Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

soniatko
6. sep 2010

Ahojte. Ja tiez beriem Parlodel 1/4 vecer 5 mesiacov....bola som aj na rezonancii,chvalobohu, nic som tam nemala....okrem toho beriem aj L - thyrox 125 a manzelovi teraz zistili zo spermiogramu ojedinele pohyblive spermiea zvysene leukocyty....takze som zvedava, ako to bude dalej pokracovat, kedze nas uz pripravili na umele oplodnenie. Inak z toho Parlodelu sa citim neuveritelne unavena... :( ale tak co neurobim, pre vlastne dietatko ?! 🙂

katkaajurko
23. sep 2010

ahotje, kolkymi odbermi vam potvrdili zvyseny prolaktin? lebo ja ho niekedy mam zvyseny,nieked v norme a nikto to neriesi... dnes napriklad 42 a norma je do 29 ... a chodime do centra.... 🙄

viac krat mi bolo povedane,ze prolaktin proste skace aj zo stresu....

brundik
23. sep 2010

@katkaajurko Me delal doktor 4 odbery behem jednoho cyklu, protoze prolaktin kolisa v zavislosti na DC. Take zalezi na casu odberu po probuzeni, cim dyl, tim lip 😉 Stres je dalsi faktor, ale tech faktoru muze byt spousta, ani doktori kolikrat nevedi.

katkaajurko
24. sep 2010

@brundik no ja som zistila - ze mam vzdy zvyseny prolaktin po ovulacii - do ovulacie nie - ale ked som pozrela vsetky stare odbery-tak po ovulacii je prolaktin nad normu.... tak som z toho zmatena... 😒

bubukin
24. sep 2010

Ahojte, aj ja mam zvyseny proalktin. Prvy raz mi na to dosli minuly rok, ked som uz asi 5 mesiacov v kuse krvacala...Brala som parlodel 2 tabl denne, upravilo sa to trochu, tak sme to vysadili, ale zase to stuplo.
Medzitym som brala vzdy duphaston, ale otehotniet sa nam nepodarilo pri nijakych liekoch.
Buduci tyzden mam zase prejst na parlodel, uz len z tej predstavy mi je zle ☹

Viete mi povedat? pri uzivani parlodelu sa moze otehotniet?
v lekarni ma upozornovali ze beriem privysoke davky, ze pokym to beriem, nemam otehotniet, az potom sa mame snazit.

brundik
24. sep 2010

@katkaajurko Pri ovulaci se prolaktin prirozene zvysuje, mozna proto to doktori neresi, berou to jako prirozeny jev, ikdyz je nad normu
@bubukin Je fakt, ze ty davky mas teda dost vysoky 😒 Me doktor rikal, ze se snazit muzem, a pri potvrzeni tehu hned leky vysadit. Ale ja brala nizsi davky.

katkaajurko
24. sep 2010

@brundik takze myslis,ze ak je pokazde zvyseny prolaktin pocas celej poovulacnej faze-je to oukej?

brundik
24. sep 2010

@katkaajurko Nejsem doktor, ale pokud je to s zeleznou pravidelnosti a z lekarske literatury jsem vycetla, ze pri ovulaci prolaktin stoupa, tak by to mohlo byt ok. Ale jestli to tak je ve skutecnosti?

katkaajurko
24. sep 2010

@brundik zistim, spytam sa lekara 😉 🙂

zulik
24. sep 2010

Dnes mi bylo řečeno, že mám lehce zvýšenou hodnotu prolaktinu /29,6/. Paní doktor mi vysvětlovala, že by se krev na prolaktin neměla nabírat do 2 hodin po probuzení. Ve správě mám napsáno: lehce zvýšená prolaktinémie v důsledku přetrvávajícího pospánkového vzestupu /odběry brzy po probuzení/.

vodnica
27. sep 2010

Ahojte,

ja som zistila tiez ze mam zvyseny prolaktin. Referenčné hodnoty sú 4,79 až 23,3 a ja mám 67.
Krv mi nebrala moja gynekologička, takže sa s výsledkami za ňou chystám. Budem musieť brať pravidelne nejaké lieky?

brumca
27. sep 2010

@vodnica ahoj 🙂 ja som mala hodnoty prolaktinu okolo 50 a brala som nato liek Parlodel, rano pol tabletky a vecer pol tabletky...brala som ho asi tri mesiace.

katkaajurko
27. sep 2010

ja mam hodnotu 42 a nikto ma neliecil-ale pojdem za dr.... u nas su referencne medze do 29,9 v labakoch
@brumca brumci a ten liek ti to definitivne na stalo znizil?

brumca
27. sep 2010

@katkaajurko ahoj Katka 🙂 ja som ho brala na dvakrat....najprv 3 mesiace a potom som sla na kontrolu, stale bol zvyseny, tak som dostala dalsie balenie Parlodelu, ale ani som ho nedobrala a podarilo sa nam mimi.

katkaajurko
27. sep 2010

@brumca a teraz nevies aky ho mas vysoky?

brumca
27. sep 2010

@katkaajurko Kati to vobec netusim 🙂 hned ako som sa dozvedela, ze som tehu, som ho musela vysadit

brumca
27. sep 2010

@katkaajurko a v ktore dni cyklu si bola na odber krvi? mne sa teraz zda, ze som bola na 3DC a 21DC

katkaajurko
27. sep 2010

@brumca bola som po ovulacii...a tak som zistila ze vzdy do ovulacie ho mam nizky (nie nizky ale do normy ) a po ovulaci VZDY vysoky nad normu - tak som pisala sem a lekar mi toto odpisal:

http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

takze v poriadku to urcite nie je ☹ ☹ ☹

brumca
27. sep 2010

@katkaajurko toto je strasne, ze kolko doktorov, tolko nazorov...podla mna by si mohla skusit tu liecbu Parlodelom, ved to nemoze nic pokazit...skus sa teda este raz spytat tvojho doktora....drzim palceky

katkaajurko
27. sep 2010

@brumca no ved ja sa spytam-ale co ked mi ho neda? je to na predpis.... ☹

vodnica
27. sep 2010

@brumca
Ďakujem za odpoveď. Mne to zistili keď som si chcela dať epiláciu laserom. Pretože chĺpky môžu mať aj hormonálny pôvod, dala som si urobiť rozbor. A dozvedela som sa že ovplyvňuje aj plodnosť (okrem ochlpenia). Normálne som sa nalakala. Ja sa aj dosť potím a dočítala som sa že to tiež môže súvisieť s týmto hormónom.

brumca
27. sep 2010

@vodnica nieje zaco 🙂 a aj sa snazite o mimi? no je lepsie zistit to skor ako neskor 😉

linka
27. sep 2010

Ahojte,o babo sa snazime 4 roky,mam za sebou operaciu myomov,manzel ma spg vyborny,dufali sme,ze sa to podari,lenze to cakanie je strasne a povedala som si dost,bola som na krvi na 3dc a zistili mi zvyseny prolaktin 22,4,dr. vravi,ze to moze byt,lenze ja neviem,navrhla prefuk,tak uvidime 😉

martina_z
27. sep 2010

@katkaajurko Ahoj, mela jsem podobne hodnoty a nikdo s tim nic nedelal. Ted mi nabirali krev znovu a jsem zvedava na vysledky, zajimalo by me, jestli je problem v tom prolaktinu nebo nekde jinde.

maya30
27. sep 2010

ahojte, som prekvapena, ze vam co ste otehotneli, kazali vysadit parlodel hned na zaciatku tehotenstva, mne ho gynekolog kazal brat do 12 tt 😕

213mata
7. okt 2010

ahojte kočky, tak mam tomu rozumiet že ak je vysoký alebo zvýšeny prolaktín tak ani nedocházda k ovuláii?

martina_z
7. okt 2010

@213mata jak u koho a zalezi, jak moc vysoky. Pri hranicnich hodnotach nad 40 jsem ovulaci mela, kdysi jsem mela ale pres 90, a to ovulace nechodila. Nastesti jsem se tenkrat jeste nesnazila otehotnet a srovnalo se to po Dostinexu ani ne za pul roku. Ted mam vysledky v poradku, ale zato mame spatny spermiogram, takze je chyba uplne jinde ☹

213mata
8. okt 2010

@martina_z no ja som ho mala pred 3 rokmi okolo 46 a parlodel mi to zrovnal za tri mesiace, a potom som otehotnela , tarz mi zacina blbnut ovulka lebo si meriam teplotu a zistujem ze ovulka ani nebola , alebo vyzera ze by mohla byt teraz v den ocakavanej ms, myslis ze je to normalne? no a preto mam pocit ci nahodou sa znova nezvysil prolaktin a mimochodom zacali mi hrozne ale hrozne padat vlasy.

martina_z
8. okt 2010

@213mata u vysokeho prolaktinu byvaji dlouhe cykly...to padani vlasu spis souvisi se stitnou zlazou, asi by bylo dobre zajit na endokrinologii.

kitu
9. okt 2010

@213mata no ja som mala prolaktím tiež cez 45, nedarilo sa nám otehu a po braní parlodelu po jednom mesiaci, bez akejkolvek stimulky sme zrazu boli tehu...
ovulu som inak nemávala iba keď som brala clostil a dr. z iscare mi povedala že to neovulovanie bolo skrz ten prolaktín, štitku som mala ok... a tiež mi strašne padali vlasy... som sa normálne bála že oplešiviem...