Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

z.lucie
3. aug 2009

Ahoj holky, jen jsem vás chtěla trochu podpořit, nepročítám celou dïskuzy. Mám už rok a půl starou cácoru, ale řešila jsem stejný problém, prolaktin!!! Dostala jsem tablety - bohužel už nevím název -ale také jeden na noc. Prý se špatně snášel, ale já nic nepozorovala. Pomohl mi během jednoho měsíce. Hned jsem otěhotněla. Nyní se snažíme první měsíc o druhé, tak doufám, že to tentokrát půjde snáz. Držím všem palečky!!!! 🙂

miculienka
5. aug 2009

ahojte prolaktínky, od tohto týždňa patrím do klubu, bola som na vyšetrenie u endokrinológa a puf ho, takáto vec, najskôr som vôbec nevedela o čo ide, ale vďaka tejto stránke plus iným múdrym stranám som to zistila. Tak sa mi začína rozjasňovať, prečo sa nám to bábo už štvrtý rok nedarí, bude to zrejme preto. tak to idem zdieľať s vami, dúfam, že to dobre dopadne. poslali aj z vás niekoho na očné ? čo vám tam všetko vyšetrili, myslím na zraku ?

sylvusa
5. aug 2009

miculienka aký si mala prolaktín?

tremonti
5. aug 2009

no pisala som stranu dozadu ze mi bol naordinovany medokriptin.bohuzial po 5 dnoch sm ho uz musela vysadit lebo som nevladala vobec nic.ospalost,napinanie na zvracanie raz teplo raz zima,cisto sa mi plietol jazyk.volala som doktorke a vraj ho vela zien znasa dobre ale aj vela zien nie.da mi ine tabletky.tak dufam ze mi bude lepsie od nich.a ze sa ten prekliaty prolaktin znizi na normu.bude to dlha cesta za vytuzenym babatkom:(
drzim vam kočky palce na ceste za snom...

marceliita
6. aug 2009

Čaute baby, ja sa liečim na vysoký P už 4. rok. Beriem tiež Medocriptine 3x1 tbl, som asi jedna z mála, ktorá s ním nemala od začiatku vôbec problémy, zle mi nebývalo. Na začiatku som mala 3-násobne zvýšenú hodnotu P, teraz je to už menej.

miculienka
6. aug 2009

sylvusa, mala som 899,650, po mojom prepočte to vyšlo 37 ak som sa napomýlila, dnes som bola u ženskej, potvrdila mi, že to môže byť príčinou neplodnosti - ten prolaktín, tak si to mám začať riešiť u endokrinológa, tam idem o mesiac, na nový odber krvi a sono štítnej žľazy, lebo aj tá blbne, tá zas vyrába viac tyreotropínu - 5, 846. Mne zatiaľ lieky nedali, že po tej kontrole sa bude riešiť ďalej, čo je aj dobre, možno to bude zasa inak, teraz som bola dosť vystresovaná a teraz zasa smútim, lebo dovtedy sa nám zasa nič nyvydarí 😨

miculienka
6. aug 2009

sylvusa neboj, hádam ti dobre dopadne, držím palce, inak vajíčka sa tvoria aj mne, chodila som na folikulometriu a tam sa mi pekne tvorili foliky, len neviem čo sa potom snimi deje, ten prolaktin ich tam asi nechce zoznámiť s návštevou od manžela, a to ešte nemáš veľa zvýšené, to by nemalo vadiť, hádam sa tam zahniezdia tí drobci, a sledovať by ťa mali aj potom, aby bolo všetko ok

miculienka
6. aug 2009

a hlavne nestresuj, z toho sa prolaktín zvyšuje, ja som si už kúpila magnézium , ten šumivý, to je dobré na nervy 😉

miculienka
6. aug 2009

ale neviem ako to tí lekári hodnotia, ja tu mám , že v norme je prolaktín do 26,7, tak by si to mala mať podľa tohto ok

sylvusa
6. aug 2009

ahojte, ja som mala prolaktin 20,6, doktor gyn. mi vravel, že to nie je moc dobré, volala som hneď do FC tam povedali, že je to OK, a včera som písala takému lekárovi do Čiech, ani neviem ako som to našla, a ten povedal, že u nich v labáku je to OK, je to v norme, tak už som kľudná len nechápem, preč ma bolia prsia, keď mám ovuláciu, čítala som,že prolaktin je spojený aj s prsnými žľazami, tak neviem či ho mám teraz zvýšený alebo čo, inak mám ovuláiciu, a bolia ma vaječníky, a hrozne prsia, ale to vždy, tak neviem

sylvusa
6. aug 2009

ja mám tiež štítnu žľazu, málo zväčšenú, beriem tabletky ale len 25 mg

miculienka
6. aug 2009

prsia bolievajú aj mňa tak dva týždne pred mz , vtedy ich už začínam cítiť. ten prolaktín je hormón spojený s kojením - teda aj prsiami, tak z tej príčiny aj bolia. si už možno v strese pred tým umelým opl., tak telo reaguje vďaka nervom rôzne, je celé napäté. aj podľa mojich zistených údajov to máš ok, ja tu mám , že norma je od 25,2 - 628,53 mIU/1, ja mám tých 899, 650 , takže mám zvýšený, inak pre tú druhú formu to treba vydeliť 24. to máš asi spojené s tou ovuláciou, ja to mávam tiež také 😒

martus1988
24. aug 2009

ahojte baby!dnes som sa dozvedela ze mam tiez vysoky prolaktin tiez chcem otehotniet a nedarisa a tiez som velmi pribrala chcemsa spytat ci ste mali take priznaky a pocit pribratia?prosim odpiste je to dolezite dakujem

rajoli
26. aug 2009

ahojte!!!Som tu dnes po prvy krat a chcela by som sa tiez dozvediet nieco viac co sa tyka vysokeho prolaktinu.Mne ho zistili 606 a lekar bol zhrozeny!Bola som na ocnom vysetreni--perimetrom--- a aj na endokrinologii.Teraz ma poslali na magneticku rezonanciu,pretoze mi povedala ze sa asi jedna o nador hypofyzy.Dali mi liek--Parloder-- ale lekarka ma upozornila ze sa dost zle znasa.Dnes by som mala zobrat prvu tabletku,tak som zvedava.Mame s manzelom jednu 6-rocnu dcerku a chystali sme sa pokusat o druhe babo.Mozete mi niekto poradit ze ako dlho budem uzivat ten liek a ci je potom problem s otehotnenim????Ma niekto skusenosti s Parlodelom????Prosim vas o radu

nanenka
27. aug 2009

ahojte! ja som mala tiež v minulosti vysoký prolaktín, užívala som myslím Medocriptin, hladina sa mi upravila ,ale vtedy som ešte neriešila problém otehotnenia. Teraz sa s partnerom snažíme približne 1 rok o mimi, bola mi zistená mierne zvýšená hodnota prolaktínu / presnú hodnotu mi doki nepovedal /, nasadili mi tiež Parlodel, o mesiac idem na kontrolný odber a ak sa nám nepodarí dotiaľ prirodzene otehotnieť, tak v októbri ideme na IUI .

kualalik
27. aug 2009

martus1988, ahoj, já jsem též měla zvýšený prolaktin,ale nechtěla jsem svoje tělo zbytečně zatěžovat chemií,tak jsem požádala Mudru, abychom vyzkoušely něco přírodního.. napsala mi Agnucaston.... 😉 a já k tomu užívala zázračné kapky Jeřábu ptačího a hle... Agnucaston jsem brala jeden cyklus, druhý cyklus jsem začala s Jeřábem,tak že po dvou měsících léčby se zadařilo... a to jsme usilovali o mimino od července 2008 😉

miculienka
29. aug 2009

ahojte kočky, už som tu písala, že mám zvýšený prolaktín, mávate aj vy také hnusné stavy pred ms ? mne teraz mešká 7 dní, je mi na vracanie, bolí ma hlava, no fuj, spravila som si aj test pre prípad, ale nič, len jedna / ☹ , tak to bude asi tým hormónom, alebo neviem

pajass
8. sep 2009

Ahojte děcka, mám vysoký testosteron a prolaktin, jaká je léčba a jak je úspěšná??

ivanka612
8. sep 2009

Ahojte,no aj ja som sa prave dozvedela,ze mam vysoky prolaktin 73. O dietatko sa snazime rok a toto je zrejme pricina neuspechu.Vdaka tomuto foru som sa aspon co to dozvedela.Menstruaciu mam pravidelnu,presne na den,mala som dostat vcera a nic,pocity mam tiez ako keby mala kezdu chvilku prist ale rano som si len tak urobila tehot.test a druha palicka nebola moc vyrazna ale mierny naznak tam bol,tak som si urobila este jeden a ten bol tiez taky,tak sa chcem spytat ci to moze byt tym prolaktinom,prsia ma bolia neskutocne to sa mieste asi nestalo,vzdy bolia iba tyzden pred a teraz toto. Stalo sa to uz niektorej??? Dakujem

miculienka
8. sep 2009

jahoj ivanka, ja som tu písala pred dobrým týždňom podobné príznaky ako máš ty, 10 dní mi to meškalo ale nakoniec prišlo, až na to, že moje testy ukazovali vždy len jednu výraznú / . inak aj mne chodieva ms celkom presne s odchýlkou dvoch troch dní a prsia ma bolievajú skoro vždy. my sa snažíme už 4. rok, ale tiež mi zistili ten zvýšený prolaktín + tyreotropín od štítnej žľazy. berieš už aj nejaké lieky ? mne ešte nedali, tento týždeň idem na kontrolné vyšetrenie a potom mi dajú podľa toho čo zas zistia. ale, aby som ťa potešila, čítala som už veľakrát, že už náznak druhej paličky signalizuje tehotenstvo, tak ti to prajem 😉

ivanka612
8. sep 2009

ahoj miculienka,no este mi nic nedali az v pondelok idem ku doktorke,aby mi povedala,ze co dalej. No uvidime co bude,kym nedostanem tak asi budem do pondelka pokracovat v testovani,to uz je clovek ako maniak,nastastie som si objednala cely set ovu+tehu testov na ebay a ten set kde je asi 100 ovu a 50 tehu vysiel tolko co by som u nas dala za jeden set,tak sa mozem hrat,je to nefer,ze ten kto nechce tak staci raz a je v tom,a my sa snazime,davame pozor co jeme,kde sme,co nam je a nic.....Tak prajem vela stastia na testoch a potom daj vediet ako si dopadla 🙂

miculienka
8. sep 2009

to máš úplnú pravdu s tým, že kto nechce tomu sa hneď zadarí a my sa môžme aj na hlavu postaviť, tak sa testuj ďalej, ale ak to nie je tým prolaktínom, tak si myslím, že si na dobrej ceste, kolegyni zo začiatku tehotenstva ukazovalo tiež len slabulinkú druhú čiarku. vidím , že si maniačka na testy 😀 , to si môže aj tvôj chlap urobiť tets 😀 , no dosť srandy, držím palce, potom tu napíšem ako som dopadla, ty tiež daj vedieť, či už je tam maličké 😉 ak zistíš viac

ivanka612
8. sep 2009

No neverila by si ale aj tomu som objednala v anglicku spermiogram,aspon zatial aby sa nemusel trepat k doktorovi,lebo chlapi su v tomto hamblivi,nie ako my......Tak zatial papa

miculienka
8. sep 2009

no ja z teba uschnem 😀 , ešte ma napadlo, že kedy ti to zistili, brali ti krv teraz v týchto dňoch ? či už si nebola tehotná počas odberu- ale to by asi zistili,??? neviem, lebo ešte tehotné a, kojacie a ženy v prechode mávajú zvýšený prolaktín, ja síce nepatrím ani k jednej, ty už možno k tým tehotným 😉 . a ten spermiogram sa ako používa - myslím po tom čo to chlap zo seba dostane, ešte som o tom nepočula, že také niečo sa dá aj doma používať, žeby som aj môjho prekvapila 😵 , ale on bol u lekára, mal to ok

ivanka612
9. sep 2009

no prave,mne robili odbery pri poslednej menstruacii tak aj doktorka hovorila,ze aj to je mozne,no dnes som si zasa urobila dva testy a zasa po dve blede ciarky,ale podbrusko ma boli ako keby som mala dostat tak uz fakt neviem,no toto som nasla vsetko v anglicku tu je link je tam vsetko mozne a nie len co sa tyka tehotenstva proste celkovo vselijake zdravotne testy a tak
http://www.homehealth-uk.com/medical/familyplan...

miculienka
9. sep 2009

fíha, to si kuknem. ale ževraj bruško bolí ako pred ms keď sa otehotnie, že tá maternica sa rozťahuje a to bolí, no veď uvidíš neskôr čo to spôsobuje. testuj ďalej, miesto raňajok si daj test. a nezvýrazňuje sa ti taká čiarka pod bruškom od pupka smerom nadol, to je tiež znak tehotenstva, kolegyni to hneď začalo tmavnúť

ivanka612
9. sep 2009

no tak aj keby tak si to asi nevsimnem lebo som sa intenzivne slnila v solarku tak som taka az moc tmava teraz a vsade. Ty ides kedy na testy??? Ja sa do pondelka asi zblaznim a este viac ked ma tie testy budu takto podporovat v nadeji,ze bude babo,lebo uz ma nebavi stale behat na zachod a kontrolovat ci mam alebo nie...

miculienka
10. sep 2009

tak to ti nezávidím tú situáciu, ale to poznám, tiež som tak pobehovala pred týždňom. testovať teraz ešte nemám čo, keďže ms práve skončila, akurát len dať sa znova do práce 😀 , ale zajtra idem na tú endokrinológiu, tak uvidím čo mi tam zas povedia, dám ti vedieť ale neviem či už zajtra, lebo cestujem preč na víkend, tak možno až v nedeľu večer tu napíšem, a stále ti to ukazuje rovnako ? to je záhadné, a ms ti už mešká alebo ešte nie ?

ivanka612
11. sep 2009

Ahoj no MS meska piaty den a stale dve palicky a dbes uz trosku viac vyrazne,tak ako som niekam pisala ma prist kamoska tak povedala,ze ona si tiez jeden spravi aby sme videli,ci su tie testy ok,lebo fakt si nechcem robit nadeje,hrozne sa mi to vlecie dufam,ze vikend ubehne rychlo,je u nas jarmok tak sa pojdeme trosku odreagovat len teraz velka dilema dat si burcak alebo nie???? Tak ti prajem pekny vikend...

miculienka
12. sep 2009

pohárik burčáka hádam môžeš. ja som bola na tej endokrinológii a puf ho - výsledok vynikajúci, takže ani tam nie je chyba, tak sa tam so mnou aj rozlúčila a mám ísť pátrať ďalej, tak mi už ostáva len laparoskopia, do toho sa mi ale veľmi nechce, dať sa rezať ☹ . napíš čo si s kamoškou zistila, ale vyzerá to u teba nádejne, tak držím palec 😉