Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

ivanka612
14. sep 2009

Ahoj no tak ja mam skvelu spravu,vysoky prolaktin bol iba priznak tehotenstva a uz som si videle to moje par milimetrove dietatko,je pekne tam kde ma byt a som strasne stastna

miculienka
14. sep 2009

tak blahoželám 🙂 , vidíš, tebe to už vyšlo, prajem ti pekné tehulkovanie. len čo budeš robiť stoľkými testami 😀 ? tak, teraz ti závidím, ktovie, či aj ja raz budem čakať bábätko 😔 ... ale tušila som to , že budeš tehotná, o tej slabej čiarke už mnohí vraveli, že to znamená tehotenstvo, tak sa len raduj, teraz máš na to plné právo 😉

ivanka612
15. sep 2009

Dakujem strasne moc,len mam teraz zo vsetkeho strach,lebo po vnutromaternicovom sone mam od vcera vecera obcas taky hnedy fliacik,tak musim zavolat doktorke ci to moze byt alebo co to je,tak sa bojim,ze sa radujem predcasne. Neboj aj ty sa dockas a ani nevies ako...

miculienka
16. sep 2009

myslím, že také mini výtoky mávala aj moja sestra v tehotenstve, vždy po vyšetreniach, dr. jej to tam vždy rozdráždila, malo by to byť ok, ale radšej sa opýtaj odborníka. inak mala aj silné zápaly močovéhp mechúra, celé tehotenstvo jej čosi bolo a má krásneho valibuka, už má 2 rôčky, tak sa nestrachuj, drž sa 😉

ivanka612
17. sep 2009

ahoj no volala som s doktorkou a ta ma uistila,ze to bolo po tom vysetreni a uz to nastastie aj prestalo,este v utorok vecer,tak uz som zasa pokojnejsia

miculienka
17. sep 2009

no vidíš, myslela som si, že to tak bude. ja som sa dnes bola objednať na laparoskopiu, takže o mesiac idem pod skalpel ☹ , bojim bojim

ivanka612
18. sep 2009

nebon neboj ty to urcite zvladnes,ved co by sme my baby neurobili pre to aby sme mali doma konecne ten maly uzlicek stastia,chlapi ani nevedia co doma maju. Joj vcera vecer mi bolo priserne zle aj som sa povrackala,ale dne mi za to nic nie je ani neviem,ze ako jee to mozne...

miculienka
18. sep 2009

no, to sa teš , asi budeš mávať večernú nevoľnosť, sestra mala večernú, ráno a cez deň bola ok a večer grckala a bolo jej zle. vždy sa ponáhľala do postele kým to na ňu neprišlo a snažila sa zaspať ešte predtým, ale nemala to dlho asi 2 mesiace, zato kolegyni bolo zle celé tehotenstvo, všade chodila s kýblikom, trvalo to vo dne v noci, chúďatko. ale ako píšeš, my baby všetko vydržíme 😉

ivanka612
18. sep 2009

no ved co ine nam zostava,inak by ludstvo vymrelo...ako mi bolo fajn tak uz zasa mi zostava blbo a nemam chut ani jest len same hluposti som dnes pojedlo,teda okrem parkov na ranajky

miculienka
19. sep 2009

musíš jesť to, čo si vnútri pýtajú , máš to pestré 😀 , sa mi baví , čo 😉 , ale, hádam to budeš mať len zo začiatku tehu, potom bude dobre, len budeš mať v brušku malého gymnastu alebo gymnastku , už ste uvažovali nad menami ?

ivanka612
20. sep 2009

no v dievcenskych mame jasno,len chlapcenske nevieme stale vybrat dievcatko bude Mia alebo Mellinda,lebo nechceme slovenske mena,len s tym chlapcom sa trapime,lebo chceme zasa take aby sa nedalo skomolit a aby zasa nebolo az prilis exoticke ako z telenovely. Len som zvedava co a ako,ja moc na vestcov neverim ale pred troma rokmi mi tento cas predurcil na otehotnenie ale povedal,ze to budu dvojicky-chalani,no tak uvidime.
Nevolnosti uz su celkom ok,zacala som pit tehotensky caj a ten mi robi strasne dobre...
A ty sa mas ako????

miculienka
20. sep 2009

tak popíjaj čajík, to som aj ja normálne zvedavá či ti to vyjde s tými dvojičkami. ja mám tiež takú mini skúsenosť s vešticou, tá predpovedala, že ja budem po vyšetreniach ok a manžel bude brať lieky, zatiaľ som ok a mužovi dali lieky hneď po prvých vyšetreniach, tak uvidíme ďalej. inak sa mám ok, pripravujem sa psychicky na tú laparoskopiu ale zároveň sa snažím otehu, práve mám plodné dni, aby som nemusela na tú laparo. ale keď to 4 roky nevyšlo, tak ani teraz tomu neverím ☹ . pekné tie mená čo máte pre slečny už len toho chlapca vymyslieť

ivanka612
20. sep 2009

no u nas to bol rok a pol a ked ti poviem ako som otehotnela tak sa pobavis. Svagrina odisla na pol roka na cyprus a nam nechala na strazenie jej pitbullov z coho som mala nervy lebo nam znicili polovicku bytu ale boli u nas iba mesiac,lebo potom si ich bral jej kamos,no a posledny vecer co boli u nas sme si zabudli zavriet dvere na spalni a pocas nasej snahy nam zacali olizovat nohy a drgat do nas tak sme sa ani nesustredili ani sme si to riadne neuzili,skor sme z toho mali zabavu ako taku no a sup prave bola ovulka a ani som nevedela ako a prislo to

miculienka
21. sep 2009

😀 😀 😀 , sranda, mala by som si aj pustiť nejaké zviera pod perinu 😀 😀 , ja mám fretku, že by som to skúsila , od jej smradu sa ani mi nebudeme sústrediť a možno to vyjde . jedni známi zas otehotneli keď boli na rodose na dovolenke a práve tam bolo to zemetrasenie, tiež tak nezávisle, inak sa im dosť dlho nedarilo už asi ani nedúfali

ivanka612
21. sep 2009

no nieco na tom asi naozaj bude,mozno keby ti pri tom fretka kusla do palca na nohe alebo tvojho chlapa trosku chvostikom posteklila na vajkach malo by to ucinok

tun1ska
21. sep 2009

Baby,a dá sa zistit nejak ináč, že má ženy zvýšený prolaktín, okrem odberu? Aké sú príznaky?

ivanka612
22. sep 2009

tun1ska: no ja som nemala zidne priznaky ale to bude tym,ze som uz bola tehotna,moze byt priznak to,ze ta bolievaju prsia alebo sa ti zvacsuju. Inak sa to zrejme neda zistit pretoze je to hormon,ktory ma na svedomi tvorbu mlieka,priznak moze byt to,ze sa ti tvori mlieko,alebo ked si stacis prsia tak tam mas taky sekret...
Ale hormonalny profil je najspolahlivejsi a hlavne ak sa snazite o babo a nedari sa

miculienka
22. sep 2009

ano , odber je na to najlepší, lebo také príznaky ako predmenštruačný syndróm môžu byť pri tom aj nemusia ako aj bolesť hlavy, niekto má príznaky, niekto nie

ivanka - tú fretku tam asi fakt pustím, už len pre srandu 😀

ivanka612
22. sep 2009

ok tak potom daj vediet,len bacha nech muzovi neodkusne to co mu k tomu traba 😀

miculienka
22. sep 2009

😀 asi mu dám náhubok , myslím freťákovi 😀

tun1ska
22. sep 2009

ivanka---aj ty si teda mala zvýšený prolaktín a napriek tomu si otehotnela? Brala si lieeky?
Mne z prsníkov nič nevyteká, no pravdou je, že ma neskutočne bolia a sô citlivé na dotyk už od polovičky cyklu.....nedarí sa nám otehotniet 😢

ivanka612
23. sep 2009

Nie umna to bolo tak,ze sa mi lho nedarilo otehotniet a tak som isla k doktorke aby mi urobila HP,lenze ked mi ho robila tak som uz bola tehotna,ale to sme nikto nevedeli,potom som si volala kvoli vysledkom a tam mi povedali,ze mam tento problem a ked som isla na kontrolu tak sme zistili,ze zvyseny prolaktin je kvoli tomu,ze som tehotna....
Na tvojom mieste by som si urcite dala HP urobit odber sa robi 3 den MS a potom 21 den,tak to hned ukaze hodnoty hormonov a budes vediet na com si... Drzim palce

jamian
24. sep 2009

aahojte dievčence.normalne som sa pobavila a dodalo mi to pozitivnu energiu ked som si vas čitala.bolesti prsnikov...neskutočne bolesti...a sekrety...su u mna každy mesiac.ale vysledky ukazali že prolaktin je v poriadku.snažima sa o babetko ale stalle nič.tie tehot.testy...si kupujem ako rožky v obchode...do prčic...tušim každy den si robim.vždy si poviem dnes nie..ale neda mi to.asi musim trocha vypnut....a uvolnit sa.ivanke prajeme krasne tehotenstvo....a vam ostatnym čo čakate na anjelikov...tak sa držte ....ved tam patrim aj ja.ale ja sa tešim aj tak pretože mame doma krasne 4 ročne dievčatko.a viem aky je to pocit...byt maminou.
je zaujimave to že pri dcerke manžel ako sa hovori stiahol trenky a bolo to 🙂

januliatko1985
24. sep 2009

ahojte, tak aj sa pripajam do tejto temy, lebo pred troma tyzdnami mi dr zistil , ze mam zvyseny prolaktin, bolo to nieco okolo 36 sa mi zda, hned mi nasadil norprolac skusobne balenie a citila som sa po nom dobre tak mi dal dalsie a pokracujem v liecbe.chodim aj na hormonalny profil, lebo odkedy som vysadila HAK tak mam neskutocne rozhadzany cyklus.o mimi sa snazime uz od aprila a ani vo sne by mi nenapadlo, ze nie som v poriadku a preto sa nam aj nedari otehotniet. dufam, ze sa to coskoro vyriesi.inac vsetky krvne testy a hormony mam v poriadku len ten prolaktin vyvadza trosku. teraz som 28dc a ms nikde ak nepride tak mam ist zase k dr v pondelok, a bola som tam tento pondelok a povedal, ze ovu asi nebola este, aj si meriam bt a ta tomu tiez nasvedcuje. ale asi tri mesiace dozadu som si merala bt a ovu 100% bola podla teploty.
nemate skusenosti s tym, ze ako skoro sa upravi ten proloaktin na normalnu hodnotu?

olusenka
24. sep 2009

Také mám zvýšený prolaktin, měla jsem po vysazení HA hodně rozházený cyklus, tak mi udělali hormon.profil (v květnu) a ukázal se prolaktin kolem 90. Druhé testování za pár týdnů bylo asi 50. Začala jsem brát Medocriptine a postupně zvyšovat, od 1/2 tablety ráno na současné 1-0-1. Prý je to dobrý preparát a mělo by to fungovat.
Je to ale individuální, u někoho třeba měsíc.... Chce to udělat znova ten horm.profil a zkontrolovat.
Mě to teď dělat ale nebudou, takže nevím, jestli už mi to kleslo, pač mi přišli na jiné věci, a tak budou přednostně řešit ty. ☹

januliatko1985
24. sep 2009

olusenka, tak to si teda mala dost zvyseny, ja tiez beriem pol tablety a mam to postupne zvysovat na dve denne aby to rychlejsie zaberala, len dufam, ze mi z toho nebude zle, lebo dr bol prekvapeny, ze mi nic z toho nebolo, lebo vela bab norprolac neznasa velmi dobre. akoze boli ma trosku hlava ale ja mam aj migrenu a to moze byt aj z toho, tak si teda drzme palce 🙂

ivanka612
24. sep 2009

Tak vam baby drzim palce a ako tak citam vy sa snazite este len tento rok u nas to boli skoro dva,tak netreba zufat.... Drzte sa

januliatko1985
24. sep 2009

dakujeme ivanka 🙂

mila30
24. sep 2009

Holky ten prolaktin je svinstvo pokud je zvýšený, ale není to tragedie, která se nedá jednoduše vyřešit 🙂 .
Já sama to znám a vím, že ať Medocriptine, Parlodel nebo teď mám Dostinex, dokáže během měsíce ty hodnoty prolaktinu krásně srazit. Měla jsem ho zvýšený tak,že jsem musela i na magnetickou rezonanci, jestli nemám v hypofýze prolaktinom a naštěstí nemám a během měsíce po braní Dostinexu jsem naprosto v poho
🙂. Horší je, že po srovnání není možné prášky vysadit a myslet si, že už to tak zůstane a hladina se nezvýší. Takže se většinou po srovnání berou ty léky až do těhu, ale minimální dávkování.
Neztrácejte naději, jsou mnohem horší věci, které se třeba takhle "jednoduše" srovnat nedají 🙂 .
Takže hlavu vzhůru a nebát se 😉 .

mila30
24. sep 2009

Jo a nevím zda to víte, ale nechoďte na prolaktin, myslím na krev ráno. Ráno je totiž ten prolaktin vždycky vyšší a tak je to normální, takže choďte až tak 3-4 hodiny po probuzení. 🙂