Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

uci
18. feb 2008

dadunka: je to dost vysoka hodnota ale nebude to v tych inych jednotkach? ked ti doki povedal, ze je to OK? skus sa pozriet niekde dopredu v tejto teme, tusim brundik sem niekde pisala ako sa to prepocitava - alebo sa mi to len mari?

dadunka
18. feb 2008

Uci, taky o tom přemýšlím, já tu bohužel nemám za tím výsledkem uvedeno žádný jednotky, dnes ráno jsem si vyzvedla starší výsledky hormonů na gyndě a tady mám prl ok 2Dc 24,7 ug/l. Sakra, ale stejně mi to vrtá hlavou 😒

dadunka
18. feb 2008

Tak holky, Brundik mi to vysvětlila, je to v jiných jednotkách a přepočítané je to ok, uff a díky! 🙂

brundik
18. feb 2008

Pezincanka, ja jsem Parlodel snasela po vsech strankach bez problemu. Je videt, ze kazdy se s leky popere jinak. Mozna by ti sedl jiny lek lip, zkus to doktorovi nadhodit 😉
Dadu, jsem rada, ze jsem mohla pomoct 😉

steppka
19. feb 2008

Ahoj holky,
jsem tu nová a rovněž se potým s vysokým prolaktinem,který mi byl zjištěn při hormonálním profilu a to znamená další problém v cestě za miminkem. Moje hodnota byla 160 (nevím jednotky) a dr. mi nasadil medocriptin a teď mám hodnotu 9,5 (opět nevím jednotky) a to prý je už v normě, jsem ráda, ale jak už tady psala Brundík, tak si myslím, že problém bude ještě jinde, jsem po operaci slepého střeva a tak si myslím, že se laparoskopii nevyhnu i když se nám již 2x mimi povedlo, ale bobeček se neudržel, no co nám zbývá, chce to optimismus a víru, že i nám se to jednou podaří!

brundik
19. feb 2008

Ahoj steppka, to je super, ze uz mas prolaktin v norme 🙂 Kdyz se ti podarilo 2x otehotnet, tak problem s nepruchodnymi vejcovody nebude, jak to byva po komplikovanych slepacich. Tobe slepak praskl? Pokud ne, tak muzes byt celkem v klidu 😉 Ale laparkou se daji samozrejme zjistit i jine potize nez je nepruchodnost. Hodne optimismu, drzim palce 😉

steppka
19. feb 2008

Brundíku, tak ten slepán byl prasklý, ale měla jsem velké štěstí v neštěstí, že byl zabalený v nějákých obalech a tím pádem mi zánět nezasáhl dutinu břišní, sice jsem si vytrpěla dost, pak jsem už byla hlídána děstkým gynekologem vlastně celé dětsví každoroční kontroly a tak, byla jsem i ve Františkových lázních. Teď mě ještě postihla velká bolest zad v bederní části, vůbec jsem se nemohla hýbat a tak mi nakonec po všech vyšetřních zjistili výhřez plotýnky a už dost velký 6,6 mm, sice operaci zatim nedoporučili,tak teď navštěvuji fyzioterapeuta a cvičíme Mojžíšovou, hlavně kvůli zádům, ale léči mě koplexně, protož si všiml mé nepřehlédnutelné jizvě po slépák, kterou si vyšetřil a vypadá to , že srůsty tam nějaké jsou a tak musím speciálně jizvu masírovat. Ta neprůchodnost může být pouze na jedné straně,kde je jizva po slepáku. Ony srůsty mohou i tlačit na nějaké nervy a tím působit bolesti zad, všechno souvisí ze vším.

brundik
19. feb 2008

steppka, to urcite, v lidskem tele je vsechno propojene. Srusty muzou byt jen na jedne strane, to je ten lepsi pripad 😉 Tim, ze jsi 2x otehotnela, je jasne, ze to jde a to je super vedet. Mela jsi velke stesti, ze jsi nemela zanet pobrisnice. Ve Frantiskovych Laznich jsem taky byla 😉 Ta plotynka je neprijemna, ale Mojziska je na zada super, tak snad zabere 😉

zuzana_t
20. feb 2008

ahojte, mam za sebou mesacne uzivanie nordprolacu a meska mi od nedele....myslite, ze by to po mesacnom uzivani mohlo takto meskat? 😒

veracruz
20. feb 2008

zuzi, ja som brala mesiac parlodel, ale mrcha mi prisla presne... tak neviem...

zuzana_t
21. feb 2008

no, skusim pockat do konca tyzdna a potom testnem, lebo je tam pisane, ze pri uzivani tychto liekov ak zena nechce otehotniet, ma zdat na zvysenu ochranu,nakolko zvysuju riziko otehotnenia 😵 😵 😵

uci
21. feb 2008

zuzana_t: meskat predsa moze hocikedy, no nie? 🙂 urcite testni 😉 a teplotku si nemerias? z tej by si mohla mat aku taku predstavu, co sa teraz asi deje

jj2202
21. feb 2008

ahojte, aj ja som mala jedneho casu vysoky prolaktin - hovori sa mu aj tzv. stresovy hormon.....a cize vzdy pred dostanim mz som stresovala hormon sa zvysoval a mz oddalovala. moja dr mi dokonca povedala ze budem mat babo len omylom...ak sa podari. no a ani to nebol taky problem.
nejak sa mi to same upravilo, bola som zopar krat na odberoch na endokrinologii ale uz to bolo ok. nic som neuzivala.

brundik
21. feb 2008

Zuzko, treba jsi tehu 😉 Mohl se ti upravit prolaktin a sup ho.
Me po Mysalfonu a Parlodelu MS chodila normalne a po Dostnexu, ale az po jeho dobrani, se cyklus asi o 5 dni zkratil. Ale mohlo to byt i necim jinym.
Moc drzim pesti 😉

zuzana_t
21. feb 2008

uci - teplotu si nemeriam, to nechavam az na viac zufalu situaciu 😀 ale rano testnem a ozvem sa 😉

zuzana_t
22. feb 2008

no takze test bol negativny.... 😒

brundik
22. feb 2008

Zuzko, tak to vypada,. ze se ovu zpozdila, v tomhle pripade by ti mereni BT prozradilo vsechno, protoze 5 dni zpozdeni MS-to uz by se na testu neco objevilo. Mivas pravidelnou MS?

zuzana_t
22. feb 2008

nebyva pravidelna... vraj mam rozhadzany cyklus, preto beriem nordprolac ... skusim merat od buduceho mesiaca 😒

uci
22. feb 2008

zuzi: nic to, nesmutni 😉 ale myslim, ze tu teplotku by si mohla skusit merat, ved ked uz beries lieky na PRL (a to nie su len take nejake lentilky) tak treba urobit vsetko co sa da, aby ste sa pekne trafili do tej spravnej doby a aby si tie lieky nemusela brat prilis dlho, predsa len su to hormony

brundik
22. feb 2008

Zuzi, ja bych ti mereni BT doporucila, zvlast kdyz mas nepravidelnou MS. Takhle pak cekas, ze MS ma dorazit ten a ten den a ona treba jeste nebyla ani ovu. A presne jak pise uci, nesmutni 😉
Ja jsem kvuli vsem tem nasim nezdarum docela dobre poznala svoje telo, BT mi v tom hodne pomohla. Uz ho zkoumam skoro 2 roky 😅 To by mohlo stacit 😒

uci
22. feb 2008

no jo brundik, mozno mas niekde v osude predurcene, ze sa mas stat odbornickou na BT a trebars este budes velmi slavna 😉

brundik
22. feb 2008

Jeee, uci to urcite ne 😀 Ja jen cerpam ze zkusenosti Len, ta je nejvetsi odbornik na MK na mereni BT, jeji stranky jsou toho dokladem 🙂 Doufam, ze mam v osudu (ikdyz na to moc neverim) uplne neco jineho 🙂
Ale mereni BT mi fakt vyhovuje, skvela pomucka, nekoho to nervuje, me to naopak uklidnuje, protoze vidim, ze vse probiha, tak jak by melo 🙂 Jen to jeste nejak poladit a postouchnout nebo prostouchnout 😀

fjona
22. feb 2008

Ahojte, som tu novacik, no konečne som vás našla. 🙂 tiež mám vysoku hladinu prolaktínu, aspoň myslím.moja dr. mi povedala, že mam hyperfunkciu hypofýzy, a brala som na to parodel. Byvalo mi z toho zle, kadiaľ som chodila, tak som spala,a ani som nevedela povedať súvislu vetu. sama som to vysadila, spravila som chybu?nemám s tym žiadnu skúsenosť a bohužial mi to nikto nevysvetlil. ☹

brundik
22. feb 2008

Ahojda fjona. Jak dlouho jsi Parlodel uzivala? A zacinala jsi ho brat nejdriv v malych davkach? Ja jsem ho taky mela Je to asi 10 dnu, co jsem ho dobrala a snasela jsem v pohode, ale jsem fakt asi vyjimka. Zkus se domluvit s dokotrem, leku je vic, neco by ti urcite vic sedlo. Jak vysoky jsi mela prolaktin? Pokud se snazis o miminko, jakoze asi jo, tal ten prolaktin musi dolu 😒

brundik
22. feb 2008

Jsem te zahrnula dotazama 😀

fjona
22. feb 2008

Cauky brundik,ten parodel sem uživala asi 2mesiace, a kdyz sem lekárke povedala, ze mi je z toho blbe ostalo ticho,tak teraz sama seba prehováram kam s tim. nevedela som co to vobec je, jak to muže silne ovlivnit plodnost?už pár ročkou sa snažime, len treba mat trpezlivost.zarazilo ma,keď som povedala, ze mi je z toho zle,a reakcia, jak myslíš? beham z dveri do dveri a nikto tomu nevenuje ziadnu pozornosť.No, tet ked som Vas našla 🙂
dodali ste mi zase novou sili, skusim jit zatim.a vyška prolaktinu, dostaná odpoveď 3nasobok normalu.Celkom som sa zľakla, keď som prispevky čitala.Citim sa skvelo,nie som unavena,malatna, žiaden problem.može byť hodnota
tak vysoka,a možem sa zdravotne citit fit?

brundik
22. feb 2008

Fjona, tak od takove doktorky bych utikala. Premyslela jsi o zmene gynekologa? Ty vedlejsi ucinky jsou bohuzel docela caste a pokud nastanou, tak se maji resit s doktorem, jak uz jsem psala muze se zkusit jiny lek.
Pises, ze jsi mela trojnasobek normalu, kdyz beru normal tu nejvyssi hodnotu tj. 30 ng/ml, tak jsi mohla mit 90 ng/ml, takovou hodnotu me pri jednom z odberu taky zjistili a citila jsem se uplne v pohode. Zvyseny prolakin nemusis na sobe vubec pozorovat, ale nekdy byva sekrece z prsou a bolestiva prsa pred MS, ale to muze byt i vlivem jinych hormonu. Prolaktin dost kolisa, me zjistili behem jednoho cyklu prolaktin v rozmezi 33 az prave tech 90. Kdyz se snazite uz nejaky ten rok, mas za sebou i nejaka jina vysetreni?

fjona
22. feb 2008

brundik, to mas teda pravdu, že bych utikala,aj sem utekla nechala som to ležet.Jen když je tomu už 3/4roka, stale mi to vrtá hlavou. Hledala sem to na internetu, no nijak sem nemohla najit odpoveď.a jedine co mi žekla, najdite si co to znamená.Už ma to tak žere, že v pondeli tam hned jedu, a budu bojovat zubama, nechtama 😀 klasicke vyšetrenia mi už delali,jen ten prolaktin 😠 mi vyšiel zle.teťka ja.aku dlhu dobu si uživala ten Parodel?ja sem ho brala 1.týden po 1tbl.ráno,vecer.a ty píseš, že pol.tbl.dam si urobit celý hormonálny profil ešte raz, na laparoskopii jsem ešte nebyla,no OvC sem mala ako ma byt, merela sem si aj BT, aj to je ok., cytol. ok.,a co dal?

brundik
22. feb 2008

Ja jsem u Parlodelu zacinala na 2x denne pul tablety a mela jsem si to zvednout, kdyz mi bude dobre a protoze to bylo v pohode, tak jsem si to za dva dny zvedla na plnou davku 2x denne1 tabletu. Mela jsem jen jedno baleni-30 tablet. A co manzel, delali mu spermiogram?

danka24
23. feb 2008

ahojte dievcence 😀
mam malu otazku BT mi moze stupat aj z norprolacu alebo to nema nic stym spolocne?? 😨