu vobec este budem 🙂.Na buduce ho musim pritlacit,aby ma poslal aspon na magneticku.Hlava ta nebolievala?

diana001
30. dec 2007

ahojte
mne pred dvomi tyzdnami zistili prolaktin 4é a v priebehu dvoch tyzdnov beriem sarapisa homeopatika na baze materskej kasicky a teraz som si dala zobrat krv a uz to je iba 18, tak teraz neviem ci je to od sarapisu alebo to bolo vobec dobre v pravy cas urobeny odber

majca211
31. dec 2007

ahojte
tak este by ma zaujimalo ci ten prolaktin sa moze prejavit aj u mladsich dievcat tak okolo 15.
Vacsinou maju tu hladinu zvysenu zeny ktore sa pokusaju o dieta.

julietka
31. dec 2007

ahoj tina14 hlava ma nebolieva. mne sa to prejavovalo nepravidelnou MS. kazde dva tyzdne alebo raz za dva az tri mesiace. teraz je relativne pokoj, vraj mam prolaktin v norme...ale žienky s touto diagnozou by mali byt v starostlivosti endokrinologa. mne po uprave do normalnej hladiny hormonu vysadili lieky.
Ked som sa pytala k endokrinologovi povedal mi doki ze netreba. tak neviem. odvtedy presli dva roky.

majca211-viem ze aj niektore babetka maju zvyseny testosteron, ale ci aj prolaktin mozu mat zvysene dievcata okolo 15 neviem, ale je to dost pravdepodobne

ella28
1. jan 2008

ahojte želam stastny novy rok nech sa vam vsetko splni. citam si tu o bolesti hlavy pri uzivani parlodelu , aj ja ho beriem asi 3 tyzdne a boli ma hlava, ale len na jednej strane tak napiste ako vas boli ta hlava lebo mna to dost otravuje a zacinam si namyslat rozne hluposti

majca211
1. jan 2008

ahojte, vsetkym zelam stastny novy rok, pohodu,lasku a aby vam pominuli zdravotne problemy a mali ste uz len tie najkrajsie chvilky bez problemov pred sebou.
Potrebujem este jednu vec vediet: to ze sa mi zvacsuje poprsie v pravidelnom cykle ma na svedomi tiez prolaktin?

uci
2. jan 2008

ahojte babenky, tak uz som videla prdolu aj na UTZ - je tam 🙂 tak teraz uz tomu hadam aj uverim 😉 ibaze je tam aj cysta, takze to nie je uplne bez problemov, ale hadam sa nejako vstrebe a nebude ma strasit 😝
no a vsetkym vam prajem nech tento rok bude pre vas ten najkrajsi a nech sa vam splni to najtajnejsie prianie!

maruss
4. jan 2008

Ahojte, aj ja Vam prajem do n. roku vsetko dobre,hlavne vela zdravia...Uci dakujem za povzbudenie k braniu Norprolacu ale ja som hrozna, este som nezacala. A to mi teraz meska menzes 32 dni a to som uz dostala dve vyvolavacky.Aj vam tak velmi meskaval? Ale ako tu pisete, naozaj sa moze z vysokeho prolaktinu zvacsovat hypofyza alebo vzniknut nador? A este som sa chcela opytat, ako dlho to musim brat?

Katy84, antidepresiva naozaj zvysuju prolaktin, ako si dopadla po ich vysadeni?
Diana001, ako si sa dostala k tym homeopatikam? Predpisal ti ich lekar alebo ti ich poradili v lekarni, su naozaj take ucinne?
Dakujem za odpovede a drzte sa