Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

brundik
12. jún 2008

Lavaz, ja jsem ho brala a byl to jeden z leku, ktere jsem snasela bez problemu. Verim, ze ho zacnes snaset lip 😉
Jarus, Ratkeho cysta je typ prolaktinomu? Vetsinou se prolaktinom leci jenom medikamentozne, vyjimecne operativne, proto se ptam. Ta hodnota 20 je celkem OK. Ja zkusenosti nemam, zatim jsem se nedostala ani na magnetickou rezonanci, protoze v Endokrinologickym ustavu jsem mela jak na potvoru prolaktin v norme 🙄 Ale v CARu to zas se mnou zacnou resit.

jaruska2702
12. jún 2008

Brundik, ano doktor mi povedal,že je to prolaktinom...neviem prečo mi to prvý krát vyberali..a ked mi narástol znova,tak mi to liečia liekmi...tým 20 som myslela rokov...chcela som tým povedat,že sa už dlho trápim s tým problémom..momentálne mám hladinu 1130,ale neviem v akej mierke,pretože ked som si čítala vaše príspevky uvádzate tu malé čísla okolo 30,preto to moc nechápem...ja mám v papieroch napísané hodnoty,ktoré sú v norme 70-590,tak neviem...ja na magnetickú chodím každý rok..aspon viem ako sa mi to v hlave mení 😀

jaruska2702
12. jún 2008

Ešte som sa chcela opýtat, aj ja by som chcela mat v budúcnosti deti, len neviem vlastne či to bude možné.Ja menštruáciu nemám vôbec a ani sa nevyznám v tom,ked tu spomínate ovuláciu.Ako sa zistuje či ju vlastne mám?čo je to za vyšetrenie?kto by mi to lepšie vysvetlil?dakujem

brundik
13. jún 2008

Jarus prolaktin mas uvedeny v mIU/l, jeste se uvadi v ng/ml.
Mezi temahle jednotkama plati vztah ng/ml x 24=mIU/l
Takze tvoje soucasna hodnota 1130 odpovida 47 ng/m.Dobre, ze chodis na MR kazdej rok, ikdyz mam nacteno, ze nekdy je prolaktinom tak maly, ze se neodhali pri MR. To, ze nemas MS bych zacala resit s gynekologem uz ted, ikdyz ted deti jeste neplanujes, jinak ovulace se da zjistit nejspolehlivejc pomoci ultrazvuku, rika se tomu folikulometrie.

katka444
13. jún 2008

ahojte babenky, mate skusenost s vysetreniami v Lubochni? ja tam idem v pondelok. liecim sa na stitnu zlazu uz 5 rokov. vo februari som mala horsie vysledky, preto som sa rozhodla pre lubochnu (chodi tam aj moja mama). my sa snazime o mimi uz pol roka a nic. idem na prvovysetrenie. robia v ramci toho prvovysetrenia aj prolaktin? alebo ak by som povedala tej sestricke, co mi bude rano brat krv, tak mi odoberie i na prolaktin? aky je tam pristup personalu? dakujem

brundik
13. jún 2008

Katko, nevim jestli to tak maji vsude, ale melo by byt standardni pri odberu krve na HP i kontrola prolaktinu a hormonu stitne zlazy. Ale za zeptani se setricky nic nedas. Nebo to uvidis primo ve formulari od doktora, co ti tam zaskrtl 😉

uci
13. jún 2008

ahojky brundik, konecne som ta tu zastihla, nejako sa sem uz nedostavam, co mas nove? uz mas laparku za sebou alebo sa este len pripravujes?

brundik
13. jún 2008

Uci, ahoooj 😵 Vcera me pustili z nemocnice. No a zjistili, ze levy vejcovod je volne pruchozi, pravy pruchozi s obtizemi, zvetseny se znamkou chronickeho zanetu. Rozrusovali rozsahle srusty vejcovodu se strevem hlavne na prave strane (to je ten zatraceny slepak). Bricho uz mi splaskava. Az doberu Medocriptin, domluvim se do CARu s pani doktorkou, ktera me operovala, rekne mu k tomu asi jeste neco blizsiho a taky se ptala na ten muj prolaktin, posledne byl 130, takze me posle asi na magnetickou rezonanci. Doufam, ze me muze poslat rovnou ona, ze to nepujde zase pres endokrinologicky ustav, protoze tam jsem posledne narazila na doktora-podivina, kterej mi prisel jak amater 😒
Takze ted odpocivam, jsem na neschopence. jsem rada, ze to mam za sebou 🙂

brundik
13. jún 2008

Jeee, ty mas fotky s 3D UTZ, mrnousek je bozi 😵 Doufam, ze je u vas vsechno v poradku 😉

uci
13. jún 2008

ano, dik brundik, snad je vsetko ako ma byt - uz mame aj po tom tretom velkom utz, tak uz to snad dokopeme do stastneho konca 😉
tesim sa, ze ti ta laparka nedopadla az tak zle, cez tu lavu stranu by sa to malo podarit, uz len ten hnusny prl umravnit 😉 myslim, ze na MR ta moze poslat aj dokina priamo z CAR - aj mna posielala rovno ona
tak drzim palce, teraz by mala byt asi vacsia sanca po laparke, aspon som to tak pocula, takze to budes mat idealne, niekde na dovce pekne v klidku by ste mohli zarobit maleho spunta

brundik
13. jún 2008

Tak super, Uci, ze jste v poradku 🙂
S tim nasim snazenim nevi, rekli mi sest tydnu bez sexu. No, pak to bude ale mela 😀

uci
16. jún 2008

6 tyzdnov utecie ako voda a potom supsky hupsky na to 😀

dili
17. jún 2008

babenky - vsetkym drzim palceky aby ste cim skor vyhrali nad tymto problemom a mali v bruskach krasnych drobcekov - nam sa to podarilo - aj ked sme neboli na tom velmi zle, len mierne zvyseny sme mali - a zabral medocriptine a to som ho brala poctivo len dva tyzdne a pred tym nepoctivo asi dva mesiace :o)

drzte sa a nevzdavajte :o)

brundik
17. jún 2008

Jj, Uci, uz je to vlastne jen 5 tydnu. Dneska uz mi vyndali stehy 🙂
Dili, diky za povzbuzeni, ja uz beru 4 leky, vsechno zabralo jen po dobu uzivani a pak se prolaktin zas vyhoupl nahoru, ale vzdat to, to rozhodne ne 😉

danielka17
26. jún 2008

🙂

lavazzza
26. jún 2008

Ahoj holky mám taky zvýšeny prolaktin beru Dostinex,doufám že zabere 😔

trin
9. júl 2008

ahojte kocky!
vsetky pisete,ze mate zvyseny prolaktin,uzivate lieky a povedali vam preco je vysoky??? mne ho tiez zistili,uzivam norprolak uz terti den a doktorka na endokrinologii mi hned bez akych kolvek vysetreni povedala,ze mam urcite adenom hypofyzy a buducu sterdu idem na magneticku rezonanciu. mate s tym niektora skusenosti? dakujem
Som z toho uz pekne na nervy ☹

budy
19. júl 2008

Ahojky, mam strasne velkou prosbu. Koukam ze tu mate trosku podobne problemy jako ja. Je to neco pres rok co jsem vysadila HA uzivala jsem ji 11let.Pred rokem jsme se s manzelem rekli ze by jsme chteli miminko tak jsme se zacali snazit ale porad nic.Je to 7 mesicu co me zacalo trochu bolet prave prso tak jsem si ho prohmatavala a zjistila jsem ze mi z neho tece mleko. Videsila jsem se ..... sla jsem ke svemu gynekologovi ten mi odebral hormony a zjistil ze mam lehce zvyseny prolaktin ale ze je to v norme... ale presto me poslal na sono prsa a pak na rtg lebky zadne leky mi nenasadil jen mi rekl at si prso nemackam a nemyslim na to. Vysetreni byli negativni.Je to mesic co jsem si nahmatala zvetsene uzliny na krku. Sla jsem k endokrinologovi po sonu a histologii mi zjistil ze mam adenom stitne zlazy a ze se musim nechat odoperovat. Je to tyden co jsem po operaci....... mam strasny strach ze se muj problem nevyresi...je tu nekdo kdo ma stejny nebo aspon podobny problem? jestli ano prosim napiste jsem zoufala bojim se ze to porad nepujde a neotehotnim........ dekuji

katuska23
31. júl 2008

Holky jste tu některá? 😕

duska2
15. aug 2008

ahojte všetky, aj ja by som sa k Vám chcela pridat. som tu prvy krat tak dufam, ze nic nepokazim. tak ja mam z prolaktínom problémy uz 3 roky. Rok aj nieco som brala lieky parlodel, potom mi ho zmenili na norprolac.znásam ho velmi dobre.no a 2 mesiace sa snazime o babetko a nic. menzes som sice nedostala, ale vcera som si robila test a bol negatívny ☹ tak dufam, ze to niekdy vyjde.drzim Vám všetkým palce a myslite aj na mna.

katuska23
15. aug 2008

Ahoj holky,chci říct jen těm co berou Dostinex aby se poradili se svým lékařem.Do caru přišel dopis že se zatím nemá užívat.zjistilo se že způsobuje onemocnění srdce.

certisko19
18. aug 2008

katka444
ahoj,
bola som v Lubochni na vysetrenie,ale osobne som odtial odisla dost sklamana....vezmu krv a vysetruju komplet hormony...stitnu zlazu,atd..pri akom lekarovi si bola?mozno si mala väcsie stastie ako ja...🙂

zabka1003
19. aug 2008

Baby chcem sa vás spýtať, neviem či budete vedieť odpovedať, len ma to zaujíma..
Vysoký prolaktín sa lieči predovšetkým kvôli otehotneniu..
A ak žena otehotnie a porodí bábo, rieši sa hladina prolaktínu aj nadalej, alebo už nie? Myslím po pôrode..
Dakujem

katuska23
19. aug 2008

zabko ahoj,to já bohužel nevím,ale doktorka mi řekla že vysoký Prolaktin způsobuje potrat(ne vždy)brání ovu atd. V těhu a po porodu ho máme asi každá,kvůli mateřskému mléku...

andara
15. sep 2008

Ahojky všem, možná se to tu už psalo,ale projevuje se nějak zvýšený prolaktin?

katuska23
15. sep 2008

ahoj andy 😉

u mě se projevuje-bolest prsou a trošku mi z nich občas něco vytékalo.ale teď už ho mám minimální Dostinex mi zabral do měsíce 😉

tigr21
15. sep 2008

ahojky,promiňte,že vám sem lezu,taky jsme se museli o naše štěstíčko dlouho snažit,teď bych vás chtěla poprosit o hlásek,jestli se vám líbíme.mocinky děkujem
http://www.pampers.cz/cz_CZ/klub_uzasnych/galle...

katuska23
15. sep 2008

koukám že tigr prošla všechny diskuze 😅 😕

andara
15. sep 2008

Aha Katusko, no já už přemýšlím o všem možném proč to nejde. 😒

kajaaja
20. okt 2008

ahoj holky,
prosím o radu - mám holčičku, je stará 19měsíců. Od května ji nekojím, zhruba v té době jsem vysadila antikoncepci a pokoušíme se o miminko. Od srpna se mi po zmáčknutí prsa objeví tekutina - jako mlezivo, které se tvořilo hned po porodu. Četla jsem u o prolaktinu, u gynekologa jsem se o tom zmínila. On se mě zeptal, zda se mi prsa nalévají, to jsem řekla že ne. Tak mi odvětil, že je to normální. Podle ovulačních testů k ovulaci dochází. Může se i přesto jednat o zvýšený prolaktin nebo je to banalita??? Krev mi tedy nechtěl na ty testy vzít. Myslíte že mám jít do biochem. laboratoře si nechat vzít krev na toto vyšetření??? Kolik to stojí, když si to tedy budu hradit sama???
vůbec nevím, snažíme se tedy ne zas tak dlouho, ale ten prolaktin mi vrtá hlavou. K ovulaci dochází, cyklus mi po vysazení trochu skáče, na to mám nyní Gynex. CO byste na mém místě udělaly vy? Prosím o zkušenosti. Myslíte, že je to 3měsíce od ukončení kojení ještě normální? mám to od srpna doteď, prostě jak zmáčknu, ne že by to vytékalo. Děkuji za odpovědi