Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

213mata
9. okt 2010

@kitu , a bolo cele tehotenstvo potom v poriadku ? myslim koli tomu prolaktinu ci sa nezvysova nejako rychlo a moc.lebo v tehu je zvyseny.

lea101
19. okt 2010

Ahojte, neviem do ktorej rubriky zaradit moju otazku a preto dakujem vopred za odpoved ak je toto to spravne miesto🙂 Je mozne otehotniet aj pri zvysenom prolaktine? Ma niekto take skusenosti ? Mne totiz zistili pred tyzdnom vysoky prolaktin ( merany v 2 den menzesu) ale nepripustil lekar ani moznost ze som tehotna ( asi koli manzelovmi spermiogramu- ktory bol vcelku ok len motilita je B a patologia 60 percen ale ostatne je vsetko v poriadku) a hned ma poslal na endokrynologiu lebo trpim od detstva na znizenu cinnost St. zlazy. ( 125 mcg Eutyrox) Snazime sa pritom s partnerom uz rok a preto nas zacali liecit na gyno .. kde vlastne sme skoncili na bode mrazu hned v zaciatkoch koli mojmu hormonalnemu vysledku ... prolaktin 1456.39. Ale nasledujem aj kalendar ktory mi vypracoval dr Jonas..🙂. moja dilema je ze uz od nedele rana ked mi zacali akutne bolesti vo vajecnikoch ( 17 den od menzes - cyklus 30dni) mam zvlastny pocit a vcera som sice nemala ruzovy vytok ale skor v strede vytoku bol len akoby cerveny pasik... myslite ze to bola ovulacia alebo fakt sa mohol stat zazrak a som tehotna ?? Ovulacny test som si robila sobota nedela... a vysiel jeden kontrolny pasik a druhy testovaci velmi slabunky. Neodvazimn sa ist kiupit tehotensky test lebo som ich uz stovky minula od Novembra... a nic :(

jahudka80
21. okt 2010

Holky chci se zeptat jestli některá z vás bere Medocriptine??? Já měla dnes první tabletu a za 1h a 20minut mě bylo zle, že jsem nemohla odjet z parkoviště , manžel pro mě musel přijed, motala se mi hlava, měla jsem rozostřené vidění a doma blila jak Alík, ještě teď mě bolí hlava. Volala jdem Dr. a říkala ať příjdu ať ty prášky nejím a že mě pošle na CT. ☹
Ani teď nechci otěhotnět páč se budem stěhovat,...a prolaktin jsem měla 40, to zas není nějak moc, ale i tak mám z CT strach 😢

bettyna84
21. okt 2010

@jahudka80 Medocriptine jsem brala, ale neměla jsem po něm žádné problémy. Ale tohle, co popisuješ, je tam popsáno jako vedlejší účinky. Prolaktin mám taky kolem 40, dr. už mi pak žádný prolaktin nedala a řekla, že tohle je těsně nad hranicí a ža by to neměl být tak velký problém z hlediska otěhotnění.

jahudka80
21. okt 2010

@bettyna84 mě bylo tak zle že ty prášky už nechci ani vidět 😠 ☹ no hold budu muset na to CT 😒 snad to bude ok 😉 děkuji za odpověď

brundik
21. okt 2010

@jahudka80 Ja mela po Medocriptinu podobne stavy, myslela jsem, ze omdlim, bylo mi blivno, neuveritelny bolehlav, ale jen prvni 2 dny, pak to telo nejak vzalo. A na ty stavy mi pomahal brufen, aneb jeden sajrajt prekryt druhym sajrajtem 😅 Muzes poprosit doktorku, at zkusi neco jinyho. U me bylo zvlastni to, ze medocriptine zpusoboval tyhle stavy a Parlodel byl v pohode a pritom je to jedno a to same, jen od jineho vyrobce.

zulik
24. okt 2010

@jahudka80 naprosto stejné příznaky jsem měla poprvé, když jsem brala Medocriptine. Vzala jsem si ho odpoledne a pak šla nakupovat na Václavák. Myslela jsem, že tam omdlím, nakonec jsem hodila šavli do odpaďáku, musela jsem vypadat, jako nějaká "smažka", co si něco šlehla. Rozdýchala jsem to asi za 30 minut a odpotácela se domů, kde jsem 2 hodiny spala. Bylo mi doporučeno brát Med. na noc, pak už se tohle neopakovalo.

mila30
25. okt 2010

@jahudka80 úplně stejné příznaky jsem měla u Medocriptine. A to jsem ho dle Mudr. brala večer s jídlem. Celou noc jsem strávila na wc, kde jsem i spala..dál jsem se z něj nedostala. Je pravda, že další dny bylo líp, ale stejně nic moc. 😖 U Parlodelu to bylo lepší, ale zase jsem měla v noci pořád ucpaný nos a musela jsem spát skoro v sedě.
Pak jsem dostala Dostinex a od první chvíle naprostá pohoda, žádné stavy na zvracení..nic. Já byla i na MR a nic mi nezjistili i když to vyšetření je nepříjemné, ale zase člověk ví, že má mozek v pořádku 😅 .

katrindc
14. nov 2010

@pipka Ahoj no to je nepríjemne tak držim palce aby ti to čo najlepšie dopadlo ja teras uživam ten parlodel a uvidime

katrindc
14. nov 2010

@vivera Ahoj ja uš beriem parloder druhy krat dohromadi možno devet mesiacov a stále nič takže štiri mesiace asi budu málo podla mna ved uvidiš držim palce

katrindc
14. nov 2010

@213mata Tak to je super a uš máš aj mimčo a po akom čase si otehotnela na tie lieki?

pipka
14. nov 2010

@katrindc dakujem za povzbudenie, no nam sa uz daavno zadarilo, lebo zrejme si citala temu od zaciatku a tie prispevky som pisala este v roku 2006, ale nakoniec sa mi podarilo hladinu prolaktinu znizit, a kedze sa nam stale nedarilo, tak sme podstupili IVF a narodila sa nam hanka a da dvoch rokov som zrazu otehotnela aj prirodzene a uz mame aj Tomaska 😉 tak nech je to povzbudenim aj pre ostatne snazilky 😉 😉 😉

acko
19. nov 2010

ahojte, ste tu ohladne hladin prolaktinu viacere zbehle. bola som na HP na 3DC, hodnota prolaktinu bola 21,39. Je takmer len tak tak v norme - na hornej hranici. myslite, ze to ze je to na hornej hranici moze to sposobovat problemy s ovulaciou? resp. ak sa aj podari otehotniet, moze vysoky prolaktin ovplyvnit schopnost udrzat tehotenstvo? prepacte, ak sa pytam prilis zakladne otazky, ale o prolaktine zatial toho vela neviem (predtym som mala zvysene FSH, to sa mi vyslovene "zazrakom" dostalo do normalu - klop klop).

mila30
19. nov 2010

@acko nevím jak která laboratoř a lékař, ale tam kam jsem chodila já se brala ta maximální hranice u prolaktinu 26 a ani to nebylo dle nich nijak tragické pokud se této hranice dosáhlo. Takže podle mě 21,39 je v normě a neměl by být problém, ale těžko říct, každý reaguje jinak. Takže klidně těhu být můžeš a jakmile jsi těhu, tak jde prolaktin ihned nahoru jelikož těhu a kojícím ženám zajišťuje, že se jim tvoří a mají mléko. 🙂

acko
19. nov 2010

@mila30 dakujem za odpoved. ja mam na papieri s vysledkami ako normu uvedene rozmedzie 4,79 - 23,3 ng/ml. budem sa na to isto dotazovat doktora, len som chcela predtym mat nejaky nazor od niekoho "z praxe" 🙂

mila30
19. nov 2010

@acko je mi to jasný. Nemusíš se ničeho bát. Taky je u prolaktinu důležité kdy ti brali krev. Musí se nejdříve 4 hodiny po probuzení dříve ne, jelikož ráno je prolaktin vždycky zvýšený a před tím by ti neměla být děláno gynekologické vyšetření a třeba by si taky neměla mít asi 2 dny před tím sex. A neboj se nic, já měly prolaktin hodně zvýšený a léky to srazí celkem rychle, teda zase podle toho jaké. Třeba Dostinex mě zabral v pohodě za měsíc a pak jsem brala minimální dávky jen pro udržení správné hladiny.

acko
19. nov 2010

@mila30 no brali mi krv na rannom odbere, mohlo to byt tak 2 hod po prebudeni, takze ta hodnota asi vyssia ako mam pocas dna. ostatne podmienky co si spominala boli dodrzane. este raz dik, trosku som kludnejsia, ked viem, ze prolaktin je vec, co sa da poriesit 🙂 ak sa dozviem od mojho pana doktora nieco co by mohlo byt uzitocne aj dalsim kockam, napisem sem 🙂

213mata
19. nov 2010

@katrindc , ja som otehotnela skoro po liečbe , len žial som potratila .aj teraz mi lekarka ponuka na vyber bud parlodel alebo medocriptine aneviem si vybrat oba lieky sú riadne svinstvo.

lenok
20. nov 2010

Ahojte... mne tiez zistili zvyseny prolaktin, o babatko sme sa snazili 3 roky po MA v 8tt.... asi 2 mesiace som brala najprv Medicriptine, ale to boli hrozne stavy po nom 😔 pracovala som na smeny a velmi tazko som niesla jeho vedlajsie ucinky. Citila som sa ostarena a ako zena v prechode.. potenie, navaly, place, bolest zaludka a tocenie hlavy 😝 Vymenili mi ho za Norprolac, tiez to nebolo med lizat, ale lepsie som ho znasala, prestala som si znacit vsetko do kalendara, uzivali sme si den za dnom, prestahovali do svojho noveho bytiku, dala som sa vypisat na PNku, nacerpala som nove sily a energiu, venovala sa doladovaniu detailov v bytiku a do 2 mesiacov som zistila, ze som tehotna 🙂 Pila som aj caj - lipkavec pravy, tak verim, ze aj toto pomohlo... Dnes mam vedla seba 7tyzdnovy uplakany vonavy uzlicek a napriek rizikovemu tehotenstvo ta snaha stala za vsetko na svete... Drzim vam palce, myslite pozitivne a verte 🙂

mila30
20. nov 2010

@213mata pro mě byl nejlepší dostinex. Měla jsem Medocriptine a Parlodel a u každého hrozné příznaky. Dostinex se bere max 2x týdně a příznaky vůbec žádné a během měsíce jsem měla prolaktin parádně srovnaný i přes to, že hodnota byla původně přes 75!!! Parlodel ani Medocriptine mi to ani náhodu i při mnohem nižší hranici takhle rychle nesrazil. A co je důležité, jakmile jsem je vysadila, tak se hladina Prolaktinu rychle zvedla, u Dostinexu i po vysazení prolaktin už několik měsíců v normě.

213mata
20. nov 2010

@mila30 ,ahoj dakujem za odpoved, ja z poslednej kontroly prolaktinu mam vysledok 9,08 ng/ml, co znamena ze je v poriadku ale.... mne konkretne zistili ze ja cez den mam v poriadku hladiny prolaktinu ale za pomoci CERUCAL testu mi zistili ze mi stupa na noc a tym padom ani nedochadza k ovulke .tak baby pozor preto ze u lekara vam vzdy beru krv cez den a to aj vy mozte mat hodnoty o.k. a pri tom to vobec tak nemusi byt ako je aj v mojom pripade.tak skusim sa opytat na ten Dostinex co mi povie , kedze mam iba v noci vysoky prolaktin ako zistil skryty test.a prosim ta este otazocka a to staci uzivat len 2 tabl.za tyzden ?

mila30
20. nov 2010

@213mata opravdu stačí a je to tak, že vlastně užíváš za celý týden jednu tabletu, kterou ale půlíš a máš jí tím pádem na 2x. Já po měsící brala pak už jen 2x týdně čtvrtku. A to jsem opravdu měla tu hladinu vysokou, byla jsem i na magnetické rezonanci jestli nemám prolaktinom-nezhoubný nádor na mozku.

frances
21. nov 2010

ahojte baby 🙂
som tu nova.so snubencom sa snazime o babtko,no zial neuspesne.po pol roku som isla na vysetrenie,kde mi nahodne zistili zvysene pecenove testy a vysoky prolaktin...o dva tyzdne idem na vsetrenie k endokrinologovi a caka ma aj hepatologicke vsetrenie....tak mam z toho obavy :/

bestmolly
26. nov 2010

ahojte...pripajam sa k Vam 😔
Tiez mam zvyseny prolaktin (95,pricom hranica je do 20!!!)
Snazime sa o babatko 1,5roka...podla gynekologa som zdrava,pravidelna menstruacia...ovulacia(podla UTZ i BT potvrdena kazdy mesiac)....mm ma vyborne spermio...dostatocny pocet bojocnickov 😝
Po naliehani na lekarku som si dala vysetrit stitku 😉 ,a endokrin. zistil zvyseny prolaktin....3nasobne 😠
Nasadil mi liecbu...tabletami NORPROLAC 😉 ...verim,ze zaberu a prolaktin znizim 😵 ...ake mate skusenosti,po akej dobe sa Vam podarilo otehotniet?

@frances nemaj strach...vysetrenia su v pohode a dolezite je,ze to riesite,drzim palce,nech liecba zaberie a coskoro sa dockate miminka 😉

chlpacik
1. dec 2010

@mila30 ahoj, mne moja praveze vyslovne povedala, že na testy HP sa ma odobrat krv do 2hod.od prebudenia. Inak tiež užívam Parlodel. Moj prolaktin je okolo 17-18, norma v labaku u mojej zenskej je do 13. Predtym som užívala aj Norprolac, ale ten mi znízil hodnotu pod normalny limit, takze po vysadení je opat mierne zvysený :(, snazime sa vyse roka...

chlpacik
1. dec 2010

@bestmolly fuha, trojnasobne zvyseny, to je dost teda, dufam ze norprolac zaberie...

bestmolly
1. dec 2010

@chlpacik no lekar povedal,ze je to dost 😒 no dodal,ze veri,ze Norprolac zaberie,prolaktin sa znizi a ja na kontrolu uz pridem ako tehulka 😝 ...tak mu neak podvedome verim 😔 ...a znizujem o 106
Sestrenica mala ten isty problem,no jej hodnota bola cez 200.....a po 3mesacnej liecbe bola tehulka 😉 😵

bestmolly
1. dec 2010

a inak su tu babulky....co po liecbe,znizili prolaktin a otehotneli???

chlpacik
1. dec 2010

@bestmolly tak ti držím palce, aby si bola co najskor tehulka 😵 😵 😵 ,mne norplolac znizil pod hranicu, takze verím ze zaberie. nakolko más zvýšený enormne ... zalezi aj od toho, ci mas aj iny problem. Lebo ja mam napr.PCOS, ale pokial ti robi len prolaktin problem, tak by sa snad mohlo coskoro zadarit 😉

bestmolly
1. dec 2010

@chlpacik ...dakujeeeeeeeeem 😵
No iny problem zatial zisteny nemame...mam cyklus,pravidelnu ovulaciu,stitna zlaza nepotvrdena,hormony ok az na ten prolaktin...mm ma vyborne vysledky zo spermia 😵
Kolko si mala ten prolatkin ty???zvyseny?a na kolko ti ho Norprolac znizil?a za aku dobu? 😔 😉