Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

diana001
4. jan 2008

tak tie homeopatika melifica a sarapis som vycitala na nete a fakt to zabralo na prolaktin, klesol a citim sa celkovo lepsie vdy ma bolelo brusko prsia od stredu cyklu az do noveho cyklua teraz som v cele dva tyzdne v pohode kao to beriem je to na baze materskej kasicky ale vraj to treba aspon 3 mesiace brat a hormony sa daju do proiadku, ale ja sa citim uz teraz lepsie, takze je to na nieco dobre netreba hned lieky ak to nie je velmi zvysene

maruss
5. jan 2008

Tak to je super ze ti to tak zabralo, ale este som sa chcela opytat, staci si ich vypytat v lekarni? A ake je davkovanie?

tina14
5. jan 2008

Ahojte,aj ja vam prajem do noveho roku vsetko dobre.Som rada,ze tu spominate nejake nove moznosti.Diana001,tie homeopatika si brala aj spolu s liekmi?Teraz beriem parlodel,ale je mi po nom strasne a prolaktin mi vobec neklesa.tak rada by som skusila nieco nove.Citala som tu aj o drnku obecnom,myslim,ze je to caj.Ma s tym nikto skusenosti?

uci
7. jan 2008

maruss: ja som mavala cykly tak medzi 40 - 86 dnami (to bol ten najdlhsi a len tak mimochodom bolo to akorat vtedy ked som tiez skusala sarapis - takze mne vobec nepomohol, skor naopak - strasne mi predlzil cyklus), no a norprolac som zacala brat niekedy okolo 35 dna cyklu a hned po par dnoch dosla ovulka a nasledne menstruacia

barbara
13. jan 2008

baby a ako sa zisti ze ma zena zvyseny prolaktin?

sue13
13. jan 2008

Ahoj. To zisti tvoj gyn. z krvy 🙂 .

barbara
13. jan 2008

a to mu mam povedat ze nech mi to zisti ci to je normalne ked robia vysetrenia ze aj na totok pozeraju ?

sue13
13. jan 2008

Nam sa nedarilo mat babatko, tak sme isli k dokymu a to bolo hned po partnerovom spermiograme prve co mne vysetril. Urcite za opytanie nic nedas... 🙂

uci
15. jan 2008

barbara: len povedz dokymu nech ti spravi hormonalny profil (vacsinou sa to robi tak 3. den cyklu ale aj neskor podla toho aky dlhy ho mas) - z toho zisti ake mas hladiny vsetkych dolezitych hormonov a teda aj prolaktinu ale aj inych hormonov, je to jedno z tych prvych vysetreni, ked sa nedari alebo ked nefunguje cyklus ako ma

uci
15. jan 2008

a este aby som nezabudla, vcera som videla buchat to malinke prdolovo srdiecko 😅 jednoducho uuuuzasneee!

zuzana_t
16. jan 2008

ahojte, kedze sa od leta snazime otehotniet a nic - nechodi ms a pod... tak mi lekarka vcera brala krv na rozbor, a dneska mi povedala, ze mam vysoku hladinu prolaktinu... myslite, ze je to zle? zajtra si mam prist po nejake lieky na znizenie hodnoty ☹

uci
17. jan 2008

zuzi: neboj, take zle to nebude, urcite je dobre ze ste pravdepodobne prisli na pricinu, preco to nejde - prajem ti aby bola jedina 😉 horsie su na tom baby, ktorym sa nic nezisti a stale sa nedari, takze sup sup pre lieky a urcite si onedlho najdes //

lalisek
17. jan 2008

uci moooooooc gratuluji 😅

zuzana_t
17. jan 2008

ahojte, takze mam predpisany norprolac - mate s nim niektora skusenosti? 😉

ifca
17. jan 2008

ahojte,ja mam hypotyreozu uz tri roky a beriem euthyrox 100 a nedari sa nam otehotniet,chcem sa opytat niekoho, ako prebieha navsteva u urologa na spermiogram,vopred dakujem.

uci
18. jan 2008

lalisek: moc dakujem, ale este sa radsej prilis nevytesujem, zatial sa strasne bojim aby to dopadlo 😉
zuzi: ja mam skusenost a vybornu 😉 stacili 2 cykly (a to predtym vyse 2 rokov a nic)

zuzana_t
18. jan 2008

uci - ako to myslis, ze stacili v 2 cykly? potom sa Ti ms upravila? 😉

uci
21. jan 2008

MS sa mi upravila uz po par dnoch brania norprolacu, 2 cykly stacili na to aby uz mrcha neprisla 😉

arturinka
21. jan 2008

Aohjte,....kedy Vam odoberali krv na prolaktin?....mne ho brali na endokrinologii rano na lacno,...a vraj mam hyperprolaktinemiu. Gynekolog mi zobral krv pocas dna a raj hladina je v poriadku....komu mam verit?

zuzana_t
21. jan 2008

arturinka - mne ju brala gynekologicka asi o pol 10 na lacno 😉

zuzana_t
21. jan 2008

uci - ty si uz tehu? 😉 nepribrala si z norprolacu?

uci
22. jan 2008

zuzi - uz to tak vyzera 😉 zatial som skoro nepribrala, ale dufam, ze uz coskoro budem mat brusisko ako melon, jeeej teraz by som si dala melon, taky cerveny, stavnaty

zuzi22
22. jan 2008

Uci blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 🙂 .To je super,ze sa ti prl.upravil za dva mesiace.Aj ti zavidim,v dobrom samozrejme 😉 Prajem krasne tehulkovanie

brundik
22. jan 2008

Ahoj holky, dlouho jsem mezi vas nezavitala.
Uci, jak je? 😉
Ja jsem dnes byla u doktora pro vysledky po leceni Dostinexu. Mela jsem z obou odberu hodnotu 23 ng/ml, coz je lepsi, nez jsem cekala. Presto mi dal doktor na leceni jeste Mysalfon. Placam se v tom porad ☹ A pevne verim, ze uz tohle bude to posledni leceni vysokeho prolaktinu.

zuzi22
22. jan 2008

brundik pena hodnota,ja som si bola pre vysledky vcera.A moja hodnota 0,50 ng-ml 😒 ,takze ja s liecbou koncim a som zvedava aky bude prl. o dva mesiace 🙄 .Ako dlho sa liecis?

zuzi22
22. jan 2008

pekna 😀

brundik
22. jan 2008

Lecim se od kvetna 2007. Nejdriv Mysalfon, pak Dostinex, ted Mysalfon. Takovou hodnotu jako mas ty bych brala 😀

zuzi22
22. jan 2008

To radsej nie brundik,ja to mam uz pod normu.Ja sa liecim od marca 2007,zacala som parlodelom a od oktobra berem norprolacl.Dufam,ze mi po vysadeni liekov nevyleti zase do nebies 😀

uci
23. jan 2008

dakujem babenky-moc
brundik: uz som myslela, ze si bola na tej laparke, ked si sa tak nadlho stratila, neplanovala si ju po novom roku niekedy? sa mi take cosi mari ... ja uz som videla srdiecko, tak som trochu kludnejsia, ale stale ma este vystrasi kazde pichnutie, cysta vyzera, ze sa nezvacsuje, tak aspon to
tu hodnotu mas uz peknu, to je super, tak uz to musi prist 😉 alebo este rychlo supni tu laparku a potom uz urcite
zuzi: a nebolo by lepsie, keby ti radsej znizil davkovanie aby sa to upravilo tak, ze to nebude ani malo ani vela? aku si mala davku?
inac mne sa to upravilo na tusim 12 pri 75mg ci ake su to jednotky (asi mikrogramy by to mali byt)

uci
23. jan 2008

pardon kecam, pri 32,5mg - davala som si polku z tej 75kovej tabletky