Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

uci
29. jan 2008

tak mozno ti da prave ten norprolac a ten uz urco zaberie tak ako treba 😉

brundik
29. jan 2008

Holky, tak si predstavte, ze me misto nesehnatelneho Mysalfonu doktor napsal Medocriptin a hned v prvni lekarne me rekli, ze Medocriptin ma vypadek v dodavce a ze muzu obtelefonovat lekarny, jestli nekde nemaji zbytek. V druhe lekarne nemeli a ve treti me zajistili Parlodelu, ktery ma stejnou ucinnou latku. A to jsem mela jeste stesti, protoze ten Parlodel byl posledni 😀 Uf, ani nevite, jak jsem rada, ze nepujdu jak trotl potreti k doktorovi. Takze zitra zacnu zase uzivat 😝 No, spis se tesim, az ho doberu.

uci
29. jan 2008

tak to je fakt huste brundik! no hlavne, ze si nieco zohnala a snad ti sadne a nebude ti z neho velmi zle 😉

zuzi22
29. jan 2008

Brundik
tak to ti teda nezavidim.Nechcem ta strasit,ale mne z neho bolo strasne zle. 😝 Brala som ho na zaciatku,potom mi to zmenil na norprolac.Drzim ti palce a potom daj vediet,ako si dopadla

brundik
29. jan 2008

Zuzi, nestrasis me. Vim co ty leky obnasi a jake ma jejich uzivani vedlejsi ucinky. Uz mam za sebou Mysalfon, uplne jsem se ho bala zacit uzivat, kdyz jsem cetla, jak se po nem zvraci, nebylo mi po nem sice nic moc, ale dalo se to. Pak Dostinex, ten byl uplne v pohode, taky jsem cetla, ze nekomu nesedl. Je to hodne individualni, musi se s tim pocitat, ale nastesti mam jen jedno baleni, tak to nejak vydrzim. Dam vedet, jestli po nem nejsem v komatu 😀 Ted si delam srandicky, ale snad to bude dobre. Dam vedet 😉 Holky, dik moc 😉

zuzi22
29. jan 2008

Brundik,urcite zalezi aj od davky.Mne nasadil hned 2 tabletky na den.Myslela som,ze zomriem .Bolo mi zle skoro dva tyzdne 😝

brundik
30. jan 2008

Tak to neni uplne dobre hned takova davka. Ja mam zacinat postupne s pulkou a zvysovat si to podle toho, jak mi bude. Takhle jsem to mela s Mysalfonem i ted. A jeste se mi osvedcilo se pred tim dobre najist. No uvidim.

zuzana_t
31. jan 2008

ahojte, tak uz uzivam kazdy den 75-tku a je mi celkom fajn, som zvedava, kedy budem mat v norme vysledky, lebo lekarka hovorila ze vacsinou sa tieto lieky uzivaju 3mesiace 😒

tina14
5. feb 2008

ahojte,tak dnes som telefonovala o vysledky prolaktinu.Zo 78 mi vystupil az na 97. ☹ Som z toho uz zufala.Styri roky sa napchavam tabletkami a nic z toho.Som zvedava ake mi da teraz.Tak drzte palceky 😉

zuzi22
5. feb 2008

Tina ake lieky uzivas?A aku davku?

kaboca
5. feb 2008

ahoj baby...citam vas od zaciatku, lebo sa chcem viacej dozvediet, co to vlastne zvyseny prolaktin je..a co to sposobuje...robili mi HP, zatial mam vysledky len z prveho odberu (2dc) a dnes mi doktorka oznamila, ze mam zvyseny prolaktin a zrejme anovulacne cykly...je mozne zistit z krvi, ci 2dc ci bola ovulacia alebo ci bude??? 😨 😨
este mam ist tento stvrtok na dalsi odber (19dc), tak o dva tyzdne sa dozviem vysledky...kedy vam nasadzovali nejake lieky? po obidvoch vysledkoch?

poradilo sa niektorej z vas otehotniet aj so zvysenym prolaktinom?
dakujem baby za kazdu odpoved 🙂

tina14
6. feb 2008

Zuzi,uz som uzivala asi vsetky mozne lieky,asi stvorake.Ale dost casto mi daval parlodel,ale to som brala zo zaciatku len po stvrtke,pretoze mi bolo z neho hrozne 😝 .V utorok idem k lekarovi,tak som zvedava co to bude tentokrat.Na nete som sa dozvedela,ze na prolaktin je dobry drnek obecny,pytala som sa nato v lekarni,ale nemali o tom ani sajnu.Ak s tym mal niekto skusenosti bola by som rada,keby sa ozval.ahojte 🙂

uci
6. feb 2008

kaboca: 2DC sa neda zistit ci bola alebo bude ovulka, da sa len predpokladat ci bude - podla hladiny niektorych hormonov - tusim FSH a LH, ale podla mojej skusenosti je HP na 2DC vhodny len pre baby co maju cca idealny cyklus tych +- 28 dni, ale ked byvaju dlhsie cykly, tak aj tie hladiny stupaju pomalsie a ovulka moze prist ale az neskor, ale ked pojdes ten 19DC tam uz by sa malo zistit, ci ovulka prebehla - podla hladiny progesteronu
mne inac HP robila endokrinologicka 3x - 7DC, 14DC a 21DC a po tom poslednom mi dala lieky na PRL - norprolac

dili
6. feb 2008

kaboca - mne tiez robila lekarka HP asi tak na 3 DC, potom na 14 DC a na taky 21 DC. Vysledky hodnotila az po dorazeni posledneho vysledku, pretoze musi zhodnotit vsetky tri fazy cyklu. No mne tiez zistila zvyeny prolaktin, ale len mierne, nasadila mi medocriptine, brala som zo zaciatku 1/4 dva krat do dna, potom len vecer, lebo mi bolo zle, a teraz beriem 1/2 len vecer. Brat som zacala niekedy zaciatkom decembra, ale nebrala som pravidelne, a teraz do marcoveho cyklu mam brat pravidelne a po troch tyzdnoch zvysit davku na 1 tabletku vecer. Az v marci mi urobi vysledky ako na tom som. Avsak ci mam anovulacne cykly neviem, lebo potom by mi asi BT nestupala do druhej fazy, nie? Zvlastne vsak je, ze Hp mi robila pocas cyklu, ktory bol naozaj anovulacny podla BT. tak neviem... 😒

lilu28
6. feb 2008

ahojte baby, ja mam asi tiez zvyseny prolaktin, zistila som, minuly piatok, ze mi vyteka nejaka priesvitna az biela tekutina z bradaviek. Stalo sa niektorej ze sa jej zvysil prolaktin po zmene antikoncepcie ? V decembri som menila antikoncepciu z Belary naYadine a mam dost pocit, ze mi ta sekrecia zacala v ten piatok, a prave vtedy som dostala menstruaciu. Pred tym som si to nevsimla a asi dva tyzdne pred tymto som bola na UV prsnikov, pod tym tlakom UV by sa to asi objavilo. Je aj pravda ze posledne 3 mesiace mam take stresove :( Troska ma vydesilo, ze to moze byt aj nador :( Vysledky krvi mam mat buduci tyzden a som z toho fakt vydesena 😒

kaboca
6. feb 2008

uci...ja mam cykly tak vacsinou 26-28 dnove...raz za rok som mala 23dc, takze zo zajtrajsieho odberu bude jasne, ci ovulka prebehla alebo nie...podla progesteronu...joooj, uz sa neviem dockat vysledkov a to mi este ani krv nezobrali na rozbor 🙂 ...kazdopadne od buduceho cyklu znova zacinam s teplotou..
dili ahoj moja...neviem, ako je to presne s tou BT...malo by to byt ako pises, ze teplota stupne do druhej fazy az po ovulke..vcera som sa tu vsak zacitala do tejto temy a tam jedna baba pisala, ze jej tiez vychadza teplota na ovulka a popri tom nebola..a ze doki jej na to dal aj odpoved..ale nepamatam si..skusim pohladat
ja zatial ziadne lieky na to neberiem...este nemam dokonceny HP
takze v marci ides na dalsie odbery na zistenie hladiny prolaktinu? ale medzitym v pohode mozete snazilkovat?

evikk
7. feb 2008

Ahoj holky,v pondeli jsem se taky dozvedela,ze mam zvyseny prolaktin a doktorka mi napsala medocriptine,strasne me po nem boli hlava a bylo mi divne!jinak se snazime pul roku otehotnet a zatim nic 😖

uci
7. feb 2008

lilu: hlavne sa nedes dopredu - viem, tazko sa to hovori, ja som si tym tiez presla, ale tych pripadov, ked by to sposoboval nador je mizive percento, skutocne, a keby aj, tak tie nebyvaju zhubne, takze ziadna panika, urcite to budes mat z tych stresov, lebo PRL je stresovy hormon, tak neboj 😉
kaboca: s tou teplotou sa aj mne cosi podobne mari, len si tiez nespominam ako to presne bolo, ja som tiez mavala take teploty, ze by sa dali brat ako pred a po ovulacne, ale vacsinou to prebehlo asi tak (ak som to spravne pochopila), ze mi to LH sice stuplo - cize napr. aj ovu testy som mavala + ale proste nestuplo az tak aby prasklo vajko a urobila sa z neho cysta a zrejme ta potom produkovala malicko toho progesteronu a z toho sa mi trosku zvysila teplota, takze som si nahovarala, ze sak bola ovulka a ona vlastne nebola

kaboca
7. feb 2008

uci ..myslim, ze to bude aj moj pripad... 😒 ...dnes rano som bola na tom dalsom odbere znova na prolaktin a progesteron (od vcera som bola taka vystresovana, aj som hrozne spala, budila som sa casto zo sna/..takze myslim, ze prolaktin vyskoci este viac..
pytala som sa aku som mala hladinu z tej krvi 2dc..ze 20 a norma je 14,3...neviem, preco take hodnoty..tu som citala, ze normna je do 30..tak som z toho jelen 😒

uci
7. feb 2008

kaboca: mam dojem, ze tie normy su ine v kazdom labaku - asi podla metody akou to meraju

kaboca
7. feb 2008

moze byt uci....no, uvidime cca 18.2. budu vysledky..mam prist osobne potom pokecat s doktorkou 😎

uci
7. feb 2008

tak drzim palce nech to velmi nevyskoci, daj potom vediet ako si dopadla

lilu28
7. feb 2008

uci : dakujem za povzbudenie 🙂 Snad budes mat pravdu ..Na buduci tyzden mam mat vysledky vtedy budem vedeit presnu hodnotu a co so mnou budu robit dalej 😖 Ja som taka stresula,posledne mesiace to bolo drsne, praca a skola aj dalsie problemy sa zosypali tak som si to uzila. Snad sa to da do poriadku, babeno zatial neplanujem, no o pol roka rok ci dva uz budem rozmyslat . Drzim vsetkym palceky,nedame sa 😉

brundik
7. feb 2008

Ahoj zensky 😉 Tak podavam hlaseni, jsem asi jedina jak to tak ctu, ktera Parlodel snasi dobre. Brala jsem 2 dny po pul tablete 2x denne a protoze mi bylo dobre, zvedla jsem to rovnou na celou tabletku 2x denne a v pohode. Holky, me pomaha se pred praskem poradne, fakt poradne najist, nebo prasek spolknout mezi jidlem.

brundik
7. feb 2008

Muj doktor je asi perfekcionista, protoze pri zjistovani HP mi bral krev behem cyklu 4x: 7DC, 11DC, 14 DC, 20DC a zaroven UTZ 11DC, 14 DC, 20DC. Ten UTZ byl hodne dulezity, protoze me vysli hormony ridici ovulaci nizke a progesteron taky a navic vysoky prolaktin, taze pokud by se neudelal UTZ, doktor by myslel, ze mam anovulacni cyklus, ale on byl ovulacni na UTZ byl videt krasny folikul, ktery pak prasknul 🙂

brundik
7. feb 2008

Jinak jeste k BT, je to orientacni teplota, nekteri doktori ji moc neuznavaji, ale neco se z ni da vycist. Myslim, ze pokud po nekolikaty cyklus teplota zhruba v pulce cyklu stoupne, da se predpokladat, ze to neni nahoda. Ja uz mam takovych grafu dost a jak uz jsem psala ovu potvrzenou UTZ. Pristi cyklus me ceka dalsi UTZ, tak doufam, ze nebude anovulak 😝
Tina14 drmek je obsazeny v bylinnych kapickach Mastodynon, ktere jsou volne prodejne (teda aspon v CR) v lekarne. Taky jsem uz jednu lahvicku vykapala. Zkus se na ne v lekarne zeptat 😉

dili
7. feb 2008

evikk - ja beriem medocriptine a zo zaciatku ma tiez bolela hlava a bolo mi na vracanie. ale po takym troch tyzdnoch to preslo, a brala som po jednom tyzdni len vecer a teraz uz mi nic nie je...

kaboc - to si ma teda nepotesila 😠 😀 , ale zrejme to tak bude s tou teplotkou... avsak ked mi robili UZV vajicok, tak som bola 15DC a folikuliky mali 7/2 mm, a podla teplotky som mala akoze ovulku na 22 alebo 23 DC, co znamena za prepdokladu ze vajicko rastie rychlostou 2 mm za den, tak teoreticky mohlo vajko dorast na dostatocnu velkost aby ovulka prebehla... uvidime...

kaboc - snazilkovat mozme, ci to aj ma vyznam, neviem, lebo neviem ci mam alebo nemam tu ovulku. Uvidim v tom marci ake budu vysledky - teda vysledky budu az pravdepodobne v aprili... takze tak... ale zazraky sa mozu udiat... ja stale verim a dufam a presviedcam sa ze ovulka bola a normalne dufam ze sa aj podarilo, ako kazdy mesiac, ale uvidime... :o))) 😀 uvidime... 😀

brundik
8. feb 2008

dili, nevim, jestli jsem neprehlidla, delal ti doktor UTZ ve stejnem cyklu, jako HP? Jestli ano, tak jen 15DC? 😕 Podle toho co videl, mel udelat dalsi kolem 21DC, kdyz jsi mela dalsi odber krve. Ikdyz jestli ti rekl, ze mas nejaky folikul dominantni, tak se ovu nejspis chystala. To, ze podle HP zjistil anovulacni cyklus nemusi nic znamenat, pokud nendela zaroven UTZ, podivej co jsem psala vys 18:01 😉 Asi to neni uplne bezne, ale muze se to stat. A me pak jeste dr kontroloval, jestli folikul opravdu praskl. Ten muj doktor je opravdu nejaky poctivec, podle toho co ctu, ale zaplat panbuh 🙂

uci
8. feb 2008

ahoj brundik, zase si tu dlho nebola 😉 tak to je super, ze ten parlodel znasas dobre a este lepsie je, ze mas aj ovulku! to uz by mohol byt problem len v tej zlej kvalite vajka a to sa znizenim PRL urcite upravi a hups - budu // 😀 urcite, moc drzim palce
inac, ja som sice chodila na tie HP k endo ale mas pravdu - aj mna tiez poslala v ten den alebo +- na UTZ ku gynde, ze to potrebuje, nuz a u mna to koncilo tou cystou, takze to sedelo s tym HP, teda asi na tom nieco bude, ze k tomu HP je potrebne to odsledovat aj na UTZ

brundik
8. feb 2008

Uci,dekuju za drzeni palecku 🙂 No prijde mi, ze bych jsem porad psala ze mam vysoky prolaktin, tak to napisu jen jednou za cas 😀
Ja jsem ovulku mela i kdyz me v cyklu zjistili prolaktin 90ng/ml. Asi jsem ovu plodna, to je ale asi tak vsechno, prozatim 😉 Jinak az dostanu MS, tak se objednam na UTZ v pulce cyklu-opet kvuli potvrzeni ovu a v tu dobu uz to asi bude nejaky tyden po dobrani leku, takze asi pujdu na prvni odber krve. Dalsi tyden druhy, takze v breznu se na me bude sypat hromada vysledku, doufam, ze jen dobrych 🙂 A podam zase hlaseni 😉
A jak je tobe, Uci? Ty sis jeste nezmenila v profilu nastaveni na tehulindu 😉