Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

jancinka
3. jún 2010

veee , my sa snažíme oveľa dlhšie , mám uz dospelého syna, uvídíme ci lieky pomožu len vydržať 😉 , mám isť o dva tri mesiace na kontrolu , či prebieha ovu.

petulka33
30. jún 2010

Ahojte holky, snažíme se o druhé mimčo a podle všeho mám zvýšený prolaktin. Sice ovuluji, ale od té doby co jsme se přestali chránit, tak jsem měla prodloužené cykly z 30ti na 39,36 dní a moje obvodní Dr. mi na to řekla, že to vypadá, že dojde k oplodnění, ale kvůli prolaktinu se to neudrží. Je to už rok a 1/4, co se malý odstavil a nekojím, přesto se mi vrací mléko. Poslední měsíce už ne tak silně (v době ovu a menses jsem měla prosáknuté fleky přes oblečení - i několik vrtev a flek cca 4 cm v průměru), ale stále si ho vymáčknu. Na gynekologii jsem objednaná až 12.7.
Chtěla jsem se zeptat, od kterého dne cyklu se léky na snížení berou. Je-li to jedno nebo se musí čekat na nový cyklus.
Díky moc 🙂

lenuskab
2. júl 2010

@jancinka ahoj jancinka, prosim ta ako dlho sa liecis na ten prolaktin? zlepsili sa ti nieco vysledky? u mna bolo zistene presne to iste co u teba, na zaciatu prolaktin 4200, nador-makroprolaktinom .... proste ziadne prijemne zistenie....dakujem

jarmilagrecko
9. júl 2010

caute babenky. Podla vysledkov krvi mi zistili ze mam zvyseny prolaktin na 56,6 kedze sa nachadza v zahranici navstevujem lekara tu. Doktor ma poslal na magneticke vysetrenie hlavy kedze sa v nasom mozgu nachadzaju tzv dobre nadory ktore ak zvacsuju svoj objem dochadza k zvyseniu prolaktinu a k ostatnym priznakom ako su predkrvacanie, znizenie erotickej (chuti) a ostatne... Takze ak sa vam stane ze aj vas posielaju na magneticku je to normalne ale podla ostatnych prispevkov co som citala u nas nie je odporucane taketo vysetrenie.

brundik
21. júl 2010

@jarmilagrecko Proc neni doporucovana MR? Tohle by me opravdu zajimalo. Pokud se adenom zjisti, vi se pravdepodobne pricina hyperprolaktinemie, ale vlastne se to zase resi porad jen lekama.

kitu
28. júl 2010

Ahojte dievčatá,

moja dr. mi zistila že mám zvýšený prolaktín, nasadila mi parlodel- a tak sa chcem spýtať či s ním máte niektorá skúsenosti? ja ho beriem cca druhý týždeň a od vtedy mám vkuse upchatý nos-mali ste to niektorá? lebo mne to strašne vadí že nemám vôbec čuch... dá sa to nejako odstrániť? alebo len musím vydržať?
b

mila30
28. júl 2010

@kitu já měla u Parlodelu totéž a celou dobu užívání...mnohem lepší a bez vedlejších následků je pro mě Dostinex, bere se i v mnohem menších dávkách a třeba jen 2x za týden. Zkus se doktorky zeptat jestli by si nemohla zkusit ten.

kitu
28. júl 2010

@mila30 hm no tak najbližšie sa na to musím dr. opýtať, pretože to je strašné nič necítiť... aj som si myslela že to mám zas moju alergiu na prach ale tú mám len v období keď sa kúri... takže som kuk do toho letáčiku príbaloveho a bolo to tam... ďakujem za info aj za typ na ten Dostinex...

brumca
3. aug 2010

ahojte zienky 🙂 tiez sa liecim na zvyseny prolaktin...tento cyklus sme boli na dovolenke a akurat mi dosiel Parlodel...ked sme prisli z dovolenky, tak som si robila test a nasla som si druhu ciarku, teraz ma ale napadlo, ze ci sa moze nieco stat ak uz druhy tyzden neuzivam parlodel...asi az vo stvrtok sa dostanem k doktorovi.

kitu
3. aug 2010

@brumca akonáhle zistíš že si tehu tak sa parlodel vysadzuje... ten sa v tehu neužíva....tak držím päste aby to bolo tak ako má 😉

brumca
3. aug 2010

@kitu ahoj 🙂 dakujem velmi pekne, ja uz som medzitym volala mojmu doktorovi a tiez povedal, ze sa v tehu neuziva, tak som rada, lebo som sa zlakla...uz len dufam, ze mrcha naozaj nedorazi.

kitu
3. aug 2010

@brumca jaj prajem ti aby nedorazila... 😉 a určite nedorazí...

sheronka
9. aug 2010

Ahojte. Som nová na tomto fóre. Problém je rovnaký ako u ostatných. S manželom sa snažíme o bábätko od 02/2010, nie tak dlho ale ani krátko. Môj gynekolog mi zistil zvýšený prolaktín 39,7. Nasadil mi lieky Norprolac a hlavne mi povedal, aby som sa snažila mať čo najmenej stresu nakoľko to zvyšuje hladinu prolaktínu. Cyklus mi neustále vynecháva, bežne sa stávalo, že som cyklus nemala aj pol roka. Môj gynekológ je veľký optimista, dal mi tabletky na mesiac s tým, že po mesiaci prídem ako tehuľka. No dúfam, že bude mať pravdu 😉

brumca
10. aug 2010

@sheronka ahoj 🙂 to je super, ze doktor je taky optimista, tak silno drzim palceky. Chodis aj na folikulometriu, teda na meranie folikov? neberies este nejake ine lieky na upravu toho cyklu? 🙂

lesik
13. aug 2010

Ahojte.Doktor mi pred mesiacom zistil zvysenu hladinu prolaktinu a nasadil mi Medocriptin pol tabletky kazdy vecer. Menzes mavam pravidelny ako svajciarske hodinky.Pytala som sa ho,ci sa v klude mozme snazit o babatko a povedal,ze hej.Ale v pribalovom letaku je spominany opak. Tak neviem co teraz.Doktor vravel,ze hladina u mna je len mierne zvysena a dava tomu par mesiacov na otehotnenie. Babulky absolvujete aj dajake krvne testy vo forme kontroly u gynekologa? Pretoze mna odbil odpovedou,ze na kontrolu pridem vtedy ked mi bude meskat menzes a pozvrdi tehotensvo. On je az prilisny idealista a stale mi vravel,ze mam vsetko vypustit z hlavy,nechat tomu volny priebeh a pride to aj samo.Chcem tomu verit a drzat v rukach tehotensku knizku.

sheronka
13. aug 2010

@brumca Ahoj. No môj gynekológ ma asi nechce zbytočne stresovať 🙂 Aby som zabudla na výpočty plodných dni, že si to mám užívať každý deň 😅 . Nechodím na meranie folikov, ani neberiem žiadne iné lieky len ten Norprolac. Neviem teda presne aká je norma prolaktínu, ja som mala 39, ale že to teda nebude nejako moc. Manžela čaká tento týždeň vyšetrenie, je z toho v strese 🙂 Dúfam, že to všetko dobre dopadne. Vy sa ako dlho snažíte o bábätko?

kitu
14. aug 2010

@lesik môj gynekolog ten prolaktín ani veľmi neriešil- ale je pravda že sa už na toto spolieha na dr z iscare...a tá to teda začala riešiť... tým pošahaným parlodelom...

@sheronka norma prolaktínu je tuším 23- ak si dobre pamätám čo bolo v tých výsledkoch napísane.... a ja som mala 45- a tiež mi povedali že to nie je až také hrozné...

mondasonda
27. aug 2010

Ahojte som tu nova.Mam tiez problem s prolaktinom mala som 152 v maji.teraz beriem dostinex tabletky a po mesiaci mam len 2,2 tkze v norme ale tabletky beriem dalej lebo mi zistili, nador 2mm z prolaktinu,chcela by som otehotniet ale nedari sa nam to,mam brat este niejake ine tabletky na otehotnenie ☹ alebo len dufat ze niekedy sa podari 😲

kitu
29. aug 2010

@mondasonda tak ja ti napíšem môj prípad- ja som vôbec nefungovala bez stimulácie- čiže prirodzene žiadna ovulka, no a potom mi dr. v iscare zistila že mám zvýšený prolaktín, ako som už hore písala a nasadila parlodel- mali sme jeden cyklus bez stimulky-čiže iba sme zrážali prolaktín, a ten ďalší už sme mali mať stimulku s parlodelom a isť do centra na iui- čo malo byť teraz v piatok... ale na naše neskutočné prekvapenie mrcha nedorazila- som si najskor myslela že to ten parlodel volačo porobil a on ozaj porobil- sme tehotní bez akejkoľvek stimulácie rastu folíkov- a pravde podobne za našim dlhým neúspechom otehotnieť stál zvýšený prolaktín, ktorý keď mi znížili hneď sa podarilo- a vlastne ani nevieme ako...takže teš sa že prolaktín je dole ( čo by malo znamenať že aj ten nador je už asi ok ) a skúšajte otehu- možno teraz to pojde...

mondasonda
30. aug 2010

tak to som velmi ra pada tak budeme skusat dalej dakujem ti pekne a drzim palce

mondasonda
30. aug 2010

@jarmilagrecko to je normalne ze ta tam poslu mne to robili tiez nasli mi nador 2mm,dali mi tabletky na prolaktin beriem ich uz 5mesiace a uz ho mam v norme,,,

mondasonda
30. aug 2010

@lesik to povedal doktor aj mne v rakusku,mam skusat a potom dojst ale tiez som z toho uz hotova,zevraj to je normalne tak dufajme.. 😒

jasminka555
2. sep 2010

ahojte, chcela by som sa opytat ze ci niekto uziva lieky Medocriptine na zvyseny prolaktin? a este ci niekto uziva hormonalnu antikoncepciu ked ma zvyseny prolaktin? lekarka povedala, ze antikoncepcia by mi pomohla ,ale docitala som sa, ze antikoncepcia zvysuje mnozstvo prolaktinu. Neviem presne o kolko mam prolaktin zvyseny, menstruaciu mam nepravidelne, a ked mi minuly rok robili testy, zvyseny prolaktin nezistili. dakujem za odpovede 😉

bettyna84
2. sep 2010

@jasminka555 Já jsem Medocriptin brala. Ale už ho neberu. Máš nějaký dotaz k užívání?

jasminka555
3. sep 2010

ja beriem Medocriptine zatial len tyzden, citala som ,ze je vraj z toho zle a tak, mne zatial nic nebolo, ako si ho znasala ty? a pomohol ti? ako dlho si ho brala? ja beriem zatial len pol tabletky kazdy vecer.vdaka za odpoved bettyna84. pekny den prajem 🙂

bettyna84
3. sep 2010

@jasminka555 Já brala taky půlku na noc. Myslím, že mi nebylo zas tak nic moc - asi po týdnu jsem teda po ránu blila, ale to vůbec nemuselo být z něj, protože jsem měla v tu dobu nějakou virózu. Jinak ráno občas motáky, ale nic hroznýho. Jestli mi pomohl netuším, protože dr. mi zapomněla udělat kontrolní odběr, když jsem ho brala. Po dobrání jsem měla opět zvýšený, tak to teď řeším ale hormonální stimulací. Jinak se mi při braní Medocriptinu rozhodně zlepšila nálada (- možná má na náladu prolaktin taky vliv - každopádně jsem předtím byla děsně náladová) a trochu se mi změnil cyklus. Takže celkově to braní M. hodnotím pozitivně.

jasminka555
4. sep 2010

pisala si ze teraz to riesis hormonalnou stimulaciou? cize hormonalna antikoncepcia? kebi mne lekarjka navrhla aj tuto moznost, len sa jej trochu obavam,...

bettyna84
5. sep 2010

jasmi: ne, já chci miminko, takže už dr. neřeší ten zvýšený prolaktin, který asi prý nemám zas tak vysoký. Tak mi dala Clostilbegyt a Utrogestan. Říkala, že tyhle prášky by měly i ten lehce zvýšený prolaktin ošálit. Tak uvidíme...

jasminka555
5. sep 2010

@bettyna84 drzim palce s miminkom a prajem vela zdravia , a dakujem za odpovede🙂 pekny den

lucy56
6. sep 2010

@matulka1323 ahoj ja len ze mne sa stalo nedavno to iste,mala som dve ciarky a potom prisla menstruacia,oplakala som to ale doktor mi povedal ze sa to stava a nic neriesil,ale ako citam tuto temu tam mam pocit ze mozno mi mal urobit aj nejake vysetrenia,mozno aj ja mam nejaku hormonalnu nerovnovahu